Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Den dřevostaveb 2017 navštívilo přes tisíc návštěvníků

V sobotu dne 7. 10. 2017 byly veřejnosti zpřístupněny vybrané vzorové a referenční stavby členských firem Asociace dodavatelů montovaných domů na území celé České republiky.

Vzorový dům od člena ADMD
Vzorový dům od člena ADMD

Cílem akce bylo propagovat u široké veřejnosti kvalitní dřevostavby, a to nejenom vzorové a referenční domy, ale i rozestavěné stavby členských firem ADMD. Vzhledem k tomu, že se obdobná akce těší velké oblibě v zahraničí, a to zejména v BRD, Rakousku a na Slovensku, rozhodla se Asociace uspořádat podobnou akci i v České republice.

Je možno s potěšením konstatovat, že akce Den dřevostaveb 2017 byla z pohledu organizátora, tj. Výkonné rady ADMD, úspěšná, protože domy, které byly prezentovány, si přišlo prohlédnout více něž tisíc návštěvníků, z nichž vážný zájem o výstavbu nové dřevostavby projevilo 184 lidí, kteří navázali osobní kontakty s obchodními zástupci zúčastněných firem.

Smysl akce byl naplněn hlavně tím, že návštěvníci, resp. zájemci o nový dům, získali komplexní a kompetentní informace o dřevěných montovaných domech, o jejich konstrukci, vlastnostech, technologii výstavby a průběhu zakázky.

Den dřevostaveb 2017 tak umožnil široké veřejnosti si domy nejenom prohlédnout na vlastní oči, ale i osahat, prozkoumat všechny detaily a dozvědět se od kvalifikovaných zástupců a prodejců jednotlivých firem všechny potřebné informace, které při svém rozhodování potřebují a to např. o cenách, možnostech financování, průběhu stavebního řízení a časovém harmonogramu zakázky, záruce, vybavení domů domovní technikou apod.

Jedním z míst, kde mohli zájemci o dřevostavby navštívit více domů najednou, bylo Národní stavební centrum, resp. Centrum vzorových domů EDEN 3000 na Bauerově ulici č. 10 v Brně (vedle areálu BVV), kde navíc pro návštěvníky probíhal zajímavý doprovodný program a to např. odborné poradenství a konzultace v oblasti výstavby nízkoenergetických domů, přednášky o dřevostavbách, tepelných čerpadlech, řízeném větrání, apod. Nechyběly ani akce pro děti, občerstvení a soutěž pro návštěvníky, do které se zapojilo 77 lidí, z nichž 23 si odneslo zajímavé ceny, které do soutěže věnovali vystavovatelé Národního stavebního centra.

Asociace dodavatelů montovaných domů, z.s.
logo Asociace dodavatelů montovaných domů, z.s.

ADMD sdružuje dodavatele dřevostaveb, kteří splňují komplexní certifikaci pro kontrolu dřevostaveb - Dokument národní kvality. ADMD také poskytuje nezávislé informace o dřevostavbách a zřizuje úřad Ombudsmana pro dřevostavby.

 
 
Reklama