nápověda  mapa portálu
kde
hledat
   Katalog firem a výrobků   kalendář akcí   obsahy časopisů
   publikace   normy   plné texty právních předpisů
vybervse vybrat vše  vybernic zrušit výběrprohledat diskusní příspěvky
řazení 
platnost

Témata:
 
Katalog firem a výrobků:
KABE Farben CZ  |  www.kabefarben.cz
ROCKWOOL, a.s.  |  www.rockwool.cz
CIUR a.s.  |  www.ciur.cz
KNAUF INSULATION, spol. s r.o.  |  www.knaufinsulation.cz
    [neaktuální záznamy (1) >>>]
 
Na dotaz vnitřní zateplení zobrazuji odkaz 1-50 z přibližně 849 nalezených.
 [další stránka >>>]
[zpráva]Odborný kurz pro aplikace vnitřního zateplení - systém INROCK 18.4.2011
Odborný kurz pro aplikace vnitřního zateplení - systém INROCK 18... Zateplení historických budov. ROCKWOOL vás zve na kurz "Projektování vnitřního zateplení – aplikace systému INROCK". Systém vnitřního zateplení INROCK představuje řešení pro izolaci chráněných objektů. seminář semináře školení kurz kurs zateplení ROCKWOOL - přední světový výrobce izolací z kamenné vlny...
[článek]Vnitřní zateplení – nová technologie pro staré domy 21.4.2014
Vnitřní zateplení –.. Památkově chráněná budova Slováckého muzea v Uherském Hradišti je jako první v ČR zateplena pomocí vnitřního zateplení Multipor... která se specializuje na sanace historických staveb pomocí systémů vnitřního zateplení na bázi kapilárně aktivních materiálů. Systém vnitřního zateplení bez parozábrany V případě muzea se jedná o systém Tex Therm IN,.. rozhodli jsme se pro vnitřní zateplení typu Multipor WI,.. Dosud používané systémy vnitřního zateplení bývají zdrojem problémů s vlhkostí,.. Z průběhu realizace vnitřního zateplení Mineralni desky Multipor ..
[článek]O vnitřním zateplení 4.5.2001
..Při vnitřním zateplení se v zimním období posouvají nízké teploty k vnitřnímu líci konstrukce...Často doporučované řešení problému plísní na vnitřním povrchu konstrukcí doplněním vnitřní izolační odvětrané předstěny je pouhou potěmkinovou vesnicí - za předstěnou díky ještě více snížené povrchové teplotě a přiváděnému vlhkému vnitřnímu vzduchu plísně bují dále,.. Vnitřní vrstvy konstrukce však nadále reagují na proměny vlhkosti vnitřního vzduchu svou povrchovou vrstvou - konstrukce "dýchá". Tuto výhodu zaručují zejména konstrukce s nasákavými vnitřními povrchovými úpravami...Provozní náklady..
[článek]Přednosti vnitřního a venkovního zateplení 27.2.2004
Přednosti vnitřního a venkovního zateplení 27... Při správném návrhu zateplení lze dosáhnout i optimálního mikroklimatu v letním období,.. Projekt zateplení ..Při volbě zateplení je třeba rozhodnout zásadní koncepci z hlediska umístění tepelné izolace. Tepelnou izolaci lze provést z vnitřní,.. Obvykle se však upřednostňuje zateplení ze strany venkovní... Tyto rozdíly teplot spolu s vlhkostí nejen nepříznivě ovlivňují vnitřní mikroklima,..Zateplení vnitřní .. Zateplení z vnitřní strany lze uplatnit ve stavbách suchých,..Zateplení vnitřní strany - tepelné mosty ..
[článek]Kapilární kalcium silikátové vnitřní zateplení, nová šance pro historické budovy 9.2.2015
Kapilární kalcium silikátové vnitřní zateplení,.. byl navržen a aplikován systém vnitřního zateplení bez parozábrany postavený na hygroskopických tepelně izolačních deskách o dimenzi 100 mm z kalcium silikátu lepených ze strany vytápěného interiéru na obvodové zdi... Navržen a aplikován byl systém vnitřního zateplení bez parozábrany postavený na hygroskopických tepelně izolačních deskách o dimenzi 100 mm z kalcium silikátu lepených ze strany vytápěného interiéru na obvodové zdi...Vnitřní zateplení historických budov a Vnitřní zateplení –.. Návrh vnitřního zateplení Návrh vnitřního ..
[článek]Řešení pro vnitřní zateplení budov – Multipor tepelněizolační minerální desky WI 7.4.2014
Řešení pro vnitřní zateplení budov –.. Zateplení pomocí Multiporu tepelněizolačních minerálních desek WI zachová vzhled fasády a vytvoří vnitřní prostředí a tepelný komfort,.. Zateplení pomocí Multiporu tepelněizolačních minerálních desek WI zachová původní vzhled fasády a zároveň vytvoří takové vnitřní prostředí a tepelný komfort,.. Rekonstrukce s využitím Multiporu pro vnitřní zateplení WI tedy přináší finanční úspory,..Certifikovaný systém Tex Therm IN Multipor tepelněizolační minerální desky WI pro vnitřní zateplení budov jsou součástí certifikovaného systému pro vnitřní zateplení..
[článek]Vnitřní zateplení historických budov 16.10.2014
.. Vnitřní zateplení sníží spotřebu energie a zachová vzhled budovy Vnitřní zateplení nejen historicky významných budov přináší možnost uchránit mnohdy unikátní vnější vzhled budovy... Vyšší Brod - realizace vnitřního zateplení deskami Multipor WIZákladní škola v Mokrých Lazcích - realizace vnitřního zateplení deskami Multipor WI Posouzení stavby a projektová příprava Proces rozhodování o způsobu revitalizace budovy ovlivňuje řada faktorů... Použití izolantů s prakticky nulovými sorpčními schopnostmi vedly ke špatným zkušenostem při pokusech o vnitřní zateplení a nesprávné aplikace jsou ..
[článek]Problematika kapilárně aktivního systému vnitřního zateplení starších budov 20.12.2011
Problematika kapilárně aktivního systému vnitřního zateplení starších budov (bytové domy i budovy občanské vybavenosti) 20...Kdy vnitřní zateplení stavbě neuškodí .. Systémy vnitřního zateplení s parozábranou Velmi problematickým detailem vnitřního zateplení je parozábrana... Úskalí vnitřního zateplení K úskalím vnitřního zateplení obecně patří detaily napojení vnitřních konstrukcí,..Difúzně otevřené systémy vnitřního zateplené si nesou většinu nevýhod vnitřního zateplení... Vnitřní zateplení obvodového zdiva doplňuje klínové zateplení stropu a vnitřních zdí...
[článek]Vnitřní zateplení budov, které z různých důvodů nelze zateplit tradiční metodou zvenku 23.3.2015
Vnitřní zateplení budov, které z různých důvodů nelze zateplit tradiční metodou zvenku Desku pro vnitřní zateplení Kooltherm K17 vyrábí Kingspan Izolace 23...2015Kingspan Izolace Díky speciálním panelům s označením Kingspan Kooltherm K17 určeným pro vnitřní zateplení lze výrazně vylepšit i tepelnětechnické parametry budov,.. pur pir izolace zateplení fasáda fasádní rekonstrukce obálka budovy prostup tepla Deska pro vnitřní zateplení Kooltherm K17 .. Díky speciálním panelům s označením Kingspan Kooltherm K17 určeným pro vnitřní zateplení,..
[článek]Revoluce v zateplování – unikátní vnitřní zateplení s ještě lepší „lambdou“: pouhých 0,018! 23.1.2017
Revoluce v zateplování – unikátní vnitřní zateplení s ještě lepší „.. čímž hravě překonává všechna obvyklá řešení zateplení pomocí bílého či šedého polystyrenu nebo minerální vlny... je deska pro vnitřní zateplení Kingspan Kooltherm K118 Interiérová deska –.. Interiérové desky pro vnitřní izolaci Inovativní prémiové tepelněizolační desky jsou vyvinuty na bázi tvrzené fenolické pěny, která je ideálním tepelným izolantem pro vnitřní aplikaci na obvodové zdivo či strop...
[článek]Realizace nákladově a energeticky úsporných domů se systémem vnitřního zateplení 17.6.2013
.. V závěru je provedeno porovnání výhod a nevýhod vnitřního zateplení provedené pomocí popsané technologie s technologií vnějšího zateplení ETICS... 1 Pohled na obálku domu zhotoveného z betonových skořepinových tvárnic se systémem vnitřního zateplení Další rozšířená technologie výstavby rodinných domů je pomocí keramických bloků se systémem vnitřního zateplení (ETICS). Tyto stavby jsou na rozdíl od dřevostaveb s lehkým obvodovým pláštěm dražší a jejich výstavba trvá déle,.. 2 Výhody a nevýhody vnitřního zateplení Základní porovnání technologie výstavby ze skořepinových betonových tvárnic..
[článek]Řešení pro zateplení památkově chráněných budov – Multipor WI 14.4.2014
.. Dosud používané systémy vnitřního zateplení bývají zdrojem vlhkostních problémů a jsou často považovány za nefunkční,.. Multipor WI pro vnitřní zateplení s vlhkostí nebojuje,.. tepelněizolační minerální desky určené pro vnitřní zateplení budov Vnitřní zateplení je prakticky jediné řešení pro památkově chráněné budovy a budovy s architektonicky hodnotnou fasádou. Výhody vnitřního zateplení: !-- Multipor WI pro vnitřní zateplení Více o produktu zde... -- ..
[článek]Bytové domy, historické objekty, kostely... Zateplení zevnitř je funkční a bezpečné 3.10.2012
.. K vnitřnímu zateplení měli stavitelé donedávna oprávněné výhrady založené především na špatných zkušenostech s polystyrenem,.. ale v poslední době se začíná razantně prosazovat certifikovaný systém vnitřního zateplení bez parozábrany Tex Therm In,.. certifikovaný systém vnitřního zateplení bez parozábrany Tex Therm In Tento u nás zcela nový certifikovaný systém je založen na tepelněizolačním materiálu Multipor ID,.. Systém vnitřního zateplení Tex Therm In se skládá z lepidla (lehká malta Multipor), tepelněizolačních desek Multipor ID a povrchové úpravy,.. Před samotným provedením ..
[článek]Změny vlhkosti původních dřevěných konstrukcí po zateplení objektu 16.7.2012
.. Zateplení obvodového pláště s ponecháním původního systému vytápění vede ke změně vnitřního klimatu a k vyvolání druhotných vad... Rozložení teplotního pole v detailu okna u stropu nad suterénem Stav po zateplení obvodového pláště domu V roce 2010 došlo k realizaci zateplení obvodového pláště domu... Rozložení teplotního pole v detailu okna u stropu nad suterénem po zateplení Závěr Zateplením objektu uvedeným způsobem a v důsledku výměny oken došlo ke změně vlhkosti v konstrukci a ke změně vlhkosti vnitřních prostor bytu v 1...
[článek]Mýty a fakta o nadkrokevním zateplení 14.12.2016
Mýty a fakta o nadkrokevním zateplení Nutnost aplikace parozábrany z asfaltových pásu z důvodu perforace 14...Materiály pro nadkrokevní zateplení Pro splnění současných normových požadavků je nutné skladby šikmých střech řešit a provádět z minerální izolace vložené mezi krokve a nad či pod krokvemi...1) Nadkrokevní zateplení z PIR izolantu se klade na celoplošné bednění nebo přímo na krokve... U nadkrokevního zateplení se aplikuje parozábrana na pevný celoplošný podklad...doporučujeme provádět parotěsnící a vzduchotěsnící vrstvu u nadkrokevního zateplení z asfaltových pásů na celoplošném..
[článek]Soutěž ROCKWOOL: Zateplení rodinného domu zdarma 24.3.2015
.. Zateplení rodinného domu zdarma 24... spouští soutěž o zateplení rodinného domu zdarma... kamenná minerální vlna vata pur pir izolace zateplení fasáda fasádní rekonstrukce obálka budovy prostup tepla Deska pro vnitřní zatepleníSpolečnost ROCKWOOL,.. spouští soutěž o zateplení rodinného domu zdarma...
[článek]Úspory tepla 2 – jak zjistit (a zajistit) návratnost investic 16.4.2012
..Zda úprava soustavy opravdu zajistí 50 % úspor zateplením objektu při legislativně předepsaných teplotách místností bez snižování vnitřní tepelné pohody... tak bychom oproti nezateplenému objektu museli při stejné vnitřní teplotě ušetřit 50 % zateplením a cca 35 % plným využitím tepelných zisků,.. Kdybychom neměli termostatické ventily (nebo kdyby neexistovaly žádné tepelné zisky), museli bychom zateplením ušetřit nejméně 50 % původní spotřeby nezatepleného objektu a úspory pod 50 % jsou po kompletním zateplení vždy chybou... kteří si po zateplení objektu navykli na vyšší vnitřní teplotu,....
[článek]Seřízení otopné soustavy po zateplení objektu 28.10.2013
Seřízení otopné soustavy po zateplení objektu 28... V příspěvku jsou uvedeny vlivy zateplení na vytápěcí soustavy objektů,.. První stupeň seřízení Tepelné ztráty snížené Po zateplení objektu se sníží jeho tepelná ztráta a ztráty všech místností,.. teplota vnitřní výpočtová [°C], .. vnitřní objem místnosti [m3]. .. 1 Závislost poměrného snížení tepelné ztráty na poměrné tepelné ztrátě prostupem a na poměrném snížení součinitele prostupu tepla Vztah (vzorec 4) popisuje poměrné snížení tepelné ztráty místnosti qm po zateplení v závislosti na poměrné tepelné ztrátě prostupem p s původním ..
[článek]Budovy po povodních a zateplování 24.5.2010
.. že zateplení "to schová" vede obvykle v nečekaně krátké době po provedení zateplení k výraznému navýšení vlhkosti ve stěnách a k destrukci zateplovacího systému,.. napříč všemi probranými způsoby zateplení). Celkové zateplení obvodových stěn z vnější strany je u historických budov spíše výjimkou... Zbývá tedy možnost vnitřního zateplení. Celkové vnitřní zateplení,.. sníží se však i rizika negativních vlivů vnitřního zateplení... je nutné je před vnitřním zateplením obnažit a ošetřit proti dřevokazným houbám a hmyzu... nejsou zde důvody k obavám ze zvýšené či posunuté kondenzace vodní ..
[článek]Národní kulturní památka dolní oblast Vítkovic 19.12.2014
.. tentokrát však v podobě tepelně izolačních materiálů určených pro vnitřní zateplení umožňující zachovat historickou tvář objektu za současného snížení energií nutných k vytápění... bylo použito vnitřní zateplení z materiálu Multipor... Systém vnitřního zateplení s izolantem Multipor byl vybrán především kvůli struktuře tvořené kalcium silikátem umožňující vlhkostní transport vznikajícího kondenzátu celým průřezem bez potřeby aplikovat problematickou parotěsnou vrstvu,.. Návrh a posouzení funkčnosti vnitřně zatepleného detailu v místě napojení na obvodovou stěnu opatřenou hydroizolaci na ..
[článek]Výhra v soutěži o zateplení rodinného domu zdarma putuje do Chlumce nad Cidlinou 29.6.2015
Výhra v soutěži o zateplení rodinného domu zdarma putuje do Chlumce nad Cidlinou 29... v soutěži společnosti ROCKWOOL o zateplení rodinného domu zdarma vyhrál Lubor Sedlák... v soutěži společnosti ROCKWOOL o zateplení rodinného domu zdarma vyhrál Lubor Sedlák... kamenná minerální vlna vata pur pir izolace zateplení fasáda fasádní rekonstrukce obálka budovy prostup tepla Deska pro vnitřní zatepleníZateplovací systém Ecorock FF se dá použít na betonové i zděné podklady...
[článek]Úspory tepla skutečné, domnělé a matoucí 12.12.2011
..2815TRV + zateplení ..8340TRV + zateplení = úspora 83,..Samotné zateplení uspořilo 83,..4353TRV + zateplení ..0973TRV + zateplení = úspora 83,..Samotné zateplení uspořilo 83,..6117TRV + zateplení ..12 %zateplením35 % .. se stejnou vnitřní a vnější teplotou). Hodnota skutečné průměrné vnitřní teploty objektu tis se však v praxi vůbec nesleduje...Kolik tepla se uspořilo vlastním zateplením budovy a jaká je návratnost investice do zateplení .. V každém případě se však úspory z tepelných zisků a zateplením sčítají a jsou-li celkové úspory menší než zateplením (cca 50 %), je něco špatně a ..
[článek]Bezpečné zateplení historických budov 1.9.2014
Bezpečné zateplení historických budov 1... určené pro stavební tepelné a akustické izolace v oblasti vnějších i vnitřních konstrukcí. Aplikace foukané izolace Climatizer Plus na zámku Liteň Tepelná izolace dřevovláknitými deskami Pro dodatečné vnitřní, ale i vnější zateplení starších objektů jsou vhodné také unikátní dřevovláknité izolační desky Udi... vnitřních zdí,.. Detail instalace dřevovláknité desky UdiIN RECO Aplikace foukané izolace Climatizer Plus Pro vnitřní zateplení místností je obvykle používán systém UdiIN RECO®..
[článek]Nová stavební technologie - systém vnitřního zateplování budov 17.4.2003
.. Jedná se o vytváření konstrukčních systémů staveb z betonových tenkostěnných prvků s vnitřním způsobem zateplení...Pri porovnání s existujícími způsoby zateplování zvenku má systém vnitřního zateplení hned několik výhod... Jestliže bude pro vnitřní zateplení použit tepelný komplex sestávající z polystyrénových desek s nakašírovaným sádrokartónem,.. při aplikaci vnitřního zateplení nám vznikají problémy tepelných mostů,..Novostavby s vnitřním způsobem zateplení dosahují v porovnání s klasickým způsobem vnějšího zateplení nižší energetické náročnosti na vytápění,..
[článek]Nejen školy, ale také běžné bytové domy mají často nezdravé vnitřní prostředí 26.8.2014
.. ale také běžné bytové domy mají často nezdravé vnitřní prostředí 26... Jako nevyhovující by se dal označit stav vnitřního prostředí nejen ve veřejných budovách,.. co2 vnitřní prostředí vzt klimatizace zatepleníV zateplených domech se také zbytečně moc topí. Podle odborníků přitom ke zdravému vnitřnímu prostředí domů stačí jen málo... oxid uhličitý Zateplení domu a výměna oken sice pomáhá ušetřit energii a tedy i peníze za vytápění,.. což se také negativně projevuje na vnitřním prostředí domů a bytů... Po zateplení domu by mělo následovat vyregulování otopné soustavy S přetápěním také ..
[článek]Zbytečně drahé zateplení 26.6.2008
Zbytečně drahé zateplení 26... Většina dostupných zdicích materiálů skutečně splňuje požadavky na moderní energeticky úsporné domy pouze při dodatečném zateplení nebo při extrémních tloušťkách stěn... ale není ještě zárukou nadstandardní kvality vnitřního prostředí... nebo dokonce nízkoenergetického domu i bez zateplení...RD Chvalíkovice - vysoký komfort bez zateplení fasád .. Můžete tak ještě dále snížit energetickou spotřebu domu a zlepšit úroveň vnitřního prostředí stavby... Prodyšný pórobeton dokáže částečně absorbovat příliš vysokou vlhkost a opět ji do vnitřního vzduchu uvolňovat... ..
[článek]Panelové domy 2 – nízkoenergetický standard 1.10.2012
.. Článek obsahuje podrobnou analýzu parametrů konkrétního stavebního objektu a otopné soustavy před zateplením i po zateplení stavebních konstrukcí,..ParametrPřed zateplenímPo zateplení ..Vnější a vnitřní tepelné zisky v Normál...Vnější a vnitřní tepelné zisky v měř...Úspory tepla zateplením objektu v Normál... Přetápěním objektu se úspory tepla zateplením degradují a při přetápění o cca 7 °C jsou náklady na zateplení objektu promarněny nulovými úsporami...
[článek]Úspory tepla 3 – kolik nás stojí vytápění 23.4.2012
.. uživatelským snižováním vnitřní teploty vytápěných místností... Abychom plným otevřením termostatických hlavic dosáhli zvýšení vnitřní teploty cca o 6 °C,.. I malé zvýšení vnitřní teploty místností však překvapivě citelně poznáme na fakturaci za tepelnou energii... jaká je závislost mezi průměrnou vnitřní teplotou objektu a platbami za teplo... Objekt má po zateplení tepelnou ztrátu 484,.. atd.). Rozhodneme-li se vnitřní průměrnou teplotu objektu zvýšit o 3 °C (a do doby splatnosti úvěru tím protopit investici do zateplení budovy), tak při tis = 22 °C budeme v objektu bez tepelných zisků ..
[článek]Porovnání vlastností materiálů pro zateplení foukáním 28.10.2013
Porovnání vlastností materiálů pro zateplení foukáním 28... minerální kamenná vlna vata skelná fasády zateplení zateplovací rekonstrukce regenerace izolace izolační KI factplus ecoseSupafil Zvyšující se požadavky na energetickou účinnost staveb a trendy moderního stavitelství stojí za rostoucím podílem „..cz/foukana-izolace Technický list Supafil Loft 45 Vnitřní zateplení fasády ZlínVýsledné zateplení Supafilem z vnitřní strany ZlínZafoukaná izolace Supafil ve stěně pasivního domu KNAUF INSULATION - tepelné,..
[článek]Zateplení obvodových stěn objektů 28.5.2014
Zateplení obvodových stěn objektů 28... přičemž náklady na zateplení se vrací v řádu několika let. Protože tepelné ztráty obvodových zdí mohou dosahovat až 35 %, patří zateplení této částí objektu k nejčastějším realizacím...Zateplení z vnitřní strany Tento způsob zateplení,.. Dřevovláknité desky Udi se používají samostatně nebo v kombinaci s celulózovou tepelnou izolací Climatizer PlusRKontaktní zateplení vnějšího obvodového pláště rodinného domu systémem UdiRECOZateplená fasáda domu Příklad skladby u zateplení obvodové stěny dřevěné – kontaktní zateplení V konstrukcích ..
[článek]Komplexní zateplení panelových domů v detailu - 2D výpočty tepelných mostů 29.11.2010
Komplexní zateplení panelových domů v detailu - 2D výpočty tepelných mostů 29... dostatečné zateplení s důrazem na jeho spojitost bez tepelných mostů... Tepelné mosty Při jakémkoliv zateplení radikálně narůstá význam tepelných mostů (vazeb). Už i při běžných malých tloušťkách tepelné izolace zhoršují celkový činitel prostupu tepla obálkou budovy,..3 Nevhodné ukončení zateplení nad terénem s hliníkovou zakládací lištou Většina probíhajících zateplení panelových domů končí na podlaze přízemí... Teprve po provedení souvislého zateplení až do terénu a zateplení stropní konstrukce včetně ..
[článek]Výsledky projektu: 2 stejné domy, 2 stejné rodiny, 2 jiné účty 12.11.2014
.. Cena zateplení fasády Na zateplení fasády domu byly použity minerální desky Knauf Insulation FKD N o tloušťce 20 cm... Celková náklady na zateplení a dotace Celkové náklady na zateplení půdy a fasády vychází na 327 300,–.. Teplota vnitřních povrchů a komfort bydlení Zateplení mělo za cíl také zvýšení teploty vnitřních povrchů domu... Právě vnější zateplení obvodových stěn má vedle snížení spotřeby energie za důsledek zvýšení teploty vnitřních povrchů konstrukce domu... Po provedení zateplení nekomfortní zóny zmizí a teplota vnitřních povrchů se dostane do bodu,..
[článek]Panelové domy 1 – ekonomika vytápění budov 30.7.2012
.. Skutečné úspory tepla představují snížení spotřeby tepla na vytápění při zachování původní vnitřní teploty místností a průměrné vnitřní teploty objektu tis (tj... Domnělé úspory tepla jsou dosahovány nižší spotřebou tepla při snížení původní vnitřní teploty místností a průměrné vnitřní teploty objektu tis... Vypínáním otopných těles je vnitřní teplota místností i průměrná vnitřní teplota objektu snižována,.. V zatepleném objektu pak při tepelných ziscích 50 % můžeme buď promarnit 5 000 000 Kč za zateplení objektu při vnitřní teplotě tis = 26,.. že po zateplení objektu je nutné všemi ..
[článek]Rekuperace a (nebo) zateplení 28.2.2011
Rekuperace a (nebo) zateplení 28... Uživatelské efekty zateplení obvodového pláště kontra aplikace řízeného větrání s rekuperací tepla v klasickém rodinném domě... Vnitřní průměrná teplota 20 °C... že objekt 1 po zateplení obvodového pláště získává výrazný benefit v podobě snížení energetické náročnosti budovy s efektem výrazného snížení provozních nákladů o 79 %. V případě objektu 2 je výše procentuální úspory rovněž poměrně značná,.. Pokud si stanovíme investici do zateplení jako sumu 950 Kč/m2,.. Zateplení objektu je tedy potřeba rozumně zvážit s ohledem na tepelný odpor původního zdiva...
[článek]Boletické panely s deskami FERMACELL 11.12.2010
.. dřevostavby dřevostavba meteriály materiál stěny zdi desky osb sádrokarton sádrokartonový sádrokartonová sádrokartonové příčka příčky vnitřní zatepleníZ boletických panelů jsou řešeny objekty převážně občanské vybavenosti po celém území Čech,.. Původní zateplení navíc nevyhovuje současným požadavkům na tepelně izolační vlastnosti konstrukce... V průběhu jarních měsíců byla provedena první část prací - pracovalo se na zateplení obvodového pláště,..
[článek]Úpravy otopných systémů po zateplení domů 5.6.2012
Úpravy otopných systémů po zateplení domů ENBRA je specialista na regulaci otopných systémů 5...Úpravy vykurovacích systémov po zateplení domov ..Proč pouhé zateplení budovy nestačí k celkovým úsporám za vytápění bytu?.. Teoretické vycházejí z podílu ztrát před zateplením a po zateplení objektu. Skutečná spotřeba je pak rozdíl mezi fakturovanými částkami před a po zateplení... avšak průměrná teplota vnitřního vzduchu je po zateplení domu v bytech vyšší... Proto při plánování zateplení domu je na místě přizvat nejen odbornou stavební firmu na zateplení fasády,..
[článek]Akademie zateplování má první absolventy 5.5.2011
.. podlaha podlahový sklep sklepní nízkoenergetický dřevostavby dřevostavba meteriály materiál stěny zdi desky osb sádrokarton sádrokartonový sádrokartonová sádrokartonové příčka příčky vnitřní zateplení "Akademie si kladla za cíl nabídnout ucelený přehled informací o fenoménu zateplování... které řeší naši technici v každodenním styku se zákazníkem." Tématem dalšího bloku byl správný postup při zateplení podkroví,..
[článek]Kombinovaná regulace ústředního vytápění a úspory tepla – 1. část 8.8.2016
.. Kombinovaná regulace před zateplením a po zateplení budovy Před zateplením (90/70/20 °C) a po zateplení (70/50/20 °C) ponechal dodavatel tepla teplotní spád vody stejný a kombinovaná regulace stejná není, protože otopná plocha těles se po zateplení nezměnila a tělesa po zateplení pracují v jiném provozním bodě... tedy musejí odpovídat okamžitému poměrnému průtoku při konstantní vnitřní teplotě 20 °C a nikoliv při vnitřních teplotách libovolně volených...
[článek]Vnitřní tepelně izolační systém za použití minerálních izolačních desek Multipor 13.10.2017
.. jsou desky Multipor unikátní a proto lze systém vnitřního zateplení weber therm IN provést bez parozábrany... Pro vnitřní zateplení se používají především profily k vyztužení hran na rozích stěn nebo na rozích otvorů... stěrkové omítky a vnitřní malby musí být před aplikací vnitřního zateplovacího systému odstraněny... Nejdůležitější vlastnosti pro dodatečné vniřní zateplení budov pro stavby s historicky cennou fasádou kde nelze použít ETICS vnitřní zateplení bez nutnosti použití parotěsné zábrany vysoká paropropustnost nehořlavost zateplovacího systému ..
[článek]Ostění a jeho vliv na denní osvětlení 14.10.2013
.. dodatečné zateplení či úpravy předsazených konstrukcí vč... ale je nutné přihlédnout na sekundární negativní ovlivnění vnitřního prostředí z hlediska úrovně denního osvětlení... dodatečné zateplení či úpravy předsazených konstrukcí... může být již takto nevlídná situace posunuta až do stavu z hlediska vnitřního prostředí nevyhovujícího... kontaktní zateplení fasády a jeho vliv na šířku a tvar ostění v souvislosti s množstvím denního světla v interiéru... světelně technické vlastnosti osvětlovacích otvorů a světelně technické vlastnosti vnitřních prostorů...7 %. Zde je hranice vyhovujícího ..
[článek]Zateplování budov v praxi - možnosti navrhování, provádění, kontroly a posuzování 8.10.2007
.. kde v zimě kvůli tepelné izolaci uvnitř konstrukce proniká chlad a posouvá se rosný bod podstatně blíž k vnitřnímu povrchu obvodové konstrukce), na kterých často kondenzuje vlhkost až na vnitřním povrchu v místnosti. Ve všech případech je zateplení rizikové a zhoršuje vlhkostní podmínky konstrukcí - v některých případech dokonce není reálné vnitřní zateplení provést bez rizika budoucích závad... které mají s vnitřním zateplením nejen praktické zkušenosti,..
[článek]Sofistikovaná optimalizace otopných soustav po zateplení otvorových výplní či pláště budov 9.8.2010
Sofistikovaná optimalizace otopných soustav po zateplení otvorových výplní či pláště budov 9... že když se jednou a v jakémkoliv stádiu zateplení správně osadí TRV a seřídí a současně se instaluje sofistikovaně řešená předávací stanice,..ÚVOD Valná většina domů byla již před zateplením osazena termostatickými ventily a patní regulací,.. Řada investorů řeší zateplení několikafázově a s různými časovými prodlevami mezi jednotlivými fázemi... že se po zateplení fasády a okna lepším zasklením a rámem zvýší povrchová teplota stěn až o 2 °C (také vnitřního skla). Toto umožňuje také snížit teplotu..
[článek]Zateplení soklu pomocí kontaktního nebo provětrávaného zateplovacího systému 6.10.2017
Zateplení soklu pomocí kontaktního nebo provětrávaného zateplovacího systému 6... Pro zajištění životnosti zateplení soklové části stavby je třeba zajistit, aby voda stékající po fasádě stavby byla odvedena pomocí okapní hrany soklového profilu nebo okapnice pryč a nezatékala do spáry mezi zateplením fasády a soklové části... zapuštění zateplení soklu pod terén,.. Pro zateplení soklové části stavby se zvýšenou vlhkostí je vhodné použít provětrávaný zateplovací systém,.. vrut s podložkou5 kotva nosného roštu6 nosný rošt7 rohový profil 50 × 50 mm8 tepelný izolantdetail vnitřního rohu soklu1 ..
[článek]Panelové domy 3 – Využívejme tepelné zisky automatickou regulací 15.10.2012
.. při průměrné vnitřní teplotě objektu tis = 19 °C a při vnější výpočtové teplotě te = −.. Tepelné zisky působící do vnitřního prostoru objektu:.. Výstupní data při tepelné pohodě (průměrná vnitřní teplota objektu tis = 19 °C), s úsporami regulací ..Při vnitřní teplotě 19 °C tepelné zisky 50 %Roční období 2010–..Při vnitřní teplotě 19 °C tepelné zisky 30 % ..vnitřní teplota tis = 11,..Při vnitřní teplotě 11,..Při vnitřní teplotě 11,.. Graf 1 Vliv automatické regulace na investice do zateplení objektu Zajistit konstantní průměrnou vnitřní teplotu objektu tis = 19 °C ..
[zpráva]E-shop pro střechy, odvodnění, izolace, fasády a zahradu. 19.3.2011
E-shop pro střechy, odvodnění, izolace, fasády a zahradu. 19.3.2011FASTRADE s.r.o. www.fastrade.cz Společnost FASTRADE disponuje v ČR dvěma distribučními skladovými areály o celkové ploše cca 5 500 m2 a jedním na Slovensku se sortimentem stavebních materiálů a doplňků pro stavbu a zahradu. podlaha podlahový sklep sklepní nízkoenergetický dřevostavby dřevostavba meteriály materiál stěny zdi desky osb sádrokarton sádrokartonový sádrokartonová sádrokartonové příčka příčky vnitřní zateplení FASTRADE s...
[článek]Nové průkazy energetické náročnosti budovy: zelené kategorie pro domy z pórobetonu bez zateplení 6.5.2009
.. zelené kategorie pro domy z pórobetonu bez zateplení 6... a přesto docela hladce splňují kategorii B energetických průkazů a za určitých předpokladů mohou bez zateplení dosáhnout i na kategorii A... Energeticky úsporná stěna Ytong Lambda Pro vyšší komfort za nízké ceny Obvodové zdivo tloušťky 375 mm je velmi štíhlé a přesto má stejné izolační schopnosti jako mnohem dražší zděné stěny s fasádním zateplením... obvodové stěny Ytong Lambda tloušťky 375 mm bez zateplení:..zdravé vnitřní klima domu .. Dům se obejde bez komplikovaného fasádního zateplení,.. Především tolik potřebnou schopnost ..
[článek]Ocenění TOP Panel 2011 pro izolační desku Fasrock L frézovaný 16.3.2011
.. Frézovaná lamela Fasrock L pro zateplení stropů spodem je novinkou v sortimentu izolací ROCKWOOL®.. Přináší řešení pro kvalitní zateplení stropů nad sklepními prostory a nad terénem,.. podlaha podlahový sklep sklepní nízkoenergetický dřevostavby dřevostavba meteriály materiál stěny zdi desky osb sádrokarton sádrokartonový sádrokartonová sádrokartonové příčka příčky vnitřní zateplení Výhodou izolační desky Fasrock L je mimo jiné i skutečnost,..
[článek]Ultratenká deska Kingspan Kooltherm K3 – výjimečná izolace pro podlahy 16.6.2015
Ultratenká deska Kingspan Kooltherm K3 – výjimečná izolace pro podlahy 16.6.2015Kingspan Izolace Pokud vám záleží na tepelnětechnických parametrech objektu,.. pur pir izolace zateplení fasáda fasádní rekonstrukce obálka budovy prostup tepla Deska pro vnitřní zateplení Kooltherm K17Izolace podlah se často podceňuje...
[článek]Tepelné izolace, aneb nejen polystyrenem a vatou lze izolovat 18.10.2011
.. Je třeba vybrat nejvhodnější systém zateplení pro specifické podmínky konkrétního domu, navrhnout materiály a výrobky pro zateplení,.. V neposlední řadě je nutné zajistit správné provádění zateplení odbornou firmou... jak rapidně snížit spotřebu energií (mnohdy až o 50 %), je zateplení objektu... V letním období pak tepelná izolace účinkuje proti přehřívání vnitřních prostor domů,.. Zvýšení vnitřní povrchové teploty konstrukce vám navíc zaručí zdravější bydlení bez plísní... Je třeba vybrat nejvhodnější systém zateplení pro specifické podmínky konkrétního domu,.. kdy je ukázán správný ..
[článek]Zateplení na zateplení – jde to? 26.10.2012
Zateplení na zateplení –.. pro konkrétní objekt a původní zateplení... ale na nyní prováděné dodatečné zateplení je třeba nahlížet jako na použití standardně certifikovaného zateplovacího systému za specifických,.. U této stěny může leckdy vyvstat potřeba dodatečného přichycení k vnitřní nosné železobetonové stěně (mechanickými rozpěrnými kotvami do železobetonu a chemickými kotvami do lehčených materiálů). Toto by měl rozhodnout projektant na základě znalosti použité konstrukční soustavy,.. vnějšího zateplení,.. V druhé fázi již je nutno ověřit vnitřní skladbu starého zateplení...

 [další stránka >>>]

Témata 2018

 
 

Aktuální články na ESTAV.czV Brně se budou montovat díly do kosmických raket, hala již stojíStavby z přírodních materiálů představila konference se zahraniční účastíKärcher se stal reklamním partnerem nového filmu „Mission: Impossible - Fallout"Hliníkové žlaby SATJAM nyní ke střeše ZDARMA