Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tunel pro zkoušení vrtulových motorů

Firma KASPER CZ v nedávné době dokončila zakázku, která bude sloužit ke zkoušení vrtulových motorů.

K realizaci tunelu byla využita starší opuštěná hala v průmyslovém areálu. Tunel je přibližně 50 metrů dlouhý a je ukončen na obou stranách ventilačními „komíny“ pro přívod a odvod vzduchu. Přerušen je dvěma ocelovými klecemi, které slouží pro vlastní uložení zkoušených motorů. Celý prostor je tedy plně využitý a navržený tak, aby zkušebna fungovala na jednom místě. Tunel po své délce mění svůj příčný profil. Proto jeho vlastní nosnou konstrukci tvoří jednotlivé dřevěné příčné rámy s roztečí 2 až 3 metry.

Technologie systému bezpečnostních prvků byla zvolena na základě důkladného testování a dlouhodobých zkušeností. Rámy jsou proto z dřevěných „katrových“ impregnovaných trámů příslušné dimenze, kde rámové spoje tvoří vložené ocelové plechy a samovrtné kolíky. Tím je zajištěna tuhost spojů a příčná stabilita rámů. Rámy jsou vzájemně propojeny systémem vodorovných paždíků. Vnitřní plochy tunelu, podlaha, stěny a strop, jsou obedněny deskou OSB3 4PD.

Vestavba ideálně zhodnotila prázdný nevyužívaný prostor, navíc v průmyslové zóně, která zcela splňuje podmínky pro náročný provoz, především z hlediska hlukových parametrů - celá dřevěná konstrukce tunelu je z akustických důvodů obezděna a zastropena železobetonovými panely, současně také odizolována.

více na www.kaspercz.cz

KASPER CZ s.r.o.
logo KASPER CZ s.r.o.

Dřevěné nosné konstrukce pro vaši stavbu. Vyrábíme a dodáváme dřevěné nosné konstrukce pro rodinné domy, dřevostavby, supermarkety, výrobní haly a další objekty. Našimi zákazníky jsou architekti, investoři, tesaři i soukromé osoby.

 
 
Reklama