Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

GIENGER Tábor spol. s r.o.

www.gienger.cz

Kotle Brötje - přehled sortimentu výrobků

IntroCondens WHBS/WHBC

Se svými základními robustními komponenty i jejich uspořádáním nabízí kotle IntroCondens v podstatě to nejjednodušší, základní a přitom spolehlivé řešení kondenzační techniky za zajímavou cenu: ani vstupní investice, ani provozní náklady nepředstavují útok na peněženku. Zákazník si díky těmto výrobkům, které zabírají pouze minimální prostor, může lépe vychutnat teplo i komfort ohřevu teplé vody (u WHBC 22/24 až 570 l/hod.) a jako bonus při tom získává hospodárnost a úspornost.

Další hlavní výhody hovořící ve prospěch zařízení:
 • Topné výkony od 3,5 do 22/24 kW
 • Extrémně hospodárné díky účinně modulovaným hořákům a efektivnímu využití energie: normovaný stupeň využití až 109 %. S přechodem na kondenzační kotel se snižují náklady na topení o 16 a oproti starším zařízením až o 30 %
 • Rozsah modulace od 22 do 100 %
 • IntroCondens WHBC zajišťuje vysoký komfort ohřevu užitkové vody díky integrovanému deskovému tepelnému výměníku
 • Ekologické řešení díky nízkým emisím hluboko pod limitními hodnotami evropských norem - šetří životní prostředí i kapsu zákazníka
 • Jednoduchá instalace, obsluha a servis kotle
 • Kompaktní, elegantní a s příznivou cenou

další informace

EuroCondens SGB

Nové plynové kondenzační kotle SGB řady E jsou nadprůměrně tiché, prostorově úsporné a na druhé straně obzvláště výkonné, hospodárné a s dlouhou životností. Mají příznivou pořizovací cenu a pokrokovou kondenzační technologii s vysokou účinností spalování - normovaný stupeň využití až 109,7 %. Další výhodou je flexibilní možnosti instalace, kdy i při topném výkonu 300 kW jsou pro ně průchozí standardní dveřní otvory (od 70 cm). To vše je předurčuje k využití zejména pro nájemní domy, penziony, podnikatelské a kancelářské komplexy nebo nákupní centra.

Srdcem EuroCondens SGB je jeho výměník tepla, jenž je složen z robustních litých článků ze speciál - ně vyvinuté korozi odolné slitiny hliníku a křemíku. Ta umožňuje jak mimořádně kompaktní, tak vůbec nejlehčí konstrukci a je mnohem vhodnější pro kotle s vysokou účinností spalování a velkou kondenzací spalin.
Optimální geometrie výměníku EuroCondens SGB je vyvinuta pomocí nejmodernější počítačové simulace. Podobně jako u výměníků ostatních typů kondenzačních kotlů firmy Brötje jsou jeho zvláštností speciálně tvarované a rozmístěné nopové profily, předávající teplo konvekčně, rovnoměrně a nanejvýš efektivně. Topné plyny se tak podle stupně modulace rychle ochlazují, přičemž veškerá energie zemního plynu se včetně latentního tepla získaného kondenzací využívá pro zásobování teplem.

další informace

EcoTherm Plus WGB/WGB-K

Vysoce kvalitní plynový nástěnný kondenzační kotel dosahuje nejvyšších možných hodnot účinnosti (normovaný stupeň využití až 109%). Moderní, ekonomický a velmi tichý. Nabízí pohodlnou přípravu teplé vody s možností připojení zásobníku. Kotel je určen pro použití ve složitějších hydraulických soustavách v kombinaci např. s akumulačními nádržemi (kotle na pevná paliva, krbové vložky, tepelná čerpadla), solární systémy s podporou vytápění apod.

Malá potřeba místa - vysoký komfort teplé vody
To platí i pro kotel EcoTherm Plus WGB-K 20 C, který je navíc vybaven integrovaným 60-ti litrovým zásobníkem TUV z nerez oceli. Topná zařízení bez zásobníku mají obecnou výhodu malé potřeby místa a kotle s externím zásobníkem disponují vysokým komfortem teplé pitné vody. Výhřevná zařízení řady EcoTherm Plus WGB-K 20 C spojují obě přednosti, což z nich činí nejkompaktnější WGB s ohřevem teplé vody. A to nejlepší: Prostor pod kotlem EcoTherm Plus WGB-K 20 C lze využít i pro jiné účely, aniž byste se přitom museli vzdát zásobníku TUV. Na rozdíl od běžných kombinovaných zařízení lze totiž teplou vodu odebírat ze dvou 2 odběrných míst, přičemž zůstává zachován komfort teplé pitné vody díky konstantní výstupní teplotě.

další informace

EcoSolar BSK

Účinnost až 109%
V posledních letech se technika spalování s využitím kondenzačního tepla spalin díky své výkonnosti a energeticky úspornému provozu dostala do mnoha domů. A není divu. Vždyť zatímco u tradičních zařízení energie uniká komínem, topná zařízení tohoto typu téměř úplně využívají teplo spalin. Tak je možno docílit standardní účinnost 109%. Zároveň se emise omezují na minimum a dosahuje se až 30% úspory ve vytápění. V kombinaci se solárním zařízením dokonce až 60%.

Úsporné vytápění 365 dnů v roce
Existují topné systémy, které jsou mimořádně výkonné a existují zařízení, která jsou zvlášť energeticky úsporná. Některá topení využívají obnovitelné energie, jiná zase přesvědčují svou spolehlivostí nebo malými nároky na prostor. Ale existuje topná technika, která by splňovala celou řadu požadavků a ještě přinášela další výhody? Ano, existuje: nový EcoSolar BSK Díky kombinaci techniky spalování plynu s využitím kondenzačního tepla spalin a solární techniky je EcoSolar BSK skutečný energeticky úsporný zázrak. Na zastavěné ploše pouhých 60 x 60 cm s výškou 178 cm je v tomto zařízení místo pro kondenzační plynový kotel, zásobník teplé vody s přidaným solárním výměníkem a čerpadlem umožňující přímé napojení na solární kolektory.

Po celý rok EcoSolar BSK dokonale využívá silné stránky obou technik: při dostatečné intenzitě slunečního záření solární systém téměř zcela přebírá funkci ohřevu pitné vody. Ohřev plynovým hořákem je potlačen do té doby, dokud solární energie nepřestane k ohřívání pitné vody stačit. Teprve poté plynový hořák zajistí energeticky úsporné zásobování teplou pitnou vodou podle potřeby. Díky této souhře pracuje celý topný systém po 365 dnů vždy v ekonomicky optimálním režimu. Pokud nebudete chtít využívat solární energii, je možno EcoSolar BSK provozovat pouze jako systém kondenzačního kotle s vestavěným zásobníkem teplé vody - bez využití solárních kolektorů, které můžete instalovat třeba později dodatečně.

další informace

EcoCondens Kompakt

Kompaktní kotel umožňuje vysokou úsporu energie a efektivní vytápění a ohřev vody. Mezi výhody použití patří - kompaktní design, snadná a rychlá montáž, univerzální připojení a v ne poslední řadě nízká spotřeba plynu. Kotel nabízí vysoký komfort ohřevu teplé vody díky integrovanému 95-ti litrovému zásobníku. Tento kotel je ideální pro použití v rodinných a řadových domech.

Výhody, které se počítají
 • Vysoký topný výkon a modulace hořáku.
 • Včetně integrovaného ohřívače pitné vody.
 • Mimořádná hospodárnost díky efektivnímu využití energie: 109% normovaný stupeň využití.
 • Ekologický díky nízkým emisím hluboko pod mezními hodnotami.
 • Nejvyšší komfort obsluhy díky zobrazení na integrovaném systémovém regulátoru ISR-Plus ve formě nekódovaného textu.
 • Obzvláště nenáročný na údržbu díky promyšlené koncepci údržby a dobré přístupnosti všech ovládacích prvků.
 • Elegantní vzhled a kompaktní konstrukce.
 • Tichý díky optimalizovanému spalování a tlumiči hluku při nasávání.

další informace

Ecotherm Kompakt WBS/WBC

Ekonomicky výhodný a prostorově úsporný kotel představuje kompaktní kondenzační techniku vytápění s vysokou účinností (normovaný stupeň využití až 108-109%). Je ideální pro byty, rodinné domy a vybavení řadových domů s individuálním vytápění. Nabízí skvělý komfort ohřevu teplé vody v kombinaci s externím zásobníkem a kromě toho je elegantní a velmi tichý.

Přednosti a výhody
 • provoz kotle nevyžaduje minimální průtok (úspora např. za bypass, anuloid, čidla, čerpadla atd.)
 • lineární možnost modulace 25-100 % (ve vztahu k velikosti výměníku až 14,5-100 %)
 • normovaný stupeň využití 108 %, (při 75/60 °C 106 %!)
 • mimořádně nízké hodnoty emisí 4x lepší hodnoty oproti normě "Modrý anděl" (NOx méně než 15 mg/kWh, CO méně než 5 mg/kWh)
 • elektronické modulační kotlové čerpadlo (s rezervou výkonu až pro 38 kW)
 • ekvitermní regulace včetně venkovního čidla v ceně
 • prostřednictvím základní kotlové regulace lze přímo řídit solární ohřev teplé vody
 • možnost vzdáleného spínání přes GSM popř. ovládání přes web
 • bez nároků na boční montážní nebo servisní odstupy
 • kompaktní provedení a tichý chod

další informace

TrioCondens BGB

Kondenzační kotle poskytují mnoho argumentů o komfortním, pohodlném, bezpečném a energeticky úsporném vytápění. Firma Brötje v rámci rozšiřování kompletní nabídky kondenzační, úsporné a ekologické techniky nabízí nové kotle řady TrioCondens BGB. Za jejich pěkným a nadčasovým vzhledem se ukrývá inteligentní zařízení, které produkuje nejnižší hodnoty emisí a garantuje nadprůměrnou bezpečnost stejně jako skvělé využití energie (normovaný stupeň účinnosti 109 %).

Pádnými argumenty pro instalaci těchto kotlů jsou: hospodárnost, účinnost a přímočarý, moderní design. Jak už napovídá jejich označení jsou určeny pro stacionární instalaci, kde jsou kromobyčejně stabilní. Žádný div, že jsou tedy přímo jako stvořeny pro rodinné domy s novým nebo rekonstruovaným systémem vytápění.

Se svými neuvěřitelně kompaktními rozměry zabírá kotel BGB plochu jen 58 x 48 cm a proto lze pro něj snadno nalézt místo např. v malém výklenku. Díky perfektně sladěné souhře všech technických komponentů a inteligentní regulaci ISR pracuje ustavičně, na základě uživatelských požadavků, v optimální oblasti výkonového rozsahu. Náklady na vytápění prostřednictvím tohoto zařízení lze redukovat o cca 16 % a v porovnání se staršími systémy dokonce až o 30 %.

další informace


Editovat Galerii produktů