nápověda  mapa portálu
kde
hledat
   Katalog firem a výrobků   kalendář akcí   obsahy časopisů
   publikace   normy   plné texty právních předpisů
vybervse vybrat vše  vybernic zrušit výběrprohledat diskusní příspěvky
řazení 
platnost

Na dotaz he3da zobrazuji odkaz 1-12.
[zpráva]HE3DA postaví závod na výrobu svých baterií v Horní Suché 21.3.2016
HE3DA postaví závod na výrobu svých baterií v Horní Suché 21.3.2016 ČTK Společnost HE3DA postaví ještě letos v Horní Suché na Karvinsku závod na technologie, které pak budou vyrábět velkokapacitní lithiové baterie určené například do osobních automobilů.Do vývoje a vybudování výroby vloží v první etapě 50 milionů eur (zhruba 1,.. ČTK to řekl ředitel společnosti HE3DA pro strategie Václav Binar...7 miliardy korun). Jeho podíl v dceřiné firmě HE3DA Technologies činí 49 procent,..
[článek]Proč nové baterie HE3DA způsobí boom v oblasti energeticky soběstačných budov v Česku? 3.10.2015
Proč nové baterie HE3DA způsobí boom v oblasti energeticky soběstačných budov v Česku?.. a to až 40-50 %. Skutečnou revoluci v akumulaci však může způsobit nová baterie od české společnosti HE3DA. Tento týden HE3DA oznámila,..Společnost HE3DA již úspěšně dokončila technologii výroby 1kWh Li-baterií pro skladování energie a použití v automobilovém průmyslu jako startovací baterie ve 4V,.. V roce 2016 HE3DA plánuje vybudovat plně automatizovanou výrobu a začít dodávat zákazníkům bateriové moduly pro fotovoltaiku,..Zakladatel společnosti HE3DA Jan Procházka je přesvědčen o tom,.. Díky ..
[článek]HE3DA spustila výrobu baterií. Bude pohánět i elektromobily Tesla? 20.12.2016
HE3DA spustila výrobu baterií...2016 Česká společnost HE3DA (čte se „.. Česká společnost HE3DA včera slavnostně otevřela výrobní linku na pilotní výrobu svých revolučních 3D baterií v Praze - Letňanech... Společnost HE3DA se ve svých počátcích potýkala hlavně s financováním... vynálezce technologie HE3DA,.. Vynálezce technologie HE3DA Jan ProcházkaInvestor Radomír PrusSlavnostní spuštění výrobní linky za přítomnosti investorů Radomíra Pruse,.. může HE3DA stavět své baterie na elektrodách silných několik milimetrů... Sériově vyrobený vnitřek 1kWh baterieObal na baterii HE3DA..
[článek]HE3DA: chceme vyrábět akumulátory do automobilů a pro solární pole 4.7.2016
HE3DA: chceme vyrábět akumulátory do automobilů a pro solární pole 4.7.2016 Velká kapacita, vysoká bezpečnost, jednoduchost a levná výroba. Převratných technologií na uskladnění elektřiny je celá řada, baterie HE3DA by však měla být jedna z prvních,.. Technologie HE3DA je patentovaná v řadě zemí světa,.. pod nimi prototyp článku HE3DA o kapacitě 5–.. propojovací a meřící elektronikou a HE3DA akumulátorem), tak tam čekáme druhý trh,.. Společnost HE3DA pro demonstraci svého řešení sestavila názorný minisystém... baterii HE3DA,.. Vlevo prototyp článku HE3DA o kapacitě 100 Wh,..
[článek]Čínská investice 100 milionů eur do českých baterií 19.3.2016
..2016 Česká společnost HE3DA,.. O nové baterie od české společnosti HE3DA se hovoří jako o skutečné revoluci v akumulaci. Na konci roku 2015 HE3DA oznámila,.. že v roce 2016 HE3DA plánuje vybudovat plně automatizovanou výrobu a začít dodávat zákazníkům bateriové moduly pro fotovoltaiku,..Zakladatel společnosti HE3DA Jan Procházka je přesvědčen o tom,.. Díky jednoduššímu procesu HE3DA i nízkým investičním nákladům je to realistické (Tesla 5 miliard dolarů versus desítkám milionů u 3D). Naše technologie jsou dveře masového využití baterií v nejrůznějších oblastech,“..Podle Pruse bude ..
[článek]Jak se daří odvětví průmyslových a domácích akumulátorů - 1. část 11.1.2017
Jak se daří odvětví průmyslových a domácích akumulátorů - 1. část 11.1.2017 K druhému ročníku konference Smart Energy Forum pořadatel – portál Solárnínovinky.cz – přidal rovnou dvě související výstavy, výstavu akumulátorů a výstavu elektromobilů. Obsazenost akce po stránce účastníků i přednášejících ukázala, že o téma akumulace energie rozhodně je zájem a že je v ČR řada zajímavých lidí,.. Mezi nimi nemohla chybět nadějná česká technologie HE3DA a její vynálezce Jan Procházka. Mezi jeho novinky patří demonstrační systém HE3DA,.. Druhou novinkou je pilotní sériová výroba baterií..
[článek]Recept na proměnu energetiky 26.5.2016
Recept na proměnu energetiky Zpráva z 16. energetického kongresu ČR 26... O společnosti HE3DA se již delší dobu hovoří jako o jednom z nejnadějnějších projektů akumulace energie... Baterie HE3DA českého vynálezce Jana Procházky by měla splňovat většinu těchto parametrů a navíc by se její sériová výroba měla rozběhnout již koncem tohoto roku. Prototyp akumulátoru HE3DA Oproti standardním lithiovým bateriím,.. má baterie HE3DA elektrody silné několik milimetrů... že články HE3DA mohou mít různé rozměry... Technologie HE3DA umožňuje vyrobit větší články a tím významně snížit jejich počet ve ..
[článek]Přichází doba akumulátorů 15.11.2015
.. Po vanad-redoxových bateriích došlo na prezentaci dlouho očekávané české revoluční baterie HE3DA (High Energy 3D Accumulator). Kromě společnosti HE3DA se na vývoji 3D baterie podílejí i přední české výzkumné instituce jako Ústav fyzikální chemie J... HE3DA má vyvinutý nejen prototyp,.. Při instalaci k FVE není u HE3DA potřebný power management systém pro řízení nabíjení a vybíjení baterií...
[zpráva]Konference – „Energetické úspory 2020“ 1.3.2017
Konference – „Energetické úspory 2020“ 1.3.2017CLB - Cluster of Low Energy Buildings, z.s. Co lze nebo naopak nelze očekávat od termínu "budova s téměř nulovou spotřebou energie"? Jak nejlépe zajistit optimální energetickou soběstačnost budov a návratnost investic do technologií nebo jak zajistit zdravé energeticky úsporné a ekologické bydlení?Jak vyrobit vlastní energii z OZ? Je možné mít svůj ostrovní dům? Jak uložím energii? Lze ušetřit inteligentním řízením? Jak zajistím zdravé prostředí v domě? Přijďte o tom diskutovat s nejpovolanějšími odborníky na technologickou ..
[článek]Je elektřina hlavním energetickým zdrojem budoucnosti? 10.10.2013
Je elektřina hlavním energetickým zdrojem budoucnosti? Diskusní setkání IVD k tématu Technologický rozvoj v energetice 10.10.2013 Institut pro veřejnou diskusi pořádal další diskusní setkání k energetice. Tentokrát k otázce Je elektřina hlavním energetickým zdrojem budoucnosti? Podle organizátorů je zřejmě zdrojem budoucnosti především jaderná energetika. Obnovitelné zdroje jsou naopak zcela na okraji zorného pole... se kterou nemá nic společného) již několik let vyvíjí údajně převratný lithiový akumulátor HE3DA s vysokou kapacitou,.. Vzhledem k údajným výhodám akumulátorů HE3DA je to ..
[článek]Jak efektivně skladovat elektřinu? Zeptejte se německého experta! 16.10.2016
Jak efektivně skladovat elektřinu? Zeptejte se německého experta! 16.10.2016 Díky novým dotacím se mnozí investoři v Česku připravují na pořízení hybridních fotovoltaických elektráren včetně baterií (tzv. HFVE). Základním rozhodnutím je pro investory zejména volba kvalitního střídače a baterie pro skladování energie. Vyplatí se raději investovat do lithiových baterií nebo do moderní technologie průtočných baterii?Na tuto otázku Vám poskytne fundovanou odpověď Philipp Kai Kairies, šéf vývoje vědeckého výzkumu renomovaného institutu RWTH Aachen v Německu... Návštěvníci výstavy si mohou ..
[zpráva]Investice do těžby lithia v Krušných horách mohou být miliardové 10.4.2017
Investice do těžby lithia v Krušných horách mohou být miliardové 10.4.2017 ČTK Těžba kovu, který se využívá na výrobu baterií, může začít za několik málo let. Vyplývá to z vyjádření investorů, které oslovila ČTK.Od loňského podzimu má všechna povolení k těžbě u Cínovce na Teplicku společnost Cínovecká deponie, kterou ovládá investiční skupina RSJ kolem miliardáře Karla Janečka. Lithium chce těžit povrchově. Hlubinou těžbu pak v lokalitě plánuje společnost Geomet, kterou vlastní australský European Metals Holdings (EMH). Studii proveditelnosti chce mít připravenou do poloviny příštího roku.....

Projekty 2017

 
 

Aktuální články na ESTAV.czKarlovy Vary začnou s přístavbou a rekonstrukcí domu pro senioryV noci ze soboty na neděli bude uzavřená část dálnice D1Čína staví letiště pro ptáky na bývalé skládce odpaduSmíchovská zákoutí na výstavě v Galerii Portheimka