Metodická příručka pro města a obce sousedící s průmyslovými zónami

Datum: 26.5.2017  |  Autor: redakce podle MV ČR

Vláda schválila metodiku jako součást materiálu obsahujícího souhrn dalších přijatých opatření, jejichž cílem je zklidnění situace v problémových lokalitách Královéhradeckého a Plzeňského kraje. Mimo jiné řeší průmyslové zóny z pohledu územního plánování.

Kritickou situaci v oblasti průmyslových zón se rozhodl ministr vnitra řešit vytvořením meziresortní pracovní skupiny počátkem tohoto roku. Cílem skupiny bylo najít řešení problémů, se kterými se obce potýkají v souvislosti s vyšší koncentrací zaměstnaných cizinců. Jedním z výstupů byla také metodika pro obce.
„Jsem rád, že se nám podařilo splnit, co jsme slíbili, tedy vytvořit metodiku, která pomůže obcím řešit jejich problémy s rozvojem průmyslových zón,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. Metodika bude sloužit jako návod městům a obcím, které sousedí či v budoucnu budou sousedit s areály průmyslových zón.

Metodika popisuje možnosti samospráv, jak problematickému stavu na území obce předejít nebo jak tento stav napravit.

Metodika řeší čtyři oblasti:

  • ochranu veřejného pořádku a bezpečnosti,
  • poskytování ubytování pro pracovníky průmyslových zón,
  • poskytování zdravotní péče
  • průmyslové zóny z pohledu územního plánování
Obsahuje tak například základní informace o konkrétních preventivních programech Ministerstva vnitra, popisuje možnosti obce zřídit obecní policii a její pravomoci v oblasti silničního provozu a ochrany veřejného pořádku. Dále také popisuje právní rámec kontroly zahraničních pracovníků a ubytoven.

Metodická příručka pro města a obce sousedící s průmyslovými zónami
 

Hodnotit:  

Datum: 26.5.2017
Autor: redakce podle MV ČRSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (žádný příspěvek, přidat nový)


Projekty 2017

Normy

Knihovna FM

Partneři - Facility management

logo ista
logo Mark2 Corporation

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová
 
 

Aktuální články na ESTAV.czŠumavský park nepřipraví podnikatele o pozemky, řekl soudVýprodej měřicích přístrojů TestoOhřev teplé vody: Úvodní rozvaha a normyPraha prodloužila lhůtu posouzení vlivu stavebních předpisů