Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nicoll Česká republika, s.r.o.

www.nicoll.cz
logo Nicoll

Nicoll - sanitární instalace, odvodnění staveb


Odhlučněné odpadní systémy

Jedná se o trubní systémy, především vícevrstvé trubky a tvarovky, které zamezují hluku v odpadní a dešťové kanalizace. Tlumí jak hluk, který se šíří vzduchem, vychází z potrubí a jehož příčinou je odpadní voda, ale také hluk, který se šíří konstrukcí potrubí, tedy zvuk vycházející z trubek, armatur a systému, díky kterému je kanalizace připevněna k budově.

Dnes se již běžně instalují odhlučněné odpadní systémy nejen do rodinných domů a bytů ale také např. do administrativních budov nebo nemocnic. Vzhledem ke snaze snížit úroveň hluku, bývá jím nahrazováno běžné odpadní potrubí.

Společnost Nicoll nabízí dva druhy odhlučněných odpadních systémů – dBlue a FRIAPHON. Systém dBlue dokáže snížit hluk až na 19dB a představuje jednotný systém trubek, tvarovek a upevnění pro zajištění vysokého snížení hluku. FRIAPHON snižuje hluk až na 16 dB, a to především proto, že je zkonstruován ze silnotěsných plastových trubek a tvarovek.
wwwPodtlakové odvodnění střech

Podtlakové odvodnění střech Akasison představuje celý systém, který se skládá ze střešních vtoků, upevňovacího materiálu, trubek a tvarovek z PE-HD. Systém Akasison slouží pro odvodnění velkých plochých střech. K navržení podtlakového odvodnění se používá speciální výpočtový software, díky kterému lze systém zobrazit v izometriích a potrubní síť hydraulicky optimálně vyladit. Kromě faktu, že je systém Akasison hospodárný, má i řadu výhod – např. menší dimenze trubek díky plnému naplnění, svobodu projekce při utváření staveb, vodorovnou montáž trubek, úsporu velké části kanalizace, menší množství svodů ze stoupaček a optimální samočištění systému.

Součástí systému je střešní vtok, který je speciálně navržen tak, abych zabraňoval přístupu vzduchu a zajistil rovnoměrné proudění vody v potrubí. Aby byla zajištěna funkčnost střešních vtoků, je třeba dbát na jejich údržbu. Další součástí je upevňovací systém skládající se z lišt a závitových tyčí, který eliminuje změny délek bez přenášení tlaku na střešní konstrukci.
wwwKompletační výrobky a sanita

Do kategorie kompletačních výrobků a sanity spadají víceúčelová plastová umyvadla, sifony, napouštěcí a vypouštěcí armatury, přivzdušňovací ventily, připojovací díly a podlahové vpusti. Plastová umyvadla a výlevky jsou díky svým technickým vlastnostem a vysoké odolnosti vhodná pro použití nejen v interiéru, ale také ve venkovních prostorách, nejčastěji na zahradě, v garážích, prádelnách atd. Jejich výhodou je mimo jiné i jednoduchá montáž, snadná údržba, odolnost vůči mrazu a dlouhá životnost.

Sifony jsou vyráběny s vlisovaným těsněním, které zabraňuje ztrátě a chybnému usazení těsnění a bezpečně připojuje zařizovací předmět k odpadnímu potrubí. Instalace sifonu je rychlá a jednoduchá, navíc sifon má malé a kompaktní tělo. V nabídce napouštěcích a vypouštěcích armatur jsou dva produkty – ABU MULTIFLOW a ECOFLUSH. Napouštěcí armatura zajišťuje tiché napouštění a snadnou údržbu a instalaci. Přivzdušňovací ventily slouží k vyrovnání podtlaku uvnitř systému, aby nedocházelo ke kolísání vody v sifonech a vzniku pachu. Další položkou jsou podlahové vpusti, které jsou ideálním řešením pro bodové odvodnění koupelen, sklepů a jiných prostor. V nabídce najdete vpusti s vodorovným a svislým odtokem a s nastavitelnou výškou.
wwwRozvody vody

Pro domovní rozvody teplé a studené vody se využívá SYSTEM O´, který zajišťuje maximální bezpečnost vodovodní sítě a zamezuje vodnímu kameni a korozi, tudíž i snižuje náchylnost k tvorbě bakterií. Systémy pro rozvody vody jsou hojně využívány ve zdravotnických a sociálních zařízení. Mezi výhody tohoto systému patři např. i nehořlavost, hladký vnitřní povrch, který zaručuje optimální průtok vody, rychlá instalace, dlouhá životnost a nízkotučné trubky.
wwwVsakování, retence a akumulace dešťové vody

V kategorii těchto produktů můžete najít vsakovací bloky, tunely a akumulační nádrže Garantia a šachtový systém VARIO. Nabízíme již třetí generaci vsakovacích bloků, která má vynikající technické vlastnosti a optimální výkon. Bloky jsou vyrobeny ze 100% recyklovatelného polypropylénu a mají 3x větší retenční objem než štěrkové lože. Vsakovací tunely představují řešení pro vsakování dešťové vody. Jejich výhodami jsou např. vysoký vsakovací výkon, použití od rodinných domů až po malé podniky, menší hmotnost, výkop i náklady.

Podzemní filtrační šachty jsou efektivní filtrací pro akumulaci a vsakování dešťové vody. Obsahují filtrační koš, mají nastavitelnou hloubku a slouží k odvodňování ploch 350/500 m2. K zachycení srážkových vod a jejich následnému využití slouží nádrže na dešťovou vodu. Akumulační nádrže jsou navrženy jako retenční nádrže bez odtoku a slouží k zachycení přívalových dešťů.
wwwLiniové a bodové odvodnění

Liniové odvodnění představuje žlaby k odvodnění zpevněných ploch. Jsou na ně kladeny vysoké nároky, především na odolnost, funkčnost a estetiku. Společnost Nicoll nabízí dvě řady liniového odvodnění – KENADRAIN a CONNECTO. Mezi výhody odvodňovacích žlabů patří lehká konstrukce, možnost spodního nebo bočního odtoku, odolnost vůči UV záření, mrazuvzdornost nebo odolnost proti agresivním materiálům.

K bodovému odvodnění řadíme podlahové vpusti, které slouží k odvodnění koupelen, prádelen, teras a jiných prostor. V nabídce jsou podlahové vpusti pro suchý provoz, které zabraňují zápachu. Vpusti odolávají až 300 kg zátěže a mřížky vpustí jsou vyráběny z nerezu i z plastových materiálů.
wwwKanalizační šachty

Kanalizační revizní šachty jsou součástí kanalizační sítě a slouží k revizi domovních kanalizačních přípojek. Šachta má tři části – šachtové dno, šachtovou rouru a šachtový poklop. Kombinovatelnost jednotlivých typů těchto prvků umožňuje široké použití při stavbě dešťových a splaškových kanalizačních systémů.

Ze sortimentu zpětných klapek nabízí společnost Nicoll zpětné klapky OTTIMA, které jsou určené k instalaci v potrubí dešťové a splaškové kanalizace a umožňují plynulý tok do veřejné kanalizační sítě. Zároveň zabraňují nebezpečí možnosti vzniku zpětného vzdutí. V nabídce je dvouklapkové provedení zpětné klapky OTTIMA 2, které splňuje normy pro splaškovou odpadní vodu.
wwwPlastový okapový systém MARLEY

Systém MARLEY je kvalitní, propracovaný a elegantní okapový systém sloužící k odvodnění střech. Prvky systému mají propracovaný design a tvoří kompaktní celek, navíc systém lze snadno smontovat tím, že se jednoduše zacvaknou nebo přilepí.

Okapový systém je vyroben z kvalitního materiálu, o čemž svědčí i životnost dosahující minimálně 50 let. Navíc systém prošel řadou testů a je na něj poskytnuta 10letá garance. PVC je odolné vůči UV záření, okapy nejsou náchylné k namrzání a neuvolňují těžké kovy. K dispozici je velký výběr barev.
www


Editovat prezentaci výrobků