Portál ORSEC.cz získala společnost Topinfo s.r.o. akvizicí v březnu 2016. Topinfo je provozovatelem portálu TZB-info.cz, pro který se tak o nová témata bezpečnosti osob a budov rozšiřují zejména stávající obory Elektrotechnika a Facility management.

Články a informace k tematice, kterou jste byli zvyklí hledat na ORSEC.cz, najdete na TZB-info v následujících rubrikách:

 • BEZPEČNOST A REVIZE

 • POŽÁRNÍ BEZPEČNOST
  Požární bezpečnosti je od r. 2015 je vybraným projektem, kterému věnujeme zvýšenou pozornost. Kromě zveřejnění řady článků jsme v září v rámci doprovodného programu mezinárodního veletrhu FOR ARCH Praha 2016 uspořádali úspěšnou konferenci Požární bezpečnost staveb.

 • POPLACHOVÉ A ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉMY
 • KAMEROVÉ SYSTÉMY
 • PŘÍSTUPOVÉ SYSTÉMY
 • ELEKTRICKÁ POŽÁRNÍ SIGNALIZACE
 • Zcela novou aktvitou k výše uvedeným 4 rubrikám je nabídka 1 denního školení. Seminář na téma poplachové zabezpečovací a tísňové, kamerové a přístupové systémy a jejich kombinace je určen zejména facility managerům. Jak to je s výběrem podle ceny a jak si v praxi poradit při výběru nejvhodnějšího řešení?
  Tematika bude v širších souvislostech součástí i tradičního 5 denního kurzu pro facility managery v říjnu, kde se však věnujeme i tradičním TZB tématům – kontrole kotlů, energetické náročnosti, kontrole klimatizací, legislativě atd.

 • INFORMAČNÍ A TELEKOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE
  Zde je pro nás důležité téma propojení zařízení, systémů a služeb za účelem poskytnutí více dat, která mohou být převedena na informace a informace na znalosti, které lze následně aplikovat.

O AKVIZICI

O portálu ORSEC
Informační portál ORSEC je, stejně jako samotné TZB-info, portálem pro odbornou veřejnost. Poskytuje informace o legislativě, technických normách, produktech, službách, dotacích, veřejných zakázkách, nabídkách i poptávkách dodavatelů i odběratelů v oboru technického i fyzického zabezpečení a služeb k ochraně majetku a osob.

Proč TZB-info mělo zájem o ORSEC?
Touto akvizicí se pro TZB-info rozšiřuje zejména stávající obor Elektrotechnika o informační a komunikační technologie, problematiku bezpečnostní politiky a integraci technologií v inteligentních budovách. Ale řada témat z portálu ORSEC zapadá z našeho pohledu spíše do správy budov. Za obor Facility management jsme obdrželi v roce 2015 cenu FM AWARD v kategorii Projekt roku. A tak tento oceněný obor nyní rozšíříme o témata, jako jsou poplachové zabezpečovací a tísňové systémy, požární signalizace, mechanické zábranné systémy atd.

V lednu 2016 TZB-info překročilo 880.000 návštěv/měsíc. Věříme, že ORSEC.cz přivede mezi naše čtenáře další odborníky. Vítáme nové čtenáře i jejich náměty na články a aktivity, upozornění na zajímavé akce, publikace a zajímavé realizace z jejich oboru.

Společně s portály TZB-info, ESTAV.cz a Kalkulátorem cen energií tak nyní tvoří nyní ORSEC jednu rodinu.

Bezpečnostní a elektrotechnický portál ORSEC se stal oficiálně součástí odborného portálu TZB-info od 1.3.2016.

Přijímací ceremoniál i s muzikou proběhl první den veletrhu Aqua-therm Praha 2016:

"Pásku pro slavnostní ceremoniál jsme vybrali symbolickou s nápisem hasiči, protože požární ochrana je jedním ze silným témat ORSECu. Nicméně nápis "vstup zakázán" se nám rozhodně nehodí, potřebovali bychom "vstup povolen", nebo ještě lépe "vítejte na TZB-info", řekla při zahájení Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., ředitelka TZB-info a ESTAV.cz a poděkovala za pásku Sboru dobrovolných hasičů Mokropsy.

Přestřižení pásky na slavnostním ceremoniálu. Zleva: Ing. arch. Oldřich Rejl, šéfredaktor portálu ESTAV.cz, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., ředitelka TZB-info a ESTAV.cz, Michal Randa, CEO Orsec, Martin Pavlata, zástupce MDL Expo, pořadatele veletrhu Aqua-therm.

Bezpečnostní situace v oblasti Plzně a obce Kvasiny

22.1.2017 | MVČR
Vzniká pracovní skupina. Řešit bude bezpečnostní situaci v okolí Kvasin a Plzně. Klíčová bude také – jak řekl ministr vnitra – debata se zaměstnavateli.

TZB-info - rekapitulujeme a chystáme změny

31.12.2016 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Vážení čtenáři, autoři, kolegové a partneři. Děkujeme Vám za spolupráci v roce 2016. Přejeme Vám i Vašim blízkým v novém roce hodně zdraví, spokojenosti a úspěchů. Věříme, že v roce 2017 najdeme společně řadu zajímavých témat. Těšíme se na spolupráci, na Vaše názory, náměty a výzvy.
diskuse: 9 příspěvků, poslední 04.01.2017 08:28
Turnikety v atriu, foto: Aproks s. r. o.

Integrace poplachových systémů do inteligentní budovy

2.12.2016 | Michal Randa, redakce
V rámci integrace poplachových systémů do inteligentních budov se potkávají dva naprosto rozdílné přístupy. Podstatou inteligentních budov je sdílení maxima informací a provázaní funkcí dříve plně autonomních systémů. U poplachových systémů je naopak zakořeněna jistá konzervativnost.

Klíčové hospodářství, snížení administrativy a zvýšení bezpečnosti s Assa Abloy

2.12.2016 | redakce
Zajímavá je kombinace standardní cylindrické vložky s moderní elektronikou, která umožňuje jednoduše zablokovat ztracený klíč nebo změnit práva uživatelů. Systém Traka 21 je snem všech, kteří s někým jiným sdílí společné klíče. Systém zaznaménává kdo a kdy si klíč půjčil a kdy jej vrátil.

Hlásiče, hasicí přístroje i požární dveře. Jaká jsou pravidla požární ochrany v českých firmách

26.11.2016 | Frigomont, a. s.
Požáry v kancelářských budovách, skladech a výrobních halách patří mezi největší strašáky tuzemských podniků. Škody na majetku v případě požárů ve firemních provozech šplhají ke stovkám milionů korun, případné ztráty na lidských životech pak penězi nelze ani vyčíslit. Podívejte se, jaké jsou povinnosti podniků v oblasti protipožární ochrany a jak vypadá standardní zabezpečení.

Výjimečný bezpečnostní alarm JABLOTRON 100

14.11.2016 | JABLOTRON ALARMS a.s.
Zabezpečovací systém JABLOTRON 100 se špičkovými parametry a nadčasovým designem profesionálně ochrání byt, dům nebo firmu před zloději i před požárem, a navíc nabízí řadu funkcí z oblasti domácí automatizace. A to vše při zachování velmi jednoduchého a srozumitelného ovládání.
Konference „20 let prevence kriminality v ČR“, foto redakce TZB-info

V Praze se uskutečnila mezinárodní konference „20 let prevence kriminality v ČR“

6.11.2016 | Michal Randa, redakce
Tématem letošního ročníku, který završil období předchozí Strategie prevence kriminality v České republice na léta 2012 až 2015, bylo „Bezpečné město – naše společná věc“. Oceněné nejlepší preventivní projetky jsou z Ostravy, Kolína a Brna.

Ozvěny 5. semináře TZB-info Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi

5.11.2016 | Petra Gütterová, redakce
Začátkem října 2016 se v Aquapalace Hotel Prague uskutečnil další 5denní seminář pro facility managery. Odborným garantem byla opět česká pobočka mezinárodní asociace facility manažerů IFMA CZ. Pořadatelem semináře je odborný portál TZB-info. Jaké byly reakce? Na březen 2017 se můžete přihlásit i Vy.

České národní poklady v pražském Klementinu chráněné vysokotlakým hasicím systémem HI-FOG

2.11.2016 | KLIKA-BP, a.s.
V článku představíme systém HI-FOG, hasicí zařízení na bázi vysokotlaké vodní mlhy a zajímavé instalace v rámci České republiky.

Požární ochrana památkových objektů z hlediska požární bezpečnosti staveb

31.10.2016 | Ing. Eva Polatová, bezpečnostní ředitelka, Národní památkový ústav
V následujících řádcích naleznete některá témata obsažená v metodice požární ochrany památkových objektů. Mezi ně patří protipožární nátěry, rozdělení objektu do požárních úseků a půdní prostory a střechy.

Facility manager a poplachové systémy - jednodenní školení v listopadu

29.10.2016 | redakce
TZB-info pořádá na podzim jednodenní tématický seminář pro facility managery na téma poplachové zabezpečovací a tísňové, kamerové a přístupové systémy a jejich kombinace. Jak to je s výběrem podle ceny a jak si v praxi poradit při výběru nejvhodnějšího řešení?

Luxusní designové detektory pohybu sluší každému interiéru

20.10.2016 | JABLOTRON ALARMS a.s.
U detektorů a sirén se logicky řeší hlavně jejich dokonalá funkčnost a spolehlivost. Při výběru zabezpečovacího systému svou roli ale hraje i estetická stránka, která bývá často u výrobců upozaděna. Jablotron proto představil novou řadu detektorů pohybu, které díky čistému designu a variabilitě montáže hravě zapadnou i do luxusního interiéru.
Siemens, systém požární signalizace Sinteso

Požární signalizace Siemens pro tradiční pivovar

16.10.2016 | Siemens, s.r.o.
Společnost Siemens realizuje prostřednictvím své divize Building Technologies rozsáhlou modernizaci a rozšíření systému požární signalizace pro historickou budovu pivovaru Feldschlösschen ve švýcarském Rheinfeldenu.

Zařízení elektrické požární signalizace

10.10.2016 | Ing. Václav Kratochvíl, Ph.D.
Článek obsahuje popis zařízení elektrické požární signalizace jako požárně bezpečnostního zařízení, které je součástí vybavenosti objektů a technologií včetně zásad pro jeho navrhování, instalaci a provozování.
Siveillance Viewpoint divize Building Technologies společnosti Siemens kombinuje v jedné platformě disciplíny požární a fyzické bezpečnosti

Software, který umožňuje bezpečnostnímu personálu reagovat rychle a efektivně na incidenty

7.10.2016 | Siemens, s.r.o.
Siveillance Viewpoint divize Building Technologies společnosti Siemens kombinuje v jedné platformě disciplíny požární a fyzické bezpečnosti. Jde o první nabídku svého druhu kombinující v integrované platformě funkce danger managementu a command and control.
Mezinárodní konference bezpečnostního managementu KBM 2016

Mezinárodní konference bezpečnostního managementu KBM 2016, ASSET PROTECTION

6.10.2016 | ASIS International - Česká republika, Jaromír Průša, předseda ASIS CZ
Asset Protection má z pohledu bezpečnosti mnoho významů. Základem je celková bezpečnost od prvního bezpečnostního plánování, zpracování procedur a směrnic, nastavování režimu, služeb bezpečnostních agentur, aktivit vlastních zaměstnanců, personální bezpečnost, krizové řízení.

Zpracování plánu BOZP pro údržbu

4.10.2016 | BOZPprofi
Novela zákona č. 309/2006 Sb. dle výkladu části odborníků ukládá povinnost zpracovat plán pro danou stavbu výslovně koordinátorovi. Zcela nová příloha stanovuje požadavky na plán BOZP i při dokončovacích pracích kolem objektu, např. chodníky, osvětlení, a při provádění udržovacích prací.

Zpřísňování bezpečnostních opatření u provozovatelů a majitelů měkkých cílů

28.9.2016 | ASIS International - Česká republika
Dne 8. 9. 2016 uspořádala česká pobočka ASIS INTERNATIONAL kulatý stůl na téma Zpřísňování bezpečnostních opatření u provozovatelů a majitelů měkkých cílů – zejména obchodních center.

Nouzové osvětlení

12.9.2016 | plk. Ing. Zdeněk Hošek, Ph.D., MV ČR, GŘ HZS ČR
Nouzové osvětlení je jedním z velmi významných druhů požárně bezpečnostních zařízení podmiňujících požární bezpečnost stavby nebo jiného zařízení. I když se ve smyslu vyhlášky č. 246/2001 Sb., o stanovení podmínek požární bezpečnosti a výkonu státního požárního dozoru, ve znění vyhlášky č. 221/2014 Sb. nejedná o vyhrazený druh PBZ, náleží nouzové osvětlení bezesporu k velmi významným prvkům požární bezpečnosti staveb.

Detekce požáru a další funkce systémů na blížící se konferenci Požární bezpečnost staveb

3.9.2016 | redakce
Jaké nadstavbové funkce lze požadovat od moderních detekčních systémů? Zveme vás na konferenci TZB-info 21.9.2016 v Praze. Dále také přednášky na téma porovnání přistupu jednotlivých specialistů a role odpovědných osob nejen Hasičského záchranného sboru.

další články

Projekty 2017

 
 

Aktuální články na ESTAV.czPraha znovu pořídí změnu územního plánu pro metro DCo připravit před pokládkou dřevěné podlahyPovrchová úprava kašírování neboli laminování, olepování, potahování