Archiv článků od 8.8.2011 do 15.12.2012

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3  4   

EPC v nemocnici v Pardubicích

Siemens pomůže Pardubické krajské nemocnici ušetřit téměř 120 miliónů Kč

15.12.2012 | Siemens, s.r.o.
V rámci projektu řešeného metodou Energy Performance Contracting (EPC) dojde v areálu nemocnice k instalaci nové energeticky efektivní prádelny a k realizaci dalších úsporných opatření. Siemens v rámci desetiletého projektu smluvně garantuje snížení emisí CO2 o více než 21 000 t a finanční úsporu téměř 120 miliónů Kč.
Eurokomisařka pro otázky klimatu Connie Hedegaard

Česko má šanci zvýšit energetickou efektivitu budov

5.12.2012
Na území ČR vzniká řada moderních budov i provozů, které vyhovují aktuálním normám v oblasti energetické efektivity, nebo jsou dokonce označovány jako nízkoenergetické a inteligentní. Problém s energetickou efektivitou však často přetrvává u budov stávajících. Na řešení tohoto nevyhovujícího stavu poukázala konference s názvem „Úspory energie a metoda EPC“.

Energetický audit – dvacet let historie

24.9.2012 | Ing. Ladislav Tintěra
Energetický audit má v České republice dvacetiletou historii. Prvních deset let bylo obdobím hledání, druhých deset let obdobím zákonné povinnosti. Autor je jedním z našich prvních energetických auditorů. Uvádí osobní zkušenosti o tvorbě metodiky, legislativy i praktickém použití.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 01.11.2012 14:10

Význam intervalu měření v TPM

25.6.2012 | Ing. Karel Mayer, Ing. Martin Pexa, Ph.D.
Systém údržby založený na principech TPM (total productive maintenance) je závislý na jednotlivých fázích údržby. Základním úkolem dobře nastaveného systému TPM je maximální eliminace neplánovaných odstávek zařízení způsobených nejen různými logistickými nebo technologickými prostoji, ale především prostoji způsobenými neplánovanou údržbou.

Izolujte svůj dům na splátky. Ušetříte desítky tisíc!

25.6.2012 | IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.
S využitím Izolace na splátky splácíte úvěr na zateplení z úspor na topení. Izolace na splátky je bankovní produkt s velmi výhodnými podmínkami. Jeho vyřízení je zdarma, postačí pouhé dva doklady. Sami nemusíte dělat nic, vše za vás vyřídí zástupce firmy u vás doma, ani nemusíte jít do pobočky banky.

Energetická účinnost a obnovitelné zdroje energie - seminář EUFORES

28.2.2012 | Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.
V úterý 21. 2. 2012 pořádalo sdružení EUFORES seminář k tématu Národní akční plány pro energetickou účinnost a obnovitelné zdroje energie – implementace a perspektiva v České republice. Seminář proběhl v Senátu Parlamentu České republiky pod patronací jeho místopředsedkyně PaedDr. Aleny Gajdůškové.

Směrnice o ekodesignu změní trh s mokroběžnými a suchoběžnými čerpadly

15.2.2012 | WILO CS, s. r. o.
Budoucnost patří čerpadlům s vysokou účinností, jakým je například čerpadlo Wilo-Stratos PICO. Již nyní splňuje obzvláště přísné požadavky na energetickou účinnost druhé etapy nařízení EU pro mokroběžná čerpadla, platné od roku 2015.

Ocenění za nejlepší projekty smluvně zaručených úspor energie

3.2.2012
Zvítězila kvalita zpracování projektu, který bude obsahovat investice do nejmodernějších energetických technologií v objemu přes 90 miliónů Kč. Přitom všechny vynaložené náklady budou plně splaceny výhradně z dosažených úspor energie, smluvně zaručených dodavatelem energetických služeb.

Jak se dobře vyspat: Fredericia Hospital chce v noci šetřit peníze

28.1.2012 | Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o.
Na základě vládních požadavků, podle kterých mají veřejné budovy snížit spotřebu energie o 4,5 % již v roce 2011 (ve srovnání s rokem 2006), nenechal technický tým Fredericia Hospital kámen na kameni ve svém hledání úspor – což se týkalo i předpojatých představ o tom, jak nemocnice funguje.

Life cycle assessment budov

26.1.2012 | Ing. Stanislav Števo, PhD., Fakulta elektrotechniky a informatiky, Slovenská technická univerzita
Článok sa zaoberá hodnoteniu životného cyklu budov (life cycle assessment) z koncepčného riešenia technického zariadenia (vybavenia) budov, najmä systémov a budov označených ako „energy economic – green“ a pod. Dôraz je kladený na vyvrátenie označenia EE, resp. na fakt, kedy prezentovaný systém úspory energie spotrebuje na svoju výrobu viac energie ako možné úspory systému, počas celej jeho životnosti.

13 základních témat kompletního plánu měření a verifikace

2.1.2012 | Vladimíra Henelová, Michael Ten Donkelaar, ENVIROS, s. r. o.
IPMVP je rámec definicí a metod vytvořený pro řádné posuzování úspor spotřeby nebo odběru energie nebo vody. IPMVP poskytuje uživatelům vodítko při vytváření plánů M&V (měření a verifikace) pro specifické projekty.

Monitoring energetické náročnosti a tepelného stavu bytového domu

14.11.2011 | Ing. Hana Pustayová, prof. Ing. Dušan Petráš, PhD.
Po realizaci energeticky úsporných opatření (zateplení obvodového pláště, výměna oken, hydraulické vyregulování vytápění, atd.) se sníží spotřeba energií na vypočtenou úroveň, na které sa udrží několik roků. Vyhodnocením množství ENCON projektů se zjistilo, že po 1 roce až 2 letech spotřeba energie začne znovu stoupat.
Tchaj-pei 101 získal certifikát LEED Platinum

Věž superlativů Tchaj-pei 101 je „zelená“ i díky technologiím Siemens

11.11.2011 | Siemens, s.r.o.
Moderní budova Tachj-pei 101, která se svou výškou 508 m patří mezi nejvyšší světové stavby, získala díky své energetické účinnosti a konstrukci šetrné k životnímu prostředí certifikát LEED Platinum.

Současná podpora EPC v České republice

7.11.2011 | Ing. Vladimír Sochor, SEVEn, Středisko pro efektivní využívání energie, o.p.s.
Výsledky EPC jsou v ČR velmi dobré. Navíc je poslední dobou metoda EPC stále více podporována. Vláda ČR přijala v říjnu usnesení ke Zprávě o možnostech financování energeticky úsporných projektů v objektech státní správy využitím metody EPC. TZB-info se EPC věnovalo po celý rok 2011.

EPC - Výběr vhodného poskytovatele energetických služeb

17.10.2011 | Ing. Helena Bellingová
Autorka se ve svém příspěvku detailně zabývá jednotlivými kroky, ze kterých se skládá průběh výběrového řízení na poskytovatele energetických služeb. Zvláštní pozornost věnuje zejména oblasti hodnocení nabídek podaných ve výběrovém řízení.

Porovnání dvou typů úsporných projektů v tepelném hospodářství nemocnice

20.9.2011 | Ing. Dušan Bako, konzultant pro úspory energie a financování
Přednáška zazněla na posledním ze seminářů na téma "Snížení energetické náročnosti budov", které byly zorganizovány společnostmi SEVEn a Enviros za podpory divize Divize Building Technologies společnosti Siemens. Semináře měly za cíl podpořit využití energetických služeb a zejména metody EPC pro realizaci projektů zaměřených na úspory energií ve veřejném sektoru. Hlavní cílovou skupinou pozvaných účastníků byli zástupci krajů, měst, obcí a státních organizací a institucí.

FACILITY MANAGEMENT 2011 - 9. konferencia so zahraničnou účasťou

16.9.2011 | Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia
Facility management je považovaný za jednu z nejdůležitějsích služeb s významným přínosem pro výkonnost podniků. Jeho aplikace umožňuje zvýšení konkurenceschopnosti podniku. V současné době poznamenané finanční krizí se stává metoda facility managementu nanejvýš aktuální.

EPC projekt pro Odborný léčebný ústav v Žamberku - OLÚ Albertinum v Pardubickém kraji

22.8.2011 | Ing. Jiří Dupal, Ph.D.
Objekt OLÚ Albertinum je jedním z objektů spadajícího do balíčku objektů Pardubického kraje, kde se aplikovala metoda EPC. Realizací energeticky úsporného projektu došlo ke zrušení centrální parní kotelny a proběhla výstavba nové plynové centrální kotelny o výkonu 1690 kW v budově stávající výměníkové stanice.

Základní informace o oboru Facility management

11.8.2011 | IFMA CZ, Ing. Ondřej Štrup, prezident IFMA CZ
Finanční přínosy zavedení facility managementu činí dlouhodobě cca 30 %, úspora ploch cca 40 %, v krátkodobých odhadech se lze pohybovat v rozmezí 5–15 %. Jedná se např. o úspory ve správě nemovitostí, snížení spotřeby energií, prodloužení životnosti a snížení poruchovosti nemovitostí a majetku.

EPC projekt pro nemocnici Jeseník

8.8.2011 | Ing. Jiří Dupal, Ph.D.
V článku je popsána příprava, realizace a předpokládané výsledky EPC projektu, kterým byla vyřešena rekonstrukce tepelného hospodářství objektu nemocnice v Jeseníku. Realizací úsporných opatření došlo ke zrušení stávající parní kotelny a parních rozvodů. Vybudovaly se 4 nové kotelny + 1 stávající (PAPS).
zpět na aktuální články       1  2  3  4   

Témata 2018

Partner - EPC

logo VENTOS

Partner - Facility management

logo Mark2 Corporation
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPlasty vydrží nejdéle v užitku ve stavebnictvíKarlovarský hotel Thermal se začne opravovat na konci rokuUmění recyklace: Staré cihly rozdrtí a tvoří z nich novéOd noci je uzavřen Libeňský most, tramvaje jsou odkloněny