Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dřevěné konstrukce pod taktovkou softwaru

Datum: 28.6.2015 5:06  |  Organizace: KASPER CZ s.r.o.  |  Firemní zpráva

Oblast dřevěných konstrukcí je specifická především, pokud jde o spojování jednotlivých prvků, které detailně řeší jen specializované CAD softwary pro dřevostavby.

KASPER CZ s.r.o.
Ječná 550
54103 Trutnov

tel.:499 827 300
e-mail:
web:www.kaspercz.cz

Ty musí mít následně přímou návaznost na výrobu prvků na moderních CNC centrech. Návrh dřevěné konstrukce není jen otázka 3D modelování, je nutné zajistit i provázanost na statiku, kvalitní prezentaci návrhu u zákazníka, jednoduchý import dat skutečného stavu po zaměření atd.

„Před čtyřmi lety byla firma KASPER CZ postavena před nutnost najít komplexní řešení svého softwarového vybavení, které bude schopno navrhnout konstrukci a nabídnout zákazníkovi nejen 3D vizualizace a potřebné výkresy, ale zároveň umožní i detailní výpis potřebného materiálu až do posledního hřebíku s návazností na firemní informační systém K2. Po půlročním testování různých produktů jsme se rozhodli pro nákup specializovaného software pro dřevostavby SEMA, na kterém především oceňujeme jeho modulární členění. V něm si každý zákazník může sestavit program dle svých aktuálních potřeb, které v budoucnu může jednoduše rozšířit o další potřebné moduly.“ uvedl David Kasper výkonný ředitel KASPER CZ.


Úvodní krátké proškolení je dobrým základem pro následnou samostatnou intuitivní práci v programu, podpořenou kvalitním plně profesionálním hot-line, které bylo také jedním z důležitých kritérií pro rozhodování o nákupu. Software je pravidelně 2x ročně aktualizován.

„Vstřícný přístup a rychlost řešení individuálních požadavků zákazníka v oblasti úpravy softwaru, kdy se např. podařilo najít funkční propojení s dosavadním statickým SW pro dřevěné příhradové konstrukce, nás jen ujistil, že jsme vybrali správný produkt, který je schopen pružně a rychle reagovat na potřeby zákazníků,“ dodává Kasper.

Další výhodou programu SEMA je velké množství již instalovaných licencí po celé ČR, které zajišťují snadnou komunikaci především mezi projektanty a výrobci dřevěných prvků na CNC strojích, mezi ty se firma zařadila zprovozněním nové linky K2i-1250 od společnosti Hundegger. Po čtyřech letech užívání software SEMA naplnil očekávání, a to především ve smyslu, jednoduchého ovládání, díky němuž je dost času a prostoru pro samotný návrh konstrukce a jeho detailů.
Více na www.kaspercz.cz

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Témata 2019

Tabulky a výpočty