E-mailový zpravodaj portálu TZB-info - 26.8.2013

tzb-info | stavebnictví, úspory energií, technická zařízení budov

Firemní

Kondenzační kotel THERM 14 - 50 % nižší spotřeba el. energie
Nespornou výhodou této řady kotlů je použití nerezového kondenzačního tělesa a široký rozsah výkonu od 2,6 do 14,6 kW. Výkonový rozsah je ideální pro využití v objektech s malou tepelnou ztrátou. Energeticky úsporné čerpadlo - spotřeba el. energie je o 50 % nižší než u běžných čerpadel. Použití nové řídící automatiky HDIMS 20-TH20. Elegantní nerezový design na objednávku.
Thermona s.r.o.

Firemní

Letní akce DAIKIN klimatizačních systémů MULTI SPLIT
Společnost Daikin a její partneři Home C°mfort Experti si na toto léto přichystala jedinečnou akci na klimatizační systém Multi split. Pokud si nyní zakoupíte Daikin systém Multi split od Home C°mfort Expert partnerů, tak máte možnost získat vnitřní klimatizační jednotky s výraznou slevou. Neváhejte a dopřejte si nejlepší japonskou technologii vyráběnou v České republice!
Více informací dostanete od Daikin Home C°mfort Expert partnerů!

Aktuálně

5 denní školení TZB-info s podporou IFMA CZ
Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi - říjen 2013, Praha

Intenzivní 5denní (3+2 dny) vzdělávací seminář se zaměřením na technické, ekonomické a energetické aspekty správy nemovitostí. Účastníci obdrží Certifikát managera správy a provozu nemovitostí, který vydává TZB-info společně s IFMA CZ.
více informací + on-line přihláška
Recenzované odborné články
 
voda z kohoutku Voda, kanalizace
Možnosti intenzifikace procesu úpravy vody – mikrofiltrace a ultrafiltrace (Ing. Tomáš Kučera, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav vodního hospodářství obcí)
Mikrofiltrační a ultrafiltrační membránové procesy představují jednu z možných alternativ ke klasickým technologickým postupům úpravy vody. Rovněž lze o těchto technologiích uvažovat pro případ intenzifikace stávajících úpraven vody.


oprava vzduchotechniky Facility management
Indikace závad a poruch technických zařízení budov I. – větrání, klimatizace a chlazení (Ing. Jiří Frýba)
Méně zkušení provozní manažeři oboru TZB mívají někdy potíže při identifikaci příčin technických problémů, které někdy běžná praxe přináší. Tabulku v článku lze používat obousměrně – tedy s její pomocí hledat zdroj problému, nebo ji použít jako podklad k plánu údržby, směřující k vyloučení výskytu poruch a závad zařízení.


Hrubá stavba
Zkoušení a vlastnosti recyklovaného kameniva pro použití do betonu (Ing. Tereza Pavlů, Katedra konstrukcí pozemních staveb, Fakulta stavební ČVUT v Praze)
Článek pojednává o možnosti využití upraveného konstrukčního a demoličního odpadu jako částečné náhrady kameniva při výrobě betonových prvků. Platná legislativa upravuje použití tzv. recyklovaného kameniva do betonu a předepisuje jeho vlastnosti. Cílem výzkumu bylo zjištění vlastností recyklovaného kameniva, jeho porovnání s přírodním kamenivem a vyhodnocení z hlediska splnění legislativních požadavků. Zkoušeny byly vybrané geometrické a fyzikální vlastnosti, se kterými bylo dále uvažováno i při návrhu receptury betonu. Ukázalo se, že největším rozdílem mezi recyklovaným a přírodním kamenivem je nasákavost, která u recyklovaného kameniva dosahuje i desetinásobných hodnot.


Izolace střechy fasády
Měření krátkodobé nasákavosti a součinitele tepelné vodivosti u tepelně-izolačních materiálů (Ing. Elena Ambrožová, VUT Brno)
Měření krátkodobé nasákavosti a součinitele tepelné vodivosti proběhlo na vzorcích klasické izolace a na vzorcích izolace z přírodních vláken. Dále byla změřena změna tepelné vodivosti po nasáknutí a následném vysušení na původní hmotnost. Výsledky ukázaly, že tepelné izolace z přírodních materiálů si zachovávají původní vlastnosti – součinitel tepelné vodivosti, tvar, oproti klasickým izolacím.


Přehled dalších článků (19.8. - 25.8.2013)
 
  19.8.2013 | REGULUS spol. s r. o.
Moderní akumulační nádrže a inteligentní řízení zdrojů
Každý zdroj energie vyžaduje jiný akumulační objem a jeho efektivita se mění s různou dosaženou teplotou. Vhodně zvolenou akumulační nádrží a inteligentním řízením je možné zajistit optimální podmínky pro provoz každého zapojeného zdroje energie a tedy udržovat jeho provoz co nejefektivnější.
   
  19.8.2013 | Siemens s.r.o.
Siemens na veletrhu For Arch 2013
Společnost Siemens se zúčastní 24. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu For Arch, který se v Pražském veletržním areálu Letňany uskuteční 17. až 21. září 2013. Siemens ve své expozici (hala 4, sektor C, stánek 14) představí moderní technologie pro energeticky úsporné bydlení.
   
  19.8.2013 | Miroslav Nyč,  Knauf Praha s.r.o.
Jak poznat kvalitní závěs?
Cesta do pekla je často dlážděná drobnými ústupky a neznalostmi, které se sejdou v jednom čase a na jednom místě, čímž se vyčerpají veškeré rezervy ve funkci i únosnosti podhledu. A potom stačí málo. K příslušenství systémů suché výstavby Knauf patří především nejen různé druhy závěsů, ale i šrouby či doplňující sortiment různých výztužných pásků a hmoždinek.
   
  20.8.2013 | Ing. Jiří Polívka,  AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem
Projektování topných zdrojů s tepelnými čerpadly
Tepelná čerpadla plní svoji správnou funkci provozně nejekonomičtějšího zdroje tepla pouze při dodržení několika hlavních kritérií. Přibližme si nyní tyto nejpodstatnější požadavky z pohledu projekce topného zdroje.
   
  20.8.2013 | ENBRA, a.s.
Podle Karla Vlacha bude kondenzační kotel během 5 let nejčastějším zdrojem vytápění
Signály z trhu naznačují, že lidé stále více přemýšlejí nad úspornými zdroji tepla, například nad kondenzačním kotlem či tepelným čerpadlem. Podle výhledu renomované společnosti BRG Building Solutions by během 5 let měla poptávka po závěsných kondenzačních kotlech vzrůst o 120 %. Prodeje konvenčních závěsných kotlů by naopak v roce 2017 měly podle predikce činit jenom 13 % objemu roku 2012.
   
  21.8.2013 | mascotte, s.r.o.
FSDays 2013
Mezinárodní veletrh nejnovějších trendů bezpečnostní techniky, systémů a služeb FSDays 2013 (Prague Fire & Seucurity Days 2013), již tradičně pro obory FIRE&SECURITY, IT PROTECTION, SAFE TRAFFIC, RESCUE PRAGUE a INTELIGENTNÍ BYDLENÍ, se uskuteční ve dnech 17.–21. 9. 2013 v PVA EXPO PRAHA opět souběžně se stavebním veletrhem FOR ARCH 2013.
   
  21.8.2013 | Ing. Jan Schindler, redakce  
O co by se měl každý zajímat při změně dodavatele
Článek poskytuje informace o nejdůležitějších vlastnostech, které se skrývají v obchodních podmínkách, v cenících a jiných dokumentech, jejichž význam zákazník často přehlédne nebo jim nevěnuje tolik pozornosti, jež by si zasloužily.
   
  21.8.2013 | LB Cemix, s.r.o.
Výjimečné vlastnosti pastovitých omítek CEMIX COMFORT
Společnost LB Cemix uvedla v letošním roce na trh řadu pastovitých omítek s názvem Cemix COMFORT. Tyto omítky jsou vyráběny v silikonové a silkonsilikátové pojivové bázi. Oba typy omítek jsou vyráběny jako probarvené směsi připravené k okamžitému použití.
   
  22.8.2013 | AGC Flat Glass Czech, a.s. člen AGC Group
Společnost AGC Flat Glass Czech podpořila studenty ČVUT na 6. ročníku Solar Decathlon 2013
Mezinárodní studentská soutěž Solar Decathlon se poprvé konala v roce 2002. 20 vybraných univerzitních týmů z celého světa má za úkol navrhnout, postavit a provozovat energeticky soběstačný solární dům. Stavby vznikají na půdě univerzit, hotové domy se představí v říjnu 2013 v Kalifornii. Tým ČVUT se letos probojoval do finále jako jeden ze dvou evropských týmů se soutěžním konceptem AIR HOUSE.
   
  22.8.2013 | IVAR CS, spol. s r. o.
Jak montovat nerezové vlnovcové trubky – lisovací způsob (II)
Postup montáže systému IVAR.SITE pomocí sady na ukončení nerezových a vlnovcových trubek.
   
  23.8.2013 | Kaldewei CS, s.r.o.
Vana Kaldewei Puro Duo: Čas na důležité
Puro Duo splňuje požadavek kvalitního a nadčasového designu pro komfortní koupání ve dvou. O to se starají dvě ergonomicky tvarované opěrky zad, stejně jako uprostřed vany umístěný odtokový a přepadový otvor.
   
  23.8.2013 | Střechy Praha s.r.o.
Střechy a fasády jako nejdůležitější součást stavby a zároveň vizitka domu
Zvýrazněným tématem 16. ročníku veletrhu Střechy Praha, který proběhne 23.–25. ledna 2014 v PVA EXPO PRAHA Letňany, jsou fasádní systémy. Kromě odborné veřejnosti, prováděcích firem a majitelů rodinných domů jsou cíleně zváni vlastníci a provozovatelé veřejných budov, společenství vlastníků jednotek a bytová družstva.
   
  23.8.2013 | GRUNDFOS s.r.o.,  firemní publikace Grundfos
Zavlažování IV – Kvalita závlahové vody, odvodnění a katalog čerpadel
Ať chceme použít pro zavlažování vodu dešťovou, povrchovou nebo podzemní, voda absorbovala při svém průtoku široký rozsah kovů, minerálů, solí, patogenních částic a pesticidů. Je proto velmi důležité, aby byly před použitím vody odstraněny.
   
  24.8.2013 | Ing. arch. Oldřich Rejl, redakce  
Hrana architektury – 1. díl
Hrana architektury je studentský projekt, jenž si klade za cíl postavit dřevostavbu s minimálními náklady, za využití druhotného použití stavebních výrobků. Projekt Hrana architektury je podpořen částkou 90 000 Kč od nadace ThinkBig O2 a NROS. Studenti si sami uspořádali workshop v Záluží u Spáleného Poříčí, kde stavba o těchto prázdninách pod jejich rukama již začala růst.
   
  24.8.2013
Nový residenční projekt Hrádeček v Krkonoších
Nevšední bydlení s netypickým architektonickým řešením s nádhernými výhledy na krkonošské masivy. To je nový rezidenční projekt Hrádeček v krkonošských Mladých Bukách. Projekt čítá v souhrnu 21 vil. Investorem je podnikatel Jiří Grund, architektonický návrh pochází od mnohokrát oceněného architekta Antonína Nováka ze studia DRNH.
   
  25.8.2013 | Ing. Karel Srdečný  
Stát chce potrestat občany za energetickou soběstačnost
V novele zákona o podpoře obnovitelných zdrojů energie, jedné z posledních věcí, kterou parlament před svým rozpuštěním stihnul schválit, se na poslední chvíli objevila důležitá „drobnost“.
   
  25.8.2013 | Ing. arch. Kateřina Rottová,  Tým ČVUT Solar Decathlon 2013
Energeticky soběstačný solární dům AIR House se vydal na dlouhou cestu
Tým ČVUT Solar Decathlon 2013 celý AIR House sbalil do sedmi námořních kontejnerů o délce 40 stop (12,2 m) – dům, technologie, nářadí pro stavbu v USA i zařízení, kterým bude vybaven interiér na veřejnou přehlídku. AIR House se postupně svlékl ze všech svých „kůží“. Jako první šla dolů střecha. Následovalo boční stínění, fasádní a střešní tepelně izolační sendvičové panely.

Krátké zprávy (19.8. - 25.8.2013)
 
  19.8. Nová zelená úsporám s LIFEBRICK therm
Zateplete svůj rodinný dům systémem Lifebrick therm a získejte část investice zpět díky programu Nová zelená úsporám. Program MŽP administrovaný SFŽP podporuje opatření na úspory energií v rodinných domech. více >>> (LIFEBRICK, s.r.o.)
   
  19.8. NOVATOP na FOR ARCHu 2013
Hledejte nás v rámci stánku Centra pasivního domu, hala 1, sektor E. Veletrh se uskuteční ve dnech od 17. do 21. září 2013 v areálu PVA EXPO Praha – Letňany. více >>> (AGROP NOVA a.s., výrobce systému NOVATOP)
   
  19.8. Cenovky u elektrospotřebičů se zásadně mění. Mizí z nich recyklační příspěvky
Zákazníky prodejen elektro čeká zásadní změna. Po 13. srpnu 2013 už nenajdou na cenovkách u většiny spotřebičů takzvaný recyklační příspěvek neboli PHE. více >>> (ELEKTROWIN a.s.)
   
  19.8. Chladící adiabatické jednotky
Zajistí ektivní větrání a chlazení průmyslové haly. Technickým řešením s využitím adiabatických chladících a větracích jednotek ECP osazených na střeše objektu je dosaženo zvýšeného komfortu prostředí. více >>> (SORKE, s.r.o.)
   
  19.8. Dotace z programu Nová zelená úsporám na výrobky GIENGER
Námi dodávané výrobky - solární panely CosmoSOL a kondenzační kotle BRÖTJE jsou přihlášeny v programu Nová zelená úsporám a je možné na ně při splnění podmínek využít dotace. více >>> (GIENGER spol. s r.o.)
   
  19.8. Junkers patří do rodiny
Máte doma plynový kotel Dakon a přemýšlíte o jeho výměně? Právě pro vás jsme připravili speciální nabídku: Kupte si do konce srpna kotel nebo solární systém Junkers a získejte od nás 1 500 Kč zpět. více >>> (Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize JUNKERS)
   
  19.8. O dotaci z programu Nová Zelená úsporám dosud žádá 2000 lidí
Státní fond životního prostředí (SFŽP) eviduje po prvním týdnu od zahájení příjmu žádostí o dotace z programu Nová Zelená úsporám zhruba dva tisíce zájemců. více >>>
   
  19.8. Jak se staví dřevostavba
Video se záběry montáže panelové nízkoenergetické dřevostavby rodinného domu. Koukněte se na naše redakční video s upoutávkou k filmu, připravovanému na září. více >>>
   
  20.8. Tepelná čerpadla Logatherm WPLS - splitové provedení
Tepelná čerpadla Logatherm WPLS se systémem vzduch-voda v provedení split jsou unikátní svým děleným řešením. S tepelnými čerpadly WPLS dosáhnete vyšší úspory při zachování stávající tepelné pohody. více >>> (Bosch Termotechnika s.r.o. , obchodní divize Buderus)
   
  20.8. Rekuperační jednotky od ThermWet s dotací z Nové zelené úsporám
Na seznamu Nové zelené úsporám 2013 se již objevili první rekuperační jednotky od německého výrobce Paul. Dodáme Vám je a to včetně projektové dokumentace. více >>> (ThermWet s.r.o.)
   
  20.8. Fotoaktivní nátěry s ftalocyaniny proti biologickým nárůstům na stěnách
V průmyslové praxi, ale i v domácnosti se často setkáváme se znečištěním vnitřních i vnějších stěn objektů způsobeného působením mikroorganismů jako jsou řasy, plísně či bakterie. více >>> (ASIO, spol. s r.o.)
   
  20.8. Dotace na vysněný dům HELUZ
Máte v úmyslu stavět energeticky efektivní dům? Poté s cihlami HELUZ Family 50 2in1 bez dodatečného zateplení můžete získat dotaci 400 000 nebo 550 000 Kč a dotaci až 35 000 Kč na projekt. více >>> (HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.)
   
  21.8. Vítězové 4. ročníku „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger byli vybráni
Letošní ročník studentské „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger zná své vítěze. Nejlepší návrhy rodinných domů a občanských staveb studentů středních průmyslových škol stavebních vybrala posledního července odborná porota. více >>> (Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.)
   
  21.8. Dotace na na solární systém z kvalitních komponentů
Solární systém MEIBES z kvalitních komponentů za skvělou cenu. Možnost získání dotace z programu „NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM“. více >>> (MEIBES s.r.o.)
   
  21.8. Nový gigabitový switch ECO – rychlá instalace, rychlý přenos dat
Plug-and-play v průmyslovém prostředí: Nový switch ECO pro Ethernet můžete ihned použít bez předchozí konfigurace. Je vhodný zejména pro malé a středně velké datové sítě. více >>> (WAGO-Elektro, spol. s r.o.)
   
  21.8. Studenstská soutěž KM Beta 2012-2013
Letošní vyhodnocení studentské soutěže, pořádané společností KM BETA a.s. „Dům nové generace“ byl ve znamení detailu. Úkolem bylo navržení projektu rodinného (bytového) domu či občanské stavby s využitím materiálů KM BETA. více >>> (KM Beta, a.s.)
   
  21.8. Aktuální semináře AZ Promo s.r.o.
Aktuálně připravované semináře: 4.9. Olomouc - Hrubá stavba domu s téměř nulovou spotřebou, 5.9. Brno - Fasády a fasádní konstrukce. více >>> (AZ Promo s.r.o.)
   
  21.8. Příprava k autorizačním zkouškám ČKAIT
29.8.2013 se koná v Praze intenzivní příprava na autorizační zkoušky ČKAIT ve všech oborech vedená přímo lektory ČKAIT. Zdarma obdržíte publikaci pro přípravu k testu a rozsáhlé učební texty. více >>> (STUDIO AXIS - Centrum vzdělávání ve stavebnictví)
   
  21.8. Letní slevový poukaz na cihly, stropy a překlady POROTHERM
Wienerberger cihlářský průmysl připravil letní, časově omezenou nabídku na cihly, stropy a překlady pro Vaši hrubou stavbu rodinného domu. Registrujte se a získejte Letní slevový poukaz, platný do 30.9.2013. více >>> (Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.)
   
  21.8. Měření účinnosti ve zkušebně registrované EHPA opět prokázala kvalitu
AC Heating – tepelná čerpadla: V minulém týdnu probíhala měření parametrů účinnosti (COP) dle normy EN-14511 tepelných čerpadel AC Heating. Výsledky jsou již k dispozici. více >>> (AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem)
   
  22.8. ACV zařadila své produkty do programu Nová zelená úsporám
Společnost ACV zařadila své produkty do programu Nová zelená úsporám. Podívejte se na seznam výrobků ACV registrovaných pro dotace z programu Zelená úsporám. více >>> (A. C. V. - ČR, s. r. o.)
   
  22.8. Role rozpočtu pro výběr ideální a funkční fasády
Nejlevnějším způsobem zateplení zůstává kontaktní zateplení polystyrenem. Bezkontaktní fasáda má vyšší pořizovací cenu. ALE: životnost, tepelně izolační vlastnosti a pozitivní vliv na vnitřní mikroklima se časem bohatě vyplatí. více >>> (VISIMPEX a.s.)
   
  22.8. Letní akce „ ÚSPORNÉ LÉTO NA E - SHOPU “
Při nákupu jakékoli zboží ve e-shopu společnosti ELKO EP v hodnotě vyšší než 5000 bez DPH (hodnota bez slev), získáte slevu 10% na celý nákup + poukaz na slevu 20% ze sortimentu vypínačů a zásuvek Logus90. více >>> (ELKO EP, s.r.o.)
   
  22.8. Obyvatelé Středočeského kraje mohou získat až 40 milionů korun na výměnu kotlů
Ministr životního prostředí s hejtmanem Středočeského kraje podepsal dohodu, na základě které obyvatelé Středočeského kraje mohou získat celkem až 40 mil. na výměnu starého kotle za nový ekologický. více >>>
   
  22.8. E-shop VELUX - Rolety a žaluzie
Ucelený přehled sortimentu VELUX pro zastínění či zatemnění interiéru. Doplňky jsou navrženy nejen pro perfektní funkčnost, ale také aby byly elegantní a krásné. Od snadného ovládání až po výběr jedinečných materiálů a kvalitních látek. více >>> (VELUX Česká republika, s.r.o.)
   
  22.8. Kaplického Rejnok má územní rozhodnutí, investor stále není znám
Stavba Koncertního a kongresového centra A. Dvořáka v Českých Budějovicích, které ve tvaru rejnoka navrhl architekt Jan Kaplický, získala územní rozhodnutí. Kdo bude jejím investorem, stále není známo více >>>
   
  22.8. ATALIAN přináší své zkušenosti z mezinárodního působení do UFS, nové evropské FM aliance
Společnost ATALIAN, expert na trhu globálních služeb, který dnes působí v 10 zemích, se spojila se společnostmi Clece a Manutencoop, lídry ve službách FM za účelem vytvoření Joint-venture. více >>> (ATALIAN CZ s.r.o.)
   
  22.8. Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea
KLIMA RAPID představuje tepelná čerpadla Panasonic Aquarea, která dodáváme a montujeme na klíč po celé ČR. Na stránkách také naleznete informace o správné volbě tepelného čerpadla, montáži a provozu. více >>> (KLIMA RAPID, spol. s r.o.)
   
  22.8. Nové nařízení EUTR 995/2010 platné od 3/2013 se týká „prvouvaděčů“
Nařízení EUTR 995/2010 dle připravovaného zákona se týká jen hospodářských subjektů (tzv. prvouvaděčů) dříví a produktů ze dřeva na evropský trh. Společnosti s certifikací PEFC (a/nebo FSC) tedy nemají žádné další povinnosti k požadavkům tohoto nařízení. více >>>
   
  23.8. Špičkový kondenzační kotel EcoTherm Kompakt WBS 14F značky Brötje
Úsporný plynový kondenzační kotel řady Kompakt nabízí špičkovou techniku topení průkopníka výhřevné techniky navíc za výhodnou cenu. Ideální pro vícepodlažní byty a rodinné domy. více >>> (GIENGER spol. s r.o.)
   
  23.8. Produktový katalog Nederman
Produkty, které zlepšují pracovní prostředí, redukují dopady na přírodu a zvyšují efektivitu výroby. Produktový katalog je dostupný v 11 jazycích a byl vytištěn v 85 000 kopiích. více >>> (NEDERMAN CR, s.r.o.)
   
  23.8. Plány rozvoje vodovodů se zřejmě budou aktualizovat častěji
Senát schválil novelu zákona o vodovodech a kanalizacích, která kromě jiného mění způsob, jakým kraje vytvářejí dlouhodobé plány pro rozvoj vodovodů a kanalizací. více >>>
   
  23.8. Výšková budova fakulty strojní VUT je v havarijním stavu
Výšková budova fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně (VUT) v areálu Pod Palackého vrchem je v havarijním stavu. více >>>
   
  24.8. Studie: Náklady mořských větrných parků mohou klesnout o třetinu
Náklady na výrobu elektřiny z větrných elektráren na otevřeném moři by do deseti let mohly klesnout o třetinu, pokud se bude pokračovat v důsledném vývoji. více >>>
   
  24.8. Žádost o demolici domu na Václavském náměstí už leží na úřadech
Majitel rohového domu na Václavském náměstí, který plánuje na jeho místě stavět nový objekt, už požádal o demolici. Žádné z potřebných povolení ale zatím nemá. více >>>
   
  24.8. Policisté navrhli obžalovat šéfku ERÚ v kauze solárního podvodu
Policisté dnes navrhli obžalovat deset lidí obviněných v kauze solárního podvodu. Mezi nimi je také předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková. více >>>
   
  24.8. ACOND Praktik – nové tepelné čerpadlo pro starší rodinné domy
Starší domy potřebují oproti novostavbám vyšší topný výkon instalovaného topení kvůli vyšším tepelným ztrátám. Varianta tepelného čerpadla ACOND Praktik je tedy poskytována ve větších výkonech, a to 12, 14 a 16 kW. více >>> (ACOND a.s.)
   
  24.8. Ytong Dialog: Špičková řešení ekonomicky
Chcete získat rychlý přehled o aktuálních podmínkách programu Nová zelená úsporám 2013? Zajímají vás nové trendy v oblasti statiky a tepelné techniky? více >>> (Xella CZ, s.r.o.)
   
  24.8. Bezbarvé (vysoce transparentní) lazury na dřevěná okna
Když dřevěná okna, tak s maximálně přirozeným vzhledem dřeva, ale to většinou není možné. Ochranu proti UV záření zajišťují právě pigmenty. S využitím nanotechnologií lazur Ligno+ to však možné je. více >>> (SLAVONA s.r.o.)
   
  25.8. Dotazník k nákupu domácích spotřebičů a spotřební elektroniky
Váš názor je velmi důležitý! Pro výherce tablety a LED žárovky! Tým 12 partnerů z 10 evropských zemí vyvíjí aplikaci pro mobilní telefony, která zákazníkům pomůže při výběru a používání elektrických spotřebičů. více >>> (SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s.)
   
  25.8. Vyspělé stavební difuzní membrány DuPont™ Tyvek® v curlingovém centru Ice Cube v Soči
Kvůli zajištění hladkého chodu ventilace a snížení nákladů na klimatizaci bylo použito celkem 5 000 m2 membrány DuPont™ Tyvek® HouseWrap na obložení zdí a 7 000 m2 membrány DuPont™ Tyvek® Solid na ochranu střechy. více >>> (DuPont Building Innovations)
   
  25.8. Guardian umí spočítat, kolik stojí kvalitní osvětlení v budovách
Přední světový výrobce plochého skla, společnost Guardian, spustila kalkulátor, který umí spočítat celkové náklady a efektivitu osvětlení a světelné propustnosti developerských projektů. více >>> (Guardian)

Vybrané akce z kalendáře další a firemní akce v Kalendáři >>>
 
  Klimatizace a větrání - dvousemestrální kurz
pondělí 9.9.2013 - středa 11.9.2013  Praha - ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Technická 4, Praha 6
pořadatel: Společnost pro techniku prostředí
   
  Moderní prvky otopných a chladicích soustav 2013
pondělí 16.9.2013  Hradec Králové - Hotel Černigov, Riegrovo nám. 1494
středa 18.9.2013  Plzeň - Plzeňský Prazdroj, U Prazdroje 7
čtvrtek 19.9.2013  Karlovy Vary - Thermal Spa hotel, I. P. Pavlova 11
pondělí 23.9.2013  Liberec - Clarion Grandhotel Zlatý Lev, Gutenbergova 3
středa 25.9.2013  České Budějovice - Hotel Budweis, Mlýnská 6
čtvrtek 26.9.2013  Praha - Masarykova kolej ČVUT, Thákurova 1, Praha 6
pořadatel: Společnost pro techniku prostředí
   
  FOR ARCH 2013
úterý 17.9.2013 - sobota 21.9.2013  Praha - PVA EXPO PRAHA v Letňanech, Beranových 667
pořadatel: ABF, a.s.
   
  FOR THERM 2013
úterý 17.9.2013 - sobota 21.9.2013  Praha - PVA EXPO PRAHA v Letňanech, Beranových 667
pořadatel: ABF, a.s.
   
  FOR WOOD 2013
úterý 17.9.2013 - sobota 21.9.2013  Praha - PVA EXPO PRAHA v Letňanech, Beranových 667
pořadatel: ABF, a.s.
   
  FOR WASTE 2013
úterý 17.9.2013 - sobota 21.9.2013  Praha - PVA EXPO PRAHA v Letňanech, Beranových 667
pořadatel: ABF, a.s.
   
  BAZÉNY 2013
úterý 17.9.2013 - sobota 21.9.2013  Praha - PVA EXPO PRAHA v Letňanech, Beranových 667
pořadatel: ABF, a.s.
   
  Prague Fire & Security Days 2013
úterý 17.9.2013 - sobota 21.9.2013  Praha - PVA EXPO PRAHA
pořadatel: mascotte s.r.o.

Nabídky pracovních míst
 
  Servisní technik tepelných čerpadel NIBE pro oblast Jižní Morava a Vysočina
vloženo: 21.8.2013
firma: DRUŽSTEVNÍ ZÁVODY DRAŽICE - strojírna, s. r. o.
   
  Projektant inženýrských sítí (brigáda pro studenty)
vloženo: 23.8.2013
firma: HP consult s.r.o.
Partneři portálu TZB-info

E-mailový zpravodaj portálu TZB-info je zařazen do projektu celoživotního vzdělávání ČKAIT a je ohodnocen 1 bodem.

Zpravodaj ve formátu HTML si můžete otevřít také v internetovém prohlížeči: http://www.tzb-info.cz/docu/zpravodaj/zpravodaj20130826.html


Tento e-mail je zasílán na základě vaší objednávky zasílání týdenního přehledu novinek v oboru TZB na portálu TZB-info (www.tzb-info.cz).
Provozovatelem portálu TZB-info je společnost Topinfo s.r.o., Křenova 438/3, 162 00 Praha 6. Pokud již nechcete dále dostávat tyto zprávy, pošlete odpověď na tento e-mail na adresu zpravodaj@tzb-info.cz a zasílání zpráv Vám bude okamžitě zrušeno.
TZB-info - internetový portál pro stavebnictví, úspory energií a technická zařízení budov / ISSN 1801-4399
Provozovatel portálu: Topinfo s.r.o., Křenova 438/3, 162 00 Praha 6.
Obsah tohoto zpravodaje byl získán ze zdrojů, které společnost Topinfo s.r.o. považuje za spolehlivé. Přesto upozorňujeme, že se jedná o informace, za jejichž správnost, úplnost a aktuálnost společnost Topinfo s.r.o. neručí. Rovněž společnost Topinfo s.r.o. neodpovídá za jakékoliv přímé nebo nepřímé škody vzniklé v souvislosti s užíváním těchto informací.
© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2013, všechna práva vyhrazena.