Koupelnový radiátor Zehnder Vitalo obdržel Zlatou medaili IBF 2014

20.6.2014 | Zehnder Group Czech Republic s.r.o.
Po získání prestižních mezinárodních cen PLUS X AWARD jako nejlepší výrobek roku 2013 „Best product of the year 2013“ a ceny za inovativní design dosáhl koupelnový radiátor Zehnder Vitalo na Stavebním veletrhu v Brně na nejvyšší ocenění v podobě Zlaté medaile IBF 2014.

IBF 2014: Několik veletržních zastavení

11.5.2014 | Vlastimil Růžička, redakce
České stavebnictví se již dlouhou dobu jeví jako problematický obor. Obtížná ekonomická situace spojená s poklesem stavební produkce vedla řadu firem k razantním úsporným opatřením. Prezentace na veletrzích a výstavách patřila mezi nejčastěji škrtané položky. Nicméně stálí vystavovatelé na IBF jakoby i nadále rostli.

Novinky ze světa stavebnictví na brněnském výstavišti

28.3.2014 | Veletrhy Brno, a.s.
Od 23. do 26. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Mezinárodního stavebního veletrhu IBF, který přinese novinky a aktuální trendy ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov.

Dřevo jako součást stavebních veletrhů

19.5.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
Svoji premiéru si úspěšně odbyl v  rámci 18. ročníku Stavebních veletrhů Brno IBF 2013 také veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno. Návštěvníky byl přijat vlídně, zájem byl velký. Odbornou záštitou nad ním převzala Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD).

Polští výrobci oken chtějí proniknout na český trh

8.5.2013 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Konsorcium Polská okna a dveře na Stavebních veletrzích v Brně uspořádalo seminář, na němž prezentovalo technickou úroveň výroby, znalostí a testování polských oken a dveří. Cílem iniciativy působení konsorcia v České republice je navázání kontaktů s českými podnikateli v tomto oboru a napravení ne příliš lichotivé pověsti polských produktů.

Podrobné ohlédnutí za stavebním veletrhem

4.5.2013 | Vlastimil Růžička, redakce
Přestože pokles stavební produkce pokračoval i v roce 2012 a v letošním roce se neočekávají žádné výrazné změny, brněnské výstaviště nasadilo všechny síly, aby to nebylo na tradičním stavebním veletrhu nijak zřetelné. Podařilo se to jen zčásti.

Nové akustické cihly ušetří místo. Za své vlastnosti sbírají ocenění

30.4.2013 | HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Většina těch, co staví, utíká z ruchu velkoměst a přeje si klidné a ničím nerušené bydlení. Zvukověizolační cihly, tzv. AKU cihly, se používají speciálně pro místa, kde jsou zvýšené nároky na zvukový útlum. Cihly HELUZ AKU 17,5 MK získaly Zlatou medaili v kategorii „Energeticky úsporné stavění“ na brněnském veletrhu IBF a Čestné uznání na bratislavském CONECO.

Wienerberger představí novinky na IBF Brno

22.4.2013 | Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.
Společnost Wienerberger investuje v tomto a příštím roce 175 mil. Kč do plně automatické linky na výrobu cihel plněných minerální vatou. Současná norma ČSN 73 0540-2 „Tepelná ochrana budov“, požaduje pro obvodové zdivo součinitel prostupu tepla U = 0,30 W/(m2. K) a doporučuje U = 0,25 W/(m2.K). Cihla Porotherm 44 T Profi se pyšní jedinečnými parametrem součinitele prostupu tepla U = 0,15 W/(m2.K).

Postavte a vybavte svůj dům se Stavebními veletrhy Brno a veletrhem MOBITEX

19.4.2013 | Veletrhy Brno, a.s.
V termínu od 23. do 27. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Stavebních veletrhů Brno a Mezinárodního veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX. Opět po roce představí ucelenou nabídku informací, výrobků a služeb pro stavbu, rekonstrukci, ale i vybavení interiéru. Nabídku vystavovatelů doplní nejenom zajímavý doprovodný program, ale i nezávislá odborná poradenská centra a další projekty, které například představí, jak je možné pracovat s prostorem a vybavením interiéru.

Jediný veletrh zaměřený na dřevostavby na Moravě

16.4.2013 | Veletrhy Brno, a.s.
První ročník veletrhu DSB - Dřevo a stavby Brno se koná od 23. do 27. dubna na brněnském výstavišti, souběžně se Stavebními veletrhy Brno. Veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno je jediným veletrhem zaměřeným na dřevostavby na Moravě a koná se s odbornou záštitu Asociace dodavatelů montovaných domů.

Novinky ze světa vodního a odpadového hospodářství na brněnském výstavišti

15.4.2013 | Veletrhy Brno, a.s.
Ve dnech 23. až 27. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční další ročník Mezinárodního veletrhu techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO. Souběžně konané veletrhy URBIS INVEST, URBIS TECHNOLOGIE a Stavební veletrhy Brno rozšíří prezentovanou problematiku o investiční příležitosti, komunální techniku a stále aktuální aspekty stavebnictví.

Úspory energií a možnosti jejich financování na Stavebních veletrzích Brno

13.4.2013 | Veletrhy Brno, a.s.
Od 23. do 27. dubna se brněnském výstavišti koná další ročník Stavebních veletrhů Brno, které opět po roce přinesou ucelené informace ze světa úspor energií a možností jejich financování.

Tipy na stánky – Stavební veletrhy Brno 2013

11.4.2013 | redakce
Následující přehled zajímavostí vybírá z nabídky veletržních stánků letošních Stavebních veletrhů v Brně. Tradiční veletrh IBF a nový veletrh Dřevo a stavby proběhnou na brněnském výstavišti 23. - 27. dubna.
Stavební veletrhy v Brně 2013 nově

Nové tematické celky Stavebních veletrhů Brno

16.11.2012 | Veletrhy Brno, a.s.
Široké spektrum prezentovaných oborů jsme NOVĚ seskupili do relativně samostatných tematických celků. Klíčem k rozdělení oborů byly jednotlivé fáze stavby tak, aby návštěvníci během pěti dnů veletrhu postavili a vybavili celý dům. Samostatně zvýrazněnou skupinou je obor dřevostaveb.
nový veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno

DSB – Dřevo a stavby Brno – nový veletrh na brněnském výstavišti

15.11.2012 | Veletrhy Brno, a.s.
V roce 2013 se na brněnském výstavišti uskuteční zcela nový veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, který se bude věnovat problematice dřevěných a montovaných domů.

Ohlédnutí za veletrhy IBF a SHK 2012 v Brně

29.4.2012 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
V Brně skončily Stavební veletrhy 2012. Návštěvníci se v šesti veletržních halách seznámili s novinkami firem z oboru stavebnictví, technického zařízení budov, interiérů a dalších. Na brněnském výstavišti navíc probíhal nabitý doprovodný program s podstatnými aktualitami současného stavebnictví. V následujícím článku nabízíme našim čtenářům shrnutí toho nejdůležitějšího.
pasivní dům

Na stavebním veletrhu v Brně postaví naživo pasivní dům

17.4.2012 | Centrum pasivního domu
Uvažujete o energeticky úsporném domě, ale bojíte se složitých technologií a náročné stavby? Letošní stavební veletrh IBF dokáže vaše obavy rozptýlit. Centrum pasivního domu a jeho členové zde totiž přímo před návštěvníky postaví během pěti dnů pasivní dům. Ten pak navíc nabídnou do aukce za 1 Kč.
IBF Brno

Tipy na stánky – Stavební veletrhy Brno 2012 (II)

11.4.2012 | redakce
Následující přehled zajímavostí vybírá z nabídky veletržních stánků letošních Stavebních veletrhů v Brně.
IBF SHK Brno

Tipy na stánky - Stavební veletrhy Brno 2012 (I)

29.3.2012 | redakce
Následující přehled zajímavostí vybírá z nabídky veletržních stánků letošních Stavebních veletrhů v Brně. Tradiční veletrhy IBF a SHK proběhnou na brněnském výstavišti 24. - 28. dubna.
stavební veletrh IBF a SHK

Zpravodajství Stavebních veletrhů Brno 2012

19.3.2012 | Veletrhy Brno, a.s.
Jaký vliv bude mít nová EPBD II na vydávání stavebních povolení? Co všechno bude zapotřebí změnit v aktuální legislativě? Jaké jsou k dispozici nové materiály a technologické postupy? Kde získat odpovědi na tyto otázky – zaručeně správné, zaručeně nezávislé? Přeci na Stavebních veletrzích Brno v jarním termínu, od 24. do 28. dubna na brněnském výstavišti.

další články

 
 
 

Aktuální články na ESTAV.czRusko chce postavit první jadernou elektrárnu v JordánskuZájem o dotaci na environmentální vzdělávání, dětská hřiště či zahrady pětkrát převýšil vymezené financeVe Štramberku vznikne ještě letos nová roubená kaplička