Čína slíbila podpořit třemi miliardami energetické projekty v Egyptě

Datum: 30.1.2016 13:18  |  Autor: Ing. Jan Schindler, podle zprávy na Poweringineeringint.com  |  Zdroj: Poweringeneeringint.com

Během návštěvy čínského prezidenta v Egyptě Xi Jinpinga, který je na cestě po blízkém východu v Egyptě bylo podepsáno memorandum o vzájemném porozumění mezi těmito dvěma státy.

V podmínkách dohody podle čínského prezidenta je realizace patnácti energetických, dopravních projektů a projektů do infrastruktury, jejichž celková hodnota dosáhne 15 mld. USD.

Egyptský ministr životního prostředí Khalid Fahmy řekl, že plán obsahuje dodání technologie WASTE TO ENERGY (přeměna odpadů na energii). Nový podnik má zpracovávat 33 mil. tun zemědělských odpadů.

Kromě toho čínský prezident představil plán na zasedání Ligy arabských zemí, který zahrnuje úvěr na financování společných projektů ve výši 10 mld. dolarů. Dalších 10 mld. USD je určeno na půjčky související s energetickými projekty a spolu se Spojenými arabskými emiráty a Katarem Čína vloží dalších 20 mld. do fondu pro rozvoj konvenční energetiky v těchto zemích.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Témata 2018

 
 

Aktuální články na ESTAV.czObecné požadavky na nádrže dešťové, šedé nebo bílé vody - I.Lavmi for Primalex: Harmonické řešení interiéruVěznice nebo hotel? Architekti navrhli vězení, které nemá trestat ale napravovatPardubice chtějí regulací zajistit jednotnou architektonickou identitu nové zástavby