EK má připomínky k návrhu operačního programu Životní prostředí

Datum: 20.10.2014 4:53  |  Autor: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce  |  Zdroj: ČTK

Komisi se například nelíbí plán výměny kotlů spalujících uhlí za nové rovněž uhelné kotle. MŽP chce o připomínkách s Bruselem jednat.

Z připomínek Evropské komise k návrhu takzvaného operačního programu Životní prostředí pro období 2014-2020 mimo jiné vyplývá:
Česká republika by se měla více zaměřit na podporu obnovitelných zdrojů energie při vytápění, zvýšit poměr recyklovaného odpadu, doplnit strategii redukce oxidu dusíku a polétavého prachu. Plánovaná podpora výměny kotlů na uhlí za kotle spalující rovněž uhlí není v souladu s nízkouhlíkovou ekonomikou EU.

Pro ministra životního prostředí je podpora kotlíkových dotací klíčová

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) řekl ČTK, že bude s EK nadále vyjednávat. Podpora takzvaných kotlíkových dotací z evropských zdrojů je pro něj prý absolutně klíčová. Je přesvědčen, že výměna starého kotle na uhlí za nový uhelný nízkoemisní uleví životnímu prostředí.

"Výměna kotlů na uhlí za jiný typ vytápění - například plyn - s sebou nese i vyšší náklady pro občany a je jisté, že zájem ze strany lidí především v těch nejpostiženějších oblastech nebude takový, respektive bude řádově nižší, než když způsob vytápění zůstane zachován," uvedl Brabec s tím, že o tom hovořil s představiteli krajů.
Nový operační program podle něj podpoří i nízkouhlíkové technologie a přechod na jiné zdroje jako jsou obnovitelné zdroje energie.

Další informace najdete na TZB-info:

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Dotace a malé a střední firmy

17.11.2017 | Ing. Josef Hodboď, redakce
V článku jsou představeny nejvýznamnější závěry z výzkumu mezi malými a středními firmami ohledně jejich vztahu k podávání žádostí o dotace, granty atp. Podíl dotázaných respondentů působících v oblasti stavebnictví byl 19 %. Silně zastoupenou oblastí žádostí jsou dotace na podporu vzdělávání.

Program Podpora bydlení pro rok 2018

2.11.2017 | Ing. Josef Hodboď, redakce
Ministryně MMR ČR vyhlásila pro rok 2018 podpůrné programy v oblasti bydlení.

ČR získá z norských fondů do roku 2021 cca 5 miliard Kč

16.9. 4:22   V novém období získají podporu projekty zaměřené především na vědu a výzkum, ochranu životního prostředí, kulturní dědictví a spolupráci v kultuře, veřejné zdraví, vzdělávání a spolupráci v justici. více >>>

Karla Šlechtová: 2,17 miliard korun na rozvoj bydlení

14.9. 10:33   Vláda ČR dnes souhlasila s návrhem rozpočtu Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) na rok 2018, který předložila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. více >>>
Dešťovka © Fotolia.com

O dotaci na využívání dešťové vody zažádalo přes 2300 lidí

8.9. 16:09   O příspěvek na systém pro využívání dešťové vody zažádalo dosud více než 2300 lidí. Uvedl to dnes Státní fond životního prostředí (SFŽP), k němuž se žádosti podávají. více >>>

Témata 2018

Partneři - Dotace


logo HELLSTEIN
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce SvětPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvatele