Delta v roli experta na semináři projektování staveb v principu BIM

Datum: 12.10.2017 02:00  |  Organizace: DELTA Projektconsult s.r.o.   |  Firemní zpráva

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků uspořádala 20. 9. 2017 v Jihlavě seminář novodobého projektování staveb v principu Building Information Modeling včetně ukázek jeho využití v praxi.

DELTA Projektconsult s.r.o.
Komenského nám 1342/7
674 01 Třebíč

tel.:+420 568 800 800
e-mail:
web:www.delta.at/cz
Praktické ukázky a práci v BIM prezentoval na semináři ze slovenské DELTY Martin Mistřík
Praktické ukázky a práci v BIM prezentoval na semináři ze slovenské DELTY Martin Mistřík


DELTA jako nejvýznamnější projektová kancelář v kraji Vysočina prezentovala princip fungování BIM ostatním projektantům a řemeslům podílejících se na projektu, ukázala praktické zkušenosti a nabité poznatky z již realizovaných projektů. Erik Štefanovič v rámci svého semináře prezentoval především výraznou změnu spolupráce všech zúčastněných na projektu, které sebou princip BIM přináší. Zdůraznil, že BIM nepřináší do českého stavebnictví jen nový software, ale je třeba si uvědomit, že zcela mění formu komunikace a způsob spolupráce všech zúčastněných na projektu. To sebou nese také potřebu sdílení dat se kterými všichni zúčastnění pracují, a tedy i nutnou ochranu těchto dat a informací o daném stavebním projektu. Do své přednášky objektivně zahrnul nejen výčet výhod a užitků, které projektovému týmu i investorovi BIM přináší, ale zmínil také počáteční překážky a nástrahy, které BIM při přechodu na projektování budovy v principu BIM na uživatele čekají.

Kromě tématu BIM se Štefanovič krátce věnoval také produktu Datenpool jako podpůrného prostředku pro inteligentní řízení projektů a nástroje, který zajistí vybraná data v bezpečí. Závěr přednášky se nesl v duchu SMART TEAMU a jeho SMART projektové kultury od které se odvíjí výsledná kvalita stavebního projektu.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

I malá topenářsko instalační firma musí zvýšit ochranu osobních údajů!

5.10.2017 | Ing. Josef Hodboď, redakce
Ochrana poskytnutých osobních dat (GDPR) se netýká jen velkých firem, ale prakticky každé firmy. V příspěvku jsou odkazy na několik informačních zdrojů, které mohou pomoci.

Pozvánka na odbornou konferenci Rekonstrukce TZB v bytových domech

4.10.2017 | redakce
Konference je určena pro všechny, kteří chtějí v bytových nebo komerčních budovách ušetřit, efektivně je spravovat a zhodnocovat. Součástí je publikace Energeticky vědomá rekonstrukce soustav TZB s obsahem více než 170 stran s řadou unikátních textů, tabulek a rad pro plánovaní a provedení rekonstrukce a pro provoz.
foto web Metropole Zličín

Dasbach Smits je nový správce NC Metropole Zličín

16.9. 4:19   Commerz Real, majitel Metropole Zličín, jmenoval Dasbach Smits jako novou správcovskou společnost pro toto své pražské nákupní centrum. více >>>

Když koš je plný, aneb Smart City a kompresní odpadkové nádoby Bigbelly Solar

25.8.2017 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
V Brně se objevily velmi nenápadné, o to zajímavější, nádoby na odpadky. Kompresní odpadkové koše toho umí hodně. Koš sám čidlem zaznamená množství odpadků, sám tyto odpadky slisuje, sám si přivolá svoz odpadů. U investice v desítkách tisíc korun se počítá s její brzkou návratností.

Varovné ceny bytů a domů v ČR

11.8. 1:16   V polovině července 2017 zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Ceny bytů a domů v Česku v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o 12,8 %. Ze zemí Evropské unie to bylo nejvíce. více >>>

Projekty 2017

Normy

Knihovna FM

Partneři - Facility management

logo ista
logo Mark2 Corporation

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová
 
 

Aktuální články na ESTAV.czVinylová podlaha: Podklad, pokládka a netradiční aplikaceNa pečovatelské byty nebo bezbariérové domy půjde 300 mil. KčPostup odvzdušnění otopné soustavyČeský ostrovní dům získal Ekologického Oskara a míří do světového finále