Konference TZB-info Energetická náročnost budov 2013

Datum: 29.9.2012  |  Autor: Ing. Renata Straková a redakce  |  Firemní článek

Poslanecká sněmovna přehlasovala prezidentské veto a schválila zákon 406/2000 Sb. o hospodaření energií, prováděcí vyhláška je rovněž hotova a tak internetový portál TZB-info potvrzuje konání mimořádné odborné konference 8.11.2012 v Praze.

V tématech odborné konference Energetická náročnost budov bude např. novela zákona č. 406/2000 Sb. a vyhlášky č. 148/2007 Sb. ve vazbě na aktuální dotační tituly a energetický management budov, reakce na rozdíly v energetickém hodnocení budov podle stávající a nové legislativy, komentář konkrétních příkladů.

Pozvánka a přihláška na konferenci Energetická náročnost budov 2013

Konferenci připravujeme již celý rok, precizujeme témata tak, aby byla skutečným přínosem pro praxi. Když v červenci prezident novelu zákona 406/2000 Sb. vetoval, začali jsme zvažovat konání konference, jelikož bez schváleného zákona bychom se pohybovali s přednáškami jen v roli hypotéz.
Ing. Renata Straková, odborný garant konference, již tehdy k situaci řekla: "Zákon pravděpodobně v současné podobě projde schválením poslaneckou sněmovnou a dojde tak k pouhému prodlení legislativního procesu." Situace se dále komplikovala, jelikož opakované projednání a hlasování ve svěmovně bylo několikrát odloženo, když byla upřednostněna jednání o jiných tématech.

19.9.2012 v rámci doprovodného programu veletrhu For Arch jsme pořádali tiskovou konferenci, kde jsme chtěli novináře, odbornou veřejnost i ostatní zájemce seznámit s aktuálním stavem novely zákona i navazující legislativy, možnostmi schválení i s případnými dopady v případě neimplementace evropské směrnice. Shodou okolností právě na tento den bylo na jednání Poslanecké sněmovny dodatečně zařazeno i projednání a hlasování o této novele.

Přímo v průběhu tiskové konference se zúčastnění dozvěděli o schválení novely zákona.

Během tiskové konference a i v následující živé diskusi se jasně ukázalo, jak veřejnost tento zákon rozděluje. Když pomineme výhrady z neznalosti zákona a souvislostí, lze veřejnost rozdělit do dvou skupin. Zastánci zákona se dívají se na direktivu z globálního pohledu ochrany životního prostředí a zákon chápou jako jeden z kroků snižování potřeby energie. Odpůrci zákona jej považují za nadbytečný zásah do osobních svobod o rozhodování o vlastním majetku a navrhují jiné cesty k motivaci k energetickým úsporám.

Nicméně obě skupiny se připojily k potlesku při schválení zákona během tiskové konference. Zákon implementuje evropskou směrnici a na protesty je již nyní pozdě. Hrozící sankce při neiplementaci směrnice jsou zbytečným luxusem. Podstatné je to, že zákon podle evropské směrnice je pouze rámec. V článku Směrnice EPBD II konkrétní čísla nedává, ta se generují v národních legislativách jsme přinesli zajímavosti z přednášky předsedy Pracovní skupiny EPBD KH ČR a rovněž předsedy správní rady SEVEn Ing. Jaroslava Marouška CSc., který upozornil, že všechna konkrétní čísla se generují dále v národních legislativách.

Podrobně o legislativě čtěte v článcích:

 

Datum: 29.9.2012
Autor: Ing. Renata Straková a redakce   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (1 příspěvek, poslední 29.09.2012 18:56)


Projekty 2017

Normy

Knihovna FM

Partneři - Facility management

logo ista
logo Mark2 Corporation

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová
 
 

Aktuální články na ESTAV.czO dotaci na výměnu kotle mohou žadatele připravit jejich chybyOchrana proti pronikání radonu do objektuJak jsme začínali: Pohled do 25 let historie firmy ISOTRA a.s.Kancelářská židle poi se dokonale se přizpůsobí vaší výšce i váze