nápověda  mapa portálu
kde
hledat
   Katalog firem a výrobků   kalendář akcí   obsahy časopisů
   publikace   normy   plné texty právních předpisů
vybervse vybrat vše  vybernic zrušit výběrprohledat diskusní příspěvky
řazení 
platnost

Na dotaz z čeho stavět zobrazuji odkaz 1-50 z přibližně 70 nalezených.
 [další stránka >>>]
[článek]Obvodové pláště energeticky úsporné výstavby (I) 9.4.2007
.. Ale z čeho?.. když to bude kdoví z čeho,.. Z uvedeného vyplývá,.. že pasivní dům lze postavit z čehokoliv,.. Stejně tak lze navrhnout stavbu zděnou z cihel s tepelnou izolací z pěnového polystyrénu či stavbu dřevěnou s tepelnou izolací z minerální vaty... že by se materiál musel přivézt autem z města vzdáleného 2 dny jízdy a potom se dopravoval na zádech nosičů či koňmo dalších 75 km), tak dostupnost finanční...
[článek]Vápenopískové pasivní domy Kalksandstein Zapf Daigfuss 3.2.2011
.. Dnes každý "staví" nebo "umí" pasivní domy... Tři hlavní kritéria pasivního domu pak vyplývají z té definice:.. První pasivní dům na světě je postaven z vápenopískových cihel... Z čeho se pasivní domy staví ve světě Nejdále v pasivních domech jsou v v zahraničí v Německu,.. Z čeho jsou postaveny pasivní domy a další podrobnosti k projektům pasivních domů je dobré čerpat ze zahraniční databáze pasivních domů např... Vápenopískové pasivní domy lze stavět bez problému v ceně úplně obyčejného domu z jiného konstrukčního systému...
[článek]Realizace domu svépomocí? Se systémem od Lindabu žádný problém 2.4.2015
..2015LINDAB STAVBY Pro řadu z nás je manuální činnost v domě či na zahradě koníčkem... že když máte kvalitní skelet z prvotřídní švédské oceli,.. není se vůbec čeho bát... to kutil“. Pro řadu z nás je manuální činnost v domě či na zahradě stále nejoblíbenějším koníčkem... že když máte kvalitní skelet z prvotřídní švédské oceli,.. není se rozhodně čeho bát... kdo se chystají stavět svépomocí.“.. Sklon střechy z trapézového plechu,.. Z vnitřní strany je na stropnicích přilepená parotěsná folie a opět vnitřní rošt 50 mm,.. podlahu patra a střechu z trapézového plechu). Po ..
[článek]Fotovoltaika a větrná energie 22.3.2005
..2005 Vizuálně patrný rozvoj využívání větrné energie a elektrické energie z fotovoltaických panelů je při cestách za naši západní hranici více než přesvědčivý... Takové podnikání se tak stává téměř "lidovým". V naší republice se také staví větrné a fotovoltaické elektrárny,.. co už u nás je a z čeho lze vycházet. Vizuálně patrný rozvoj využívání větrné energie a elektrické energie z fotovoltaických panelů je při cestách za naši západní hranici více než přesvědčivý... V naší republice se také staví větrné a fotovoltaické elektrárny,.. co už u nás je a z čeho lze vycházet... Pro informaci ..
[článek]Stavím dům z pórobetonu (ytongu, hebelu) – jaká okna vybrat a na co si dát pozor? 21.1.2013
Stavím dům z pórobetonu (ytongu,.. fasádní fasáda kování profil sklo dvojsklo trojsklo skleněný prosklený prosklená dveře okna okenní okno dveřní výplň výplně bezpečnostní Rozhodli jste se stavět a Vaše rozhodnutí padlo na stavění z pórobetonových tvárnic,.. že neuděláme zásadní konstrukční chybu a celý dům z porobetou neuzavřeme z vnější strany difuzně nepropustnou omítkou nebo dokonce zcela neprodyšným kontaktním zateplovacím systémem z pěnového nebo extrudovaného polystyrenu...
[článek]Fórum českého stavebnictví 2015 5.3.2015
Fórum českého stavebnictví 2015 5.3.2015Blue Events, s. r. o. www.blueevents.eu Letošní Fórum českého stavebnictví staví do popředí optimistickou otázku: Jak se ve stavebnictví připravit na lepší časy? Uzávěrka registrací je již zítra - v pátek 6... které se v důsledků kontraproduktivních legislativních tahů poněkud vymkly z kloubů?.. kteří staví?.. Co se bude stavět?.. Čeho se vyvarovat?.. Zvláštnosti staveb spolufinancovaných z fondů EU a možnosti spolupráce s obcemi a ústředními orgány státní správy při přípravě a realizaci těchto projektů...
[zpráva]Instruktážní video PORFIX 15.12.2013
Instruktážní video PORFIX 15.12.2013PORFIX CZ a.s. Krátký instruktážní film Vás provede jednotlivými kroky výstavby rodinného domu z PORFIXu a ukáže vám jeho výhody v praxi.Když se rozhodujete, z čeho stavět, je tento krátký instruktážní film PORFIX určený právě pro vás. V případě jakýchkoliv dotazů volejte na bezplatné číslo 800 900 366 nebo pište na e-mailovou adresu marketing@porfix.cz. PORFIX CZ a.s.
[článek]Stát říká: Jaderná energetika je volba pro budoucnost 1.3.2003
..Ministr obchodu a průmyslu Jiří Rusnok vysvětluje v deníku Právo z 10... že prováděnou aktualizací státní energetické koncepce jsou současné nejvýznamnější priority státní energetické politiky z roku 2000 změněny... Celkové náklady z veřejných prostředků (státní rozpočet,.. prostředky krajů a obcí) a z ostatních zdrojů (soukromé prostředky, prostředky z EU a zahraniční zdroje) na podporu snižování energetické náročnosti předpokládané Programem představují 1,.. Na naplnění cílů Národního programu v oblasti využívání OZE se předpokládají celkové náklady z veřejných i ostatních zdrojů ve výši ..
[článek]Otevřený dopis občanům obce Boží Dar 15.1.2005
.. že se v katastru obce nebudou stavět větrné elektrárny,.. že se v katastru vaší obce nebudou stavět větrné elektrárny... Rozhodli jste se zachovat "malebnou krásu". Na úkor ale čeho?.. to jsou jen některé z aspektů neschopnosti přijmout obnovitelné hospodářské paradigma...Především je ekologicky nesouměřitelné stavět vedle sebe nevratné nebezpečí současných energetických zdrojů pro lidstvo a nebezpečí reverzibilních regionálních zásahů do přírody využíváním obnovitelné energie... Na každou vybudovanou větrnou elektrárnu o výkonu 2 MW se do oběhu dostane ročně nejméně o 5000 tun CO2 z ..
[článek]Zkušenosti s využíváním infrakamery 15.2.2001
Zkušenosti s využíváním infrakamery 15... kolik domů se staví,.. Z 95% nijak. Obvyklé problémy novostaveb Případ první - Z čeho to stavíte?.. často z cihelných bloků... Prvním z nich je,.. a tak teplo může jednoduše z vnitřku přejít okolo pěny do zdiva,.. na kterých se z valné míry podepsaly realizační firmy, můžeme si uvést i jeden krásný příklad z projektové praxe... tudíž naprojektoval krov místo klasicky ze dřeva z ocelových nosníků... že je zde z interiéru tepelná izolace (přistavená skříň,..
[článek]Dobře postavený dům. Každý ho chce, jak jej ale poznat? 17.6.2015
.. Stavím dům pro sebe nebo pro svou rodinu?.. kdy děti v dospělosti z domu odcházely do vlastního bydlení... Jak vyplývá z výsledků sčítání lidu,.. jen za posledních padesát let klesla obsazenost domácností z 3,.. Se Skeletsystemem Goldbeck stavíte rostoucí dům,.. Konstrukční řešení Skeletsystem je vhodné také pro bytovou a developerskou výstavbu Z čeho a jak budete stavět?.. stejně jako lze vybírat z nových a staronových systémů stavění,..
[článek]Projekt rodinného domu G Servis je sázkou na jistotu 17.5.2017
Projekt rodinného domu G Servis je sázkou na jistotu 17.5.2017G SERVIS CZ - Projekty rodinných domů Chystáte se stavět a v hlavě se vám hromadí spousta nezodpovězených otázek? Pokud mezi ně patří jedna z těch nejdůležitějších, bez čeho se při stavbě domu rozhodně neobejdete,..Výhodný balíček se slevou Každého z vás pak určitě zajímá,.. "Rozhodli jste se stavět a máte v hlavě i pár strašáků,.. Naše technická řešení všech konstrukcí jsou v projektech podrobně rozpracovaná z důvodu následného správného provedení jednotlivých detailů,..
[článek]Pasivní dům - rozvoj ve všech směrech 25.7.2011
..Meze růstu“, tak se jmenuje jedna z nejdůležitějších publikací posledního století... že vysoký růst dokáže poskytnout trvale udržitelná řešení z hlediska efektivity ve spojení s rozumným růstem kvality života... pro systémy získávající energii z obnovitelných zdrojů,.. Byla to určitě jedna z významných chyb nudných ekonomů 2... z čeho žijeme,.. Sociální oblastZásluhou orientace na cenovou výhodnost je dnes možné stavět v oblasti sociálního bydlení pasivní domy při vícenákladech ve výši 3-4 % - nákladech,.. stavět nově pasivní domy –.. z nichž se při bližším zkoumání ani jeden ..
[zpráva]Zahradním chatám neodzvonilo 3.10.2011
Zahradním chatám neodzvonilo 3.10.2011EUROPANEL s.r.o. Jestliže si chatou nechcete narušit přírodní prostor, pak obvykle volíte dřevostavbu. Alternativou je panelová dřevostavba. Stavební systém EUROPANEL přináší plnohodnotné bydlení s nízkými provozními náklady. dřevostavby dřevostavba meteriály materiál stěny zdi podlahy podlahové desky osb sádrokarton sádrovlákno sádrovláknitý sádrovláknité Přestože nadcházející roční období odsouvá radosti kolem zahrady na vedlejší kolej,.. co nikoliv a čeho se máte u své chaty vyvarovat... že mnozí z nás odjížděli na víkendy a prázdniny mimo město... ..
[zpráva]U Vrbic budou stát tři větrníky 29.8.2006
U Vrbic budou stát tři větrníky 29...2006 Malé obce slyší na lákavé nabídky a slušný profit z výstavby a provozu větrných elektráren v jejich nejbližším okolí... Krajský úřad už začal posuzovat její záměr z hlediska vlivu na životní prostředí... V anketě podle starosty Vrbic Jiřího Sojky souhlasilo se stavbou větrného parku přibližně šedesát procent obyvatel z těch,.. čeho se lidé u podobných projektů často obávají,.. Kvůli ťuhýkovi obecnému by se větrníky neměly stavět v období,.. Podle Nyklese ale lidé z Valče uvidí z větrníků jen horní část rotorů,..
[článek]Budovy jsou součásti našich životů, říká nový ředitel CPD 12.5.2018
.. Nejčastěji je slýcháme z úst architektů –.. kteří stavějí na první místo zdravé bydlení a nemají zájem o úspory energie,.. Z čeho mají lidé podle vašich zkušeností největší obavy a které mýty musíte nejčastěji vyvracet?.. Z předchozího působení mám tu zkušenost,.. Musíme vyvracet celou řadu mýtů (nejenom ve stavebnictví), které vycházejí z neznalosti a pohodlnosti... komfort i staví cestu k soběstačnosti... určují komfort z hlediska tepelné a akustické pohody,.. kdy v interiéru máte dostatek čerstvého vzduchu v jakékoli denní a roční době a z hlediska makroekonomického pohledu i ..
[článek]YTONG - dlouhodobé úspory energie 30.5.2011
YTONG - dlouhodobé úspory energie 30.5.2011Xella CZ, s.r.o. Z čeho bude Váš nový dům? Konstrukce obvodových stěn ovlivní nejen provozní náklady, ale i vnitřní komfort a pohodlí obyvatel. Vyberte si tu NEJLEPŠÍ! Článek představuje systémy Ytong Lambda, Ytong Theta a Ytong P2-400 s izolačními deskami nové generace Ytong Multipor.1. Řešení pro energeticky úsporný dům "Vyšší komfort za nízké ceny" Nejoblíbenější energeticky úsporný dům Ytong využívá kvalitní obvodové zdivo Ytong Lambda tloušťky 375 mm... Řešení pro nízkoenergetický dům "Pro směšně nízké účty za topení" Řešení pro ..
[článek]Ytong spustil novou prezentaci pro stavebníky 4.6.2010
Ytong spustil novou prezentaci pro stavebníky 4.6.2010Xella CZ, s.r.o. Dvě nové stavební microsite spustila začátkem dubna společnost Xella CZ, výrobce pórobetonu Ytong. Vše o úsporách energií se systémem Ytong čeští stavebníci nově naleznou na stránkách www.netoptezbytecne.cz. Ke zviditelnění dobře zavedených služeb Ytong slouží www... Ytong pomáhá stavět!.. že jsou pro ni poskytované služby a péče o zákazníka jednou z klíčových aktivit... jak se se stavebním systémem pracuje a čeho se vyvarovat... které stavebníky seznámí se zkušenostmi konkrétních uživatelů modelových domů z ..
[zpráva]Polsko se vrací k jaderné energetice 21.1.2005
Polsko se vrací k jaderné energetice 21.1.2005 Do roku 2005 vkročil polský kabinet s návrhem energetické koncepce pro zemi do roku 2025... v úvahu s největší pravděpodobností přichází evropský tlakovodní reaktor EPR z generace 3+, který v současné době staví Finsko... z nichž většina neprošla ani částečným odsířením... už se nemáme čeho bát," říká... Teplo z elektrárny se může využít na vytápění okolních osad,.. zatímco ve Slezsku všechno pokrývá černý radioaktivní popílek z uhelných elektráren,..
[zpráva]České stavebnictví táhnou evropské fondy, tvrdí analytici 7.9.2015
České stavebnictví táhnou evropské fondy, tvrdí analytici 7.9.2015 ČTK České stavebnictví táhnou vzhůru hlavně evropské fondy,..Vyplývá to z reakcí oslovených analytiků na dnes zveřejněné údaje Českého statistického úřadu... že stavebnictví začalo po krizi oživovat jako poslední z klíčových sektorů ekonomiky... že stavebnictví má z čeho růst,.. kdy se staví téměř všude,.. které nyní proudí z evropských fondů do dopravních staveb,.. Z pohledu vývoje zakázek je vidět,.. za níž stojí především snaha o dočerpání peněz z fondů EU," podotkl Dufek. Petr Kymlička z poradenské sítě BDO ale tvrdí,..
[článek]Pokládka elektrického podlahového vytápění - otázky a odpovědi 18.4.2015
Pokládka elektrického podlahového vytápění - otázky a odpovědi 18.4.2015 Redakce TZB-info natáčela realizaci elektrického vytápění v rodinných domech, které se stavěli v Ostravě Třebovicích a hrubá stavba 6 rodinných domů ze systému YTONG byla hotova do 25 pracovních dnů. Otázky k elektrickému podlahového vytápění jsme položili dodavateli i montážní firmě... které se stavěli v Ostravě v rámci zajímavé akce:.. Podle čeho se rozhoduje zda jsou pro konkrétní instalaci vhodné kabely,.. které se dají ovládat z jednoho místa a systém je pak úspornější,..
[článek]Dveře ve staré bytové zástavbě jsou na hranici životnosti, říká ředitel HT Dveře 7.1.2016
.. A podle čeho kvalitní bezpečnostní dveře vybrat?.. A podle čeho kvalitní bezpečnostní dveře vybrat?.. Z mého pohledu je opravdu zázrak,.. Většina z nich je totiž na hranici životnosti... kdy se budou třicet až čtyřicet let staré dveře vyměňovat za nové z důvodu,.. že z bezpečnostního hlediska jsou naprosto nedostačující... rok 2015 byl z tohoto pohledu zlomový... Pokud zákazníkovi nepřestanou staré dveře z ničeho nic fungovat a on tak není v časovém nátlaku na pořízení nových,.. Na tuto investici se totiž dokáže s předstihem připravit a z nabídky největších hráčů na trhu si může ..
[článek]Komfortní a úsporný. Takový je koncept moderního bydlení 5.10.2016
Komfortní a úsporný. Takový je koncept moderního bydlení 5.10.2016Saint-Gobain Construction products CZ a.s., Divize ISOVER Naplánovat stavbu rodinného domu není nic snadného... komu projekt svěříme a z čeho by měla stavba být... ušetřit peníze na provoz domu a zdravě bydlet jsou hlavními zájmy každého z nás... že od roku 2020 by se už měly stavět pouze rodinné domy s téměř nulovou spotřebou energie... Hlavními parametry pasivních domů jsou tedy správně propracovaná koncepce domu z hlediska jeho umístění,.. Multi-Komfortní dům od společnosti ISOVER vychází z konceptu pasivního domu,..
[článek]Co kromě dřeva musí mít kvalitní dřevostavba? 23.10.2014
Co kromě dřeva musí mít kvalitní dřevostavba? 23.10.2014KNAUF INSULATION,.. jsme se zajeli podívat přímo do jedné z nich... jsme se zajeli podívat přímo do jedné z nich... Z vnitřní strany jsou v konstrukcích standardně umístěny:.. jednou z nejmodernějších a nejúčinnějších izolací z minerální vlny na českém trhu .. Stavíme difúzně otevřené nízkoenergetické dřevostavby a víme jak i proč,“.. která bude stavět Váš budoucí domov,.. Z obýváku vedou schody do obytného podkroví se třemi ložnicemi,.. První čeho si všimnete,.. je to jedním z důvodů,..
[článek]O Aqua-thermu, malých vodních elektrárnách a opět o veletrhu 22.9.2003
O Aqua-thermu, malých vodních elektrárnách a opět o veletrhu 22... protože lidé mohou srovnat informace z internetu a z prospektů s realitou... Podle čeho byste si na veletrhu vybíral?..Teď trochu z jiného soudku ... Shodou okolností jsem letos v létě v Jizerských horách potkal zajímavý úkaz... Prvnímu z nich se při stavbě podařilo dokonale rozbagrovat cestu na místní koupaliště,.. malé vodní elektrárny nemůže stavět kdokoliv,.. Dopolední program se bude odpoledne opakovat a tím jistě přiláká další zájemce z řad odborné i laické veřejnosti...
[článek]Umístění stavby, aneb povinnosti stavebníka v souvislosti se stavebním záměrem 10.8.2015
..Umístění stavby a odstupové vzdálenosti Z hlediska požární bezpečnosti musí být podle podrobností uvedených ve vyhlášce č... ale až bude chtít na svém pozemku stavět sám,.. Na uvažovanou stavbu nejsou z hlediska požární bezpečnosti žádné požadavky,.. Proto není možné z technických požadavků slevit. Zastavěná plocha a její členitost Umístění stavby je potřeba zvážit i z hlediska její členitosti... Toto ustanovení vyplývá z novely stavebního zákona,.. Kdo stavěl v dobré víře,.. Šetrnost k sousedství Z hlediska požární bezpečnosti na zastavovaném území mám osobní problém se stavbami u ..
[článek]Stavba vzorového domu a nové koncepty bydlení 20.6.2012
.. o redukci spotřeby energie a o dosažení 20% podílu výroby energie z obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě energie do konce roku 2020... ale i nových konceptů bydlení Panelové dřevostavby stavěné z panelů s dřevěným rámem (s Evropskými kořeny) stejně jako systém konstrukčních izolovaných panelů (vycházející z americké Technologie SIP neboli structural insulated panel) mají totiž bohatou historii a nízkoenergetické a pasivním domy takto postavené splní normy,.. jak se budovy z Europanelu staví... Chceme se na stavbu domu podívat z pohledu investora a ne z pohledu dodavatelských firem...
[článek]Hospodaření s dešťovou vodou podle zákona – jak se dotýká stavebníků v praxi? 29.10.2013
Hospodaření s dešťovou vodou podle zákona –.. Z retenčních nádrží by měla být dešťová voda odváděna přednostně do povrchových vod a dešťové kanalizace... Rychlým odtokem z větších území při přívalových deštích následně vznikají povodně... Je nutné předcházet problémům a poučit se z minulosti... Jak navrhnout systém pro vsak a z čeho se skládá?.. kteří se chystají stavět?.. I z tohoto důvodu je vhodné si dopředu vše promyslet a rodinný dům stavět tak,.. kteří své RD staví svépomocí...
[článek]Blackout jako terapie pro evropskou energetiku? 27.12.2012
.. Z velké strany se stala strana střední,.. která je shodou okolností jednou z vládních stran,.. který dělá celý zisk z dotačních titulů... protože z nich žijí... Ropovod z Německa nestačí atd... kdy Kralupy jsou zásobovány z Terstu ropovodem TAL a kdy je otázkou,.. PKN Orlen zatím nesignalizuje odchod z ČR,.. což by umožnilo dodávat ruskou ropu z ruských ložisek do ruských rafinerií na německém území... že bude možné poslat novým potrubím IKL z Litvínova ruskou ropu do Ingolstadtu a pak německým systémem dál,.. Nemáme si moc z čeho vybírat... Dokonce si jako jeden z úkolů pro Ministerstvo ..
[článek]Hrozí ohrožení výuky odborných předmětů a odborného výcviku? 14.5.2017
Hrozí ohrožení výuky odborných předmětů a odborného výcviku? 14.5.2017 S nedostatkem žáků narůstá i nedostatek odborných učitelů... že ředitelé vlastně ani nemají z čeho vybírat... Vyrostli z nich odborníci,.. jsou z nich majitelé firem. Nebo někteří z nich právě zůstali ve školství a své znalosti předávají dál... A vybrat z nich potencionální a kvalitní pedagogy je téměř nemožné... K tématu z obsahu TZB-info:.. ale staví základy svého života... většina z nich se však spoléhá na rady instalatérů... deklaruje jako jednu z priorit propagaci technického vzdělávání a obnovu úrovně ..
[článek]O slunci a nízkoenergetické výstavbě na letošním Aqua-thermu 27.10.2004
O slunci a nízkoenergetické výstavbě na letošním Aqua-thermu 27.10.2004Progres Partners Advertising, spol. s r.o. Petr Kramoliš, autorizovaný technik z Ostravy, a Ing. Michal Kabrhel Ph.D., asistent na katedře TZB Stavební fakulty ČVUT v Praze patří k přednášejícím na doprovodném programu veletrhu Aqua-therm... čeho se jejich přednášky budou týkat...Podceňování solární energie vychází z konzervativního myšlení investorů a mnohdy i techniků, kteří se dívají na efekty z krátkodobého hlediska... Z osobních kontaktů vím,.. který se rozumným způsobem staví ke spotřebě energií,.. totiž dopravit z..
[článek]Malá bytová družstva a společenství vlastníků jednotek v ohrožení (I) 26.2.2007
Malá bytová družstva a společenství vlastníků jednotek v ohrožení (I) 26... tak čeho se bát... se zhotovitelé nezřídka k reklamaci staví jako by se jich vůbec netýkala, nebo se všelijak snaží z odpovědnosti vyvléci... Z médií známe mnoho případů,.. než svoji firmu zrušit a tím znemožnit družstvům uplatnění reklamací ať z titulu nekvalitně provedené práce nebo použitím nevhodných materiálů. V případě likvidace společnosti konkurzem se s reklamací vlastníci obracejí na správce konkurzní podstaty a zpravidla se stávají jedním z mnoha neuspokojených věřitelů... kteří z patra tahají ..
[časopis]Světlo 6/2015
OBSAH ČÍSLA odborný časopis pro světelnou techniku www.svetlo.info Ročník 18 ? číslo 6 ? listopad 2015 ISSN 1212-0812 MK ČR E 7830 Činnost odborných organizací Výuka světelné techniky na SPŠSE a VOŠ v Liberci.............5 Podzimní technický seminář Společnosti pro rozvoj veřejného osvětlení v Dobrovízi......................................... 22 Svetelný dizajn na VŠMU v Bratislave............................... 37 Světelnětechnická zařízení ? FCC Public s. r. o. Ředitel vydavatelství: Ing. Emil Širůček .. jak to vyplývá z historie různých dřívějších civilizací... čeho je příliš,.. ..
[článek]Jističe - jak jsou na tom Rakušané 14.2.2016
..Z čeho se skládá platba za elektřinu v Rakousku .. z částky za dodávku energie, za síťový tarif a z daní a poplatků... Celá částka se skládá z fixního výkonového paušálu, ten je v rozmezí roční spotřeby 0 až 100 000 kWh stejný a pohybuje se kolem 24 EUR za rok z části,.. Daně a odvody Daň z elektřiny a daň ze spotřeby energie Podobně jako u nás zákazníci v Rakousku platí daň z elektřiny... fosilní paliva dosahují pouze třetiny celkové spotřeby zákazníka a většina z nich pochází z paroplynových elektráren... Nabídky elektřiny z jaderných elektráren nebo z elektráren spalujících fosilní..
[článek]Nejčastější bludy v čištění odpadních vod 9.1.2016
.. Závěrem si na praktických případech z oboru ukážeme,.. že vycházím po stránce teoretické z informací,.. z něhož vyplývá,.. Příklad z vodního hospodářství –.. kde žádné znečištění nebylo nebo nestačilo dotéct během zkoušky až k odtoku z nádrže,..do čeho investovat čas,..podle čeho se rozhodovat... z deseti navštívených nefungovala ani jedna,.. co víme a reálně používáme (znalostmi). Mnoho z nás má dostupnou spoustu informací,.. Aby se z nějaké informace stala znalost,.. podvědomým vnímáním našeho okolí a dedukcí z předchozích informací... z nichž nejvýznamnější je vlastní ..
[článek]Nejnovější cihelné materiály splňují požadavky na současné pojetí energeticky úsporných domů 9.8.2012
Nejnovější cihelné materiály splňují požadavky na současné pojetí energeticky úsporných domů Developeři staví na kvalitě 9... Zájemci o koupi bytu či rodinného domu mají tedy z čeho vybírat... Kromě zajímavého architektonického zpracování z ateliéru brněnského architekta Petra Davídka vyniká projekt i kvalitou... HELUZ FAMILY 2in1 Obvodová konstrukce domu je z nové revoluční broušené cihly HELUZ FAMILY 2in1 s integrovanou tepelnou izolací... Povrchy s dřevěným obkladem jsou tvořeny dřevěnými prkny z českého modřínu...
[článek]Větrné elektrárny, kulturní krajina, památková péče a lidé 2.9.2017
.. Z čeho tyto obavy vycházejí?.. ale odčerpávaly pomocí Archimédových šroubů vodu z území za hrázemi polderů... přichází v úvahu první a v současnosti nejfrekventovanější z argumentů "proti" –.. Z pohledu možností výstavby větrných elektráren na území NP a CHKO jsou např... okolí Skagenu) je dominantou větrný mlýn z 19... Z dotázaných se 56 % respondentů domnívalo,.. narušujícím pohled z desítek kilometrů... Buď jde o náhodný jev kolísání ptačí populace z jiných příčin (příznivé roky z hlediska počasí,.. kdy se listy rotoru stavěly z kovových materiálů... kde právě z důvodů větrnosti ..
[článek]Dohodli jsme se, že se dohodneme (I) 6.2.2006
.. Z pohledu České republiky jako členského státu Evropské unie musím říci,.. čeho chtěla... třeba spor o adaptační opatření a o čerpání prostředků z fondů,.. což z dlouhodobého hlediska není vhodné řešení... Z pohledu člověka,.. tak je potřeba z hlediska snižování emisí něco dělat v horizontu desetiletí,.. Evropská unie staví svůj přístup na stabilizaci emisí tak,.. Z něj se dá spočítat,.. a z ní lze odvodit potřebu redukce emisí skleníkových plynů v desítkách procent do roku 2050... které se k věci zatím staví skepticky,.. Jejich přístup se ale nezmění z roku na rok,.. Země OPEC jsou vůbec ..
[článek]Jak probíhala stavba montovaného bungalovu a jak se v něm bydlí? 14.12.2015
.. Manželský pár z Karlovarska se před několika lety rozhodl vyměnit panelákový byt za rodinný dům... kdo staví... z čeho a jak dům postavit...Bylo to pro nás to nejlepší řešení i z hlediska financí.“.. který nabízí rodinné domy postavené z keramického betonu –.. Z katalogu domů se nám nejvíce zalíbil bungalov FLORA se zastavěnou plochou 140 a podlahovou 89 m2... Nosné zdivo je z 18 cm silného Liaporu zvenčí izolovaného 12cm polystyrenovými deskami (dnes se však běžně dává již 16 cm). Střecha je zvnějšku pokryta střešní krytinou Bramac a z vnitřní strany je vazníkový krov,..
[článek]City Green Court společnosti Skanska je první budovou s precertifikací LEED Platinum v ČR 20.1.2011
City Green Court společnosti Skanska je první budovou s precertifikací LEED Platinum v ČR 20.1.2011Skanska Property Czech Republic,.. tak pro nájemce." City Green Court se právě staví v zavedené obchodní čtvrti Praha 4 - Pankrác s výbornou dostupností a širokou škálou služeb a občanské vybavenosti v okolí... čeho lze dosáhnout." Precertifikace LEED stupně Platinum projektu City Green Court vychází z řady zelených rysů a inovací návrhu a vlastní výstavby,..
[článek]Nový web o nulových domech – praktická řešení, příklady domů, ekonomická návratnost, požadavky zákonů 21.1.2013
.. které se v současnosti staví,.. Z čeho může být nulový dům postaven a jakým způsobem jej vytápět?.. Vybrané ukázky informací z webu www... V druhém řádku tabulky je proto návratnost při uvažovaném růstu cen energií o 5% ročně (konzervativní odhad). Z tabulky vyplývá,.. že dům stavíme na mnoho desítek let,.. To je v našich příkladech dáno zejména výhodnou výkupní cenou (a zelenými bonusy) elektřiny z fotovoltaických systémů... které dokáží v průběhu roku vyrobit stejné množství energie z obnovitelných zdrojů,..Jeden z pasivních domů,.. Graf z měření kvality vnitřního prostředí (graf:..
[článek]Přehled událostí a článků v týdnu 13.11. - 19.11.2006 20.11.2006
.. Mezi farmáři na Vysočině roste zájem o výrobu elektřiny z odpadu (Biom.cz)Mezi zemědělci na Vysočině výrazně stoupá zájem o výrobu energií z odpadů... Elektřinu a teplo chtějí farmáři vyrábět z plynu,.. nevyřeší jeden z největších problémů té stávající... který způsobuje bioplyn unikající z manipulačních nádrží,.. aby nepřišlo o peníze z Evropské unie... Měla by se tak snížit závislost regionu na dovozu plynu z Ruska... Interiérové krby které nepotřebují komín (Stavíme dům)Krása a útulnost krbu se živým ohněm nutně vyžaduje napojení na komín,.. Do konce roku lze požádat o příspěvek z ..
[článek]Projektování slaboproudu III. – požární bezpečnost a ochrana před bleskem 19.3.2018
..Projektování slaboproudu z pohledu požární bezpečnosti Požadavky na zajištění dostatečné úrovně v oblasti požární prevence u jednotlivých druhů staveb vycházejí v České republice především z právních předpisů... Z pohledu slaboproudých instalací pak přistupujeme k těmto normám jednak z pohledu požárně bezpečnostních zařízení (PBZ), u kterých převládá zásadní požadavek na funkčnost při požáru a také obecně z pohledu ostatních nePBZ (pro účely tohoto článku označení pro všechny systémy a zřízení,..
[článek]Nejlepší truhláři jsou z Bystřice pod Hostýnem, mezi zedníky trumflo Slovensko české kolegy 20.10.2013
Nejlepší truhláři jsou z Bystřice pod Hostýnem,.. truhlář a kameník a kamenosochař z více než 20 českých a slovenských škol bojovali ve finále soutěže SUSO v rámci mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH v Praze... soutěžní úkol pro nejlepší mladé řemeslníky z ČR i SR Jak si vybrat vhodnou školu v oboru,.. kameník a kamenosochař z více než 20 českých a slovenských škol... Soutěží prošlo během 17 let více než 4 000 žáků z českých,.. Zedníci dostanou za úkol postavit zídku a překlad z moderních zdících materiálů Porotherm,.. jak a z čeho se staví komín nebo jak by měla správně vypadat ..
[článek]Přehled událostí a článků v týdnu 22.5. - 28.5.2006 29.5.2006
.. Češi neplatí za elektřinu více než je v EU obvyklé (iHNed)České domácnosti platí podle Jana Beránka z brněnské agentury WISE za elektřinu v poměru ke své kupní síle vyšší cenu,.. že ceny elektrické energie v Česku jsou jedny z nejnižších v Evropě a lidé si za svoji mzdu mohou pořídit více elektřiny než v minulosti... Na prolomení limitů staví budoucí plány,.. Buď bude dovážet zemní plyn z Ruska a posilovat ekonomickou a politickou závislost na této zemi,.. Vyplývá to z údajů,.. Firma tak z loňského zisku 17,.. Hrubý zisk z následného prodeje akcií bude napříště omezen nejvýše na sto ..
[článek]Trvalá udržitelnost a její hodnocení (I) 30.6.2008
.. Je to sice z hlediska délky lidského života nepředstavitelná doba,.. Můžeme se na problém podívat i z druhé strany... Můžeme z tohoto pohledu označit za trvale udržitelné takové řešení,.. dominantně na fytomase a energiích z ní odvozených - síle svalů lidí (svobodných i otroků) a zvířat... Spoléhání na budoucí objevy Extrapolace je z hlediska matematiky i prognostiky hazardní operace,.. Jako ilustrace mohou posloužit příklady z minulosti... z Evropy do Ameriky za méně než 2 hodiny... je rovněž dostupnost benzínu z dlouhodobého hlediska problematická... že jsou stavěny v takové ..
[článek]Ideální mix obnovitelných zdrojů pro ČR i vaši zahradu aneb RESTEP 22.9.2014
.. Leoš Gál Obnovitelná energie pochází zpravidla z místních zdrojů... Stavěly se především projekty (solární parky,.. Do čeho mám investovat,.. Jednou z možností,.. je vyrábět energii z OZE... vyčerpaná zemědělská půda vyplývající z nevhodného využívání biomasy,.. což by nebylo výhodné z hlediska udržitelnosti ani z hlediska ekonomiky zdroje... Česká republika má z minulosti výborně zmapovaný půdní fond –.. Například u biomasy je RESTEP schopen zohlednit i počet dobytčích jednotek v regionu a z toho odvozené množství kejdy,.. RESTEP se vyvinul z excelovské tabulky a momentálně (srpen..
[článek]Topná sezóna je tady. V jakém stavu je váš kotel a topný systém? 1.10.2014
Topná sezóna je tady. V jakém stavu je váš kotel a topný systém? 1.10.2014THERMONA, spol. s r.o. Topná sezóna právě začíná a čtenáři určitě přivítají několik rad, jakým způsobem se připravit na zimu po stránce vytápění. Na otázky redakce odpovídá Milan Kubíček, obchodní ředitel společnosti Thermona, českého výrobce plynových a elektrických kotlů.rozhovor kotel kondenzační odkouření ekologické obnovitelné zdroje tepelná čerpadla plyn elektrokotelJaké je Vaše doporučení pro co nejvyšší úsporu peněz při zachování spolehlivosti a jednoduchosti provozu?.. které sají spalovací vzduch z místnosti..
[článek]Přehled událostí a článků v týdnu 22.6. - 28.6.2009 29.6.2009
.. kterou mnozí z nich považují za likvidační,.. K bruselskému "daru" v hodnotě desítek miliard se podle lidí z branže má šanci ale dostat jen ČEZ...Počet žádostí v programu Zelená úsporám stoupl na 35 (Finanční noviny)Žádostí o dotaci z programu na zateplování bydlení a výměnu kotlů a oken Zelená úsporám bylo zatím od dubna podáno 35... Teplo z biomasy je na Slovensku schopné pokryť 30% z celkovej potreby tepla (Ekolist.cz)Teplo z biomasy je schopné pokryť 30 % z celkovej potreby tepla na Slovensku... Ukrajina slíbila včasné zaplacení dodávek plynu z Ruska (Finanční noviny)Ukrajina zaplatí..
[článek]HE3DA: chceme vyrábět akumulátory do automobilů a pro solární pole 4.7.2016
.. baterie HE3DA by však měla být jedna z prvních,.. V baterii jsme spojili makro a nano a to nám dává úžasné možnosti z konstrukčního hlediska... tak by baterie musela ze začátku absorbovat velmi vysoké proudy a to žádná z dnešních baterií nevydrží... Z čeho vychází nízké výrobní náklady,.. ale nechci z toho dělat nějaké úsudky... Byť mnoho z jeho věcí je teprve spekulativního charakteru,.. z něhož vylezlo 7 nejsilnějších automobilek,.. Hybrid s elektrickým pohonem mi připadá z hlediska provozu,.. Dnešní skládání baterií pro elektroniku do obřích celků je z inženýrského hlediska dlouhodobě ..

 [další stránka >>>]

Témata 2018

technická podpora výrobců
 
 

Aktuální články na ESTAV.czStát letos rekordně podpoří stavbu cyklostezek, přibude 50,1 kmFOR ARCH 2018 upozorní nejen na novinky v legislativě, ale i na časté chyby ve stavebnictvíStavební připravenost pro venkovní a vnitřní stínění domů i bytůSenát schválil úpravy vzniku společenstev vlastníků bytů