nápověda  mapa portálu
kde
hledat
   Katalog firem a výrobků   kalendář akcí   obsahy časopisů
   publikace   normy   plné texty právních předpisů
vybervse vybrat vše  vybernic zrušit výběrprohledat diskusní příspěvky
řazení 
platnost

Na dotaz opěrná zeď zobrazuji odkaz 1-24.
[zpráva]Opěrná zeď vyřeší pozemek do svahu, plotová zeď zaručí soukromí i ticho 27.7.2015
Opěrná zeď vyřeší pozemek do svahu, plotová zeď zaručí soukromí i ticho 27.7.2015BEST, a.s. Plotové a opěrné zdi BEST jsou vyrobeny z vibrolisovaného betonu, disponují vysokou pevností i přesnými rozměry. Současně s tím jsou nenasákavé, mrazuvzdorné a zaujmou i porézní strukturou materiálu.Úkolem plotu je vytyčovat území, chránit soukromí i majetek, vymezovat prostor našeho „doma“. Často toho ale dokáže mnohem víc...
[zpráva]Přijďte se podívat, jak se montuje opěrná zeď Stavoblock - Tachlovice u Rudné 11.5.2015
Přijďte se podívat, jak se montuje opěrná zeď Stavoblock - Tachlovice u Rudné 11.5.2015NOVABRIK CZECH,.. vás srdečně zve k představení montáže opěrné zdi Stavoblock... opěrné zdi,.. kterou plotové systémy a opěrné zdi STAVOBLOCK přinášejí,.. Jednoduše si ploty a opěrné zdi poskládáte jako stavebnici úplně sami,.. Při volbě tvarové jednoduchosti je možné vyskládat zeď pouze z jednoho typu bloku. Díky variabilitě plotových systémů a prvků pro opěrné zdi navíc můžete naplánovat branku,..
[článek]Jak postavit kvalitní, pevnou i hezkou opěrnou zeď snadno a rychle? 13.6.2016
.. pevnou i hezkou opěrnou zeď snadno a rychle?.. Stavba opěrných zdí může být náročná a komplikovaná... Kvalitní opěrnou zeď o výšce několika metrů si tak budete moci udělat i sami. Ideálním řešením pro stavbu opěrných zdí je použití betonových tvarovek Stavoblock... Kvalitní opěrnou zeď o výšce několika metrů si tak budete moci udělat i sami... Aby opěrná zeď opravdu zapadla do vaší zahrady a ladila s okolní přírodou,.. opěrná zeď je hezká na pohled a ladí s okolní přírodou ..
[článek]Nejčastější poruchy opěrných zdí z gabionů 4.12.2017
.. V sousedním Rakousku lze spatřit opěrné zdi z velkých balvanů (Obrázek 1), u nás místo od místa se staví úhlové (Obrázek 3) či kotvené opěrné stěny (Obrázek 2), často montované z velkých dílců [9], [11] a [12]. V poslední době se více objevují i opěrné stěny skládané z gabionů [8]. Je to možné přisoudit jednoduchosti jejich použití,..
[článek]Plotové systémy a opěrné zdi pro snadnou a rychlou výstavbu 20.10.2014
Plotové systémy a opěrné zdi pro snadnou a rychlou výstavbu 20... opěrné zdi,.. kdo někdy stavěl opěrnou zeď,.. Plotové systémy a opěrné zdi za pár okamžiků Jednou z nejpříjemnějších výhod, kterou plotové systémy a opěrné zdi STAVOBLOCK přinášejí,.. Jednoduše si ploty a opěrné zdi poskládáte jako stavebnici úplně sami,.. Při volbě tvarové jednoduchosti je možné vyskládat zeď pouze z jednoho typu bloku. Díky variabilitě plotových systémů a prvků pro opěrné zdi navíc můžete naplánovat branku,.. Technicky se ploty a opěrné zdi staví za použití speciálních spojek,.. Výhody plotových systémů ..
[článek]Ukázka montáže opěrné zdi Stavoblock - Tachlovice u Rudné 12.5.2015
Ukázka montáže opěrné zdi Stavoblock - Tachlovice u Rudné 12.5.2015NOVABRIK CZECH, s.r.o. Ploty, terasy, opěrné zdi, schodiště, …to vše lze realizovat i bez výkopových prací a betonových základů,.. vás srdečně zve k představení montáže opěrné zdi Stavoblock... kterou plotové systémy a opěrné zdi STAVOBLOCK přinášejí,.. Jednoduše si ploty a opěrné zdi poskládáte jako stavebnici úplně sami,.. Při volbě tvarové jednoduchosti je možné vyskládat zeď pouze z jednoho typu bloku. Díky variabilitě plotových systémů a prvků pro opěrné zdi navíc můžete naplánovat branku,..
[článek]Stavebnice pro krásnou zahradu - opěrné stěny snadno a rychle 18.4.2011
Stavebnice pro krásnou zahradu - opěrné stěny snadno a rychle 18.4.2011NOVABRIK CZECH, s.r.o. Postavit opěrnou zeď nebo schody na zahradě může stát nemalé úsilí často spojené se složitou technologií...Stavebně opěrný systém STAVOBLOCK je novinkou roku 2011... STAVOBLOCK umožňuje řešit zejména opěrné zdi a vysoké dělící zdi-ploty... STAVOBLOCK vítězí mezi stavebně opěrnými systémy díky své velké pevnosti,..
[článek]Fasádní obklady a opěrné zdi bez malty a lepidel 19.7.2010
Fasádní obklady a opěrné zdi bez malty a lepidel 19... Postavit zeď na zahradě nebo udělat fasádu domu nás může stát nemalé úsilí často spojené se složitou technologií... OPĚRNÉ ZDI BEZ ZÁKLADŮ Systém opěrných zdí Novablok od společnosti Novabrik nabízí architektům,.. Opěrné zdi představují ideální řešení při zajišťování svahů v jakémkoli terénu či zahradě i při řešení plochy nádvoří,.. Novablok je vhodný jak pro stavby méně namáhaných opěrných zídek s výškou do 1,.. tak i pro stavby vysoce namáhaných opěrných zdí v dopravním stavitelství za použití armovací sítě Fortrac...
[článek]V jednoduchosti je síla. STAVOBLOCK vás o tom přesvědčí 29.6.2015
V jednoduchosti je síla. STAVOBLOCK vás o tom přesvědčí 29.6.2015NOVABRIK CZECH, s.r.o. Každý, kdo někdy stavěl opěrnou zeď, plot nebo jinou drobnou stavbu nezbytnou pro kompletní bydlení, se při vzpomínce na výkopové práce a betonování jistě orosí hrůzou ještě po letech. Všechny problémy spojené s realizací těchto prvků jsou již minulostí. Plotové a opěrné prvky zahradní architektury STAVOBLOCK se postarají o to,.. kdo někdy stavěl opěrnou zeď,.. z jakých typů bloků zeď poskládáte,.. Ze systému Stavoblock lze realizovat opěrné zdi a zídky,..
[článek]Vliv některých faktorů na stabilitu svahu 12.10.2015
Vliv některých faktorů na stabilitu svahu 12... je nezbytné vybudovat opěrné zdi nebo svah vhodně zpevnit –.. u dalšího pak vystavěna mohutná gabionová nekotvená opěrná stěna –.. že jeho zadní stěna a zdi kolmé k ní mohly být považovány za opěrnou zeď vysokou cca 2,.. Došlo též k vyvrácení opěrných zídek na svahu –.. Zničená opěrná zídka (šipka) –.. Také gabionová zeď u dalšího domu se zdeformovala a za ní se též vytvořily v terénu odtrhy –.. Svahovým pohybem narušená gabionová zeď (šipka). 7...
[článek]Zahrada dneška - funkční a estetická 20.8.2012
Zahrada dneška - funkční a estetická 20.8.2012NOVABRIK CZECH, s.r.o. Pomocí prvků Stavoblock postavíte opěrné zídky pro různě vysoké svahy nebo přímé dělicí zdi, využívané především jako ploty. Důležitou vlastností, díky které jsou zahradní bloky Stavoblock unikátní,.. Pomocí prvků Stavoblock postavíte opěrné zídky pro různě vysoké svahy nebo přímé dělicí zdi,.. Stabilitu opěrných zdí zajišťují táhla,.. Dělicí zeď má obdobnou filozofii jako opěrná,.. Opěrné zdi mohou mít organicky zakřivený tvar...
[zpráva]Stavoblock - skládačka pro dospělé 20.7.2015
Stavoblock - skládačka pro dospělé 20.7.2015NOVABRIK CZECH, s.r.o. Víte, že stavba opěrné zídky či plotu jde mnohem snadněji i bez betonáže základů? Na trhu jsou stavebnicové zahradní prvky Stavoblock, ze kterých je možná realizace plotů, opěrných zdí, schodišť i venkovních kuchyní suchou výstavbou.Není zapotřebí betonování základů, malt lepidel a další chemie. Vše se skládá rychle a jednoduše jako dětské puzzle. Šetříte tak nejen nervy a čas,.. z jakých typů bloku zeď poskládáte,.. Postavte si rychle a jednoduše opěrnou zídku,..
[zpráva]Stavoblock – skládačka pro dospělé 29.6.2015
Stavoblock – skládačka pro dospělé 29.6.2015NOVABRIK CZECH, s.r.o. Víte, že stavba opěrné zídky či plotu jde mnohem snadněji i bez betonáže základů? Na trhu jsou stavebnicové zahradní prvky Stavoblock, ze kterých je možná realizace plotů, opěrných zdí, schodišť i venkovních kuchyní suchou výstavbou.Není zapotřebí betonování základů, malt lepidel a další chemie. Vše se skládá rychle a jednoduše jako dětské puzzle. Šetříte tak nejen nervy a čas,.. z jakých typů bloku zeď poskládáte,.. Postavte si rychle a jednoduše opěrnou zídku,..
[zpráva]Pozemek situovaný do břehu? BEST Largo svah zpevní a zajistí stabilitu 4.8.2015
Pozemek situovaný do břehu? BEST Largo svah zpevní a zajistí stabilitu 4.8.2015BEST, a.s. Při využití tvarovek BEST Largo se právě svažitá část zahrady může stát prostorem s jedinečnou atmosférou. BEST Largo svah zpevní a zajistí mu potřebnou stabilitu. Tvarovky, jež vytvoří opěrnou zeď, přitom můžete osázet.Pro pevný a krásný svah Pozemek situovaný do břehu? Při využití tvarovek BEST Largo se právě svažitá část zahrady může stát prostorem s jedinečnou atmosférou. BEST Largo svah zpevní a zajistí mu potřebnou stabilitu... jež vytvoří opěrnou zeď,..
[zpráva]Přijďte se podívat, jak se montuje plot ze systému Stavoblock – Hronov (okres Náchod) 15.6.2015
Přijďte se podívat, jak se montuje plot ze systému Stavoblock – Hronov (okres Náchod) 15.6.2015NOVABRIK CZECH, s.r.o. Společnost Novabrik Czech, s.r.o. vás srdečně zve k představení montáže plotu z prvků Stavoblock.Akce se uskuteční ve dnech 18. a 19.6.2015 od 10.00 do 17.00hod... opěrné zdi,.. kterou plotové systémy a opěrné zdi STAVOBLOCK přinášejí,.. Jednoduše si ploty a opěrné zdi poskládáte jako stavebnici úplně sami,.. Při volbě tvarové jednoduchosti je možné vyskládat zeď pouze z jednoho typu bloku. Díky variabilitě plotových systémů a prvků pro opěrné zdi navíc můžete ..
[zpráva]Přerov se připravuje na stavbu protipovodňových zdí na nábřeží 25.9.2012
Přerov se připravuje na stavbu protipovodňových zdí na nábřeží 25.9.2012 ČTK Přerovany žijící na nábřeží Edvarda Beneše by měly v budoucnu ochránit před velkou vodou nové opěrné zdi. Ty by měly vyrůst na úseku v délce 300 metrů lemujícím řeku Bečvu.Město již učinilo pro přípravy první krok a pustilo se do projektové dokumentace... Opěrná zeď by měla vyrůst v úseku mezi mostem Míru a mostem Legií v délce zhruba 300 metrů...
[článek]Stavbou z materiálů jednoho dodavatele ušetříte 13.5.2013
Stavbou z materiálů jednoho dodavatele ušetříte 13.5.2013KM Beta, a.s. Výběr stavebních materiálů pro hrubou stavbu může být snadnější, než se zdá. Veškeré materiály lze totiž pořídit od jediného osvědčeného dodavatele, navíc výhodně. Pokud si objednáte zdivo,.. Díky tomu lze z prvků 5 DF vytvořit i opěrnou zeď vůči svahu nebo jimi dokonce nahradit drahý betonový skelet... Jako vnější a vnitřní nosné zdivo pro zeď s tloušťkou 240 mm se uplatní vápenopískové prvky 8 DF nebo 16 DF,.. Na zeď z páleného zdiva,..
[článek]Poruchy dilatací konstrukcí pozemních staveb 2.11.2015
Poruchy dilatací konstrukcí pozemních staveb 2.11.2015 doc. Ing. Václav Kupilík, CSc., ČVUT Praha Stavby, které jsou vydány přirozeným změnám teploty ovzduší, je třeba rozčlenit na části, které se mohou chovat samostatně... musí se štítová zeď neodstraňovaného objektu řádně vzepřít –.. je-li tato zeď zatížena klenbami... jsou tvořeny základovými pásy pod obvodovými opěrnými stěnami a patkami pod vnitřními sloupy... Stěny jsou opěrné (navržené na aktivní zemní tlak a svislé zatížení); stropy jsou nosné v příčném směru –.. bez vhodné tepelné izolace a značná část opěrných stěn leží..
[článek]Tipy pro bezpečnou koupelnu bez bariér 1.8.2014
Tipy pro bezpečnou koupelnu bez bariér 1.8.2014Keramika Soukup www.keramikasoukup.cz Koupelna nám slouží pro osobní hygienu a často také pro příjemnou relaxaci. Kupujeme proto hezkou a funkční sanitární keramiku, vybíráme pěkné obklady, ale občas zapomínáme na bezpečnost. A ta je přitom v koupelně velmi důležitá.Koupelna nám slouží pro osobní hygienu a často také pro příjemnou relaxaci. Kupujeme proto hezkou a funkční sanitární keramiku, vybíráme pěkné obklady, ale občas zapomínáme na bezpečnost... do sprchového koutu nebo na zeď k vaně... Praktické sprchové sedátko Bank s opěrnou nohou je ..
[článek]Vyhlášení vítězů XIV. ročníku Ceny Inženýrské komory 12.4.2018
Vyhlášení vítězů XIV. ročníku Ceny Inženýrské komory 12.4.2018 Dne 23. 3. 2018 proběhlo vyhlášení XIV. ročníku Ceny Inženýrské komory. Slavnostní ceremoniál je součástí Shromáždění delegátů České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) v hotelu Pyramida v Praze 6. Představenstvo ČKAIT dne 15. 2. 2018 schválilo na svém zasedání tři inženýrské návrhy na Cenu Inženýrské komory za rok 2017, jedno zvláštní ocenění poroty, které na jednání představenstva předložila hodnotící komise v čele s Ing... opěrná zeď s konzolou a sanace důlních děl...
[článek]Administrativní budova v Esslingenu – průhledné kanceláře na vinici 18.3.2018
Administrativní budova v Esslingenu – průhledné kanceláře na vinici 18.3.2018Schüco International KG Nové sídlo společnosti Südwestmetall v německém Esslingenu budí pozornost nejen díky své dynamické a amorfní estetice. Unikátní je i z pohledu energetických úspor a tepelné izolace, neboť architekti ze studia [fritzen 28] použili nejnovější udržitelné technologie. Záměrně zvolili fasádní systém Schüco FW 50+.HI, který skrze elegantní štíhlé profily garantuje maximální tepelnou izolaci a vytváří doslova průhledné kanceláře... První nejnižší stupeň tvoří bílá opěrná zeď,..
[článek]Vybavení prostor pro tělesně postižené 1.1.2007
Vybavení prostor pro tělesně postižené 1.1.2007Geberit spol. s r.o. Týdenní článek není běžně určen pro firemní informace. Tento je výjimkou. Začátkem nového roku si dáváme velká či malá, osobní a pracovní předsevzetí. Dnešní článek je jedním takovým předsevzetím, jehož význam přesahuje pomíjivost běžných dní: nezapomeňme myslet na ty, kteří naši podporu potřebují.Komentář redakce: Týdenní článek není běžně určen pro firemní informace. Tento je výjimkou. Začátkem nového roku si dáváme velká či malá, osobní a pracovní předsevzetí. Dnešní článek je jedním takovým předsevzetím,..Sedačka pro ..
[článek]Beton a betonové stavby v průběhu století (1. část) 27.8.2017
Beton a betonové stavby v průběhu století (1. část) 27.8.2017 Společně s odborníkem na betonové konstrukce Jiřím Dohnálkem se podíváme do historie betonového stavitelství, odhalíme významné stavební realizace minulosti a zmíníme i velký potenciál tohoto nestárnoucího materiálu. Materiál vznikl ve spolupráci s Historickým ústavem ČSAV a redakcí TZB-info.Sledujeme-li historický vývoj materiálu na bázi hydraulických pojiv (pojiv, která tuhnou a tvrdnou pod vodou) nalézáme první stopy již ve starověku. Kolem roku 1000 př... Masivní zeď byla tvořena dvěma lícovými stěnami z tesaného kamene,.. ..
[článek]Technologie barevných betonů na vile architekta Petra Skrušného 9.2.2015
Technologie barevných betonů na vile architekta Petra Skrušného 9.2.2015Českomoravský beton, a.s. Brněnská vila architekta Petra Skrušného působí dojmem, že stojí na některé z exotických pláží jiskřících bílým pískem a oblévaných azurově modrou vodou. Vizi architekta o hře světla a exkluzivním vzhledu zde splnil speciální architektonický beton v zářivě bílém odstínu. Ten podle speciální receptury na míru dodala jedna z betonáren skupiny Českomoravský beton. stavební chemie stěrky malty omítky hrubá stavba fasády obklady dlažby podlahy příčky architektura Novostavba rodinného domu se ..

Témata 2018

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSTRONGER TOGETHER: Fermacell a James Hardie se stávají jednou společnostíVítězný pasivní rodinný dům je promyšlená dřevostavba se skromným vzhledemŘízené větrání: Přísun čerstvého vzduchu jako nezbytnostPět věcí, které byste měli vědět o plastových oknech