nápověda  mapa portálu
kde
hledat
   Katalog firem a výrobků   kalendář akcí   obsahy časopisů
   publikace   normy   plné texty právních předpisů
vybervse vybrat vše  vybernic zrušit výběrprohledat diskusní příspěvky
řazení 
platnost

Na dotaz drenáž jak zobrazuji odkaz 1-50 z přibližně 83 nalezených.
 [další stránka >>>]
[článek]Jak vyzrát na déšť 1.3.2012
Jak vyzrát na déšť 1.3.2012Lindab střešní krytiny Na střechu každého středně velkého domu či chalupy spadne v našich podmínkách ročně až 60 m3 dešťové vody. Toto množství vystačí na zalévání zahrádky nebo při dodatečném rozvodu z velké části pokryje potřebu užitkové vody. A to už stojí za zamyšlenou. Měkká dešťová voda určitě nepatří do kanálu, naopak je ji třeba pečlivě zachytit,.. dešťovka dešťová voda vodní kanalizace potrubí potrubní rýna okap roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádržeNejen o dešti,..Máte ještě nějaké další dobré tipy jak ..
[článek]ASIO v betonu 19.10.2011
ASIO v betonu Rozšíření nabídky kusových vodohospodářských výrobků (odlučovače lehkých kapalin,.. kanalizace potrubí potrubní plast plastové plastová beton betonová betonování odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádržePrefabrikace výstavby kanalizačních vedení čistě z betonových prefabrikovaných prvků,.. tak jak jste zvyklý z nádrží plastových či plast-betonových... stavbu či momentální podmínky lze zvolit ideální variantu nádrže jak po stránce technické tak i cenové... výhody jak plastových tak i betonových nádrží .. zůstává po celou další životnost ..
[článek]Jak postavit balkon, aby vydržel co nejdéle 2.4.2012
Jak postavit balkon,.. Podlahová konstrukce s kontaktní izolací Schlüter®-DITRA v kombinaci s kapilárně pasivní plošnou drenáží Schlüter®-TROBA-PLUS Podlahová konstrukce s kontaktní drenáží Schlüter®-DITRA-DRAIN,..Ukončovací profil pro ochranu hrany potěru Schlüter®-BARA-RK před povětrnostními vlivy a zvětráváním a ukončovací profil Schlüter®-BARA-RK s předsazenou okapnicí pro odvod vody z plošné drenáže Schlüter®-TROBA-PLUS a s uchycením odvodňovacího systému žlabů Schlüter®-BARIN Detalon –.. jak správně postupovat při realizaci vašeho projektu...
[článek]Vodohospodářské chuťovky s ASIO 18.1.2011
Vodohospodářské chuťovky s ASIO Pozvánka na semináře firmy ASIO, spol. s r.o. 18.1.2011ASIO NEW, spol. s r.o. Seminář společnosti ASIO představí legislativní a technické novinky z oboru vodního hospodářství, novinky z oblasti domovních a komunálních čistíren a z oblasti hospodaření s dešťovými vodami. kanalizace potrubí potrubní plast plastové plastová trubka roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádrže čov čistička čistírna odpadních vodHlavní odborné téma:.. jak si sáhnout na dotační peníze... konala se i řada konferencí jak v zahraničí,.. a to..
[článek]Jak funguje systém podtlakového odvodnění plochých střech Akasison? 2.5.2012
Jak funguje systém podtlakového odvodnění plochých střech Akasison? 2.5.2012GLYNWED s.r.o. Gravitační systémy odvodnění jsou navrhovány jen pro částečné zaplnění vodou,.. podtlak střechy střešní povodeň povodně dešťovka dešťová voda vodní kanalizace potrubí potrubní rýna okap roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádržeSystém PE-HD Odtokový systém PE-HD pro dešťovou a odpadní kanalizaci je v Evropě znám již více než 40 let... Jak funguje systém podtlakového odvodnění plochých střech?..
[článek]Jak probíhá montáž plastové podzemní nádrže Columbus na dešťovou vodu u rodinného domu? 1.10.2012
Jak probíhá montáž plastové podzemní nádrže Columbus na dešťovou vodu u rodinného domu?.. podtlak střechy střešní povodeň povodně dešťovka dešťová voda vodní kanalizace potrubí potrubní rýna okap roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádržeInstalace nádrže Columbus u rodinného domu ..Jak je vhodné dešťovou vodu uchovávat,..Jak vybrat správné řešení právě pro můj dům?.. nebo chcete užitkovou vodou nahradit pitnou vodu například pro splachování toalet v domě.). Na našich webových stránkách najdete jak online kalkulátor,..
[článek]Snižte si náklady na výkopové práce s akumulačními a zasakovacími bloky AS-NIDAFLOW 2 v 1 9.10.2013
.. a) Systém rozvodné drenáže AS-NIDAPLAST umístěný pod v drenážním štěrkovém ložib) Systém rozvodné drenáže AS-NIDAFLOW umístěný mezi bloky Výsledkem inovace a nových vlastností akumulačních bloků AS-NIDAFLOW je zejména možnost vést rozvodné drenážní potrubí dle situace v místě instalace jak standardně pod objektem,..
[článek]Řešení, která vám ušetří náklady za vodu a nejen to 8.9.2010
.. kanalizace potrubí potrubní plast plastové plastová trubka roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodníVše souvisí se vším... jak záchranáři zrovna někoho před vodou zachránili,.. jak praví klasik,.. jak vodu zasáknout nebo jinak zachytit a teprve,.. pak jak ji co nejšetrněji odvést (nejlépe zpožděně) a teprve,.. jak to mělo být od začátku... jak si je nastavila příroda, jak na ně vymodelovala koryta řek a celou morfologii... Jedná se o plastovou akumulační nádrž se speciálním čerpadlem umožňující dodávku vody jak do sítě užitkové vody,.. jak využít odpadní..
[článek]Jak probíhá montáž podzemní plastové nádrže Columbus – fotonávod s komentářem 13.11.2012
Jak probíhá montáž podzemní plastové nádrže Columbus – fotonávod s komentářem 13.11.2012GLYNWED s.r.o. Před montáží akumulační nádrže na dešťovou vodu je třeba si dobře promyslet pár základních věcí. Dobrou přípravou předejdete možným nepříjemnostem během instalace... elektro tvarovka dešťovka dešťová voda vodní kanalizace potrubí potrubní rýna okap roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádržeV první řadě je třeba si rozmyslet,.. jak náročné budou výkopové práce a kolik zásypového materiálu budete potřebovat...
[článek]Jak na efektivní zakládání pasivních domů? 3.7.2014
Jak na efektivní zakládání pasivních domů?.. Jak správně postupovat?..Klasické založení stavby na základových pasech už řadu let není jediný možný a také ekonomicky výhodný způsob jak zakládat pasivní domy... 1 Existuje několik způsobů jak tento detail řešit,.. jak se vyhnout přerušení tepelné izolace zdivem je založení vyztužené železobetonové desky na únosné tepelné izolaci (viz Obr... jak je vidět na obrázku... 4 Před samotnou aplikací izolace vždy probíhají výkopové práce do sklonu směrem k drenáži,.. drenáže do ochranné geotextilie a samotné zhutněné drenážní vrstvy nejčastěji z ..
[článek]První realizace membránové ČOV v ČR 10.5.2011
První realizace membránové ČOV v ČR 10.5.2011ASIO NEW, spol. s r.o. Stále častěji se budeme v praxi setkávat s lokalitami, kde jsou omezené prostorové možnosti a kvůli malé vodnosti toků bude nutno zároveň splňovat ty nejpřísnější limity... jak takové zdánlivě neřešitelné situace řešit, je použití membránových technologií (MBR). kanalizace potrubí potrubní plast plastové plastová trubka roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádrže čov čistička čistírna odpadních vodTato technologie byla poprvé v ČR nedávno použita pro řešení lokality o velikosti ..
[článek]Jak využívat dešťovou vodu na zahradě i v domácnosti? Začněte již toto léto! 22.5.2012
Jak využívat dešťovou vodu na zahradě i v domácnosti?.. elektro tvarovka dešťovka dešťová voda vodní kanalizace potrubí potrubní rýna okap roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádržePlastové nádrže bezešvé (monolitické) mají vyšší kruhovou pevnost a jsou tak vhodnější na uložení do země... Pro využití dešťové vody se využívají jak nadzemní sezónní nádrž,..Je možné ji nastavit dle hloubky uložení potrubí pomocí teleskopického poklopu jak v pochozí,.. jakou sestavu zvolit a jak vybrat správné komponenty...
[článek]Předstěnové instalace FRIAFIX a FRIASET 16.6.2010
Předstěnové instalace FRIAFIX a FRIASET 16.6.2010GLYNWED s.r.o. Předstěnové systémy FRIATEC společnosti GLYNWED nabízejí řešení pro moderní interiéry, rychlejší a bezpečnější montáž a mohou být použity ve stavbách zděných, betonových i s lehkou stavební konstrukcí (sádrokarton,.. drenáž vsakování vsak zařizovací předměty rekonstrukce koupelny koupelna wc zděné jádro panelový panel kanalizace kanalizační odpad odpadníV současné době roste mimořádně velkým tempem obliba jednoduchosti,..určen jak pro standartní keramiku,.. jak jednoduše z dispozic pro kombi WC uděláte prostor pro zabudování ..
[článek]Glynwed vyhlásil termíny a témata zimních seminářů pro odborníky i širší veřejnost 14.2.2012
Glynwed vyhlásil termíny a témata zimních seminářů pro odborníky i širší veřejnost 14.2.2012GLYNWED s.r.o. První seminář Hospodaření s dešťovými vodami přinese informace o aktuální legislativě a normách, probereme zásady projektování a výstavby vsakovacích zařízení a představíme příklady realizovaných řešení. Druhý na téma Jak hospodařit s dešťovou vodou pořádáme v rámci doprovodného programu Veletrhů moderního bydlení,.. dešťovka dešťová voda vodní kanalizace potrubí potrubní rýna okap roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádržeSeminář:.. Jak ..
[článek]Hospodaření s dešťovými vodami s čepicí v ruce - pozvánka na seminář 1.10.2010
Hospodaření s dešťovými vodami s čepicí v ruce - pozvánka na seminář 1.10.2010ASIO NEW, spol. s r.o. Na semináři pojmeme problematiku srážkových vod co nejkomplexněji, od pochopení hydrologických závislostí přes systémová rozhodnutí a opatření až ke konkrétním technickým opatřením - způsobům odvádění a konkrétní řešení objektů... povodně povodeň povodňové kanalizace potrubí potrubní plast plastové plastová trubka roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádrže Hlavní odborné téma:.. že systémová řešení založená na co nejrychlejším odvedení dešťových..
[článek]Praktické online kalkulátory pro návrh vsakovacích zařízení a nádrží na dešťovou vodu 26.3.2012
Praktické online kalkulátory pro návrh vsakovacích zařízení a nádrží na dešťovou vodu Technický servis GLYNWED pomůže při výběru optimální sestavy pro hospodaření s dešťovou vodou 26.3.2012GLYNWED s.r.o. Společnost GLYNWED s.r.o. zveřejnila na svých stránkách www.glynwed.cz praktické kalkulátory pro výpočet akumulační nádrže na dešťovou vodu a vsakovacích zařízení. Ty mohou pomoci jak projektantům,.. dešťovka dešťová voda vodní kanalizace potrubí potrubní rýna okap roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádržeSpolečnost GLYNWED s... jak snížit ..
[článek]Spojování polyetylenového potrubí elektrotvarovkami FRIALEN® – série informačních a montážních videí 16.10.2012
Spojování polyetylenového potrubí elektrotvarovkami FRIALEN® – série informačních a montážních videí 16.10.2012Aliaxis Utilities & Industry ČR Elektrotvarovky FRIALEN® představují unikátní technologii pro spojování polyetylenového potrubí. Společnost GLYNWED pro Vás připravila sérii videí, na nichž je názorně vysvětlen princip fungování elektrotvarovek a jejich montáž... elektro tvarovka dešťovka dešťová voda vodní kanalizace potrubí potrubní rýna okap roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádrže .. jak pracují... jak tato ..
[článek]Proč je hospodaření s povrchovými vodami dnes tak důležité? 21.3.2013
Proč je hospodaření s povrchovými vodami dnes tak důležité? 21.3.2013ACO stavební prvky spol. s r.o. ACO nabízí v oblasti hospodaření s odpadními vodami řešení pro regulaci průtoku vody od jejího sběru, čištění, zadržení až po vypuštění zpět do přírody. Stejně jako v předchozích letech jsme připravili semináře ACO AQUA TOUR, které Vám pomohou lépe se zorientovat nejen v celé problematice hospodaření s povrchovými vodami,.. tvarovka dešťovka dešťová voda vodní kanalizace potrubí potrubní rýna okap roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádrže..
[článek]Možnosti řešení čištění odpadních vod pro komunální sféru 1.12.2010
Možnosti řešení čištění odpadních vod pro komunální sféru 1.12.2010ASIO NEW, spol. s r.o. Čištění odpadních vod a zásobování vodou je pro komunální sféru důležitou otázkou... voda vodní čov čistička čistírna odpadních vod kanalizace potrubí potrubní plast plastové plastová trubka roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádržeProblémem komunální sféry je to,.. A pravděpodobně se tak i bude měnit pohled na dnes používané technologie jak co do účinnosti čištění,.. jak dál a rozhoduje se,.. jaké budou investiční náklady řešení a jaké provozní náklady ..
[článek]Rekonstrukce vodovodního přivaděče Krásné Pole-Karviná 20.3.2012
Rekonstrukce vodovodního přivaděče Krásné Pole-Karviná 20.3.2012GLYNWED s.r.o. Ostravský oblastní vodovod (OOV) je systém zásobování pitnou vodou nejen krajského, ale republikového významu. V současné době OOV zásobuje cca 1 mil. obyvatel žijících na území okresů. Zhoršený technický stav hlavního přívodu pitné vody pro Karvinou se stal hlavním důvodem pro jeho celkovou rekonstrukci. vodovod vodovodní kanalizace potrubí potrubní plast plastové plastová trubka roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádrže čov čistička čistírna odpadních vodOstravský..
[článek]Motivace k hospodaření s dešťovou vodou 28.5.2013
.. elektro tvarovka dešťovka dešťová voda vodní kanalizace potrubí potrubní rýna okap roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádržeEkologie Ekologické důvody pro hospodaření s dešťovou vodou jsou především obnova podzemní vody vsakováním,.. jak ušetřit až 50 % spotřeby pitné vody v domácnosti... Vsakování lze využít jak u velkých objektů a zpevněných ploch,.. Tento typ nádrží je zajímavý jak svojí prostorovou flexibilitou,.. Jedním ze způsobů jak toho docílit je například snížení počtu vsakovacích bloků... Další možností jak dosáhnout nižší ceny ..
[článek]Liniové žlaby – spolehlivé řešení pro odvod dešťové vody ze zpevněných ploch 23.7.2013
Liniové žlaby – spolehlivé řešení pro odvod dešťové vody ze zpevněných ploch 23.7.2013GLYNWED s.r.o. Liniové odvodňovací žlaby jsou s výhodou používány pro odvodnění různých zpevněných ploch okolo domů i dalších veřejných prostranství a komunikací. Slouží k zachycení a následnému odvádění dešťové vody až k místu napojení na kanalizaci. Podle stupně zátěže,.. tvarovka dešťovka dešťová voda vodní kanalizace potrubí potrubní rýna okap roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádržeSpolečnost GLYNWED s... Jak probíhá správná pokládka žlabu krok ..
[článek]Svářečky FRIAMAT® - snadné a rychlé svařování 5.12.2012
Svářečky FRIAMAT® - snadné a rychlé svařování 5.12.2012GLYNWED s.r.o. Svařovací přístroje FRIAMAT® jsou v současnosti stále častěji využívané přístroje pro svařování elektrotvarovek... a podle typu svařovacího přístroje mohou být také opatřeny možností dokumentace jednotlivých svarů a systémem zpětné sledovatelnosti (Tracebility). elektro tvarovka dešťovka dešťová voda vodní kanalizace potrubí potrubní rýna okap roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádržeVšechny typy svařovacích přístrojů FRIAMAT®.. jak svařovací přístroje FRIAMAT..
[článek]Voda z komunikací a její předčištění 15.12.2011
Voda z komunikací a její předčištění 15.12.2011ASIO, spol. s r.o. Vzhledem k parametrům charakterizujícím „..jako“. kanalizace potrubí potrubní plast plastové plastová trubka roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádrže čov čistička čistírna odpadních vodPro představu jak se k této problematice stavějí např...
[článek]ACO HD DRAIN® je systém liniového odvodnění z kompozitního betonu 11.12.2012
ACO HD DRAIN® je systém liniového odvodnění z kompozitního betonu 11.12.2012ACO stavební prvky spol. s r.o. ACO HD DRAIN® je nejnovějším žlabem z rodiny produktů ACO DRAIN®. Jde o zcela výjimečný odvodňovací systém ze speciálně vyvinutého materiálu – kompozitního betonu. Revoluci v produktové řadě představuje především jeho zařazení do kategorie typu I,.. elektro tvarovka dešťovka dešťová voda vodní kanalizace potrubí potrubní rýna okap roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádrže ACO HD DRAIN®.. Díky této unikátní ..
[článek]Jak provést hydroizolaci bez nutnosti použití bitumenových natavovacích pásů? 16.7.2015
Jak provést hydroizolaci bez nutnosti použití bitumenových natavovacích pásů? 16.7.2015Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize WEBER Při stavbě suterénu z betonu mohou vzniknout četné problémy vniknutím vlhkosti do konstrukce. S materiály Weber se Vám to jistě podaří. V případě potřeby se obraťte přímo na technického poradce Weber. CHCETE PORADIT VE VAŠEM REGIONU? Najdeme řešení i pro Váš projekt, v každém regionu jsou specialisté firmy Weber, kteří Vám rádi poradí...Odvedení vody z úrovně podzákladí provedeme podélnou drenáží...
[článek]Tepelné čerpadlo Carrier je dostupný luxus 25.7.2016
Tepelné čerpadlo Carrier je dostupný luxus 25.7.2016AHI CARRIER CZ s.r.o. Občasné topení v klasických kamnech dřevem může být na chalupě romantikou, ale pro každodenní potřebu tepla se vyplatí zvolit pohodlnější a hlavně levnější způsob vytápění domu. Přečtěte si zkušenost s pořízením tepelného čerpadla Carrier, o kterou se s námi podělili investoři.upraveno z podkladů Chatař & Chalupář,.. jak rodině zajistit teplo... štěpku...). Chtěli jsme něco finančně únosného jak ve fázi pořízení,.. jak ohřívat užitkovou vodu... jak je čerpadlo efektivní za určitých venkovních podmínek... Šikovně bylo ..
[článek]Projekt povrchového odvodnění obytného areálu 11.7.2011
.. Nevhodná konfigurace terénu (v převážné části sklon k severu) vedla k výraznému zahloubení příkopů (více jak v polovině úseků 3,.. a to i vzhledem k malé odolnosti tohoto systému vůči antropogenní činnosti (k zahrazení příkopů může kromě jiného dojít jak špatnou údržbou,.. Příkopek pak v některých případech slouží jak k odvodu vody,.. Jako vhodný doprovodný jev tohoto systému lze označit předčištění vody při průsaku do drenáže a také zpomalení odtoku... Tato sběrná drenáž je následně zaústěna do plné drenáže odvádějící vodu ze střech... Tato sběrná drenáž je následně zaústěna do plné ..
[článek]Založení stavby na tepelně izolačním zásypu 28.11.2017
Založení stavby na tepelně izolačním zásypu 28.11.2017LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s. Většina požadavků na provedení základové desky vyplyne z charakteru stavební parcely, hydrogeologického průzkumu, v neposlední řadě také z nároků stavebníka a potřeby snížit energetickou náročnost domu. Odpovědí na všechny tyto požadavky je základová deska realizovaná na tepelně izolačním zásypu z keramického kameniva Liapor Ground.Výhody zakládání na Liaporu Realizace základů se zásypem z Liaporu má hned několik zásadních výhod... Jak probíhá realizace .. Poté se připraví drenáže,.. Výkopové ..
[článek]Výhody použití keramického kameniva při zakládání domu 25.4.2017
Výhody použití keramického kameniva při zakládání domu 25.4.2017LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s. Realizace základových desek na tepelně izolačním zásypu z keramického kameniva Liapor Ground je inovativní a moderní způsob zakládání staveb, který přináší řadu výhod. Velké oblibě se těší především v Německu, Rakousku a dalších západních zemích... Jak probíhá realizace Zakládání na tepelně izolačním zásypu z kameniva Liapor je vhodné navrhovat na rovinatém pozemku...Poté se připraví drenáže,.. Výkopové práceDrenážePokládka geotextilieNavážení UrovnáníZhutněníPokládka geotextilieBednění ..
[článek]Odvodnění průmyslových hal areálu Zdiby moderním a ekonomických způsobem 15.9.2010
Odvodnění průmyslových hal areálu Zdiby moderním a ekonomických způsobem 15.9.2010GLYNWED s.r.o. Jedním ze stavebně technických problémů řešených při výstavbě halových objektů je řešení odvodnění... déšť dešťová kanalizace potrubí potrubní plast plastové plastová trubka roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní marley garantia žumpa nádrž septik čistička čov čistírnaPři současném stále častějším a legislativou i úřady podporovaném trendu decentralizovaného způsobu odvodnění se projektanti a vodohospodáři potýkají s nelehkým úkolem, jak otázku odvodnění ..
[článek]Domovní ČOV přehledně. Technika a paragrafy pro projektanty 26.9.2011
Domovní ČOV přehledně. Technika a paragrafy pro projektanty 26.9.2011 Ing. Oldřich Pírek, ASIO, spol. s r.o. Po nastavení reálných cen za čištění vod bude přibývat decentrálních řešení. Pro objekty bez trvalého provozu je vhodný septik v kombinaci dočišťovacím stupněm... kanalizace potrubí potrubní plast plastové plastová trubka roura odvodnění drenáž kanalizační odtok kanalizační dešťová déšť voda vodní nádrž nádrže čov čistička čistírna odpadních vodTechnická a odborná část Ing... Z těchto materiálů by pak měly vycházet i PRVK a územní plány obcí a tedy rozhodování o konkrétním případě ..
[článek]Základy domu realizované pomocí tepelněizolačního zásypu 9.12.2014
Základy domu realizované pomocí tepelněizolačního zásypu 9.12.2014LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s. Základy patří k nejdůležitějším součástem domu. Při jejich stavbě se nevyplatí šetřit ani spěchat. Odstranění případných vad totiž bývá velmi nákladné, nebo dokonce nerealizovatelné. Proto by měl projektant i investor věnovat výběru vhodného způsobu založení zvláštní pečlivost. podlaha polahovka hrubá stavba pasivní nízkoenergetické základy keramzit liapor liastone LSM VintířovIzolujte! Ušetříte! Začne-li se s tepelnou izolací už u základové desky,.. jak základy izolovat,.. Jak probíhá ..
[článek]Příčiny vlhnutí stavebních objektů 9.2.2009
..02 MPa) Jedná se o definované namáhání vodním sloupcem výšky do 2 m (většina spodních staveb splní toto kritérium). Mimo tohoto namáhání může vznikat i jako následek pronikání vody do nevhodných nebo nesprávně provedených zásypů objektu v nepropustných horninách nebo zásypů bez potřebných konstrukčních úprav (drenáže) anebo poruchami trubních (vodovodních,.. jak ji známe od nejbližších sousedů (německy mluvící země). Tento požadavek zvyšuje hydroizolační bezpečnost objektu,.. neprovedená nebo nevhodně provedená drenáž) jsou nutné poměrně podstatné zásahy do objektu a jeho okolí nebo ..
[článek]Založení domu na tepelně izolačním zásypu = chytrá investice 19.5.2014
Založení domu na tepelně izolačním zásypu = chytrá investice 19.5.2014LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s. Začne-li se s tepelnou izolací už u základové desky, přinese to v budoucnu nemalé finanční úspory při užívání domu. Založení stavby na tepelně izolačním zásypu nepředstavuje žádnou extrémní finanční investici... Jak probíhá založení na tepelně izolačním zásypu Liapor?!.. Připraví se drenáže,.. 01 Výkopové práce02 Drenáže03 Zdravotechnika a prostupy pro ostatní inženýrské sítě Na drenážní vrstvu se položí geotextilie z kontinuálního vlákna a provede potřebná vrstva tepelně izolačního ..
[článek]Jak na zelenou střechu? 22.2.2014
Jak na zelenou střechu? 22.2.2014 Ne nutně vše, co je ekologické, se může zdát být také užitečné, a popravdě to platí i naopak. Zelené střechy pak ale nutně představují fenomén, který stojí na rozhraní „ekologičnosti“ a „užitečnosti“ a přináší svému majiteli nemálo přímých, hospodářských výhod, jakož i dlouhodobých environmentálních benefitů.Ne nutně vše, co je ekologické,.. earthrangers Jak na zelenou střechu?.. jak si stojí vaše střecha,.. obvykle se obejdete bez štěrkové drenáže,.. drenáž z plastových recyklátů ekologickou topu vašeho záměru zase o tolik nezvýší,..
[článek]Retence dešťových vod I. 16.11.2009
Retence dešťových vod I. 16.11.2009 Ing.Zdeněk ŽabičkaVysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav vodního hospodářství obcí Řešením problému odvodňování velkých ploch je vybudování retenčních prostorů, většinou je tento problém limitní pro další rozvoj území. Masová zástavba, rozsáhlé střechy a zpevněné plochy značně mění odtokové poměry v krajině... stavebně pískové lože s drenáží .. Vegetační vrstvy založené na bobtnavé hlíně nebo lupku mají zároveň úlohu drenáže... vrstva substrátu o tloušťce 6-8 cm s drenáží ..vrstva substrátu o tloušťce 15-30 cm s drenáží .. kde je možné ..
[článek]Stavba základové desky rodinného domu na izolačním zásypu 30.9.2015
Stavba základové desky rodinného domu na izolačním zásypu 30.9.2015LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s. Před samotnou stavbou rodinného domu je potřeba vybudovat dostatečně dimenzované a pevné základy. Na základy jsou totiž kladeny poměrně vysoké požadavky, není proto na místě zde šetřit na úkor kvality. Málokdo však ví, že volba způsobu založení domu může pomoci ušetřit náklady na pozdější provoz domu.Novinku v zakládání rodinných domů přináší společnost Liapor. Inovativní zakládání zlepšuje velmi jednoduchým způsobem energetické vlastnosti stavby... Jak se postupuje?..cz 01 Výkopové práce..
[článek]Vytápěné hřiště - luxus i nezbytnost moderního fotbalu 22.11.2003
Vytápěné hřiště - luxus i nezbytnost moderního fotbalu 22.11.2003 Před dvěma lety došlo na stadionu pražské Sparty k zásadní rekonstrukci hrací plochy. Při této příležitosti se hřiště dočkalo do té doby nevídaného luxusu - vyhřívaného trávníku. Sparťané se tak po hráčích z Jablonce stali druhým mužstvem v republice, které si tuto novinku dopřálo. Jak celá akce probíhala? "Z celé plochy hřiště se odebral povrch až do hloubky 50 cm a vše se srovnalo do roviny. Pak se udělaly nové drenáže a zasypaly štěrkem...Jak je vidět,.. Díky dobrým drenážím a vrstvám písku a štěrku se sice hraje v suchu a ..
[zpráva]Pohled na zelené střechy prokazatelně zlepšuje koncentraci 14.6.2015
Pohled na zelené střechy prokazatelně zlepšuje koncentraci 14.6.2015KNAUF INSULATION, spol. s r.o. Pokus provedla univerzita v australském Melbourne na skupině 150 studentů. To, že pohled na zeleň uklidňuje lidskou mysl, je známým faktem. Test měl ověřit možnosti v zastavěném území.Během experimentu dostalo 150 studentů jednoduché zadání, při kterém bylo náročné udržet pozornost. Na obrazovkách monitorů sledovali opakující se série čísel. V okamžiku, kdy se objevila číslovka tři, měli stisknout klávesu. V polovině experimentu dostali čtyřiceti vteřinovou přestávku,..Jak poznamenala vedoucí ..
[článek]Izolace pro sokl a spodní stavbu 1.11.2013
Izolace pro sokl a spodní stavbu Isover EPS Sokl, Isover EPS Perimetr a Isover EPS DD Universal 1.11.2013Saint-Gobain Construction products CZ a.s., Divize ISOVER Společnost Saint-Gobain Isover CZ s.r.o. významně rozšířila své portfolio produktů. Poskytuje zákazníkům nejširší výběr izolačních materiálů pro všechny typy aplikací ve stavebních objektech. Rozšíření nabídky se týká také izolačních materiálů pro sokl a spodní stavbu,.. Jsou určeny pro sokl jak zateplených stěn v rámci zateplovacího systému ETICS,.. Jejich hlavním cílem je zajistit jak tepelnou izolaci,..vytvoření plošné drenáže ..
[článek]Povodně 2013 - rady a doporučení 7.6.2013
Povodně 2013 - rady a doporučení 7.6.2013Realsan Group, SE Je nám líto, pokud i Vás postihla tato živelná pohroma, a rádi bychom Vám pomohli v oblasti, které troufáme si říci, dobře rozumíme – v oblasti sanace vlhkého zdiva. Největší škody zaznamenáváme například z podcenění kondenzační vlhkosti, nevhodné skladby podlah, případně v důsledku nevhodného ošetření protiplísňovými přípravky, které působí větší zasolení zdiva. sanace povodně záplavy fasády omítkyVe spolupráci s humanitární organizací ADRA jsme získali zkušenosti při likvidaci následků povodní v r... jak na provedení sanace..
[publikace]Odvodnění staveb
Odvodnění staveb Zdeněk Žabička Kniha je určena všem, kdo se rozhodují stavět či opravovat svoji nemovitost a chtějí mít základní informace o možnostech řešení odvádění a využití povrchových a podzemních vod. Jsou zde popsány všechny způsoby odvodnění rodinných domů, garáží a prostor v okolí domu. Čtenář se dozví, jak má voda správně odtékat ze stavby, a v návaznosti na to se seznámí s jednotlivými odvodňovacími prvky (žlaby, vpustmi, svody, drenážemi atd.)
[zpráva]Fórum expertů poradí, jak správně založit pasivní dům na izolaci 21.5.2014
Fórum expertů poradí, jak správně založit pasivní dům na izolaci 21.5.2014Centrum pasivního domu Málokdy se na jednom místě sejde hned několik odborníků, aby diskutovali o nejlepším možném řešení. Fórum expertů, odborné setkání organizované Centrem pasivního domu, ale takovou unikátní příležitost nabízí. V pondělí 26. května se bude v Praze mluvit o základech pasivních domů, které díky vysokým energetickým nárokům vyžadují odstranění tepelných mostů pomocí izolace. Fórum expertů je unikátním diskusním formátem,.. podkladní vrstvy a potřebná drenáž ..
[článek]Využití stabilizovaného kalu z malých obytných objektů - aneb hledání možností 30.10.2006
Využití stabilizovaného kalu z malých obytných objektů - aneb hledání možností 30.10.2006 Jedním ze zajímavých směrů, jak se vypořádat s kalem, je jeho odvodňování a stabilizace pomocí rostlin. Přinejmenším je to zajímavý směr pro řešení rekreačních sezónně obývaných objektů.Předmluva (Plotěný) Vzhledem k tomu, že se jako firma dlouhodobě pohybujeme v oblasti dodávek čistíren odpadních vod pro malé objekty,.. jak se vypořádat s kalem,.. Drenáž se rovněž využívá k odvedení srážkových vod při nadměrných dešťových srážkách... pod nímž se umístí do filtrační vrstvy odvodňovací drenáž...
[článek]Nová publikace vydavatelství ERA "Malé čistírny odpadních vod" 8.8.2004
Nová publikace vydavatelství ERA "Malé čistírny odpadních vod" 8.8.2004 Kniha je výborným vodítkem pro volbu způsobu čištění odpadních vod i pro vlastní se stavbou spojené práce. Jako ukázku užitečného a dobře strukturovaného obsahu jsme vybrali alternativy k domovním čistírnám - žumpy a septiky. Malé čistírny odpadních vod Takový je název nové publikace vydavatelství ERA, která svým výborným obsahem, přehledností, názornými obrázky i např. slovníkem vybraných pojmů bude užitečnou pomůckou pro celou řadu profesí i samotné stavebníky... kde a jak žádat o stavební povolení a mnoho dalšího.....
[zpráva]Chraňte svůj domov před přívalovými dešti 13.8.2014
Chraňte svůj domov před přívalovými dešti 13.8.2014 AINAsociace Inspektorů Nemovitostí Horké letní počasí s sebou přináší bouřky a přívalové deště. Asociace inspektorů nemovitostí (AIN) radí, jak poznat, že domu hrozí vyplavení a jak se před ním ochránit.Horké letní počasí s sebou přináší bouřky a přívalové deště. Právě ty mohou mnoha lidem zkazit dovolenou i celé prázdniny. Asociace inspektorů nemovitostí (AIN) radí, jak poznat, že domu hrozí vyplavení a jak se před ním ochránit... žlábky či vhodnou drenáží...
[článek]Vsakování srážkové vody do půdního profilu je potřebné 4.6.2012
Vsakování srážkové vody do půdního profilu je potřebné 4.6.2012 Ing. Jakub Vrána, Ph.D. Současné i budoucí využívání dešťové vody v městských i vesnických sídlech s hustou sítí obytných i provozních budov včetně zpevněných ploch lze proměnit od standardních ekologicky i ekonomicky neprosperujících svodů do kanalizací nebo vodotečí na zachycení tohoto zdroje vody pomocí vsaků do půdního profilu dané hydrogeologické lokality... drenáž se štěrkovými žebry,.. Půdy písčité Písčitá složka půdy zajišťuje funkci drenáže vody a odráží se ve špatné schopnosti až neschopnosti zadržovat vodu...[1] Jak..
[článek]Finančně nenáročné modernizace panelových domů podle principu pasivního domu v Norsku 14.3.2011
Finančně nenáročné modernizace panelových domů podle principu pasivního domu v Norsku 14.3.2011 Trond Haavik, Segel AS Stejně jako v jiných zemích, i v Norsku se energetické sanace provádějí většinou jen na průměrné úrovni. To na desetiletí blokuje vysoce efektivní úsporná energetická opatření v bytovém fondu, protože další, již energeticky lepší sanace těchto budov bude rentabilní zase až za dlouhou dobu... Jak difuzně otevřená fasáda,.. nových balkonů a drenáže byly odhadnuty na 74,.. Vzhledem k i jinak nezbytné drenáži to nezpůsobí téměř žádné zvýšení nákladů a zvýší teplotu ve sklepích,..
[článek]Pozvánka na veletrh Střechy Praha 21.8.2007
Pozvánka na veletrh Střechy Praha 21.8.2007Střechy Praha s.r.o. Dovolujeme si Vaši firmu pozvat k účasti na prestižním mezinárodním veletrhu Střechy Praha, který se chystá na svůj 10. jubilejní ročník.Uskuteční se stejně jako každým rokem na pražském Výstavišti v Holešovicích a to v termínu 24. - 26. ledna 2008. Velcí i malí výrobci, dovozci a obchodní firmy nabízející v souhrnu dnes již velmi široký sortiment výrobků pro šikmé i ploché střechy zde mají své místo... výrobky tvořící plošnou drenáž,.. zastoupeny jsou jak tradiční výrobky a technologie,.. Letošní novinky Letos poprvé budou ..

 [další stránka >>>]

Témata 2018

 
 

Aktuální články na ESTAV.czObecné požadavky na nádrže dešťové, šedé nebo bílé vody - I.Lavmi for Primalex: Harmonické řešení interiéruVěznice nebo hotel? Architekti navrhli vězení, které nemá trestat ale napravovatPardubice chtějí regulací zajistit jednotnou architektonickou identitu nové zástavby