Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zdicí pěna POROTHERM DRYFIX s novou barvou a lepšími vlastnostmi

Datum: 18.8.2010 15:22  |  Autor: Lidmila Kábrtová  |  Organizace: Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.  |  Firemní zpráva

Velmi žádaná zdicí pěna POROTHERM DRYFIX vstupuje na trh v inovované podobě a s lepšími vlastnostmi. Nyní ji lze uplatnit i při výstavbě zdiva v suterénu. Navíc místo původní bílé nově získala barvu terakoty.

Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
Plachého 388/28
370 01 České Budějovice 1

tel.:+420 383 826 111 Fax: 420 383 826 115
e-mail:
web:wienerberger.cz
S pomocí zdicí pěny POROTHERM DRYFIX lze zvládnout hrubou stavbu běžného rodinného domu na už hotové základové desce do týdne. Ve srovnání s klasickým zděním nahradí jediná dóza s touto speciální pěnou 3 a půl kolečka malty. Zdít lze i v zimě, a to až do -5°C.

Jaké je vlastně zlepšení

Přestože i v původním provedení pěna vynikala svojí kvalitou, nyní se její statické vlastnosti ještě zlepšily, takže technologii lze použít i na výstavbu zdiva v suterénu. Současně také došlo k prodloužení expirační doby dóz s pěnou z devíti na 18 měsíců. Díky nové konstrukci ventilu je možné nyní skladovat dózy nejen ve svislé, ale také ve vodorovné poloze.

Pěnu stačí jen nanést

Pěna se používá při výstavbě z broušených cihel POROTHERM Profi. K hlavním výhodám tohoto typu zdiva patří ložná spára v tloušťce maximálně do 1 mm. Samotné zdění je velmi jednoduché. Pěnu stačí pouze na cihly nanést ve dvou pruzích, na nenosné příčky pak v jediném pruhu.

Rychle a jednoduše

Výstavba moderní technologií POROTHERM Profi DRYFIX System představuje v současnosti nejrychlejší a nejúspornější technologii zdění z cihel a zájem o ni neustále roste. Jedna dóza pěny o objemu 0,75 l nahradí při zdění 210 litrů hotové malty. Pro vlastní zdění stačí pouze dózu s pěnou protřepat a nasadit na aplikační pistoli.

Dózy s pěnou POROTHERM DRYFIX jsou k dispozici zdarma v odpovídajícím množství při nákupu broušených cihel POROTHERM Profi. Zájemci je mohou zakoupit i samostatně. Jejich cena zůstává stejná jako u původní pěny, tj. 470 Kč/ks (bez DPH). Více informací naleznete na www.porotherm.cz.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Témata 2019

CAD a BIM knihovny