Na konferenci BIM WORLD 2016 se jako jediný vystavující český zástupce představí BIM.POINT

Datum: 26.11.2016  |  Organizace: di5 architekti inženýři s.r.o.  |  Firemní článek

Mezinárodní konference BIM World se bude konat 29. – 30. listopadu 2016 v Mnichově. V Německu se konference tohoto typu koná poprvé a navazuje tak na úspěšný loňský ročník v Paříži, který byl vůbec prvním v Evropě. Více než 70 vystavovatelů z celého světa během dvou dnů plných přednášek a workshopů představí novinky z oblasti digitálního plánování ve stavebnictví.

V programu konference bude mít Česká republika jediného vystavujícího zástupce. Společnost di5 architekti inženýři prostřednictvím dceřiné společnosti di5.Tech vyvíjí cloudový online nástroje Bim.Point pro vizualizaci 3D modelu a správu dat metody BIM.

Na optimalizaci stavebnictví je kladen stále větší důraz, což se projevuje i v řadě členských zemí Evropské unie. Konkrétně ve Francii, Holandsku nebo Velké Británii je metoda BIM již nyní podmínkou při vypisování veřejných zakázek. V Německu by měl být BIM aplikován na projekty veřejné infrastruktury do roku 2020. Také česká vláda nedávno přijala usnesení pro zavedení metody BIM pro stavební praxi v České republice a návrh dalšího postupu pro její zavedení.

Konference BIM World je navštěvována především odbornou veřejností se zastoupením z řad architektů, projektantů, stavařů, developerů, investorů, technologů a softwarových inženýrů. Účastní se jí také zástupci výzkumných institutů, konzultantských firem a bank.

„Rádi bychom seznámili návštěvníky veletrhu s intuitivním nástrojem Bim.Point, který je prostředkem pro práci s BIM modelem staveb. Umožňuje vést si vlastní evidenci všech dokumentů příslušících k danému projektu, data lze jednoduše vyhledávat, třídit či exportovat. Aplikaci jsme vyvinuli na základě naší 25leté zkušenosti s navrhováním staveb a poskytováním služeb investorům a vlastníkům budov. Bim.Point umožňuje efektivně využívat BIM data i po dokončení stavby, čímž dochází k minimalizaci nákladů na správu a údržbu budov a zefektivňuje procesy řízení. Mezi klienty, se kterými pomocí metodiky BIM spolupracujeme, jsou i německé firmy například Metro nebo Hochtief,“ říká Ing. Tomáš Minka, výkonný ředitel společnosti di5.Tech s. r. o.

BIM představuje komplexní proces vytváření a správy dat o stavbě během celého jejího životního cyklu. Dochází k propojení přípravy, provádění a provozování stavby do jednoho komplexního digitálního systému (informačního modelu stavby - "BIM modelu"), který se vyznačuje přesností, konzistencí, koordinací a synchronizací. Umožňuje zejména zvýšení kvality a přípravy realizace staveb včetně hmotných, časových i finančních úspor při výstavbě, dále ekonomičtější a efektivnější péči o stavby, snadnější údržbu, úsporu nákladů zejména ve fázi správy budovy a má využití pro systém monitoringu staveb veřejných subjektů.

BIM se dotýká všech zúčastněných subjektů v projektu, vyžaduje tak užší spolupráci a osvojení nových dovedností a schopností, zejména v oblasti komunikace a sdílení dat. Z databáze informací o stavbě si každý účastník procesu vyhledá přesně ty informace, které potřebuje. Pro správné fungování BIM a maximální využití jeho možností jsou proto klíčové koordinační procesy jako výměna dat, detekce kolizí, úpravy modelů a parametrů a další, které umožní dosažení spolupráce a koordinace na mnohem vyšší úrovni než při klasickém průběhu návrhu stavby.

Kromě hlavní konference nabízí BIM World zajímavý doprovodný program a workshopy, na kterých budou zkušené firmy prezentovat své nejnovější produkty, inovace a přístupy. Návštěvníci veletrhu se mohou těšit například na ukázku VR brýlí „HTC Vive“ s využitím pro 3D vizualizaci budov nebo na prezentaci nových data brýlí Microsoft "Hololens". Své novinky zde představí i významné firmy oblasti BIM jako je Autodesk, Trimble Topcon a Nemetschek Group.

 

Datum: 26.11.2016
Organizace: di5 architekti inženýři s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Normy

Knihovna FM

Partner - Facility management

logo Mark2 Corporation

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová
 
 

Aktuální články na ESTAV.czStát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korunDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu Coneco