Topinfo.cz krok za krokem - 3. díl

Datum: 7.2.2001  |  Autor: Petr Babiš

Minule jsme popsali, jak funguje systém článků. Dnes si přiblížíme další možnosti spojené s články.

Zobrazení článku
Celý článek zobrazíte kliknutím myší na nadpis článku na titulní straně, v rubrice nebo v přehledu nejčtenějších článků. V záhlaví a v patě článku jsou pro usnadnění navigace odkazy [Zpět] a [Titulní strana], v patě je navíc umístěn odkaz  [Nahoru]. Z jakéhokoli článku se tedy můžete ihned dostat zpět (např. na rubriku) a na titulní stranu portálu. I když se zobrazí článek, je vždy k dispozici na levé straně okna celá hlavní nabídka, takže se můžete přes jeden odkaz dostat např. na jinou rubriku. V záhlaví článku si můžete vybrat i další funkce.

Další funkce
Pokud vás článek zaujal a chcete si jej vytisknout, můžete použít funkci [Tisk]. Tato funkce článek zobrazí v novém okně s bílým pozadím a bez doplňujících informací. Pak již stačí jen vybrat v nabídce prohlížeče Soubor, Tisk... a odeslat článek na tiskárnu.
Pokud znáte někoho, koho by mohl článek zajímat, můžete mu snadno e-mailem poslat doporučení pomocí funkce [Doporučit]. Stačí v jednoduchém formuláři vyplnit váš e-mail a e-mail příjemce. Předmět a text zprávy je již vyplněn, ale můžete je doplnit. Nakonec klikněte na tlačítko "Odeslat".
Další možností je připojit ke článku svůj názor nebo dotaz. To lze provést buď pomocí funkce [Přidat názor] v záhlaví článku anebo na konci článku pomocí odkazu Zde připojte svůj názor. Ve formuláři musíte vyplnit vaše jméno, případně e-mail a dále nadpis a text příspěvku. Ještě než příspěvek odešlete, můžete si zvolit "Zasílat e-mailem odpovědi". Pokud někdo potom použije formulář k odpovědi na váš příspěvek, automaticky se odpověď zašle na e-mail, který jste zadali.
Příspěvky se zobrazí ve zkrácené podobě na konci článku. Celý příspěvek zobrazíte kliknutím na nadpis.

Vyhledávání v článcích
Pokud chcete najít v článcích konkrétní informaci a nechcete prohlížet rubriku po rubrice, není nic snadnějšího než se zeptat prohledávače, jehož okénko je v horní liště každé strany portálu. Stačí kliknout na okénko myší, vyplnit hledané slovo a stisknout "Enter" nebo tlačítko "Hledej". Za tlačítkem je ještě možnost výběru "Článek", "Právní předpis" nebo "Firmu", v našem případě ponecháme "Článek". Zadané slovo se vyhledává v celém textu všech článků a po chvilce se zobrazí seznam článků, které hledané slovo obsahují. Kliknutím na nadpis zobrazíte celý článek. Pokud je článků více než 30, zobrazí se pouze prvních 30 a odkaz na další. Například na hledané slovo "kondenzační" najdeme 8 článků.

Co připravujeme
Vzhledem k narůstajícímu množství článků se stává orientace mezi nimi stále obtížnější. Proto připravujeme do článků přehled odkazů na související články, případně odkazy do internetu na dané téma.
Rubriky rozšíříme o přehled doporučených zajímavých článků a vybrané příspěvky a připomínky čtenářů ke článkům. Do některých rubrik přidáme podrubriky pro podrobnější rozdělení článků.

V dalším pokračování seriálu Topinfo.cz krok za krokem se dozvíte, jak využívat oborový adresář firem.

Související články:
Topinfo.cz krok za krokem - 1. díl
Topinfo.cz krok za krokem - 2. díl

 

Hodnotit:  

Datum: 7.2.2001
Autor: Petr BabišSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (žádný příspěvek, přidat nový)

Témata 2018

 
 

Aktuální články na ESTAV.czPardubice chtějí regulací zajistit jednotnou architektonickou identitu nové zástavbyPraha chce koupit další pozemek v Písnici pro stavbu metra DSilniční mosty ze dřeva? Proč ne!Stát chce půjčit mladým rodinám na bydlení až dva miliony korun