Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

MEA Water Management s.r.o.

www.mea-odvodneni.cz
logo MEA

MEA - odvodňovací a vsakovací systémy, odlučovače ropných látek


Odlučovače tuků, škrobů, ropných látek

Odlučovače ropných látek z polyesteru, ocelové a menší z polyetylénu, průtok 1,5-125 l/s, samonosné, bez nutnosti obetonování.

 • Odlučovače ropných látek s obtokem (v případě významných srážek je schopen pojmout až přibližně pětkrát větší průtok než je průtok nominální aniž by byla narušena funkce odlučovače)
 • Instalace odlučovačů ropných látek možná: mimo vozovku nad nebo pod hladinou podzemní vody, ve vozovce a ve velkých hloubkách, při instalaci nad terénem nutné obezdění.
 • Všechny odlučovače ropných látek Techneau odpovídají všem platným normám, především evropským normám řady ČSN EN 858.
 • Doplnění: vizuální a akustický alarm pro ropné látky a pro kaly, zařízení pro vypouštění ropných látek

Odlučovače tuků a škrobů, průtok 1-15 l/s a mini odlučovače pro jedno zařízení k zabudování vedle zařízení nebo na vtoku pod terén a na výtoku o DN 110. Objem 200 litrů a 55 litrů - speciál pro restaurace.
Přečerpávací stanice

Přečerpávací stanice pro domovní použití z polyetylénu s širokým výběrem čerpadel a bez nutnosti obetonování.

Přečerpávací stanice

 • volné stojící v budově (celkový objem 270 l, spínací objem 70 l,výběr ze tří typů čerpadel),
 • pro vnější uložení v terénu (celkový objem 160 l Spínací objem 60 l, výběr za 2 typů čerpadel a volitelné příslušenství).
 • velké čerpací stanice z polyesteru pro bytové soubory vyráběné podle specifikace projektu. Pro každý model Vám může být na základě požadavku na čerpaný průtok a celkovou výtlačnou výšku doporučeno několik typů čerpacích stanic. Vhodný výpočet Vám bude dodán spolu s hydraulickou charakteristikou vybraného čerpadla.
Zemní nádrže na dešťovou vodu, RONN Blok

Zemní nádrže na dešťovou vodu s možností zabudování do příjezdových komunikací (2750 l, 3750 l, 4800 l, 6500 l + složením 2 ks 7500 l, 9600 l, 13000 l). Doplnění - teleskopické nástavce s poklopem a rozšiřující sady - filtry, ochrana proti vniknutí zvířat, ochrana proti víření atd. + technické sady, ponorná čerpadla a domácí vodárny. Možnost dodávka kompletních sad.

Flexibilní a vysoce účinný RONN Blok nachází uplatnění především v komunální a průmyslové oblasti. Může být použit k odvodnění střech, ploch, silnic ale i k odvodnění velkých průmyslových ploch. Díky stabilní konstrukci přenáší extrémní zatížení. Při překrytí zeminou 800 mm je u pojezdové verze pro nákladní auta možné zatížení.

Při používání těchto bloků se nekladou žádné hranice. Parkoviště, skladovací plochy, tovární plochy - vše je možné odvodnit pomocí RONN Bloků.
Vsakovací systémy nové generace s dodatečnou biofiltrací minerálních látek

Výškově variabilní zasakovací boxy podle půdních podmínek již od 100 mm. Vysoká nosnost přes 600 kN/m² umožňuje pojezd nákladních vozidel při nízkém překrytí zeminou. Kontrolní a čistící boxy s průměrem otvoru 500 mm usnadňují pravidelné revize. Dodatečný filtrační systém s biologickou filtrační látkou Biocalith K odbourává olejové látky a zvyšuje ochranu podzemních vod. Komplexní návrh celého systému zajistí 100% funkci vsakování dešťových vod a ochranu půdy i pro další generaci.
www
Dešťová voda - nádrže

Nádrž Herkules pro nadzemní i podzemní montáž, stabilní vůči spodní vodě - nádrž s nesrovnatelným poměrem ceny a výkonu pro nadzemní instalaci v zahradě či ve sklepě, nebo pro instalaci pod zemí (s opěrnou trubkou). Dodávka samostatně nebo v sadě s čerpadlem a filtrací. Nádrž lze instalovat zcela do spodní vody.

Stylové venkovní nádrže na využití dešťové vody na zahradě. Sloupové a "Amfora" nádrže zkrášlí Vaši zahradu, přinesou užitek a úsporu peněz.

Nádrž "Amfora" Jednoduchá montáž výpustného kohoutu nebo průhledné hadice (příslušenství) s tvarovaným nátrubkem se závitem. Přivevňovací poutko zabezpečení nádrže proti pohybu je součástí dodávky, přívodní těsnění DN 50 v dodávce, vrtání není potřebné, přívodní těsnění a 2 sériové nátrubky se závity.
Odvodňovací žlaby, plast, beton venkovní

RONN DRAIN - liniové odvodnění
 • Žlab s novým přichycením ocelového roštu, které neomezuje průtočný profil, je vhodný pro pojezd osobních aut u garáží, na terasy, na školní hřiště. Barvy žlutá, červená, modrá, zelená - odstín a objednávková čísla dle RAL na vyžádání.
 • Odvodňovací žlab z PE-HD určený pro pojezd osobních automobilů u garáží, na terasy, hřiště a podobně. Konstrukce žlabu je zpevněna výztužnými žebry a dosahuje tak velké pevnosti.
 • Žlab z polymerického betonu s mřížkovým roštem
 • Žlab s plynulým spádem dna 0,5% a s volitelnými typy roštů je určený pro středně lehké zátěže. Např. parkoviště pro osobní auta, pěší zóny, dvory, garáže.
 • Štěrbinové žlaby s ocelovým krytem, se štěrbinou ve středu nebo na straně, různou šířkou nebo s vloženým dílem pro dlažbu, který lze při čištění lze vyjmout pomocí háku.
 • RONN KERB liniové obrubníkové odvodnění jako funkční i architektonický prvek pro rychlé svedení vody z vozovky, parkovišť i mostů s nulovým spádem. Výborné hydraulické vlastnosti zajistí rychlý odtok a minimální zanášení.
 • Monolitický žlab DM z polymerického betonu extra pevné konstrukce pro plochy s požadavky na vysokou únosnost.
 • Žlab MEARIN z vysoce pevnostního SMC materiálu pro odvodnění městských komunikací i pro vysoce zatěžované plochy.Eko drain - bazénové žlaby a rošty

Bazénové žlaby a rošty z polypropylénu mají vysokou estetickou a funkční hodnotu. Rošty ONDA s protiskluzovou úpravou a možností flexibilních oblouků lze použít okolo bazénů nebo do sprch. Možnost kombinace s modrými žlaby VIP20.
Ronn drain Sport - odvodnění pro sportoviště

Odvodňovací žlaby pro sportovní hřiště a atletické stadiony. Ucelený program žlabů a obrubníků pro atletické dráhy, doskočiště a pro víceúčelová hřiště.
Regulátory odtoku dešťové vody

Regulátory průtoku zajišťují stálý odtok bez závislosti na výši vodního sloupce v retenční nádrži. To výrazně zmenšuje velikot retencí a zajišťuje kontinuální vypouštění předepsaného množství vody, čímž se výrazně zlevňují investice a šetří životní prostředí.

Existují dva principy práce regulátorů průtoku, které zajišťují konstantní odtok:

 • Výustní otvor je umístěn na dno nádrže a velikost odtoku je závislá navýšce vodního sloupce v nádrži. To je řada HydroRegul, HydroVortex a HydroDB*
 • Zachycování vody z hladiny retenční nádrže. To je řada HydroSurfVpustě venkovní a střešní

Střešní vpustě s napojením pro hydroizolaci, výškově nastavitelným nástavcem, košíkem, spodní díl s límcem a nerez přírubou. Samostatné vpustě pro odvodnění menších nebo středně velikých ploch. Vhodné na dvory, parkoviště pro osobní auta apod.
Vpustě koupelnové a sprchové a odvodňovací systém

Odvodňovací systém z ušlechtilé nerez oceli MICRO 8070 je určen převážně pro sprchové kouty, veřejné sprchové a hygienické prostory, terasy apod. Rošt s podélnými oky šířky 8 mm je vhodný pro chůzi bosých nohou. Kompaktní rozměry umožňují instalaci i v prostorách se sníženou stavební konstrukcí podlah. Vodorovný límec nebo svislá lišta pod dlažbu zlepšuje spoj žlabu a dlažby proti vlhkosti.

Standardní materiál nerezové oceli tř. 304 lze, zvláště u veřejných bazénů, změnit na chemicky a chloru odolnou ocel tř.316. Kompaktní konstrukce sifonu s integrovaným sítkem zajišťuje snadnou údržbu. Bodové svislé vpustě lze doplnit o límec pro napojení vodorovné izolace. Podle požadavků lze zhotovit různé individuální úpravy žlabu nebo roštu. Plastové střešní a podlahové vpustě pro hygienické provozy, koupelny s nerezovou mřížkou a volitelným sifonem.
Odvodnění - potravinové provozy

Nerezové odvodnění znamená veškeré odvodnění pro gastro provozy, potravinářský nebo chemický průmysl, sprchové a koupelnové žlaby a vpustě nejdete v jiné sekci. Nerezové vpusti, nerezové žlaby nebo vany s protiskluzovým roštem.
Poklopy a mříže

 • Poklopy z tvárné litiny čtvercové a kruhové,
 • Kompozitní prefabrikované poklopy z materiálu Polymatrix jsou kompletně vyrobeny z plastu vyztuženého skelnými vlákny litím do formy. Jsou vhodné na zakrytí vstupních otvorů šachet pro zátěže A15 až D400 kN. Kompozitní prefabrikované poklopy z materiálu Polymatrix jsou pevné s vysokou odolností vůči opotřebování, klimatickým změnám a korozi. Nejsou atraktivní pro zloděje, jako litinové nebo ocelové.
 • Poklopy z kompozitních plných krytů s roštem pro vlhké a chemicky agresivní prostory. Poklopy jsou pochozí, některé mohou být občasně pojížděné i osobním autem. Zásadní výhodou je jednoduchá manipulace, odolnost proti vlhosti a snadná montáž. Skládají se z kompozitních profilů a krycích desek. Veškeré kování je nerezové nebo s vysoce pevnostního plastu. Rozměry se převážně přizpůsobují podle průlezného otvoru. Kompozitní poklopy vyjímatelné s madly, zvýšené proti zatékání vody nebo s panty a madlem s možností uzamykání.
 • Plastová víka šachetních poklopů a vtokové mříže pro uliční vpusti jsou určeny pro kanalizační a odvodňovací systémy pozemních komunikací a parkovacích ploch.
 • Žárově pozinkované nebo nerezové poklopy pro zadláždění nebo zabetonování, vodotěsné, pachotěsné, zatížení A15 - C250 kN. Jsou určeny na vyplnění venkovní zámkovou dlažbou či jinými přírodními materiály. U poklopů XP lze použít dlažbu vysokou až 80-100 mm. Vyplněné poklopy dlažbou neruší vzhled celé zadlážděné plochy.Světlíky a sklepní okna

Multifunkční plastová okna jsou k dispozici v bílé nebo hnědé barvě. Na sklepní okna můžeme použít jednoduché nebo izolační sklo nebo mřížku. Okna lze použít na garáže, sklepní prostory, dílny, zemědělské prostory.

Sklepní a multifunkční okna nekorodují a jsou cenově výhodná.Editovat prezentaci výrobků