MMR má na zateplení bytových domů dalších 3,5 miliardy korun

Datum: 22.1.2018 16:25  |  Autor: ČTK, redakce

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má k dispozici dalších 3,5 miliardy korun z evropských dotací na zateplování, výměnu oken a dveří nebo výměnu zdroje tepla pro bytové domy mimo Prahu.

ČTK to dnes sdělila mluvčí MMR Veronika Vároši. Žádosti mohou podávat vlastníci nebo bytová družstva od 2. února do 29. listopadu 2019, její podání by podle MMR mělo být jednodušší než v minulosti. "Chtěli jsme, aby žadatelé byli co nejméně zatíženi administrativou při přípravě projektové žádosti. Na základě zkušeností s předchozími výzvami jsme proto významně zjednodušili proces přípravy žádosti i následnou administraci projektu," uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Oproti předchozím dvěma výzvám může být příjemcem podpory v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) také bytové družstvo jako správce budovy, nikoliv pouze výlučný vlastník. Další změnou je zmírnění definice bytového domu. Až dosud mohl žádat o dotaci pouze vlastník domu se čtyřmi a více byty. Nyní to může být klidně jeden byt, záleží na definici stavebního úřadu. Ani nadále ovšem nebudou podpořeny objekty, které jsou v katastru nemovitostí zapsané jako rodinné domy nebo víceúčelové stavby.

Minimální výše podpory je 300.000 korun na jeden projekt, maximální 90 milionů korun. Projekty musí být dokončeny do 30. září 2021.

IROP navazuje na sedm regionálních operačních programů a částečně na Integrovaný operační program z období 2007 - 2013. V současném programovém období z něj mohou příjemci čerpat 4,6 miliardy eur (117 miliard korun) z evropských fondů a dalších zhruba 19 miliard korun prostřednictvím národního spolufinancování. Spolu s dalšími devíti operačními programy může Česko celkem čerpat 23,9 miliardy eur (asi 610 miliard korun).

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Dotace a malé a střední firmy

17.11.2017 | Ing. Josef Hodboď, redakce
V článku jsou představeny nejvýznamnější závěry z výzkumu mezi malými a středními firmami ohledně jejich vztahu k podávání žádostí o dotace, granty atp. Podíl dotázaných respondentů působících v oblasti stavebnictví byl 19 %. Silně zastoupenou oblastí žádostí jsou dotace na podporu vzdělávání.

Program Podpora bydlení pro rok 2018

2.11.2017 | Ing. Josef Hodboď, redakce
Ministryně MMR ČR vyhlásila pro rok 2018 podpůrné programy v oblasti bydlení.

ČR získá z norských fondů do roku 2021 cca 5 miliard Kč

16.9. 4:22   V novém období získají podporu projekty zaměřené především na vědu a výzkum, ochranu životního prostředí, kulturní dědictví a spolupráci v kultuře, veřejné zdraví, vzdělávání a spolupráci v justici. více >>>

Karla Šlechtová: 2,17 miliard korun na rozvoj bydlení

14.9. 10:33   Vláda ČR dnes souhlasila s návrhem rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) na rok 2018, který předložila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. více >>>

Témata 2018

Partner - Dotace


 
 

Aktuální články na ESTAV.czObchvat Náchoda získal kladný posudek EIABioplasty nepatří do kontejnerů na plastySlnečné kolektory z THERMO|SOLARU môžu byť aj atypické a na balkónochDigitalizace proniká všemi oblastmi našeho života. Stavebnictví není výjimkou