Knihovna značek ve vytápění pro AutoCAD

Zde si můžete bezplatně stáhnout úplnou knihovnu značek pro vytápění, zpracovanou podle publikace - Výkresová dokumentace ve vytápění (J. Bašta a kolektiv), vydanou Společností pro techniku prostředí.
Knihovna je určena pro program AutoCAD pro Windows.

Knihovna ke stažení: vytapeni.exe (375 kB)


Návod na instalaci knihovny značek pro vytápění pro AutoCAD

1. Rozbalení knihovny
Stažený soubor vytapeni.exe je samorozbalovacím archivem ZIP. Soubor vytapeni.exe uložte do hlavního adresáře AutoCADu (např. c:\Program Files\AutoCAD R..) a poté spusťte.
=> v AutoCADu se vytvoří nový adresář \Vytapeni\

2. Nastavení cesty ke knihovně
Spustit AutoCAD, v roletové nabídce Nástroje=>Nastavení=>karta Soubory (Tools=>Preferences=>Files), vybrat položku "Cesta k podpůrným souborům" ("Support File Search Path"), zvolit "Přidat"=>Procházet (Add=>Browse) - najít cestu k adresáři \Vytapeni\, potvrdit OK. Zavřít AutoCAD a znovu spustit.

3. Přidání knihovny do menu
Otevřít roletovou nabídku Nástroje=>Upravit menu (Tools=>Customize Menus) - do textového okna "Název souboru" ("File Name") napsat "vytapeni" a kliknout na "Načíst" ("Load") => přepnout na kartu "Lišta nabídky" ("Menu Bar"). V pravém okně s položkami menu vybrat poslední položku "Nápověda" ("Help"), aby se knihovna přidala na toto místo. V okně "Skupina" ("Menu Group") najít Vytapeni a kliknout na Vložit (Insert).
=> volba Vytápění se přidá do menuOdstranění knihovny

1. V AutoCADu, v roletové nabídce Nástroje=>Upravit menu (Tools=>Customize Menus) - ve "Skupině nabídky" ("Menu Group") kliknout na Vytapeni => Uvolnit (Unload).

2. V roletové nabídce Nástroje=>Nastavení=>karta Soubory (Tools=>Preferences=>Files), položka "Cesta k podpůrným souborům" ("Support File Search Path") (kliknout na +) => klinout na cestu k adresáři Vytapeni, zvolit Odstranit (Remove)

3. Smazat adresář \Vytapeni\ v adresáři AutoCAD.


Autor: TZB-info, autor upravené verze schémat: Josef Remeš

Hodnotit:  
Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat 
 

Aktuální články na ESTAV.czAž 6,5 mld. korun ročně „vyhazují“ Češi do kontejneru, protože nezmění dodavatele energiíAkce babího léta na fasádní obklady, zahradní zdi a dlažbuDruhá vlna dotací na kotle začne v hradeckém kraji 30. říjnaVeletrh For Arch 2017: Zahájení za účasti oborových manažerů a politických špiček