Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

SORKE, s.r.o.

www.sorke.cz
logo Sorke

Sorke - přehled sortimentu výrobků

Ventilátory

Ventilátory odsávací

Efektivní odsávací ventilátory pro regulovaný odvod znehodnoceného vzduchu z obytných, komerčních i průmyslových budov. Vyznačují se vysokou účinností, nízkou energetickou náročností a dlouhou životností. Větrací ventilátory v provedení nástěnném, okenním, nástřešním, ale také i potrubním, umožňují výběr jak optimální funkčnosti tak i začlenění do interiéru.


Ventilátory distribuční

Diametrální ventilátory v provedení jednodstranném a oboustranném jsou určeny pro distribuci vzduchu topných, větracích či chladicích zařízení. Množství typů a velikostí oběžných kol, motorků a jejich kombinací umožňuje volbu vhodného řešení, jak z hlediska potřebného vzduchového výkonu, tak i požadovaného technického provedení.


Ventilátory průmyslové

Průmyslové ventilátory jsou navrženy na podkladě vyspělé aerodynamiky, tvarované za účelem vysoké účinnosti, maximální výkonnosti, spolehlivosti a vynikající regulovatelnosti otáček. Pro tyto ventilátory jsou specificky navrženy a upraveny motory s vnějším rotorem. Všechny motory vybaveny standardní tepelnou ochranou proti přetížení.


Rekuperační jednotky

Rekuperační jednotky lokální

Rekuperační zařízení, která slouží všude tam, kde přirozené větrání není schopno zajistit vhodné prostředí pro pobyt lidí. Tato technologicky jedinečná zařízení s plastovou rekuperační vložkou s účinností rekuperace až 90% se využívají tam, kde je nutno odsávat znečištěný, vlhký, případně jinak znehodnocený vzduch a nahradit ho vzduchem čerstvým.


Rekuperační jednotky centrální

Větrací jednotky patřící k systémům rekuperace tepla s nejvyššími užitnými vlastnostmi. Plastový výměník zajišťuje extrémně vysokou účinnost rekuperace, přičemž elektronické řízení ventilátorů zajišťuje přesné objemy proudu vzduchu požadované pro větrání. Jednotky se používají samostatně v aplikaci ventilace, nebo mohou také tvořit část integrovaného topného a větracího systému.


Rekuperační jednotky potrubní

Kompaktní jednotky včetně filtrů se používají pro centrální větrání objektů. Mohou být umístěny horizontálně, či vertikálně s připojením na kruhové vzduchotechnické potrubí. Je možno je doplnit externím elektrickým nebo teplovodním ohřevem a obtokem vzduchu. Externí regulace výkonu umožňuje nezávislý chod přívodního i odtahového ventilátoru


Teplovzdušné ohřívače

Potrubní ohřívače

Ohřívače s připojením na kruhové potrubí pro elektrický nebo teplovodní ohřev ve vzduchotechnickém potrubí větracího systému.


Teplovzdušné ohřívače přímotopné

Jedinečná zařízení s technologií ohřevu vzduchu plynovým nebo olejovým hořákem jsou určená pro teplovzdušné vytápění a větrání provozních objektů jako jsou výrobní haly, dílny, sklady, garáže apod.. Rovněž je možno je využít pro sušení v průmyslu a zemědělství. V provedení ohřívačů bez výměníku tepla je atmosférický hořák pro dokonalé spalování plynu umístěn v proudu vzduchu radiálního oboustranně sacího ventilátoru.


Přívodní větrací jednotky

Sortiment přívodních vzduchotechnických jednotek s elektrickým nebo teplovodním ohřevem. Zahrnují jednotky s i bez ovládacích prvků pro regulaci ventilátoru a ohřívače.


Chladící jednotky

Chladící jednotky adiabatické

Velmi promyšlená zařízení zajišťující nejen ochlazení větracího vzduchu, ale především udržující přiměřenou vlhkost vnitřního vzduchu. Chlazení odpařováním také známé jako adiabatické chlazení je velmi jednoduchým řešením, které využívá energii potřebnou k odpaření vody k vytváření chladícího efektu. Výsledkem je chladnější, ale i vlhčí vnitřní vzduch.


Chladiče vzduchu potrubní

Klasické potrubní chladiče vzduchu jsou používány pro centrální chlazení ve větracích systémech s možností i individuálního chlazení jednotlivých místností.Editovat prezentaci výrobků