Stavební veletrhy Brno jsou tím pravým místem pro představení novinek

26.1.2017 | Veletrhy Brno, a.s.
Od 26. do 29. dubna se brněnské výstaviště stane jak místem pro představení nových technologií a technických řešení, tak i místem setkáním odborníků ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov. Souběžně se uskuteční také veletrh URBIS, který představí chytrá řešení pro města a obce, veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno a veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX.

Stavební veletrh Brno 2016

22.5.2016 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Víkendové čtení od našeho kolegy, vedoucího moravské redakce sesterského portálu ESTAV.cz, který využil pozvání Cechu topenářů a instalatérů České republiky na Stavební veletrh IBF Brno 2016.

Finále soutěže Učeň instalatér 2016 v Brně

15.5.2016 | Cech topenářů a instalatérů ČR
Dlouhá řada pracovních ponků, u nich srovnané tašky s nářadím, tabule s nákresy instalací soutěžních úkolů. Napětí, soustředění, usilovná práce, 27 mladíků a 1 dívka. Finále soutěže součástí doprovodného programu Stavebního veletrhu Brno.

Stavební veletrhy Brno hlásí nárůst počtu vystavovatelů

22.1.2016 | Veletrhy Brno, a.s.
Na Stavebních veletrzích Brno, které se konají od středy 20. do soboty 23. dubna 2016, představí nové technologie a technická řešení vystavovatelé ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov.
zleva Bohuslav Hamrozi, prezident CTI ČR a Ing. Radim Tichý, ředitel projektu

Cech topenářů a instalatérů České republiky na IBF 2015

6.6.2015 | Cech topenářů a instalatérů ČR
Akce CTI ČR na letošních stavebních veletrzích v Brně dělaly řemeslu dobrou vizitku. Líbily se expozice cechů i konference „Novela zákona o hospodaření energií“. Slavnostní atmosféru pak mělo celostátní kolo SOD ,,UČEŇ INSTALATÉR 2015“ a Výroční topenářské ceny v oboru vytápění a instalatérství a Cena Franze Zieglera THERMIA 2015.

Výroční topenářské ceny 2015

30.5.2015 | Cech topenářů a instalatérů ČR
V rámci slavnostního aktu předání Zlatých medailí u příležitosti zahájení Stavebních veletrhů Brno IBF 2015 Cech topenářů a instalatérů České republiky udělil Výroční topenářské ceny v oboru vytápění a instalatérství a Cenu Franze Zieglera THERMIA 2015.

Začíná EXPO 2015 s českým modulárním pavilonem od Chybik+Kristof Associated Architects

1.5.2015 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
EXPO 2015 v Miláně ode dneška láká návštěvníky k prohlídce českého pavilonu a jeho expozic. Pavilon je postaven z modulů firmy KOMA MODULAR a reprezentuje tak hlavní aspekty modulární architektury. Jsou jimi rychlost výstavby při minimální zátěži staveniště a využití stavby po skončení Expa s možností jejího přemístění.

Nejlepší plechové střešní krytiny jsou opět od Lindabu

1.5.2015 | Lindab střešní krytiny
V pátek 24. dubna byla při příležitosti veletrhu IBF na Výstavišti Brno v rámci konference Fórum střech předána ocenění Střecha roku vítězům soutěže o nejlepší střešní materiály a regionální prodejce střešních krytin. V kategorii Plechová střešní krytina v anketě řemeslníků opět zvítězila značka Lindab, když porazila 17 konkurentů.

Chystáte se stavět dřevostavbu? Zastavte se v dubnu na veletrh DSB!

19.4.2015 | Veletrhy Brno, a.s.
Od středy 22. dubna do soboty 25. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno, který přinese ucelenou nabídku dřevěných montovaných domů nebo poradenské centrum pro celou oblast péče o dřevo. Souběžně konaný stavební veletrh IBF doplní veletržní nabídku o obory stavebnictví a technického zařízení budov.

Novinky ze světa stavebnictví na brněnském výstavišti

18.4.2015 | Veletrhy Brno, a.s.
Od 22. do 25. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník stavebního veletrhu IBF, který přinese novinky a aktuální trendy ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov. Nabídku vystavovatelů doplňuje atraktivní doprovodný program a bezplatná odborná poradenská centra.

TZB na stavebním veletrhu IBF 2015

17.4.2015 | Veletrhy Brno, a.s.
Stavební veletrh IBF, který se koná od středy 22. do soboty 25. dubna 2015, se opět po roce se stane jak místem pro představení nových technologií a technických řešení, tak i setkáním odborníků ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov.

Jak si správně zvolit vhodné osvětlení do domácnosti

16.4.2015 | Veletrhy Brno, a.s.
Stavební veletrh IBF poradí s výběrem vhodného typu osvětlení dle jeho použití v domácnostech. Proč je důležité si správně vybrat? Pro všechny, kteří si nejsou zcela jisti jak si správně zvolit vhodné osvětlení do domácnosti a přitom si nezkazit zrak, přinášíme stručný návod.

Koupelnový radiátor Zehnder Vitalo obdržel Zlatou medaili IBF 2014

20.6.2014 | Zehnder Group Czech Republic s.r.o.
Po získání prestižních mezinárodních cen PLUS X AWARD jako nejlepší výrobek roku 2013 „Best product of the year 2013“ a ceny za inovativní design dosáhl koupelnový radiátor Zehnder Vitalo na Stavebním veletrhu v Brně na nejvyšší ocenění v podobě Zlaté medaile IBF 2014.

IBF 2014: Několik veletržních zastavení

11.5.2014 | Vlastimil Růžička, redakce
České stavebnictví se již dlouhou dobu jeví jako problematický obor. Obtížná ekonomická situace spojená s poklesem stavební produkce vedla řadu firem k razantním úsporným opatřením. Prezentace na veletrzích a výstavách patřila mezi nejčastěji škrtané položky. Nicméně stálí vystavovatelé na IBF jakoby i nadále rostli.

Novinky ze světa stavebnictví na brněnském výstavišti

28.3.2014 | Veletrhy Brno, a.s.
Od 23. do 26. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Mezinárodního stavebního veletrhu IBF, který přinese novinky a aktuální trendy ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov.

Dřevo jako součást stavebních veletrhů

19.5.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
Svoji premiéru si úspěšně odbyl v  rámci 18. ročníku Stavebních veletrhů Brno IBF 2013 také veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno. Návštěvníky byl přijat vlídně, zájem byl velký. Odbornou záštitou nad ním převzala Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD).

Polští výrobci oken chtějí proniknout na český trh

8.5.2013 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Konsorcium Polská okna a dveře na Stavebních veletrzích v Brně uspořádalo seminář, na němž prezentovalo technickou úroveň výroby, znalostí a testování polských oken a dveří. Cílem iniciativy působení konsorcia v České republice je navázání kontaktů s českými podnikateli v tomto oboru a napravení ne příliš lichotivé pověsti polských produktů.

Podrobné ohlédnutí za stavebním veletrhem

4.5.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
Přestože pokles stavební produkce pokračoval i v roce 2012 a v letošním roce se neočekávají žádné výrazné změny, brněnské výstaviště nasadilo všechny síly, aby to nebylo na tradičním stavebním veletrhu nijak zřetelné. Podařilo se to jen zčásti.

Nové akustické cihly ušetří místo. Za své vlastnosti sbírají ocenění

30.4.2013 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Většina těch, co staví, utíká z ruchu velkoměst a přeje si klidné a ničím nerušené bydlení. Zvukověizolační cihly, tzv. AKU cihly, se používají speciálně pro místa, kde jsou zvýšené nároky na zvukový útlum. Cihly HELUZ AKU 17,5 MK získaly Zlatou medaili v kategorii „Energeticky úsporné stavění“ na brněnském veletrhu IBF a Čestné uznání na bratislavském CONECO.

Wienerberger představí novinky na IBF Brno

22.4.2013 | Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
Společnost Wienerberger investuje v tomto a příštím roce 175 mil. Kč do plně automatické linky na výrobu cihel plněných minerální vatou. Současná norma ČSN 73 0540-2 „Tepelná ochrana budov“, požaduje pro obvodové zdivo součinitel prostupu tepla U = 0,30 W/(m2. K) a doporučuje U = 0,25 W/(m2.K). Cihla Porotherm 44 T Profi se pyšní jedinečnými parametrem součinitele prostupu tepla U = 0,15 W/(m2.K).

další články

Projekty 2017

 
 

Aktuální články na ESTAV.czBrno vybuduje dva domovy pro seniory s pečovatelskou službou s 90 bytyJak se vyznat v průkazu energetické náročnosti budovyPojištění zahradního domkuM2C získal licenci a certifikaci na letecké činnosti bezpilotních dronů