nápověda  mapa portálu
kde
hledat
   Katalog firem a výrobků   kalendář akcí   obsahy časopisů
   publikace   normy   plné texty právních předpisů
vybervse vybrat vše  vybernic zrušit výběrprohledat diskusní příspěvky
řazení 
platnost

Chtěli jste najít:
Porovnání nákladů na vytápění TZB-info
 
Témata:
 
Katalog firem a výrobků:
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem  |  www.ac-heating.cz
 
Na dotaz porovnání nákladů na vytápění zobrazuji odkaz 1-50 z přibližně 787 nalezených.
 [další stránka >>>]
[článek]Populární porovnání nákladů na vytápění 2.11.2000
Populární porovnání nákladů na vytápění 2.11.2000 Velice nás potěšilo, že jsme se zařadili mezi respektované internetové servery citované celostátními deníky. Lidové noviny totiž dnes v článku "Většina lidí chce v zimě topit plynem" zveřejnily přehled cen za vytápění, který čerpá z naší porovnávací tabulky. Petr Babiš
[zpráva]Proběhla aktualizace výpočtu Porovnání nákladů na vytápění podle druhu paliva 22.4.2011
Proběhla aktualizace výpočtu Porovnání nákladů na vytápění podle druhu paliva 22...2011 Aktualizovali jsme Výpočet nákladů na vytápění. Na začátku výpočtu můžete nově zvolit Vypočítat náklady na ostatní spotřebu elektrické energie,..
[článek]Nové ceny v tabulce porovnání nákladů na vytápění od 1.1.2001 10.1.2001
Nové ceny v tabulce porovnání nákladů na vytápění od 1...2001 Do tabulky porovnání nákladů na vytápění jsme doplnili ceny zemního plynu a elektřiny platné pro rok 2001... jak se změnily celkové náklady na vytápění... Zatímco loni byly náklady na topnou sezónu rodinného domku při vytápění zemním plynem nižší než při vytápění peletkami,.. Podrobné údaje získáte v tabulce porovnání nákladů na vytápění podle druhu paliva...
[článek]Porovnání nákladů na vytápění na TZB-info zcela nově 14.1.2013
Porovnání nákladů na vytápění na TZB-info zcela nově 14...2013 Výpočetní pomůcka Porovnání nákladů na vytápění je nejstarší a až do současnosti i nejnavštěvovanější aplikací portálu... Bylo proto nutné zpracovat zcela nové Porovnání nákladů na vytápění...POROVNÁNÍ NÁKLADŮ NA VYTÁPĚNÍ PODLE DRUHU PALIVA“.. Na druhou stranu se zvyšujícími se nároky na komfort stoupala potřeba tepla na přípravu teplé vody a spotřeba elektrické energie pro všechny ty pračky,.. které mají významný vliv na celkové náklady na vytápění... Takže zatímco ještě v devadesátých letech byly náklady na vytápění ..
[článek]Náklady na vytápění rodinného domu tepelným čerpadlem v roce 2005 a porovnání s rokem 2004 21.3.2005
Náklady na vytápění rodinného domu tepelným čerpadlem v roce 2005 a porovnání s rokem 2004 21...2005 Článek je ukázkou praktického hodnocení nákladů na energie rodinného domu při provozu vytápění tepelným čerpadlem... na podlahovém vytápění 32/28 °C... Pro ekonomické hodnocení zdroje tepla budeme vycházet pouze z hlediska požadavků na vytápění a přípravu TUV...Celková výpočtová spotřeba energie na vytápění a přípravu teplé vody - referenční stav/vytápění TČ ..
[článek]Optimální volby zdroje - porovnání nákladů na vytápění - II. díl 12.11.2007
Optimální volby zdroje - porovnání nákladů na vytápění - II...2007 II díl článku se věnuje ekonomickému vyhodnocení a porovnání ivestičních a provozních nákladů na vytápění a přípravu TV,..Publikovaný text je zaměřen na porovnání investičních nákladů na instalaci jednotlivých koncepcí vytápění... Pro účel tohoto srovnání jsou rozděleny na náklady investiční a náklady provozní... Výpočtové pomůcky na webuPorovnání nákladů na vytápění 4...3 Varianty pro hodnocení investic Investice jsou hodnoceny vždy k určité referenční investici (systému vytápění). Její výběr je proveden v závislosti na..
[článek]Optimální volby zdroje - porovnání nákladů na vytápění - I díl 5.11.2007
Optimální volby zdroje - porovnání nákladů na vytápění - I díl 5... která měla za cíl porovnat výši investičních a provozních nákladů na základě skutečného zpracování různých variant prováděcího projektu vytápění rodinného domu... s ohledem na roční potřebu tepla na vytápění a přípravu teplé vody... Dodatek k výpočtu potřeby tepla na vytápění pro tepelná čerpadla Výkon tepelného čerpadla v závislosti na venkovní teplotě se stanoví graficko - početní metodou...
[tabulka]Porovnání nákladů na vytápění TZB-info
Porovnání nákladů na vytápění TZB-info Výpočet a grafické porovnání nákladů na vytápění, teplou vodu a elektrickou energii v budovách Výpočet a grafické porovnání nákladů na vytápění,.. Výpočetní pomůcka zahrnuje do porovnání náklady na přípravu teplé vody,.. Vzhledem narůstajícímu z podílu celkových nákladů jsou do porovnání zahrnuty i poměrné roční náklady na pořízení investice a průměrné roční náklady na údržbu po dobu předpokládané životnosti... porovnání nákladů na vytápění srovnání porovnávač srovnávač kalkulátor kalkulačka náklady ceny paliv topení tepelná čerpadla zemní plyn plynové ..
[článek]TZB-2002: Porovnání nákladů na energie v budovách 19.11.2002
.. Porovnání nákladů na energie v budovách 19...2002 Na základě připomínek k současné porovnávací tabulce nákladů na vytápění byla zpracována zcela nová pomůcka pro porovnání nákladů na energie v budovách.Tabulka pro porovnání nákladů na vytápění je zaručeně nejstarší výpočetní pomůckou na internetovém portálu TZB-info... Dnes obě porovnávací tabulky nákladů na vytápění jednotně nazvané TZB-EkoWATT tabulka nákladů na vytápění dávají shodné výsledky... Můžete si zde jednoduchým způsobem porovnat jak by se změnily Vaše náklady na vytápění (mají nejvýraznější podíl celkových nákladů na energie..
[článek]Porovnání vytápění NED elektřinou a plynem 10.6.2008
.. Vzhledem k zaměření společnosti FENIX jde nejčastěji o dotaz na porovnání teplovodního systému s plynovým kotlem a elektrického přímotopného vytápění... Proto jsou do pořizovacích nákladů na vytápění tohoto domu zahrnuty i náklady na připojení objektu k rozvodu zemního plynu,.. že pořizovací náklady na elektrické podlahové vytápění byly v podstatě poloviční proti klasickému teplovodnímu systému s radiátory a to i přesto,.. Při vytápění plynem činily u RD v Nových Sedlicích náklady na vytápění 11 tis CZK... že tepelné čerpadlo pracuje s koeficientem dvě (teoreticky po celou topnou sezonu),..
[tabulka]Porovnání nákladů na vytápění podle druhu paliva
Porovnání nákladů na vytápění podle druhu paliva 5... Prosím přejděte na novou komplexní verzi výpočtu porovnání nákladů na vytápění... energie Ceny paliv a energií Diskuse k porovnání nákladů na vytápění .. Hnědé uhlí (kg) - Kamna na uhlí (50%) Hnědé uhlí (kg) - Klasický kotel na uhlí (55%) Hnědé uhlí (kg) - Klasický kotel na koks (62%) Hnědé uhlí (kg) - Automatický kotel na uhlí (80%) Černé uhlí (kg) - Kamna na uhlí (50%) Černé uhlí (kg) - Klasický kotel na uhlí (55%) Černé uhlí (kg) - Klasický kotel na koks (62%) Černé uhlí (kg) - ..
[tabulka]Porovnání nákladů na vytápění podle druhu paliva
Porovnání nákladů na vytápění podle druhu paliva 5... ...? Porovnejte si možné náklady na vytápění!.. energie Ceny paliv a energií Diskuse k porovnání nákladů na vytápění !-- -- !-- -- !-- PLATNOST CEN (ceny jsou uvedeny včetně DPH) Plyn El... Hnědé uhlí (kg) - Kamna na uhlí (50%) Hnědé uhlí (kg) - Klasický kotel na uhlí (55%) Hnědé uhlí (kg) - Klasický kotel na koks (62%) Hnědé uhlí (kg) - Automatický kotel na uhlí (80%) Černé uhlí (kg) - Kamna na uhlí (50%) Černé uhlí (kg) - Klasický kotel na uhlí (55%) Černé uhlí (kg) - ..
[článek]Ekonomické porovnání provozu pasivního domu a běžné výstavby 30.1.2012
.. Porovnání systémů vytápění bylo provedeno na základě reálných cenových nabídek a ceníků odpovídajících cenové úrovni prvního pololetí 2011... Za provozní náklady však často považují pouze náklady spojené s vytápěním,..V investičních nákladech nejsou započteny náklady na přípojku (elektrickou či plynovou). Investice byla stanovena dle ceníků jednotlivých výrobců ve stejné kvalitativní úrovni systémů...SystémInvestiční náklady[Kč]Náklady na ÚT+TVvčetně údržby systému[Kč]Náklady na osvětlenía spotřebiče[Kč]Náklady na pomocné energie[Kč]Celkem provozní náklady[Kč] ..(Graf 1) Graf 1 znázorňuje ..
[článek]Porovnání provozních nákladů hybridního systému (plyn a elektřina) a čistě elektrického systému 13.2.2017
Porovnání provozních nákladů hybridního systému (plyn a elektřina) a čistě elektrického systému 13... Porovnání se systémem s kotlem na zemní plyn Díky výše zmíněným reálným datům je možné poměrně přesně stanovit i provozní náklady systému,.. Porovnání provozních nákladů všech tří systémů ..Otopná sezónaElektrické vytápěníHybridní systémVytápění s kotlem na zemní plyn –..
[článek]Výpočet nákladů na vytápění TZB-info je nutno používat se znalostí věci a s pečlivostí 21.11.2013
Výpočet nákladů na vytápění TZB-info je nutno používat se znalostí věci a s pečlivostí 21...2013 Výpočet nákladů na vytápění je pomůcka pro každého,..Porovnání nákladů na vytápění na TZB-info je pomůcka pro každého,.. Například náklady jen na vytápění a teplou vodu,..VIDEOPRŮVODCEPorovnání nákladů na vytápění !-- -- ..Porovnání nákladů na vytápění umožňuje zvolit interpretaci výsledků celkem čtyřmi různými způsoby:.. Pouze palivové náklady na vytápění .. Palivové náklady na vytápění a přípravu teplé vody .. Palivové náklady na vytápění,.. Náklady na vytápění:..Výpočet nákladů na vytápění..
[článek]Jak snížit náklady na vytápění? V Brně vybrali správné řešení a uspořili 64 % nákladů! 12.9.2011
Jak snížit náklady na vytápění?.. vytápění regulace úspora úspory topení voda ohřev vody vyúčtování bytové domy panelové panelák odečty porovnání nákladů na vytápěníSpolečenství pro dům Slepá 26,.. ÚSPORY NA ZÁKLADĚ REKONSTRUKCE DOMU Porovnání spotřeby tepla před a po revitalizaci budov přineslo neuvěřitelné výsledky... že výsledná úspora pro rok 2011 by podle průběžných výsledků mohla dosáhnout úspor až téměř 40 %! Náklady vynaložené na zavedení nových technologií pro topení a ohřev teplé užitkové vody se nám vrátí do pěti let...
[zpráva]Co vše umí systém CEM - Kontrola nákladů? 23.5.2011
.. to jsou náklady na bydlení pod kontrolou... vytápění regulace úspora úspory topení voda ohřev vody vyúčtování bytové domy panelové panelák odečty porovnání nákladů na vytápěníCo přinese CEM uživatelům bytů?.. Úspora energie na topení a ohřev teplé vody se příznivě projeví ve snížení jejich nákladů na bydlení...Můžete reagovat na zvýšené náklady i na havarijní stavy okamžitě...
[článek]Porovnání cenových relací jednotlivých druhů paliv a energií 26.5.2004
.. propan-butan) jsou vedle rozdílných nákladů na dopravu do místa spotřeby závislé na cenové politice jednotlivých dodavatelů těchto paliv (Český plyn,.. Hodnoty ročního stupně využití kotle jsou podstatně nižší než hodnoty jmenovitých účinností a skutečné roční náklady na topení jsou tedy vyšší než náklady,..Náklady na vytápění propanem jsou jednoznačně a trvale nejvyšší ze všech druhů paliv a energií... že ceny dálkového tepla jsou sice nejvyšší ze všech druhů paliv a energií (s výjimkou kapalných uhlovodíkových paliv), avšak uživatelům CZT odpadají investiční náklady na zařízení pro ..
[článek]Přítomnost a budoucnost elektrického vytápění 2.3.2001
..cz Jak je to doopravdy s výší nákladů na přímotopné elektrické vytápění?.. které v rámci různých populárních srovnání nákladů na jednotlivé typy vytápění zcela pomíjejí nejen výjimečnou regulovatelnost zejména elektrických přímotopných soustav ale i další výhody plynoucí pro jejich uživatele např... prostým a jednoduchým přepočtem těchto jednotek na kWh potom spolu s autory docházíme k ročním spotřebám elektrické energie na vytápění v těchto objektech,.. že spotřeba energie na odběrní místo se v horizontu posledních pěti let mění jen nepatrně ( často je totiž i v ..
[článek]Nejvýhodnější varianta vytápění v roce 2014 20.4.2015
.. vždyť náklady na vytápění stále rostou a jestliže dnes tvoří významnou položku rodinných rozpočtů,.. že pro tyto účely máme již velice dlouho k dispozici pomůcku Porovnání nákladů na vytápění TZB-info... Příkladem budiž tabulka porovnávající roční náklady na vytápění v roce 2014 uveřejněná na portálu Energostat... že tabulka jasně hovoří o ročních nákladech na vytápění za rok 2014 a máme k dispozici i předpokládanou spotřebu za tento rok,..Roční náklady na vytápění v 2014 [Kč,.. že úsporný rodinný dům s dvoutřetinovou výměrou oproti tomu mému má mít roční náklady na vytápění 66 617 Kč a ..
[článek]Náklady na vytápění rodinného domu tepelným čerpadlem a "zdražování" elektrické energie 10.4.2006
Náklady na vytápění rodinného domu tepelným čerpadlem a "zdražování" elektrické energie 10...2006 Článek se zabývá provozními náklady na vytápění rodinného domu tepelným čerpadlem... r., cenové politiky jednotlivých distributorů a vedle mnohých diskuzí a ohlasů na toto téma je dále pojednáno o "navýšení" nákladů na vytápění pomocí TČ na konkrétním příkladě... V souvislosti s instalací TČ má přímý dopad jak na investiční tak i na provozní náklady volba typu TČ a úroveň projektu a realizace celého systému... Náklady na údržbu zahrnují zejména náklady na zajištění servisních prohlídek... ..
[článek]Efektivita podlahového topení na úrovni 21. století 17.5.2013
.. Tento článek se zaměřuje právě na tento způsob vytápění a zejména na jeho efektivní řízení... protože se zákazník obává růstu nákladů na vytápění nemovitosti... Jednoduchá instalace topných fólií a poměrně nízké investiční náklady snižují celkové náklady na pořízení tohoto podlahového topení... Tato optimalizace při zónové regulaci podlahového topení dokáže značně ušetřit náklady na vytápění... Aplikace systému topné fólie celkově zvyšuje komfort pro obyvatele dané nemovitosti a snižuje náklady na vytápění bytu (obr... Porovnání ročních provozních nákladů pro různé způsoby vytápění bytu 1..
[článek]Odpojení panelového domu od teplárny a náhrada zdroje tepla tepelným čerpadlem 4.6.2013
.. stoupají neustále náklady na dodávku energií... porovnání nákladů na vytápění srovnání porovnávač srovnávač kalkulátor kalkulačka náklady ceny paliv topení tepelná čerpadla zemní plyn plynové kotle kotel elektrickáBydlení v panelových domech a vysoké náklady na energie Podstatná část české populace využívá k bydlení panelové domy... Při porovnání provozních nákladů viz redakční výpočet Porovnání nákladů na vytápění TZB-info vychází z dostupných variant nejlépe využití tepelných čerpadel... Při uzavření servisní smlouvy je možno na přání zákazníka prodloužit záruku na zařízení až na 10 let..
[zpráva]Rekapitulace letošní zimy ve zpravodajství ČT 11.3.2015
.. Dobrá regulace se významným dílem podílí na úsporném vytápění... vedoucí redaktor Vytápění TZB-info Pro porovnání nákladů na vytápění můžete na TZB-info využít:..Porovnání nákladů na vytápění TZB-info. Výpočet a grafické porovnání nákladů na vytápění,.. Náklady za vytápění,.. Podívejte se na náklady jako celek v Porovnání nákladů na vytápění TZB-info. Samotné náklady na vytápění jsou jen jednou z nákladových položek:..
[článek]Program prodloužené záruky kotlů Thermona 2.4.2013
.. porovnání nákladů na vytápění srovnání porovnávač srovnávač kalkulátor kalkulačka náklady ceny paliv topení tepelná čerpadla zemní plyn plynové kotle kotel elektrickáProgram prodloužené zárukyPotvrzení o provedení servisní prohlídky Lhůta 36 měsíců od data uvedení do provozu slouží po splnění záručních podmínek pro odstranění případné výrobní vady...
[článek]Jak rostou náklady na energie? 14.10.2004
.. Dům K(klasický) Dům N(nízkoenergetický) Výpočtová tepelná ztráta 15 kW 6 kW Výpočtová venkovní teplota - 15 °C - 15 °C Výpočtová vnitřní teplota (průměrná) 19 °C 19 °C počet vytápěcích dnů 240 240 Investiční náklady na klasický kotel 40 000,- 40 000,- Investiční náklady na kondenzační kotel 80 000,- 80 000,- vypočtená potřeba tepla na vytápění(pomocí softw... Nikoliv porovnávat jen izolovaně náklady na vytápění, ale vzít v úvahu i náklady na ohřev TUV a náklady na ostatní spotřebu energie,..modrozelené pole - roční..
[článek]AC Heating: Ekonomická analýza investice do tepelného čerpadla 4.6.2013
.. vytápění topení nízkoenergetický voda ohřev vody podlahové vytápění podlahovka stěnové stěny stropní stropy oze obnovitelné soláry solární tepelná čerpadla TČEkonomickým subjektem se rozumí celé spektrum klientů,.. Předpokládaná roční potřeba tepla na vytápění a ohřev TUV:.. odhad ročních nákladů na provoz Pro vytápění objektu jsou zvažovány tyto tři zdroje:.. celoroční ohřev TUV) Tabulka 1 obsahuje popis instalačních nákladů (cena pořízení) a předpokládaných ročních nákladů na provoz (současné ceny,..VariantaCena pořízeníNáklady topení + příprava TUVNáklady na provoz domácnosti ostatní..
[článek]Porovnání vybraných způsobů akumulace tepelné energie 21.5.2003
Porovnání vybraných způsobů akumulace tepelné energie 21...2003 Porovnání způsobů akumulace tepelné energie z hlediska rozměrů zásobníku,.. kdy se porovnávají náklady na zařízení za celou dobu života. V současném komplexním ekologickém pojetí se prosazuje posuzování spotřeby energie včetně spotřeby na těžbu a zpracování surovin a spotřeby na likvidaci zařízení... Její velikost je určena na základě standardu spotřeby energie na vytápění pasivních staveb,.. Pro stavbu s podlahovou plochou 180 m2 tomu odpovídá roční spotřeba energie na vytápění přibližně 10 GJ...
[článek]Porovnání větrání s rekuperací tepla a teplovzdušného systému vytápění v rodinném domě 14.11.2016
Porovnání větrání s rekuperací tepla a teplovzdušného systému vytápění v rodinném domě 14...2016 Porovnání samostatného systému větrání s rekuperací tepla a teplovzdušného systému vytápění v rodinném domě je častou otázkou investorů... Teplovzdušné vytápění s cirkulačním vzduchem a rekuperací teplaKomfortní větrání s rekuperací tepla/vlhkosti kombinované s odděleným vytápěním ..1Zařízení slouží jako kombinovaná jednotka na větrání a vytápění...Každý teplovzdušný systém musí být ale doplněn o další topné prvky na vytápění místností mimo cirkulaci vzduchu (koupelny,.. …). Na tyto prvky ..
[článek]Vybíráme tepelné čerpadlo 16.2.2012
..2012Energetické služby PRE Na domácí spotřebě energie se z téměř 85 % podílí vytápění a ohřev vody...Při výběru tepelného čerpadla musíme zohlednit i náklady na instalaci –.. Pro porovnání provozních nákladů jsme zvolili domácnost, která obývá rodinný dům a roční spotřeba na vytápění je cca 80 GJ... Na domácí spotřebě energie se z téměř 85 % podílí vytápění a ohřev vody... Roční provozní náklady na vytápění se po jeho instalaci sníží o 30 až 60 % ve srovnání s využitím zemního plynu nebo přímotopného či akumulačního vytápění...Porovnání provozních nákladů na vytápění Funkční ..
[článek]Tepelná čerpadla se systémy plošného vytápění a chlazení 27.7.2015
.. Přednosti plošných systémů vytápění/chlazení Podlahové vytápění/chlazení Při vytápění je z hlediska jednotlivých otopných ploch optimálního přenosu tepla dosaženo prostřednictvím podlahových systémů,.. Porovnání efektivity vytápěcích/chladicích systémů na základě COP a EER Zásadním parametrem pro plošné vytápění a chlazení je teplotní spád pro vytápění a teplotní spád pro chlazení... V případě porovnání provozních nákladů je tedy vždy třeba provést studii na konkrétní stavbě... Podobný systém bude disponovat daleko vyšším chladicím výkonem a zajistí maximální komfort při nízkých ..
[článek]Zdroje energie pro pasivní domy 21.3.2013
.. Z toho přibližně 70 % spotřeby energie tvoří vytápění, zbytek připadá na přípravu teplé vody,.. vytápění tvoří v celkové bilanci sotva třetinu... U pasivních domů vytápění tvoří v celkové bilanci sotva třetinu spotřeby energie...Porovnání spotřeby energie domů s různými standardy a technickou výbavou... Centrum pasivního domu) Kromě potřeby tepla na vytápění je u kvalitního domu jedním z hlavních parametrů také potřeba primární energie... Teplovzdušný systém vytápění Teplovodní kotle a kamna na pelety... Porovnání nákladů na vytápění a ohřev teplé vody podle druhu paliva...
[článek]Příklady použití nového výpočetního nástroje na TZB-info 4.7.2014
..2014 Výpočetní nástroj Porovnání nákladů na vytápění byl v loňském roce doplněn o porovnání nákladů na přípravu teplé vody,.. úspory energií a související obory nazývané souhrnně technická zařízení budov (TZB). Jedním z nejstarších a současně nejnavštěvovanějších výpočetních nástrojů umožňujících uživateli porovnat náklady na vytápění při použití různých paliv bylo POROVNÁNÍ NÁKLADŮ NA VYTÁPĚNÍ... Proti původní verzi již nezahrnuje pouze roční náklady na vytápění,..
[článek]Vytápět rodinný dům tepelným čerpadlem nebo zemním plynem? (I) 26.3.2007
.. Následující článek se zabývá porovnáním nákladů na vytápění RD komfortními způsoby vytápění. Obdobně jako v loňském článku "Náklady na vytápění rodinného domu tepelným čerpadlem a "zdražování" elektrické energie" je i zde uvedeno základní porovnání na příkladu referenčního domu různých,.. navýšených nákladů na vytápění a přípravu teplé vody v roce 2007 oproti nákladům vynaloženým v roce loňském... Zdražení elektrické energie se nejvíce v oblasti vytápění pomocí OZE či alternativních zdrojů odrazí na provozních nákladech TČ (které jsou ovšem stále nižší než při vytápění a přípravě teplé..
[článek]Cena tepla v Praze v roce 2001 24.1.2001
.. Porovnání proměnných nákladů na vytápění Druh paliva energie Cena včetnědopravys DPH(Kč/m3) Výhřevnost(MJ/m3) Cena za 1 GJv palivu s DPH(Kč/GJ) Účinnostzdroje % Palivovénákladys DPH(Kč/GJ) Palivovýnákladna b... Porovnání celkových nákladů na vytápění Druh paliva energie Proměnnénáklady na55 GJ s DPH (Kč) Stále spojenés dodávkou55 GJ s DPH (Kč) Celkové nákladyspojené s dodávkouna 1 GJ s DPH (Kč) Průměrnácena s DPH(Kč/GJ) ..
[článek]Hybridní tepelné čerpadlo Daikin Altherma 11.12.2014
.. že porovnává parametry nákladů na energii (elektřina,.. Díky tomu se zvyšuje účinnost vytápění až o 35 % a výrazně se snižují náklady... že porovnává parametry nákladů na energii (elektřina,.. Díky tomu se zvyšuje účinnost vytápění až o 35 %.PROSTOROVÉ VYTÁPĚNÍ .. Přesný čas přepnutí z provozu tepelného čerpadla na hybridní záleží na charakteristikách dané stavby,.. Nahrazení plynového kotle hybridním tepelným čerpadlem Daikin Altherma znamená úsporu provozních nákladů jak při vytápění,..Porovnání provozních nákladů vůči novému plynovému kondenzačnímu kotli na příkladu typické belgické ..
[článek]Energeticky pasivní dům Rychnov u Jablonce (II) 17.4.2006
..Spotřeba energie na vytápění (kWh/rok) ..Spotřeba energie na vytápění v kWh/m2a .. NT + 4 hod VT). Ve sloupci D35 - bez rekuperace je pro porovnání uvedena varianta větrání okny - pro možné porovnání úspor nákladů díky rekuperaci... EPD Rychnov - porovnání konstrukcí (stejná dispozice) Spotřeba energie na vytápění kWh/m2a... Režijní spotřeba (provoz domácnosti) je u obou objektů shodná a závisí pouze na uživatelích a vybavení domu (v modelovém případě oba domy užívá stejná rodina). Díky menšímu požadavku EPD na vytápění hrají pasivní solární zisky a také zisky z provozu domácnosti ..
[článek]Reakce firmy FENIX na článek "Velkoplošné podlahové vytápění: teplovodní nebo elektrické?" 12.12.2003
Reakce firmy FENIX na článek "Velkoplošné podlahové vytápění:.. ve kterém se porovnání podlahového vytápění v podstatě překlopilo do roviny zda elektriku či plyn... jak tato informace souvisí s porovnáním elektrického a teplovodního vytápění... Než se podíváme na pořizovací náklady... že při porovnání nákladů je nutné vzít v úvahu jen a pouze energii nutnou na vytápění... že díky elektrickému vytápění mám pro všechny tyto spotřebiče energii za cca třetinovou cenu je pro mne důležitá a rozhodně ji do srovnání nákladů na energie zahrnu...
[článek]Jedinečný výpočtový modul SpotrebaDomu.cz 9.1.2013
.. Firma Štorc TZB - autorizované zastoupení a importér elektrického vytápění Raychem a Brink nabízí modul porovnání celkových nákladů za energie spotřebované v domácnosti, který ukazuje porovnání ročních nákladů na energie pro vytápění Raychem,.. Skutečné náklady na vytápění domu Výpočtový modul SpotrebaDomu.cz pomáhá investorům lépe zhodnotit náklady na vytápění domu v čase...
[článek]Prediktivní řízení vytápění budov - pilotní aplikace 15.6.2011
.. 2 Rozdělení budov na jednotlivé bloky Prediktivní řízení (Model Predictive Control - MPC) jsme použili pro řízení vytápění... který je na budově použit pro vytápění a částečně i pro chlazení,.. Poměrem těchto dvou proměnných lze nastavovat důraz na sledování požadované reference (teplota místnosti) či důraz na šetření vynaložené energie... 6 Porovnání energetické náročnosti obou systémů První porovnání označené jako křížové je založené na experimentu,.. že zvýšení vnitřní teploty o jeden stupeň znamená zvýšení nákladů na vytápění přibližně o 6 %. Tab...
[článek]Jakou metodou posoudit přijatelnost změny CZT na dodávku tepla z vlastní domovní kotelny? 6.9.2010
.. Slovenská inovační a energetická agentura (jejím zřizovatelem je Ministerstvo hospodářství SR) vypracovala nezávislý audit - porovnání nákladů a ceny tepla ze systému centrálního zdroje tepla a vlastní domovní kotelny na bázi plynu... zda má možnost individuální automatické regulace vnitřní teploty (bez termoregulačních ventilů), má-li instalované poměrové rozdělovače topných nákladů na otopných tělesech (radiátorech) nebo zda je hodnocení úrovně vytápění podřízeno jiné technologii... Variabilní náklady doplňuje i náklad na technologické hmoty (technologické hmoty slouží na úpravu vody..
[článek]TZB-2004: Porovnání cen tepla 14.2.2005
.. Porovnání cen tepla plynová kotelna - horkovod,..2005 Příspěvek byl přednesen na odborné konferenci TZB-2004 v rámci doprovodného programu veletrhu Aqua-therm Praha 2004 - Zemní plyn pro vytápění - správné řešení. Autor se zabývá na základě konkrétně získaných údajů aktuálními provozními cenami tepla u CZT a plynových kotelen...POROVNÁNÍ CENY TEPLA Z PLYNOVÉ KOTELNY A HORKOVODU .. Výpočet investičních nákladů ..000,- Kč horkovody na nádvoří OA až Sladovny180 m x 8...
[článek]Současná problematika vytápění v ČR – druhá část 8.7.2013
.. Termostatická hlavice je termostat pro udržování optimální teploty v bytě a nikoliv nástrojem na přerušované vytápění!.. Bez tohoto porovnání totiž sebepřesnější čísla na displeji indikátoru nemají žádnou vypovídací schopnost... Za účelem objektivního porovnání výsledků byla fakturačním měřidlem zjištěná roční spotřeba vztažena na jednotku zimy –.. Další porovnání jasně dokumentují nevyrovnanost vytápění... stěžují si na nedostatečné vytápění... že uživatel bez ohledu na vlastnosti bytu a stavby svévolně přerušuje vytápění,..Bude na takové tržní podmínky pamatovat novelizace předpisů..
[zpráva]V porovnání s běžnými novostavbami představuje pas... 19.1.2010
.. V porovnání s běžnými novostavbami představuje pasivní rodinný dům HELUZ Hit více než 80% úsporu nákladů na vytápění... V porovnání s běžnými novostavbami představuje pasivní rodinný dům HELUZ Hit více než 80% úsporu nákladů na vytápění...
[článek]Porovnání topných systémů Regulus 31.10.2010
Porovnání topných systémů Regulus 31... že náklady na vytápění neodpovídají možnostem moderních úsporných zdrojů. Pojďme si tedy společně probrat a porovnat některé vybrané alternativy vytápění z pohledu úsporných zdrojů tepla a zaměřme se na efektivní,.. V objektu je tak instalovaný nejen levný zdroj tepla - vytápění dřevem je stále jednou z nejlevnějších variant vytápění,..
[článek]Výpočtová pomůcka EKONOMICKÁ EFEKTIVNOST INVESTIC (III) 26.10.2005
Výpočtová pomůcka EKONOMICKÁ EFEKTIVNOST INVESTIC (III) Příklad porovnání variant vytápění 26... Nyní se podívejme na možnost vzájemného ekonomického porovnání několika alternativ vytápění nového objektu (tj...Teplovzdušné vytápění Jelikož uvažujeme o vytápění soukromého (nekomerčního) objektu,.. Náklady na roční provoz (náklady na palivo resp... ale naopak s velmi nízkými náklady na provoz... Roční provozní náklady činí 14 311 Kč (náklady na palivo resp...
[článek]Vytápění domů při dnešním vývoji cen energií z fosilních paliv a biomasy jako obnovitelného zdroje energie (II) 7.5.2007
.. S ohledem na význam je tato problematika zahrnuta ve Státním programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie - Program Ministerstva průmyslu a obchodu... S ohledem na tematiku semináře "Vytápění domů" bude naše další pozornost směrována pouze na dřevní hmotu... S ohledem na tuto skutečnost je u kotlů na dřevo dosahována srovnatelná tepelná účinnost s kotli na zemní plyn...5 - Emise škodlivých látek z kapalných paliv v (kg/r) Na základě vypočtených hodnot je možno sestrojit grafické porovnání jednotlivých emisí a tak porovnávat vliv jednotlivých paliv s ohledem ..
[zpráva]Jak udržet náklady na vytápění na uzdě a zároveň efektivně vytopit byt nebo dům? 21.11.2011
Jak udržet náklady na vytápění na uzdě a zároveň efektivně vytopit byt nebo dům?.. s přihlédnutím k možnému zvýšení úroků a cen Porovnání nákladů na vynaloženou energii –.. že infračervené topné zařízení Wellina se zřetelem na všechny srovnávací parametry se v porovnání s ostatními srovnávanými topnými systémy nachází na předním místě ve svém oboru...
[článek]Náměry poměrových indikátorů a skutečná spotřeba tepla 20.9.2010
.. Podíl konkrétního bytu na celkových vytápěcích nákladech domu je určen buď součtem ceny za vytápění jednotlivých místností bytu,.. Z uvedených úhrad za vytápění stejně velkých bytů na stejnou teplotu jednoznačně vyplývá pro právní podmínky v ČR rozúčtování podle části b). Skutečné v praxi reálné teplotní a energetické poměry závisí na vzájemné ovlivnitelnosti a rozdílnosti vstupních fyzikálních podmínek... přepočtu náměru na důvěryhodnou a kontrolovatelnou úhradu podílu na celkových vytápěcích nákladech domu... V důsledku těchto výsledků bylo připraveno na Technické univerzitě v ..
[zpráva]Při individuální výrobě tepla se celkové náklady obvykle ztrácí v řadě položek 2.6.2013
.. zveřejňují teplárenské společnosti ceny tepla běžně na internetu a tato cena zahrnuje všechny náklady spojené s dodávkou tepla. Při individuální výrobě tepla se celkové náklady obvykle ztrácí v řadě položek a lidé si často při volbě způsobu vytápění neuvědomí,..Lidé často zapomínají rozpočítat do nákladů na teplo jednorázovou investici do pořízení zařízení (kotle nebo tepelného čerpadla). Neuvědomí si,.. čtenářům TZB-info je k dispozici Porovnání nákladů na vytápění,..Porovnání nákladů na vytápění je on-line výpočetní pomůcka,.. Výpočet Porovnání nákladů na vytápění porovnává veškeré ..

 [další stránka >>>]
 
 

Aktuální články na ESTAV.czÚstecký kraj rozdělí dalších 156 milionů korun na výměnu kotlůMech v bytě. Živý nebo umělý?Prodej renesančního zámku ze 16. století v Branticích u Krnova na BruntálskuNa náměstí Curieových by mohla vyrůst až sedmipatrová budova