Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
nápověda  mapa portálu
kde
hledat
   Katalog firem a výrobků   kalendář akcí   obsahy časopisů
   publikace   normy   plné texty právních předpisů
vybervse vybrat vše  vybernic zrušit výběrprohledat diskusní příspěvky
řazení 
platnost

Témata:
 
Překladový a výkladový slovník:
nalezeny 2 záznamy - zobrazit nalezené
 
Katalog firem a výrobků:
Vodoměry
 
Maddeo CZ s.r.o. - přesné vodoměry a měřiče tepla  |  www.maddeo.cz
ENBRA, a.s.  |  www.enbra.cz
Kamstrup A/S  |  www.kamstrup.com
ista Česká republika s.r.o.  |  www.ista.com
Siemens, s.r.o.  |  www.siemens.cz
    [neaktuální záznamy (12) >>>]
 
Na dotaz vodoměr zobrazuji odkaz 1-50 z přibližně 461 nalezených.
 [další stránka >>>]
[zpráva]„Takhle jednoduché dálkové odečítání vodoměrů jsme nečekali“ říkají členové SVJ, kteří provádějí odečty vodoměrů! 22.8.2017
„Takhle jednoduché dálkové odečítání vodoměrů jsme nečekali“ říkají členové SVJ, kteří provádějí odečty vodoměrů! 22.8.2017 Ing. Radek MyšákMaddeo CZ s... - přesné vodoměry a měřiče tepla Často se setkáváme s názorem,.. že provádění dálkových odečtů vodoměrů Vám musí pomáhat a ulehčovat práci, zejména z hlediska zjištění hodnoty na vodoměru,..Máme pro Vás skutečně JEDNODUCHÉ dálkové odečty vodoměrů,.. .... a 5 minut Vašeho času na zaučení a už můžete odečítat vodoměry!.. - přesné vodoměry a měřiče tepla
[zpráva]Vlastnosti ultrazvukových statických vodoměrů 28.4.2011
Vlastnosti ultrazvukových statických vodoměrů 28.4.2011 Tomáš PozdníčekUnitherm,s.r.o. Vodoměr MULTICAL 21 měří odběr studené vody v různých typech budov. Ultrazvukové měření průtoku zajišťuje maximální přesnost měření a dlouhou životnost. Měřič je odolný proti opotřebení a nečistotám. vodoměry měření průtoku průtokový ultrazvukový statický UNITHERM, s. r. o. UNITHERM,s.r.o. nabízí: Projekční činnost, ...
[zpráva]Nové typy vodoměrů jsou přesnější 13.4.2013
Nové typy vodoměrů jsou přesnější 13... napouštěcí kohouty apod.), mohou u starších typů vodoměrů způsobovat tzv... že lopatkové kolo vodoměru se otáčí ještě kratší dobu po uzavření výtoku. Zejména u starších typů vodoměrů,.. s., Brno se zabývá ověřováním vodoměrů a měřičů tepla,.. že zkouška doby doběhu vodoměru není součástí žádné technické normy... podle které se vodoměry v současnosti schvalují,.. I proto jsou nové vodoměry dokonalejší...Současně ceny vodoměrů stále klesají,.. že kvalitní vodoměr lze nyní pořídit levněji,.. Například u námi dodávaného vodoměru typu ER-AM víme,..se ..
[zpráva]MULTICAL® 21-ultrazvukový vodoměr 31.1.2012
MULTICAL® 21-ultrazvukový vodoměr 31.1.2012 Tomáš PozdníčekUnitherm, s.r.o. MULTICAL® 21-ultrazvukový vodoměr, jak pro teplou, tak pro studenou vodu, s možností bezdrátového odečtu dat pomocí Wireless M-Bus.Vodoměr MULTICAL® 21 je určen k měření odběru teplé a studené vody v domácnostech, činžovních domech,průmyslových a komerčních budovách. Ultrazvukové měření průtoku zajišťuje maximální přesnost měření a dlouhou životnost. Ultrazvukové měření je založeno na metodě doby přenosu. Všechna měření, reference,..
[zpráva]Ultrazvukové vodoměry 28.3.2006
Ultrazvukové vodoměry 28.3.2006 Postupné osazování vodovodních sítí ultrazvukovými vodoměry s dálkovým přenosem údajů na dispečink vodohospodářské společnosti snížilo ztráty vody.Kolínský deník Měřidla již mají obce na Říčansku, Příbramsku nebo Českobrodsku, letos se bude pokračovat s umísťováním v dalších místech. Ultrazvukové vodoměry pomáhají včas zacílit problematické úseky,..
[zpráva]Vodoměry Kamstrup na VAKINFO 2012 4.11.2012
Vodoměry Kamstrup na VAKINFO 2012 4.11.2012 Ing. Hana PodstatováKamstrup A/S Přijďte se seznámit s vodoměry Kamstrup. V rámci doprovodné výstavy odborné konference VAKINFO 2012, Vás seznámíme s novinkami v oboru měření spotřeby vody.Jakožto partner odborné konference VAKINFO 2012, která se koná ve dnech 6. a 7. listopadu 2012 v hotelu Thermal v Karlových Varech, si Vás dovolujeme pozvat na náš stánek firmy Kamstrup A/S. Seznámíme Vás s novinkami v oboru měření spotřeby vody a systémy dálkových odečtů...
[zpráva]Vodoměry jsou tzv. stanovená měřidla 22.3.2014
Vodoměry jsou tzv. stanovená měřidla 22.3.2014 Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce Veškeré vodoměry obecně a bez výjimky jsou zákonem o metrologii č. 505/1990 Sb. a prováděcí vyhláškou č. 345/2002 Sb. zařazeny mezi tzv. stanovená měřidla s povinností každé měřidlo ověřit a s možností je používat pouze v době platnosti ověření...Vodoměry patří k měřicím přístrojům,.. Jenom ověřený vodoměr totiž může poskytnout provozovateli údaje,..Lhůty ověřování vodoměrů podle vyhlášky 345/2002 Sb:..Fakturační vodoměr na studenou vodu:.. Fakturační vodoměr na teplou vodu:.. Vodoměr,..
[zpráva]Je nejvyšší čas pro izolaci vodoměrů! 2.12.2005
Je nejvyšší čas pro izolaci vodoměrů!..2005 Je nejvyšší čas pro izolaci vodoměrů!.. má povinnost vodoměr zabezpečit před jakýmkoliv poškozením,..Vodoměry v šachtě:.. V případě zvlášť silných mrazů by měl být tepelnou izolací opatřen i vodoměr. Vodoměry ve sklepích apod.: Izolačním materiálem by se přes zimu měly chránit i vodoměry umístěné v interiérech budov... kde je vodoměr umístěn,.. Vodoměry v chatách:.. má povinnost vodoměr zabezpečit před jakýmkoliv poškozením,..
[zpráva]Porovnání konstrukce suchoběžného a mokroběžného vodoměru 23.6.2017
Porovnání konstrukce suchoběžného a mokroběžného vodoměru 23... - přesné vodoměry a měřiče tepla (obecně známého jako neovlivnitelný vodoměr) Jaké jsou rozdíly?.. že bytové vodoměry těchto konstrukcí se vyrábějí již několik desetiletí,.. nevyberete pro Váš účel nebo problém ten správný vodoměr. Navíc dodavatel vodoměrů bude s radostí těžit z Vaší „.. Bytový jednovtokový vodoměr měří protečené množství vody a toto množství se ukazuje na mechanickém válečkovém počítadle nebo na LCD display...Proč se říká suchoběžný vodoměr nebo mokroběžný vodoměr?..
[zpráva]Nedostatečná péče o vodoměry se prodraží 11.2.2005
Nedostatečná péče o vodoměry se prodraží 11...2005 Problémy se zamrzlými vodoměry jsou každoročním evergreenem... neboť péče o vodoměr je povinností majitele objektu... Anopress Problémy se zamrzlými vodoměry jsou v zimním období každoročním evergreenem. Riziko poškození vodoměru stoupá s nedostatečnou péčí o toto zařízení. Podcenění jeho ochrany a nízká teplota pod bodem mrazu mohou způsobit prasknutí ochranného skla vodoměru či jeho úplné zamrznutí... neboť péče o vodoměr je povinností majitele objektu... kde po prasknutí vodoměru může docházet k dlouhodobým únikům vody a vzniklá škoda ..
[zpráva]Kamstrup - měřiče tepla, chladu a vodoměry 26.7.2012
Kamstrup - měřiče tepla, chladu a vodoměry 26.7.2012 Tomáš PozdníčekUNITHERM, s.r.o. Poskytujeme kompletní servis včetně dodávek měřičů tepla a chladu Kamstrup. UNITHERM, s. r. o. UNITHERM,s.r.o. nabízí: Projekční činnost, ...
[zpráva]STOP předělávání rozvodu kvůli přesnosti vodoměru! 11.8.2017
STOP předělávání rozvodu kvůli přesnosti vodoměru!.. - přesné vodoměry a měřiče tepla Máte vertikální polohu vodoměru? Museli jste se smířit pouze s přesností vodoměru metr...Máme pro Vás neovlivnitelný vodoměr s přesností C ve vertikální poloze!.. představuje inovativní přesný neovlivnitelný vodoměr řady SMARTm,..V obou polohách má vodoměr zaručený minimální průtok Q1=16l/hod,.. Vodoměr je schválen dle MID... a tím se sníží i rozdíl mezi součtem bytových vodoměrů a patním... že při vertikálních instalací vodoměrů jsou rozdíly dokonce přes 40%. Je to dáno tím,..
[zpráva]Ochraňte své vodoměry před zimou 25.11.2018
Ochraňte své vodoměry před zimou 25... Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů...Pokud totiž dojde k poškození vodoměru vinou špatné ochrany,.. Výměna toho nejběžnějšího vodoměru stojí přes dva tisíce korun,“.. že při standardní zimě vymění za sezónu řádově stovky vodoměrů...Pokud má zákazník vodoměr umístěn ve venkovním prostoru (ve vodoměrné šachtě), doporučují PVK nad něj dát krycí vrstvu izolačního materiálu:.. Uvnitř obydlí je třeba chránit potrubí vystavené mrazu stejně jako vlastní vodoměr pomocí ..
[zpráva]Vodoměr není ve vlastnictví odběratele vody. Dodav... 17.2.2005
..2005 Vodoměr není ve vlastnictví odběratele vody... Žádost o přezkoušení vodoměru nezbavuje odběratele vody povinnosti zaplatit za vodu ve stanovené lhůtě.Jaké povinnosti a práva má k fakturačním vodoměrům dodavatel a jaké odběratel?..Fakturační vodoměr je stanovené měřidlo v souladu se zvláštními právními předpisy. Vodoměr není ve vlastnictví odběratele vody... Vodoměr podléhá úřednímu ověření dle zvláštních předpisů... že fakturační vodoměr měří špatně?.. Žádost o přezkoušení vodoměru nezbavuje odběratele vody povinnosti zaplatit ve stanovené lhůtě vyúčtovanou úplatu za vodu dodanou dle ..
[zpráva]Nový vodoměr MULTICAL® 62 23.4.2012
Nový vodoměr MULTICAL® 62 23.4.2012 Peter Bartoš, MBAKamstrup A/S - organizační složka Společnost Kamstrup uvádí na trh nový ultrazvukový vodoměr MULTICAL® 62 pro měření spotřeby studené nebo teplé vody.Ultrazvukový vodoměr MULTICAL® 62 pro měření spotřeby studené nebo teplé vody od společnosti Kamstrup. MULTICAL® 62 pro měření spotřeby studené nebo teplé vody od společnosti Kamstrup" / Přímé zastoupení dánské společnosti Kamstrup A/S - výrobce ...
[zpráva]Rozúčtování vodoměrů ZDARMA už jen do 30.9.2016!!! 2.8.2016
Rozúčtování vodoměrů ZDARMA už jen do 30... - přesné vodoměry a měřiče tepla Přijímáme poslední objednávky!.. Díky rozúčtování zdarma si proto můžete pořídit přesný neovlivnitelný vodoměr.Jako jediní na trhu Vám dáváme rozúčtování vodoměrů po dobu platnosti ověření zdarma... a proto jsme Vám dávali k novým objednávkám na vodoměry rozúčtování zdarma po dobu 5 let platnosti ověření...2016 přijímáme objednávky na vodoměry s rozúčtováním zdarma!.. Přesný neovlivnitelný vodoměr to umí!.. Jedná se o osazení přesného neovlivnitelného vodoměru,..5%. Jak rozúčtování vodoměrů zpracujeme?..V případě ..
[zpráva]Měřiče tepla, odečty vodoměrů, plynoměrů, elektroměrů 17.3.2011
Měřiče tepla, odečty vodoměrů, plynoměrů, elektroměrů 17.3.2011ENBRA, a.s. Komplexní systém řešení dálkových odečtů ENBRA. Společnost ENBRA dodává technologii a hardware, ale také software pro odečet a vizualizaci dat. MaR vytápění topení regulace měření termostat náklady na vytápění teplovodní teplá voda topné topný kotel kotle plyn ohřev TUV rozúčtování nákladů Sortiment společnosti ENBRA, a.s.: Kotle plynové, ...
[zpráva]Správné označení vodoměru na teplou vodu 22.6.2011
Správné označení vodoměru na teplou vodu 22... Pokud máte ve svých rozvodech instalovány na teplé vodě vodoměry teplotní třídy T50 nebo T30 (bez ohledu na barvu víčka), věnujte laskavě velkou pozornost tomuto sdělení... že někteří dodavatelé uvádí na trh vodoměry v teplotní třídě T50 s červenou barvou víčka nebo jiného plastového dílu. Tyto vodoměry však nesmí být v žádném případě použity pro měření teplé vody v bytech tam,.. je nutné používat vodoměry s teplotní třídou minimálně T70 nebo T30/70 pokud se neprovádí desinfekce proti Legionelle nebo lépe vodoměry s teplotní třídou T90 nebo T30..
[zpráva]PVK připomínají: zabezpečte vodoměry proti mrazu 27.2.2018
.. zabezpečte vodoměry proti mrazu 27...cz Pokud totiž dojde k poškození vodoměru vinou špatné ochrany,..Výměna toho nejběžnějšího vodoměru stojí přes dva tisíce korun.S nástupem teplot hluboko pod bod mrazu doporučují Pražské vodovody a kanalizace svým zákazníkům zabezpečit vodoměry...Od začátku roku jsme již kvůli špatnému zabezpečení museli vyměnit dvacet vodoměrů...Pokud totiž dojde k poškození vodoměru vinou špatné ochrany,..Výměna toho nejběžnějšího vodoměru stojí přes dva tisíce korun,“ doplnil Mrázek Pokud má zákazník vodoměr umístěn ve venkovním prostoru (ve vodoměrné šachtě..
[zpráva]Dálkové odečty vodoměrů pomocí KAMSTRUP READy Suite 30.7.2014
Dálkové odečty vodoměrů pomocí KAMSTRUP READy Suite 30... pro snadné a rychlé odečty inteligentních vodoměrů Kamstrup... můžete odečítat vodoměry z auta nebo při pěší pochůzce... bez potřeby sledovat přesnou trasu anebo rozmístění jednotlivých vodoměrů...S využitím aplikace Google Maps jsou vodoměry,.. Při projíždění obytnou zónou Vám chytrý telefon ukazuje jednotlivé vodoměry,..000 vodoměrů... a dává zákazníkům a správcům vodovodní sítě možnost odečtu spotřeb instalovaných vodoměrů. Společně s těmito údaji nabízí vodoměry i další stavová hlášení jako jsou sledování netěsností,..
[zpráva]Progresívní koncepce a větší výkon vodoměrů Kamstrup 24.3.2015
Progresívní koncepce a větší výkon vodoměrů Kamstrup 24... Soňa BrandejskáKamstrup A/S V těchto dnech přichází na trh nová generace inteligentních vodoměrů KAMSTRUP MULTICAL®.. Vodoměry KAMSTRUP disponují novými funkcemi a zcela přepracovanou koncepcí rádiového rozhraní.Nová generace inteligentních vodoměrů KAMSTRUP MULTICAL®..Vodoměry nové generace teď mohou pracovat ve dvou režimech - pro odečty pochůzkou nebo projížďkou (walk-by, drive-by), kdy se data z vodoměrů vysílají každých 16 s,..Měření vlastní teploty těla elektroniky vodoměru je také novinkou... kde by případně díky ..
[článek]Domácnosti s neověřeným vodoměrem nemusí platit faktury 22.10.2013
Domácnosti s neověřeným vodoměrem nemusí platit faktury Pozor na ověřovací lhůty vodoměrů 22... Provozovatelé někdy podceňují zákonem nařízené periodické ověřování vodoměrů... Spotřebu naměřenou neověřeným vodoměrem domácnosti nejsou povinny zaplatit. Vodoměry instalované pro účely poměrového rozúčtování spotřeby je nutné ověřovat periodicky každých 5 let. Provozovatelé někdy podceňují zákonem nařízené periodické ověřování vodoměrů... Spotřebu naměřenou neověřeným vodoměrem domácnosti nejsou povinny zaplatit...
[zpráva]Ultrazvukové vodoměry a kalorimetry Kamstrup na veletrhu Aquatherm 2018 9.5.2018
Ultrazvukové vodoměry a kalorimetry Kamstrup na veletrhu Aquatherm 2018 9.5.2018 Redakce Peter Bartoš představuje vodoměry a kalorimetry s ultrazvukovým měřením a dálkovou komunikací. Vodoměry a kalorimetry jsou specifické vysokou přesností a zabudovanou komunikací.
[zpráva]Několik rad k zabezpečení vodoměru v zimních měsících 11.1.2005
Několik rad k zabezpečení vodoměru v zimních měsících 11...2005 Několik rad k zabezpečení vodoměru v zimních měsících - ochrana proti mrazu a zatopení šachet povrchovou vodou.Vodoměr nevyžaduje během roku ze strany majitele nemovitosti prakticky žádnou údržbu... jak vodoměr chránit proti mrazu: Je-li vodoměr umístěn ve venkovním prostoru (ve vodoměrné šachtě): .. Je-li vodoměr umístěn uvnitř Vašeho obydlí:..chraňte potrubí vystavené mrazu stejně jako vlastní vodoměr pomocí doporučených izolačních materiálů ..- uzavřete uzávěr před vodoměrem a vyprázdněte potrubí za ním...Každý vodoměr je ..
[zpráva]Nová anténa k vodoměrům Kamstrup A/S 26.10.2017
Nová anténa k vodoměrům Kamstrup A/S 26.10.2017Kamstrup A/S Nově Vám můžeme nabídnout externí anténu k vodoměrům MULTICAL® 21, flowIQ® 210x a flowIQ® 310x umístěným ve vodovodních jímkách.Tato anténa je navržena tak, aby k přenosu signálu z vodoměrů docházelo až nad úrovní země a dosáhlo se co největšího efektu...Nová externí anténa k vodoměrům Kamstrup A/S Přímé zastoupení dánské společnosti Kamstrup A/S - výrobce ...
[zpráva]Doba platnosti ověření vodoměrů na studenou a teplou vodu 2.7.2013
.. Všeobecné požadavky ČSN EN 14154-1+A2 Tento normativní dokument platí pro vodoměry,.. a stanovuje požadavky a postupy certifikace pro vodoměry,.. Tyto vodoměry musí zahrnovat zařízení,.. Tento normativní dokument také platí pro vodoměry založené na elektrickém nebo elektronickém principu a pro vodoměry založené na mechanickém principu zahrnující elektronická zařízení používané k měření skutečného objemu proteklé studené pitné vody nebo teplé vody... ..
[článek]Je čas se rozloučit s mechanickými vodoměry 27.10.2016
Je čas se rozloučit s mechanickými vodoměry 27... mechanické (vrtulkové) vodoměry jednoduše nahradit novými,.. ultrazvukovými vodoměry řady MULTICAL®.. často spojené se zpomalováním nebo zastavováním rotujících částí vodoměrů a tím způsobenou nepřesnost měření,.. když se vodoměr zastaví. Díky vestavěné rádiové komunikaci v našich vodoměrech můžete zapomenout na papír a tužku a chyby vzniklé opisováním hodnot z ciferníků vodoměrů... Pouhou jednu hodnotu o aktuálním stavu mechanického vodoměru si díky vysílání datových balíčků z vodoměrů rozšíříte o další velice užitečné hodnoty,..
[článek]5 důvodů, proč zvolit ultrazvukové vodoměry Kamstrup 27.10.2015
.. proč zvolit ultrazvukové vodoměry Kamstrup 27...2015Kamstrup A/S Ultrazvukové vodoměry jsou malým technickým zázrakem –.. Z hlediska přesnosti měření i životnosti vodoměru jde o obrovský krok kupředu... Kromě vodoměrů využívá tuto technologii i v měřičích tepla a chladu. Princip ultrazvukového měření u vodoměrů Kamstrup je jednoduchý –.. Oproti starším způsobům měření spotřeby vody mají ultrazvukové vodoměry tyto výhody: 1) Přesnost Ve srovnání s klasickými vodoměry,.. Zatímco přesnost měření klasických vodoměrů může být negativně ovlivněna např... vodoměry na ..
[zpráva]Jak se účtuje vodné a stočné bez vodoměru? 14.2.2005
Jak se účtuje vodné a stočné bez vodoměru? 14.2.2005 Výše platby za vodné a stočné, pokud není nainstalován vodoměr, závisí především na počtu osob a vybavenosti domácnosti. Při používání části pitné vody na zalévání je možné požadovat odpočet stočného.Podle čeho se účtuje vodné a stočné, pokud není nainstalován vodoměr? V případě, že spotřeba vody není měřena vodoměrem, se stanovuje vodné a stočné na základě ročních směrných čísel spotřeby vody,..
[zpráva]Vodoměr MULTICAL® 21 - nyní nově i pro teplou vodu 24.1.2012
Vodoměr MULTICAL® 21 - nyní nově i pro teplou vodu 24.1.2012 Peter Bartoš, MBAKamstrup A/S - organizační složka Společnost Kamstrup A/S uvádí na trh ultrazvukový vodoměr MULTICAL® 21 pro měření spotřeby teplé vody. Jde o velmi přesný měřič s komunikačním modulem, s jehož pomocí lze vodoměr vzdáleně odečítat.Společnost Kamstrup A/S uvádí na trh ultrazvukový vodoměr MULTICAL®.. jehož pomocí lze vodoměr vzdáleně odečítat... Vodoměry jsou dodávány v kompaktním moderním designu...
[zpráva]Firma Kamstrup zprovoznila nové webové stránky věnované vodoměru MULTICAL 21 1.2.2013
Firma Kamstrup zprovoznila nové webové stránky věnované vodoměru MULTICAL 21 1.2.2013 Peter Bartoš, MBAKamstrup A/S Plánujete nákup vodoměrů? Zajímáte se o problematiku měření spotřeby vody a její úsporu? Navšitve náš nový web www...cz zaměřený na inteligentní vodoměry MULTICAL®..Na těchto stránkách Vám představujeme naše kompaktní inteligentní vodoměry MULTICAL®..Inteligentní vodoměry MULTICAL 21 od firmy Kamstrup Přímé zastoupení dánské společnosti Kamstrup A/S - výrobce ...
[zpráva]Nové typy instalačních kompletů pro montáž domovních vodoměrů 5.4.2012
Nové typy instalačních kompletů pro montáž domovních vodoměrů 5.4.2012MEIBES s.r.o. Základní typy vodoměrných sestav Seppelfricke společnosti Meibes s.r.o. byly rozšířeny o varianty s integrovaným šroubením na PE u vstupních, popř. u verze oboustranně rohové i u výstupních ventilů. Základním typem uzavírací armatury zůstává stále oblíbenější šikmý ventil s nestoupajícím horním dílem, od media odděleným prostorem vřetene s tukovou komorou pro bezproblémové ovládání i po delší době. Standardem je řešení ve výstupní armatuře integrovaného zpětného ventilu včetně vypouštěcích hrdel s ..
[zpráva]Vodoměry s M-Bus - Kamstrup flowIQ® 2101 13.2.2017
Vodoměry s M-Bus - Kamstrup flowIQ® 2101 13.2.2017Kamstrup A/S S potěšením oznamujeme, že uvádíme na trh ultrazvukové vodoměry s klasickou komunikací M-Bus. Mají nový název flowIQ® 2101 a kopírují veškeré dimenze osvědčeného vodoměru MULTICAL® 21 s bezdrátovým M-Bus rozhraním...Detailnější informace najdete v datovém listu vodoměru na našich stránkách (prozatím v angličtině,..Ultrazvukový vodoměr s klasickou komunikací M-Bus flowIQ®..
[článek]Velikost vodoměru musí souhlasit 10.10.2011
..2011 Příliš velký vodoměr je finančně nevýhodný pro zákazníka (odběratele). Vodoměr volí provozovatel vodovodu na základě žádosti instalatéra,..Český instalatér 2/2011 Správné dimenzování vodoměru K volbě domovního vodoměru je kompetentní provozovatel vodovodu pro veřejnou potřebu... Dimenzování vodoměru v závislosti na počtu připojených bytových jednotek Počet připojených bytových jednotek (BJ) Jmenovitý průtokvodoměru Qn v m3/h S tlakovýmisplachovači S nádržkovýmisplachovači Počet BJ Počet BJ Do 15 Do 30 2,.. Cenové rozdíly mezi vodoměry jsou ..
[zpráva]Vodoměry a rádiové odečty vody a tepla v bytových domech 23.4.2018
Vodoměry a rádiové odečty vody a tepla v bytových domech 23.4.2018 Redakce Na přednášce z konference portálu TZB-info Rekonstrukce TZB v bytových domech 2017 představil Ing. David Samek ze společnosti ISTA Česká republika s.r.o. novinky ve vodoměrech... Citlivost vodoměru díky jinému principu měření (na principu pístu,.. který vodoměry také umí,.. Vodoměry spolu umí komunikovat obousměrně, takže i když je signál do sběrnice z vodoměru odstíněný například televizí, umí si s jiným vodoměrem vytvořit síť a data poslat jinudy.
[článek]Bytové vodoměry a jejich význam (II) 13.9.2002
.. podle kterých se provozovateli zúčtovací jednotky fakturuje množství vody (a v případech nesledovaných v tomto rozboru i množství tepla pokud se jedná o TUV připravovanou mimo budovu). Všechny ostatní vodoměry za fakturačním vodoměrem jsou vodoměry poměrové (poměrová měřidla), která slouží k bilancím provozovatele zúčtovací jednotky... Pro vodoměry Spanner Pollux - Premex je to u bytových vodoměrů vesměs minimálně 3krát DN před a délka šroubení za vodoměrem... Při položení silného magnetu nad nebo pod vodoměr se dotyková část lopatkového kola pod vodou oddálí od dotykové části počítadla v ..
[článek]Vodoměry - instalační návod 20.7.2007
Vodoměry - instalační návod 20... Článek uvádí zásady pro správnou instalaci vodoměrů a je tak odpovědí na četné dotazy na toto téma v diskusi čtenářů... vodoměry je nutno skladovat v suchých uzavřených místnostech s teplotou v rozmezí 0 - 30°C...Vodoměr se připojuje až po vyčištění a propláchnutí potrubí...Před vodoměr umístěte dostatečně jemný filtr se sítem pokud jím není vodoměr vybaven...V případě nebezpečí vniknutí nečistot nebo horké vody do vodoměru při zpětném průtoku doporučujeme instalaci zpětné klapky (DN 15 - 25 do výstupního hrdla vodoměru,..Po instalaci vodoměru vždy ..
[článek]Repasované vodoměry splňují všechny přísné normy a jsou levnější 22.4.2014
Repasované vodoměry splňují všechny přísné normy a jsou levnější 22... je použití repasovaných vodoměrů... Použití kvalitních vodoměrů dokáže zabránit podvodům a pokusům o ovlivnění,.. Umožní také přesné rozúčtování spotřeby s minimálními rozdíly mezi naměřenými hodnotami na patním vodoměru a měřidlech spotřeby v jednotlivých bytových jednotkách... vhodným ekonomickým řešením je proto použití repasovaného vodoměru... Repasovaný vodoměr je stejně přesný jako vodoměr nový a prošel stejnými atesty. Repasované vodoměry mohou nabízet rovněž i různé pokročilé funkce,..
[zpráva]Měřiče tepla a chladu a ultrazvukové vodoměry Kamstrup s jarní slevou 28.5.2014
Měřiče tepla a chladu a ultrazvukové vodoměry Kamstrup s jarní slevou 28.5.2014 Tomáš PozdníčekUnitherm,s.r.o. Využijte JARNÍCH SLEV na měřiče Multical 602, Multical 402, Multical 302 a ultrazvukových vodoměrů Multical21.UNITHERM,s.r.o. již 23 let zajišťuje spolehlivé dodávky a případně i montáž měřičů tepla, měřičů chladu a nově i ultrazvukových vodoměrů MULTICAL 21 od Dánského výrobce Kamstrup...
[zpráva]Online dálkové odečty vodoměrů v Dohledovém centru Praha 11 9.4.2012
Online dálkové odečty vodoměrů v Dohledovém centru Praha 11 9.4.2012 Lucie CharvátováSoftlink s.r.o. Dohledové centrum MČ Praha 11 je od ledna 2012 vybaveno systémem CEM (Centrální Energetický Management) = dálkový monitoring spotřeby vody, tepla, elektřiny a plynu. Ihned byly zjištěny úniky vody.CEM byl nainstalován v mateřských a základních školách v Praze 11. Bezprostředně po instalaci monitorovacího systému CEM zjistili v Dohledovém centru Prahy 11, že v jedné z mateřských škol dochází k úniku vody... většinou při ročních odečtech patních vodoměrů... tak patní vodoměry...
[článek]Pět tipů jak zabránit podvodům s vodoměry a přesněji měřit spotřebu vody 23.10.2012
Pět tipů jak zabránit podvodům s vodoměry a přesněji měřit spotřebu vody 23... vodoměry voda vodné stočné bytové domy panelové panelák svj sbd rekonstrukce regenerace rbd rozvody vodyInvestujte do kvalitnějších vodoměrů Rostoucí ceny studené i teplé užitkové vody kladou vyšší nároky na přesné měření její spotřeby a spravedlivé rozúčtování nákladů na jednotlivé domácnosti v domě... Pozor na stav celé vodovodní instalace Speciální lopatkové kolo STEP-WHEEL zvyšuje přesnost vodoměru Přesnost vodoměrů ovlivňuje také kvalita celé vodovodní instalace v bytech... Radiový antimagnetický vodoměr..
[článek]Vizualizace dat o spotřebě z inteligentních vodoměrů 4.2.2019
Vizualizace dat o spotřebě z inteligentních vodoměrů 4.2.2019Kamstrup A/S Před časem jsme se věnovali problematice bezdrátového odečítání,.. Smart vodoměry Kamstrup nabízí nejen data o spotřebách,.. co výrobce ultrazvukových vodoměrů Kamstrup A/S nabízí. Nejjednodušší způsob odečtu vodoměru je celkem snadný... Jenže ne vždy je vodoměr v místě,.. kterou jsou standardně vybaveny ultrazvukové vodoměry MULTICAL®.. jde o dálkové on-line zobrazení dat displeje vodoměru...Mini koncentrátor“, malé zařízení (gateway), které lokálně odečítá až 16 vodoměrů...
[článek]Vodoměry v bytech 3.11.2014
.. že nikdy není součet naměřeného množství vody na podružných vodoměrech shodný s naměřeným množstvím vody na patním (fakturačním) vodoměru. Spory mezi sousedy vznikají nepochopením mezi údaji na patním (fakturačním) vodoměru a součtem údajů na všech podružných (nefakturačních) vodoměrech. Vliv na rozdíl mezi naměřenou hodnotou na patním vodoměru a součtem naměřených hodnot na bytových vodoměrech mají ..časový rozdíl mezi odečtem patního vodoměru a odečty bytových vodoměrů .. Jestliže je rozdíl mezi množstvím vody naměřené patním vodoměrem a součtem naměřeného množství vody na bytových ..
[zpráva]Jako první měníme zvyky! Od 1.8.2015 je rozúčtování vodoměrů ZDARMA!! 4.11.2015
Jako první měníme zvyky!..2015 je rozúčtování vodoměrů ZDARMA!! 4... - přesné vodoměry a měřiče tepla Každý rok můžete ušetřit tisíce korun! Neváhejte a nechce si zpracovat nezávaznou nabídku na výměnu vodoměrů...U nových objednávek na montáž přesných neovlivnitelných vodoměrů je rozúčtování vodoměrů zdarma, po dobu 5 let platnosti ověření vodoměru,.. Jak rozúčtování vodoměrů zpracujeme? V případě dálkových odečtů online (přes internet) všechny stavy vodoměrů máme a rozúčtujeme je... - přesné vodoměry a měřiče tepla
[zpráva]Zájem o dálkový odečet vodoměrů roste - hlídá on-line spotřebu vody 23.2.2018
Zájem o dálkový odečet vodoměrů roste - hlídá on-line spotřebu vody 23... dálkového odečtu stavu počítadla vodoměru,.. Při rozůčtování je důležitá přesnost vodoměrů...U 183 kusů fakturačních (patních) vodoměrů byl loni dálkový odečet realizován prostřednictvím systému Veolia Smart... Zavedení systému Veolia Smart pomáhá také bytových družstvům a SVJ při hledání skrytých úniků a neoprávněných manipulací s bytovými vodoměry. PVK ke konci uplynulého roku registrovaly 109 439 vodoměrů...Dálkové odečty vodoměrů,..Vodoměr MULTICAL 21 .. které naměřily vodoměry... dodavatel přesných vodoměrů... ..
[článek]Chytré vodoměry Kamstrup: samy odhalí závady, úniky i neoprávněnou manipulaci 7.10.2015
Chytré vodoměry Kamstrup:..2015Kamstrup A/S Díky využití moderních technologií dosahují nejnovější vodoměry značky Kamstrup mimořádné přesnosti měření spotřeby vody... chytré vodoměry jako Kamstrup MULTICAL®.. Hlášení spojená s těmito funkcemi jsou vždy zobrazována jak na displeji vodoměru,.. Díky využití moderních technologií dosahují nejnovější vodoměry značky Kamstrup mimořádné přesnosti měření spotřeby vody... chytré vodoměry jako Kamstrup MULTICAL®.. jakmile voda ve vodoměru nebyla během posledních 24 hodin alespoň jednu celou hodinu bez průtoku... Vysoce citlivé vodoměry ..
[článek]Máte prošlé ověření vodoměru, měřiče tepla či chladu? 29.10.2015
Máte prošlé ověření vodoměru, měřiče tepla či chladu? Pak není směrodatným podkladem pro účtování Vaší spotřeby 29.10.2015ENBRA, a.s. Každé měřicí zařízení, na jehož základě se účtuje spotřeba vody a energií, musí být metrologicky ověřeno (ocejchováno) buď Českým metrologickým institutem, nebo některým z autorizovaných metrologických středisek. Zákon č. 505/1990 a příslušná vyhláška přitom specifikují také lhůty ověřovacího cyklu měřidel... U takzvaných bytových vodoměrů používaných pouze k rozúčtování nákladů pro konečné spotřebitele,..Vodoměry používané k rozúčtování nákladů konečným ..
[zpráva]V tuhých mrazech začaly praskat nejen vodovodní řady a přípojky, ale také vodoměry. 8.1.2004
V tuhých mrazech začaly praskat nejen vodovodní řady a přípojky, ale také vodoměry. 8.1.2004 V tuhých mrazech začaly praskat nejen vodovodní řady a přípojky, ale také vodoměry. Lidé by proto neměli v mrazech zapomínat na zateplení vodoměrů a vodovodních přípojek ve sklepech a venkovních šachtách svých domů. Pokud je vodoměr umístěn v šachtě ve venkovním prostoru,..Je-li vodoměr instalován uvnitř budovy, je potřeba chránit také přívodové potrubí před vodoměrem... ale také vodoměry... 12 přípojek a tři vodoměry...
[článek]Inteligentní vodoměry si pamatují vaši spotřebu vody až 3 roky 23.11.2015
Inteligentní vodoměry si pamatují vaši spotřebu vody až 3 roky 23... bytový dům svj sbd regenerace bytového fondu kancelář rekonstrukceInteligentní vodoměry Kamstrup kromě přesnosti,.. Vodoměry Kamstrup umožňují zpětně zobrazit denní data za posledních 460 dní nebo měsíční data za posledních 36 měsíců... Stavová hlášení se na vodoměru objevují zejména v případech,.. že voda protékala vodoměrem v opačném směru,.. vodoměru) TAMPER (neoprávněná manipulace s vodoměrem,.. odesílají vodoměry Kamstrup uložená data během dálkových odečtů do databáze provozovatele vodovodní sítě...
[zpráva]Multical® 21 - ultrazvukový vodoměr s integrovanou komunikací Wirales M-Bus 30.11.2012
Multical® 21 - ultrazvukový vodoměr s integrovanou komunikací Wirales M-Bus 30.11.2012 Tomáš PozdníčekUNITHERM, s.r.o. Multical® 21 je ultrazvukový vodoměr, který vám zajistí velmi přesné měření spotřeby jak teplé tak studené vody.Vodoměr MULTICAL® 21 je určen k měření odběru teplé a studené vody v domácnostech, činžovních domech,průmyslových a komerčních budovách. Ultrazvukové měření průtoku zajišťuje maximální přesnost měření a dlouhou životnost. Ultrazvukové měření je založeno na metodě doby přenosu...

 [další stránka >>>]

Témata 2019

technická podpora výrobců