LED svítidla pro každou příležitost

Datum: 12.5.2010 13:58  |  Organizace: OSRAM spol. s r. o.

Úsporné polovodičové LED světelné zdroje představují již skutečnou alternativu ke klasickým technologiím.

Řada LEDvance svítidel typu „downlight“ udává směr nových trendů ideálních energeticky úsporných náhrad halogenových žárovek a kompaktních zářivek. K jejich hlavním přednostem patří krátká doba návratnosti investice, snadná montáž a estetické provedení. Pro montáž pásového osvětlení o délce až 20 metrů se skvěle hodí úzké diodové svítidlo LEDvance Polybar.

LEDvance Polybar představuje ideální produkt pro všechny případy, které vyžadují modulární řešení, snadnou montáž a lineární osvětlení. Pás hlavního napájení s vypínačem se dodává ve třech různých délkách a s různým výkonem: 250 mm/6 W, 500 mm/12 W a 750 mm/18 W. Svítidla osazená diodovým modulem OSRAM Oslon umožňují směrovatelné osvětlení o maximální délce až 20 metrů. V nabídce jsou tři různé barvy světla: Bílá (White) o teplotě 3000 K a jemná bílá (Fine White) o teplotě 4000 nebo chladnější bílá 5400 K.


Diodová svítidla řady LEDvance: Alternativy pro širokou řadu využití
Řada LEDvance Downlight nabízí LED diodová svítidla se snadnou montáží k nejrůznějším účelům. Dají zabudovat do stropu nebo vestavět do polic. Jednotlivé modely nahrazují světla typu „downlight“ osazená halogenovými žárovkami i kompaktními zářivkami. Kromě účinnosti až 70 lm/W se vyznačují životností, která dosahuje hodnoty až 50.000 hodin. Díky mimořádné energetické účinnosti a s ní souvisejícím nižším nákladům na spotřebovanou energii vykazují velmi rychlou návratnost investice.

Model LEDvance Downlight S je určený k zabudování do nábytku, polic nebo nik. Svítidlo vyvíjí podstatně méně tepla než halogenové ekvivalenty a nabízí tak daleko širší možnosti využití. Díky kompaktnímu provedení a instalační hloubce pouhých 13 mm se dá zabudovat do všech standardních typů nábytku. LEDvance Downlight se nabízí v provedení 3000 a 4000 K, a představuje náhradu pro 20W halogenové žárovky.

Model LEDvance Downlight M nahrazuje 50W halogenové žárovky a jeho provedení umožňuje stropní montáž. K dispozici jsou dvě verze s úhlem světla 12 nebo 36 stupňů a představují ekologicky šetrný způsob akcentového osvětlení.

Pro situace vyžadující vysokou intenzitu osvětlení jsou ideální výkonné, ale přitom energeticky úsporné modely LEDvance Downlight L a XL. Tato stropní svítidla zajistí osvětlení vestibulů, hal, hotelů, obchodů apod. Svítidla jsou osazena modelem Oslon LED, který zajišťuje vysokou účinnost systému, a zapojení přímo na síťové napětí umožňuje jednoduchou montáž. Model OSRAM Downlight L nahrazuje 18W nebo 26W kompaktní zářivky a je vhodnou náhradou nejrůznějších 75W halogenových svítidel s vysokými nároky na intenzitu světla. Model Downlight XL nahrazuje dvě 18W nebo 26W svítidla typu „downlight“ osazená kompaktní zářivkou.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Témata 2018

CAD a BIM knihovny
 
 

Aktuální články na ESTAV.czArchitektonicky zdařilou továrnu na zpracování bambusu postavili z betonuObjem veřejných stavebních zakázek do června vzrostl o 82 procentPožadavky na doplňování pitné nebo užitkové vody do vodovodu – V.Bezúdržbové terasy Terrace Massive Pro