Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
nápověda  mapa portálu
kde
hledat
   Katalog firem a výrobků   kalendář akcí   obsahy časopisů
   publikace   normy   plné texty právních předpisů
vybervse vybrat vše  vybernic zrušit výběrprohledat diskusní příspěvky
řazení 
platnost

Témata:
 
Katalog firem a výrobků:
Ing. Martin Škornička
Jan Holub
RŰPIK s. r. o.
Enerfis, s.r.o.
Ing. Zdeněk Petrtyl - INKAPO
ENVIC
ELEKTRICKE-TOPENI.cz
Entech-Group s.r.o.
TZB Consult Prague s.r.o.
DEKPROJEKT s.r.o.
TÜV SÜD Czech s.r.o.
    [ neaktuální záznamy (3) >>> ]
 
Na dotaz penb zobrazuji odkaz 1-50 z přibližně 194 nalezených.
 [další stránka >>>]
[zpráva]Nová povinnost pronajímatele předložit nájemci PENB 15.4.2016
Nová povinnost pronajímatele předložit nájemci PENB 15.4.2016Frank Bold Advokáti, s.r.o. Od 1. 1. 2016 je nově i vlastník bytové jednotky při pronájmu povinen předložit možnému zájemci o pronájem jednotky průkaz energetické náročnosti.Od 1. 1. 2016 je nově i vlastník bytové jednotky při pronájmu povinen předložit možnému zájemci o pronájem jednotky průkaz energetické náročnosti (viz § 7a odst. 3 písm. a) bod 2 zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření s energií). Za nesplnění této povinnosti hrozí fyzické osobě pokuta až 50 000 Kč. Důvodem pro zavedení této povinnosti má být zlepšení představy..
[zpráva]Energetický specialista s oprávněním ke zpracování PENB 29.3.2014
Energetický specialista s oprávněním ke zpracování PENB 29.3.2014Energy Centre České Budějovice Již za měsíc uspořádá Energy Centre České Budějovice třetí opakování úspěšného kurzu...zájemcům o vykonání odborné zkoušky energetického specialisty s oprávněním ke zpracování průkazů energetické náročnosti budov (PENB) dle § 10 zákona č... v platném znění povinni opatřit PENB .. základní pojmy podle Vyhlášky 78/2013 Sb., koncepce PENB,.. základní údaje o PENB, protokol k průkazu PENB .. kdy účastníci kurzu budou pod dohledem lektora zpracovávat vlastní PENB ..
[zpráva]Staňte se energetickým specialistou s oprávněním zpracovávat PENB 29.3.2015
Staňte se energetickým specialistou s oprávněním zpracovávat PENB 29...2015Energy Centre České Budějovice Již za měsíc uspořádá Energy Centre České Budějovice čtvrté opakování úspěšného kurzu Energetický specialista s oprávněním ke zpracování PENB...zájemcům o vykonání odborné zkoušky energetického specialisty s oprávněním ke zpracování průkazů energetické náročnosti budov (PENB) dle § 10 zákona č... v platném znění povinni opatřit PENB .. základní pojmy podle Vyhlášky 78/2013 Sb., koncepce PENB,.. základní údaje o PENB, protokol k průkazu PENB .. kdy účastníci kurzu budou pod dohledem ..
[článek]Staňte se energetickým specialistou s oprávněním zpracovávat PENB 13.3.2018
Staňte se energetickým specialistou s oprávněním zpracovávat PENB 13...PENB“.Účelem kurzu je připravit zájemce na vykonání odborné zkoušky energetického specialisty s oprávněním ke zpracování průkazů energetické náročnosti budov (PENB) dle § 10 zákona č... v platném znění povinni opatřit PENB .. základní pojmy podle Vyhlášky 78/2013 Sb., koncepce PENB,.. základní údaje o PENB, protokol k průkazu PENB .. kdy účastníci kurzu budou pod dohledem lektora zpracovávat vlastní PENB pro několik typů objektů ..
[zpráva]Staňte se energetickým specialistou s oprávněním zpracovávat PENB 15.4.2017
Staňte se energetickým specialistou s oprávněním zpracovávat PENB 15...PENB“.Účelem kurzu je připravit zájemce na vykonání odborné zkoušky energetického specialisty s oprávněním ke zpracování průkazů energetické náročnosti budov (PENB) dle § 10 zákona č... v platném znění povinni opatřit PENB .. základní pojmy podle Vyhlášky 78/2013 Sb., koncepce PENB,.. základní údaje o PENB, protokol k průkazu PENB .. kdy účastníci kurzu budou pod dohledem lektora zpracovávat vlastní PENB pro několik typů objektů ..
[zpráva]PENB - Vzniklé středisko IKA BUILDOG se stalo samostatnou firmou 25.3.2013
PENB - Vzniklé středisko IKA BUILDOG se stalo samostatnou firmou 25.3.2013 Ing. Radim VeselýIKA DATA, spol. s r.o. Hlavním předmětem činnosti nově vzniklé firmy IKA BUILDOG s.r.o. se stala energetická náročnost budovy ve všech fázích jejího životního cyklu, do kterého patří mimo jiné zpracování PENB.Zhotovíme Vám průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) podle již podle nové vyhlášky, která bude v platnosti od 1...
[zpráva]Technologická linka pro výpočet PENB s možností výběru z databáze 5.6.2013
Technologická linka pro výpočet PENB s možností výběru z databáze 5.6.2013IKA BUILDOG, s.r.o. Technologická linka IKA Buildog umožňuje definování profilů zón a skladeb všech konstrukcí na systémové hranici budovy. Následný export všech informací do výpočetního SW umožní rychlý výpočet PEN.Technologická linka pro výpočet PENB společnosti IKA Buildog Technologická linka umožňuje definování profilů zón a skladeb všech konstrukcí na systémové hranici budovy s možností výběru z databáze...
[zpráva]ZELENÁ ÚSPORÁM-Rodinný dům energetické úrovně od A-Z s PENB. 5.6.2009
ZELENÁ ÚSPORÁM-Rodinný dům energetické úrovně od A-Z s PENB. 5.6.2009 PSM CZPSM CZ, s.r.o. Pozvánka na seminář ZELENÁ ÚSPORÁM-Rodinný dům energetické úrovně od A-Z s PENB. Pardubice hotel Labe 9.6.2009 od 8.30 hodin. Jako host vystoupí energetický expert Ing. Štechovský.Pozvánka na odborný seminář za účasti firem: KM BETA, HELUZ cihlářský průmysl, JUTA, VEKRA, MAPEI, UNION LESNÍ BRÁNA, NATIVA. Na semináři vystoupí jako host energetický expert Ing. Jaroslav Štěchovský na téma:..
[zpráva]TÜV SÜD Czech zajišťuje zpracování, poradenství a školení pro získání oprávnění vydávat PENB 16.1.2009
TÜV SÜD Czech zajišťuje zpracování, poradenství a školení pro získání oprávnění vydávat PENB 16... 2009 - povinnost zpracovávat Průkazy energetické náročnosti budov (PENB) - společnost TÜV SÜD Czech zajišťuje zpracování,.. 406/2000 Sb., o hospodaření energií zavádí do praxe průkazy energetické náročnosti budov (PENB). Od 1... posuzování energetické náročnosti budov a vydávání PENB a také komplexní školení - příprava ke zkouškám na MPO pro získání oprávnění k vydávání PENB...
[článek]Inspekce začala plošně kontrolovat PENB. Chyby obsahuje skoro polovina 10.12.2016
Inspekce začala plošně kontrolovat PENB...2016 Na nekvalitní zpracovatele průkazů energetické náročnosti budov (PENB) se od loňského roku zaměřila Státní energetická inspekce (SEI). Zkontrolovala už přes tisíc průkazů... 2015 mají zpracovatelé PENB povinnost ohlašovat každý zpracovaný energetický dokument...V rámci zpracování PENB se mají navrhovat další možná energeticky úsporná opatření...Některé současné nabídky na trhu PENB uvádějí nesmyslně nízké ceny RD 2 000 Kč,.. V rámci zpracování PENB se mají navrhovat další možná energeticky úsporná opatření... Pokud poptáváte zpracování PENB je ..
[článek]Jak využít stávající dokumentaci k výpočtům PENB 2.2.2015
Jak využít stávající dokumentaci k výpočtům PENB 2... která jsou potřeba pro výpočet PENB,.. obsahující veškeré informace nutné pro vypočet PENB... která jsou potřeba pro výpočet PENB,.. obsahující veškeré informace nutné pro vypočet PENB... což jsou důležitá data nutná pro výpočet PENB... Digitální zaměření pak obsahuje ve standardizovaných hladinách data pro plošné a prostorové členění ploch (dle ČSN EN 15221-7 či BOMA standardu) a objemů budovy vyznačené zóny výpočet PENB a v Excelu shromážděná data o technologiích nutných k výpočtu PENB... stav na trhu s PENB PENB nepředstavují v naší ..
[článek]Zdroj dat pro výpočet PENB, pasportizace a BIM dokumentace 6.5.2013
Zdroj dat pro výpočet PENB,.. uložená v nějakém informačním systému (IWSM/CAFM) jistě mohou výsledek i dílčí data nutná pro výpočet PENB použít jako jakýsi ukazatel výkonnosti budovy (tzv... zda nutnosti pořídit PENB v souladu se zákonem stanovenými podmínkami,.. která jsou potřeba pro výpočet PENB,.. zda nutnosti pořídit PENB v souladu se zákonem stanovenými podmínkami,.. Plochy určené polyčarami (nahoře)Zónování pro potřeby PENB (dole)Výpočet obestavěného prostoru Aproximace vnitřních i vnějších ploch uzavřeným polygonem,.. což jsou důležitá data nutná pro výpočet PENB... …), ..
[článek]Praktické zkušenosti s prováděním PENB v bytových domech 23.2.2015
Praktické zkušenosti s prováděním PENB v bytových domech 23.2.2015 Ve svém příspěvku se nebudu věnovat novým vědeckým objevům, ani popisovat progresivní technologie v oblasti tepelných izolací budov, rád bych se pouze podělil o své postřehy a zkušenosti se současným stavem našeho oboru.Regenerace bytového fondu Ve svém příspěvku se nebudu věnovat novým vědeckým objevům, ani popisovat progresivní technologie v oblasti tepelných izolací budov, rád bych se pouze podělil o své postřehy a zkušenosti se současným stavem našeho oboru. V oblasti tepelných izolací a energetiky budov působím bezmála ..
[článek]Zamyšlení nad Průkazy energetické náročnosti a vliv PENB na cenu nemovitosti 25.4.2013
Zamyšlení nad Průkazy energetické náročnosti a vliv PENB na cenu nemovitosti První část 25... kdo a kdy bude povinen nechat PENB zpracovat,.. požadavek na nový PENB zde prostě je... enb penbO průkazech energetické náročnosti budov (PENB) se popsalo mnoho papíru,.. požadavek na nový PENB je prostě zde... a to i pro stavby s plochou menší než 1000 m2 (do 50 m2). PENB (mezi laickou veřejností nazývané „.. Již existující budovy mají získávat PENB postupně od roku 2015 do roku 2019,.. kdo a kdy bude povinen nechat PENB zpracovat,..
[zpráva]Státní energetická inspekce začala s kontrolami průkazů energetické náročnosti budov (PENB) u fyzických osob 17.4.2014
Státní energetická inspekce začala s kontrolami průkazů energetické náročnosti budov (PENB) u fyzických osob 17.4.2014 Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce s využitím informací SFRB SEI může udělit pokutu třeba za prodej domu bez průkazu ENB, přičemž sankce může činit 50 až 100 000 Kč. Hodnocení energetické náročnosti budov se týká stavebníků, vlastníků a provozovatelů budov. Energetický štítek jako součást nabídky realitní kanceláře,.. či povinnost zpracovat PENB pro organizační složky státu... energetický průkaz budovy (PENB) ..
[článek]Reakce na aktuální informace týkající se zrušení povinnosti doložení PENB při prodeji a pronájmu nemovitostí 30.4.2013
Reakce na aktuální informace týkající se zrušení povinnosti doložení PENB při prodeji a pronájmu nemovitostí 30...2013 Také my jakožto zpracovatelé PENB uznáváme,.. plynu a tepla za poslední tři roky." Názor zpracovatele PENB .. jakožto zpracovatelé PENB uznáváme,.. 2013) lze na rozdíl od původního PENB skutečně snadno vyčíslit,.. Tabulka povinností dle aktuální legislativy Náhrada PENB doklady za energie je v některých případech legitimní Již v tomto zákoně je uvedena možnost nahradit PENB doklady za energie a doložit tak tímto způsobem energetickou náročnost... Volba ..
[článek]Přehled energetické certifikace budov ve vybraných státech EU 19.3.2013
..Přehled vybraných zemí je zaměřen hlavně na průkazy energetické náročnosti budov (PENB) určených pro bydlení s ukázkou toho,.. Ukázka PENB pro bytové domy v Anglii a WalesuUkázka PENB pro veřejné budovy v Anglii a Walesu PENB pro bytové domy obsahuje mimo hodnocení energetické náročnosti (třídy A až G) také hodnocení environmentální,.. PENB platný v PortugalskuProfesní průkaz energetického experta v PortugalskuVeřejně přístupné zobrazení PENB v národním registru Závěrem bych si dovolil určité shrnutí,..
[článek]Průkaz energetické náročnosti bytového domu: minulost a současnost 5.8.2013
.. 318/2012 Sb.) Po zavedení novely vyhlášky o energetické náročnosti budov se můžeme setkat s dvojími průkazy energetické náročnosti budovy (dále jen PENB), a to PENB zpracované dle vyhlášky 148/2007 Sb. a PENB dle vyhlášky 78/2013 Sb... 2013 nelze zpracovávat PENB dle vyhlášky 148/2013 Sb., tak platnost dříve vypracovaných průkazů je 10 let a novelou vyhlášky o energetické náročnosti č... Dle dříve platné legislativy se PENB zpracovávaly pro případ novostavby a pro větší změny dokončených staveb s podlahovou plochou nad 1000 m2...
[článek]Průkaz energetické náročnosti u objektů s elektrickým vytápěním 7.8.2013
.. Hodnocené parametry pro novostavby U nové budovy se při stanovení PENB posuzují tato tři kriteria:.. viz kapitolu Vstupní údaje pro zpracování PENB... Vstupní údaje pro zpracování PENB Výpočet celkové spotřeby energie Výpočet spotřeby pro vytápění řeší legislativa (ČSN EN ISO 13790;.. Nicméně z těchto hodnot se vychází pro PENB!..5 let upravován (dle aktuálního mixu výroby elektřiny i energetické koncepce státu), PENB je však platný 10 let... tak může mít v PENB u spotřeby NPE výrazně horší hodnotu,.. PENB znovu... Praktický dopad na výpočet PENB Spotřeba Neobnovitelné Primární ..
[článek]Vítězné domy soutěže Pasivní dům 2018 9.2.2019
..Výpočtová metodika podlahové plochy PENB do 2012,..Energetická náročnost budovy (dle PENB)A - mimořádně úsporná ..Výpočtová metodika podlahové plochy PENB od 2013,..Výpočtová metodika potřeby tepla na vytápění PENB od 2013,..Energetická náročnost budovy (dle PENB) A - mimořádně úsporná .. PENB od 2013,..Výpočtová metodika podlahové plochy PENB od 2013,..Výpočtová metodika potřeby tepla na vytápění PENB od 2013,..Energetická náročnost budovy (dle PENB) B - velmi úsporná .. PENB od 2013,..Výpočtová metodika potřeby tepla na vytápění PENB od 2013,..Energetická náročnost budovy (dle PENB) A - ..
[článek]Praxe kontrolní činnosti SEI se s novelou zákona o hospodaření energií úplně nezmění 3.4.2015
..Kontrola kvality zpracování PENB .. SEI má ve své kompetenci kontrolu kvality zpracování PENB, jaký je v současnosti postup při zahájení správních řízení s finančním postihem oprávněných osob PENB?.. "Do současné doby se ze strany Státní energetické inspekce (dále SEI) kontrola zpracovaných průkazů energetické náročnosti budovy (dále PENB) podle zákona č... které jsou přesvědčeny o nesprávnosti údajů v PENB obsažených...Na základě takového podnětu je ze strany SEI zahájena kontrola u zpracovatele PENB –.. Zde jako výchozí podklady jsou vyžadovány například ověřená kopie Osvědčení ..
[článek]Vítězné domy soutěže Pasivní dům roku 2017 9.2.2018
..Výpočtová metodika potřeby tepla na vytápění PENB od 2013,..Energetická náročnost budovy (dle PENB) A - mimořádně úsporná ..Výpočtová metodika potřeby tepla na vytápění PENB od 2013,..Energetická náročnost budovy (dle PENB) A - mimořádně úsporná .. PENB od 2013,..Výpočtová metodika potřeby tepla na vytápění PENB od 2013,..Energetická náročnost budovy (dle PENB) A - mimořádně úsporná .. PENB od 2013,..Výpočtová metodika potřeby tepla na vytápění PENB od 2013,..Energetická náročnost budovy (dle PENB) A - mimořádně úsporná .. PENB od 2013,..Ve stejném roce byl zapsán do seznamu energetických ..
[zpráva]Energetický štítek, energetický průkaz a novela zákona č. 406/2000 Sb. 8.10.2012
Energetický štítek, energetický průkaz a novela zákona č. 406/2000 Sb. 8.10.2012 Ing. Zdeněk PetrtylINKAPO Dne 3. 10. 2012 vyšla ve Sbírce zákonů tiskem změna pod číslem 318/2012 Sb... Zpráva obsahuje komentář ve vztahu k PENB... užívají výhradně termín průkaz energetické náročnosti budovy (PENB). Na webových stránkách společnosti INKAPO naleznete více informací k pojmu energetický štítek... pro které bude nutné mít zpracovaný průkaz energetické náročnosti budovy (zkráceně PENB). .. 2013 nechat zpracovat PENB?..Kdo nemusí PENB nechat zpracovat?.. kdy a komu nastane povinnost mít zpracován..
[zpráva]Energetická náročnost budov, úspory energií a kvalita budov 24.3.2009
Energetická náročnost budov, úspory energií a kvalita budov 24.3.2009 Barbora BlankováTÜV SÜD Czech s.r.o. Společnost TÜV SÜD Czech Vás zve na seminář pořádaný v rámci veletrhu IBF 24.4.2009 v Brně věnovaný aktuální problematice Průkazů energetické náročnosti budov, úspor energií a kvality budov.Dovolujeme si Vás pozvat na odborný seminář pořádaný v rámci Stavebního veletrhu IBF 24...30 Obecný úvod do problematiky PENB ..Obsah PENB Povinnost pořizování PENB ..00 Postup pořizování PENB Koordinace s projektem při pořizování PENB Dodavatelé PENB - oprávnění k udělování PENB ..
[článek]Startuje promoakce ETICS Ceresit Ceretherm „Energetický štítek zdarma“ 30.4.2013
Startuje promoakce ETICS Ceresit Ceretherm „Energetický štítek zdarma“ Henkel podporuje své distributory a šetří peněženky investorů 30.4.2013HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT Společnost Henkel ČR reaguje na aktuální legislativní změny v oblasti energetické náročnosti budov akcí „Energetický štítek zdarma“. Akce bude probíhat od 1... získá automaticky nárok na Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) zdarma. enb penb fasády izolace etics zateplení obálka budovy regenerace rekonstrukce panelové Průkaz energetické náročnosti budovy bude zpracovávat energetický ..
[článek]Pozvánka na semináře zaměřené na aktuální témata z oblasti energetiky 4.10.2016
Pozvánka na semináře zaměřené na aktuální témata z oblasti energetiky EPC a Energy Tour 2016 (EPC, Energetický audit, PENB) 4.10.2016České ekologické manažerské centrum, z.s. http://www.tretiruka.cz/energie/energy-tour-2016/ Program seminářů v Praze,.. energetickému auditu a PENB...Průkazy energetické náročnosti budov (PENB) .. Průkaz energetické náročnosti budov (PENB) ..Seminář představí PENB z pohledu zpracovatele,.. Součástí semináře bude také upozornění na povinnost předkládání PENB při prodeji nebo pronájmu budovy nebo její ucelené části,.. z pohledu PENB ..50Vše o PENB z pohledu ..
[článek]Průkaz energetické náročnosti budovy a energetický audit 14.11.2013
Průkaz energetické náročnosti budovy a energetický audit 14.11.2013 Společnost PREměření, a. s., nabízí nově komplexní službu zhotovení průkazu energetické náročnosti budovy a energetického auditu... Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) je celkové zhodnocení objektu z energetického pohledu... která může zpracovávat PENB po absolvování příslušného přezkoušení,.. Povinnost zpracovat u některých budov PENB už od roku 2009 nařizuje energetický zákon... 406/2009 Sb., která významně rozšiřuje povinnost zpracovat PENB na ostatní budovy:.. že na budovu existuje PENB zpracovaný do 31... tak..
[článek]Energetický specialista a integrované navrhování budov 12.6.2013
Energetický specialista a integrované navrhování budov 12.6.2013IKA BUILDOG, s.r.o. Článek se zabývá výhodami a přínosy integrovaného návrhu budov, kde je součástí projektového týmu energetický specialista. Dále jsou nastíněny principy a časové souvislosti se zhotovením energetické analýzy budovy v rané části jejího životního cyklu. fm facility správa budov administrativní budovy enb penb fasády izolace etics zateplení obálka budovy regenerace rekonstrukce panelovéÚvod ..
[článek]Změny v energetickém hodnocení budov - odpovědi SEI na otázky redakce 23.4.2012
Změny v energetickém hodnocení budov - odpovědi SEI na otázky redakce 23.4.2012 V souvislosti s novou normou ČSN 730540 z r.2011 se musely doplňovat a přepracovávat energetické štítky obálky budovy pro potřeby dotačního titulu OPŽP. Změna má výpočtově vliv i na vyhodnocení energetické náročnosti při zpracování PENB... Při zateplení BD 2010 jsme museli nechat vypracovat PENB... že pro PENB vyhotoveného podle stávající legislativy je platnost 10 Iet... potřebuji již nyní zpracovat PENB?.. Změna požadavků uvedené normy má výpočtově vliv i na vyhodnocení energetické náročnosti při zpracování ..
[článek]Odvětraný sokl paneláku má delší životnost 20.12.2013
Odvětraný sokl paneláku má delší životnost 20.12.2013 Přízemní část rekonstruovaných panelových domů zateplených kontaktním fasádním systémem se po čase potýkají s poškozením a správci domů s jejich údržbou. Přízemí je totiž vystaveno nejen vandalům, ale namáhá ho více i běžné užívání. Bytelná odvětraná fasáda tyto problémy řeší. fm facility správa budov administrativní budovy enb penb fasády izolace etics zateplení obálka budovy regenerace rekonstrukce panelovéZateplení a s tím související rekonstrukce fasády jsou dnes nejčastější investicí majitelů bytových domů...
[článek]Efektivní správa budov s řízeným snižováním spotřeb energií 12.11.2013
Efektivní správa budov s řízeným snižováním spotřeb energií 12.11.2013Domat Control System s.r.o. Pro vyhodnocování spotřeb a vzájemné porovnávání poboček se používají takzvané odvozené parametry, jako je například spotřeba energie na m2 podlahové plochy, denostupně apod. K tomu je nutné znát další proměnlivé i konstantní veličiny. ContPort je cloudová služba, která shromažďuje data z řídicích systémů i různých výrobců,.. mar měření regulace vytápění fm facility správa budov administrativní budovy enb penb fasády regenerace rekonstrukce panelovéEfektivní správa budov znamená mimo jiné ..
[článek]BIM a certifikační systémy jako řešení důležitých problémů Facility managementu 26.11.2013
BIM a certifikační systémy jako řešení důležitých problémů Facility managementu 26.11.2013 Trendem poslední doby jsou certifikační systémy hodnotící stavby z hlediska kvality v souladu s principy trvale udržitelné výstavby. Facility management (FM) je se zelenými budovami a jejich certifikacemi úzce spjat. Zároveň se začíná přikládat velký důraz ze stran stavebních odborníků na návrh budovy dle BIM. fm facility správa budov administrativní budovy enb penb bim Velkým trendem poslední doby jsou certifikační systémy hodnotící stavby z hlediska kvality v souladu s principy trvale udržitelné ..
[zpráva]Tisíce energetických průkazů jsou zpracovány špatně, budou padat pokuty 12.2.2015
Tisíce energetických průkazů jsou zpracovány špatně, budou padat pokuty 12.2.2015 SEI, Šance pro budovy Celkem 170 případů nekvalitně zpracovaných průkazů energetické náročnosti budov odhalila v roce 2014 při kontrolách Státní energetická inspekce... který dokáže PENB zkontrolovat na konzistenci zpracovaných dat... Kupující má navíc právo dle občanského zákoníku PENB reklamovat až 5 let zpětně a prodávajícímu se tak nekvalitní PENB může vrátit a mít z toho nepříjemnosti... Povinnost zpracovat PENB budou mít postupně i všechny veřejné budovy i bytové domy... který popisuje PENB,..
[zpráva]Vyhláška č. 118/2013 Sb. o energetických specialistech 1.6.2013
Vyhláška č. 118/2013 Sb. o energetických specialistech 1.6.2013 VYHLÁŠKA č 118/2013 Sb. ze dne 9. května 2013 o energetických specialistech stanoví obsah a rozsah odborné zkoušky, obsah a rozsah průběžného vzdělávání a přezkušování energetických specialistů.Energetičtí specialisté jsou oprávněni k zpracování energetického auditu a energetického posudku, zpracování průkazu, provádění kontroly provozovaných kotlů a rozvodů tepelné energie,..Reakce na aktuální informace týkající se zrušení povinnosti doložení PENB při prodeji a pronájmu nemovitostí Zamyšlení nad Průkazy energetické ..
[článek]Čeká vás koupě bytu? Přizvěte k rozhodování experty a inspektory 8.1.2014
Čeká vás koupě bytu? Přizvěte k rozhodování experty a inspektory 8.1.2014IKA BUILDOG, s.r.o. Víte, co je zárukou úspěšné koupě bydlení? Věcné argumenty namísto emocí. A klíčem k úspěchu jsou proto kontakty na experty z oblasti práva, finančnictví, architektury a stavařské techniky, jako jsou například IKA Buildog. Nebojte se je ke koupi bytu přizvat a požádat je, aby nemovitost prověřili. fm facility správa budov administrativní budovy enb penb fasády izolace etics zateplení obálka budovy regenerace rekonstrukce panelovéPokud navíc toužíte po výhodné koupi,..
[zpráva]Energetický štítek obálky budovy 21.9.2012
Energetický štítek obálky budovy 21.9.2012 Ing. Zdeněk PetrtylINKAPO Při užívání termínu energetický štítek obálky budovy dochází často k matení pojmů... Energetický štítek obálky budovy je součástí Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB) zpracovávaného podle vyhlášky 148/2007 Sb... neboť v té hraje podstatnou roli kromě kvality stavby jako takové též úroveň technického zařízení budovy (TZB). Nicméně v kontextu celé zprávy o energetickém auditu nebo celého protokolu PENB lze spolehlivě vyčíst,.. které energetický expert provede v rámci zprávy o energetickém auditu nebo v protokolu PENB..
[článek]Trápí Vás vlhké zdivo a plíseň? Podívejte se na instruktážní video 25.9.2013
Trápí Vás vlhké zdivo a plíseň? Podívejte se na instruktážní video Sanace vlhkého zdiva a vzlínající vlhkosti pomocí injektážního krému SikaMur®-InjectoCream-100 25.9.2013 Vlhké zdivo a plíseň jsou nepříjemným jevem a zná jej bohužel téměř každý majitel rodinného domu. Příčin poruchy bývá několik, od zcela chybějící izolace,.. vlhkost vzlínání sanace plíseň stěny fm facility správa budov administrativní budovy enb penb fasády izolace etics zateplení obálka budovy regenerace rekonstrukce panelovéMezi snadné a účinné postupy patří injektáž vlhkého zdiva pomocí silanové emulze SikaMurŸ-..
[článek]Jak začít s termografickou diagnostikou budov? 26.11.2013
Jak začít s termografickou diagnostikou budov? 26.11.2013 Článek se věnuje krátkému přehledu aplikací termokamer ve stavebnictví s odkazem na ukázky z praxe. Dále je diskutována problematika volby vhodné termokamery a software pro tuto aplikaci. V závěru článku je krátká pozvánka do Centra termografie s přehledem pořádaných školení. termovize kamery enb fm facility správa budov administrativní budovy enb penb fasády izolace etics zateplení obálka budovy regenerace rekonstrukce panelovéAplikace termokamer ve stavebnictví Termokamera jako měřicí přístroj zaznamenává intenzitu tepelného ..
[zpráva]Energetická náročnost budov od roku 2009 25.4.2009
Energetická náročnost budov od roku 2009 25.4.2009 PSM CZPSM CZ, s.r.o. Seminář 30.4. Masarykova kolej 8.30.hod za účasti Ing. Jiřího Šály CSc., na téma ENB, PENB, Doc. Dr. Ing. Zbyňka Svobody na téma SOFTWARE pro hodnocení ENB, ČSN 730540 a Ing. Zdeňka Ryšavého-PROTECH.Pozvánka na celostátní odborný seminář za účasti energetických expertů Ing. Jiřího Šály CSc., na téma ENB, PENB, Doc. Dr. Ing. Zbyňka Svobody na téma SOFTWARE pro hodnocení ENB,.. Zdeňka Ryšavého ze společnosti PROTECH na téma "Praktické zkušenosti z pořizování PENB a součinnost s projektovou dokumentací". Dále firma KM BETA..
[článek]Projekt HPI-CZ „TEST THE BEST“ umožňuje vyzkoušet si vysoce kvalitní výrobky za akční ceny 2.8.2013
Projekt HPI-CZ „TEST THE BEST“ umožňuje vyzkoušet si vysoce kvalitní výrobky za akční ceny 2.8.2013HPI-CZ spol. s r.o. Společnost HPI-CZ v rámci projektu „TEST THE BEST“ umožní všem vyzkoušet si osobně kvalitní a funkční výrobky za akční snížené ceny a přesvědčit se tak o jejich přednostech. Na svých stránkách www.testthebest.cz nabízí společnost HPI-CZ stavební materiály individuálním stavebníkům či řemeslníkům po určitou dobu vždy za zvýhodněné akční ceny. fm facility správa budov administrativní budovy enb penb fasády izolace etics zateplení obálka budovy ..
[zpráva]Legislativní požadavky na povinné energetické dokumenty 5.6.2018
Legislativní požadavky na povinné energetické dokumenty 5.6.2018 Redakce Přednáška z konference Rekonstrukce TZB v bytových domech 2017. Ing. Renata Straková například zmínila, že průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) se zpracovává pro celou budovu, přesně řečeno pro ucelenou část budovy. Takovou částí však není jedno podlaží nebo byt. PENB je nutné při rekonstrukci zpracovat při každé větší změně dokončené stavby,.. že bude nutné PENB nechat znovu zpracovat například i při pouhé rekonstrukci střechy.
[zpráva]Průkaz energetické náročnosti budovy (energetický štítek) 8.8.2013
Průkaz energetické náročnosti budovy (energetický štítek) 8.8.2013 PSM CZPSM CZ Pozvánka na seminář 15.8.2013, který se bude konat v budově Hospodářské komory ČR na téma PENB v návaznosti na energetický štítek. Přednášející Ing. Jiří Beranovský, Ph.D., MBA Akreditace 1.bodem. Zákonné povinnosti pro vlastníky budov a bytů, státní správu (orgány veřejné moci), realitní kanceláře, SVJ či bytová družstva při prodeji a pronájmu,..Metodika zpracování PENB podle 78/2013 o ENB (energetické náročnosti budov) .. energetické audity a PENB,..
[článek]Zkušenosti z energetické optimalizace bytového domu Luka Living 9.10.2017
.. Předběžnou analýzou projektu byly ze strany konzultanta vzneseny pochybnosti o souladu návrhu s desaterem návrhu pasivních budov a odborné kvalitě vypracovaného PENB. Podrobná analýza prokázala prvotní předpoklady a nesplnění požadavků investorem požadované kategorizace na úrovni A v případě korektního zpracování PENB. Požadavek na kategorizaci dle PENB se ukázal jako stěžejní bod,.. Chyby v PENB Podrobná analýza průkazu energetické náročnosti budovy ukázala významné odchylky vstupních dat od parametrů uvedených v projektové dokumentaci,..Výsledná klasifikace dle PENB–.. které ..
[článek]Úspěšný výzkumný projekt hodnotící elektrické vytápění 25.10.2014
.. jako výrobce elektrických systémů vytápění reagovala na mnohdy deklarovanou odlišnost mezi vypočtenou celkovou dodanou energií uvedenou ve zpracovávaných PENB a reálnými spotřebami energie na referenčních rodinných domech (vypočtená celková dodaná energie byla až dvakrát vyšší než reálně naměřená spotřeba). Cílem projektu bylo ověřit relevantnost PENB v porovnání se skutečnými podmínkami... že dobře zpracovaný PENB může dát stavebníkovi relevantní informace o jeho budoucí spotřebě energie. Jedním z výstupů projektu byl mimo jiné metodický pokyn pro zpracovatele PENB pro elektricky ..
[článek]Změna evropské směrnice o energetické náročnosti budov (EPBD 3) 26.9.2018
Změna evropské směrnice o energetické náročnosti budov (EPBD 3) 26.9.2018 Dne 30. 5. 2018 vyšla v pořadí již 3. směrnice o energetické náročnosti budov pod označením 2018/844/EU [3] formou změnového předpisu současně dvou stávajících směrnic - 2010/31/EU [2] a 2012/27/EU... 1 Grafické znázornění PENB 2007 –.. referenční budovy sloužící k vygenerování referenčních hodnot pro hodnocení ENB a ke změně obsahu a grafické podoby PENB... 2 Grafické znároznění PENB od roku 2013 (Vyhláška 78/2013 Sb.) Rok 2018 Dalších 8 let uplynulo a 30... zabudované osvětlení a jiné technické systémy budov..
[zpráva]MPO je připraveno regulovat ceny energetických průkazů 27.1.2013
MPO je připraveno regulovat ceny energetických průkazů 27.1.2013 ČTK Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) je v případě nepříznivého vývoje připraveno regulovat poplatek za vystavení průkazů energetické náročnosti budov (PENB).V současnosti jeho výši žádný předpis neurčuje... jsme připraveni cenu za zpracování PENB regulovat," připustil možné zásahy do ceny Gebauer... Právo vystavovat PENB mají pouze energetičtí experti registrovaní MPO...
[zpráva]Bytové domy bez energetického průkazu riskují statisícové pokuty 23.1.2015
Bytové domy bez energetického průkazu riskují statisícové pokuty 23.1.2015 ČTK Bytové domy s energeticky vztažnou plochou větší než 1500 metrů čtverečních musí mít od letošního ledna vlastní Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB).Spousta společenství vlastníků jednotek (SVJ) ho však stále nemá a riskují tak pokuty,.. musí být doložen PENB za celý objekt... ledna 2019 budou muset mít PENB všechny bytové domy i administrativní budovy...
[časopis]Praktický rádce pro SVJ 3/2018
Praktický rádce pro SVJ I N F O R M A C E P R O S V J , B D, S B D, S P R ÁV Y A M A J I T E L E B Y T Ů 3 2018 : e m e j u č Doporu ? Levné teplo až o 50% pro bytové domy - zpracování studie úspor ZDARMA ? Správa SVJ a BD ? dle zákonů a vyhlášek, bez spekulací a chyb ? ? ? ? Jaké výhody má profesionální předseda pro SVJ ? Poptávej ? zadejte poptávku, seženeme Vám dodavatele Inteligentní online regulace ušetří desítky % na teple Dálkové odečty vodoměrů, indikátorů a kalorimetrů online Webové stránky pro SVJ ?..cz Stále pro Vás máme slevu 2000 Kč na průkaz PENB... zda I Váš dům musí..
[článek]Centrum pasivního domu k novele zákona o hospodaření energií 19.8.2012
Centrum pasivního domu k novele zákona o hospodaření energií 19.8.2012 Uvědomujeme si, že veřejná diskuse týkající se novely zákona č. 406/2000, Sb. o hospodaření energií není zdaleka černobílá. Domníváme se však, že vyjádření podpory této věci je důležitým a potřebným krokem pro zajištění konkurenceschopnosti českého stavebnictví,.. Povinnost označovat nemovitost zejména při prodeji průkazem energetické náročnosti budov (dále PENB) vnímáme jako ochranu spotřebitele,.. Zavedení PENB povede obdobně jako u spotřebičů k postupnému a přirozenému zvyšování tlaku trhu na úspornější stavby... ..
[článek]Nové požadavky na hodnocení energetické náročnosti budov od 1. dubna 2013 8.4.2013
.. a), b), c), d) zařazují odlišně do klasifikačních tříd EN od průměrného součinitele prostup tepla obálkou budov e). Pokud je pro stávající budovu zpracováván PENB pouze z titulu nutnosti disponovat PENB podle požadavků zákona 406/2000 Sb., potom budova plnit výše uvedené nemusí. PENB je pouze informací o energetické náročnosti stávající budovy...

 [další stránka >>>]

Témata 2019

CAD a BIM knihovny