Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

termoKABEL - elektrické topné rohože a kabely

www.topeni-chlazeni.cz
logo termoKABEL

termoKABEL - topné kabely a rohože, konvektory


Elektrické podlahové topení - topné rohože, topné kabely

Elektrické topné kabely a rohože termoKABEL nacházejí díky své jednoduché i možné dodatečné instalaci použití zvláště při temperování podlahových krytin na příjemnou teplotu, ale i při podlahovém vytápění. Topné rohože termoKABEL jsou charakteristické vysoce kvalitní konstrukcí, která je charakteristická vodičem vpleteným do textilní nosné sítě, plným opletením topného kabelu a kvalitní teflonovou izolací topného vodiče.

Pro dosažení co nejlepšího pocitu "tepla od nohou" jsou v naší nabídce regulátory pro řízení provozu topných rohoží, kabelů. Nabídka obsahuje regulátory pro podlahové vytápění v základním provedení i komfortní regulátory s optimalizačním algoritmem, který za vás přizpůsobuje vašim požadavkům dobu zapnutí a odepnutí podlahového topení.
wwwOchrana okapů proti zamrzání - topné kabely, topné rohože a regulace

Topný systém na rozpouštění sněhu a ledu udržuje proudění vody v okapech a okapních rourách a tím tato nebezpečí minimalizuje.
Použití: topný kabel uniKABEL se klade většinou dvojitě do okapu i svodu. Hodnota instalovaného výkonu je uvedena v následující tabulce. Nejúspornější regulace je pomocí regulátoru s kombinovaným čidlem teplota + vlhkost.

část střechy studená střecha teplá střecha
úžlabí/povrch střechy
mezistřešní žlaby
150-250 W/m2 150-250 W/m2
 svody/žlaby 30-40 W/m 40-50 W/m
"studená střecha" = dostatečně zaizolovaná
- instalovaný výkon může být nižší, neboť k odtávání dochází většinou vlivem slunce a při teplotách až okolo 0 °C
"teplá střecha" = nedostatečně zaizolovaná
- dochází k odtávání sněhu i při nižších teplotách, proto je nutno navrhovat vyšší instalovaný výkon
wwwOchrana potrubí proti zamrzání

Ochrana potrubí před zamrznutím zajišťuje proudění vody a zabraňuje tomu, aby voda nebo jiné látky v potrubí zamrzly. Potrubí, které je vystaveno teplotám pod bodem mrazu, hrozí promrznutí a tím může dojít k jeho prasknutí, pokud není potrubí chráněno můžou vzniknout závažné škody. Samotná izolace nemůže zabránit promrznutí.

Topné kabely vč. čidla regulátoru se připevňují k potrubí pomocí hliníkové samolepící pásky. Při instalaci na plastové potrubí je nutno podlepit i místo instalace. Způsob položení - zda bude položen paralelně nebo omotán okolo potrubí závisí na poměru délky použitého kabelu a potrubí. Kabel je nutno izolovat tepelnou izolací zohledněnou při výpočtu dimenzování.
www


Editovat prezentaci výrobků