Centropol se stal novým členem Svazu průmyslu a dopravy ČR

Datum: 23.11.2017 6:51  |  Autor: Ing. Jan Schindler, redakce, podle tiskové zprávy společnosti Centropol

Společnost Centropol, dodavatel elektřiny a plynu v ČR, se stala novým členem Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR).

Společnost Centropol, přední dodavatel elektřiny a plynu v ČR, se stala novým členem Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR). Zástupci Centropolu budou společnost reprezentovat a odborně působit v Expertním týmu pro energetiku a klimatickou změnu.

O přijetí společnosti Centropol jako nového plnohodnotného člena rozhodlo Představenstvo Svazu průmyslu a dopravy ČR na svém říjnovém zasedání.

„Jsme rádi, že můžeme přivítat společnost Centropol jako nového člena. Těšíme se, že se zapojí do řešení aktuální legislativy v oblasti energetiky, zejména že se bude podílet na probíhajících revizích návrhů legislativních materiálů i na úrovni EU. Čekáme také, že odborníci společnosti Centropol přispějí do stále intenzivnější debaty k energetickým úsporám. Věříme, že budou přínosem i pro expertní skupiny Svazu,“ komentuje Dagmar Kuchtová, generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Vybraní zástupci společnosti Centropol se aktivně zapojí do činnosti expertních týmů a skupin SP ČR už na jejich dalším jednání v prosinci letošního roku. Z hlediska tematického rozdělení je pro Centropol klíčová účast v Expertním týmu pro energetiku a klimatickou změnu.

“V rámci jednotlivých pracovních skupin a expertních týmů se chce Centropol prostřednictvím svých zástupců aktivně podílet na vytváření pozic Svazu v jednotlivých oblastech, získat podporu relevantních aktivit v regionech prostřednictvím sítě regionálních manažerů SP ČR a zvyšovat energetickou gramotnost obyvatel České republiky,” říká Aleš Pospíšil, manažer vnějších vztahů a mluvčí společnosti Centropol.

O společnosti Centropol

CENTROPOL ENERGY a.s., je jedním z nejvýznamnějších dodavatelů elektřiny a plynu v České republice. Obsluhuje na 300 000 odběrných míst z řad domácností, firem a institucí. Firma se dlouhodobě umísťuje v první stovce nejvýznamnějších českých firem v žebříčku, který vyhlašuje Sdružení Czech TOP 100. V roce 2016 dosáhl obrat společnosti Centropol bezmála sedmi miliard korun. Majitelem a jediným akcionářem firmy je český podnikatel Aleš Graf.

O Svazu průmxslu a dopravy ČR

SP ČR je nestátní nepolitickou organizací, sdružující zaměstnavatele a podnikatele v ČR. Je největším zaměstnavatelským svazem. Reprezentuje rozhodující část českého průmyslu a dopravy. Zastřešuje 33 svazů a asociací a 142 individuálních členských firem. Celkově hájí zájmy 11 tisíc firem, jejichž prostřednictvím je zaměstnáno 1,3 milionu pracovníků. Jeho posláním je utvářet kvalitní podnikatelské prostředí. Prosazuje zájmy zaměstnavatelů a podnikatelů v ČR i v evropských a mezinárodních organizacích. Zajišťuje navazování vztahů např. formou podnikatelských misí. Organizuje vzdělávací a poradenskou činnost. SP ČR patří mezi povinná připomínková místa pro předpisy, které mají vliv na podnikatelské prostředí. Prosazuje zájmy členů v Radě hospodářské a sociální dohody (tripartitě). V příštím roce SP ČR oslaví 100 let od založení prvního svazu průmyslníků.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Smlouva na dodávku elektřiny nebo plynu po telefonu – výhody a úskalí

18.2.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Uzavírání smlouvy na dodávku elektřiny nebo plynu po telefonu je novou hybnou silou na našem energetickém trhu pro domácnosti a pro malé firmy. Jaké postavení má obchodník a jaké zákazník? V čem spočívá záludnost takových smluv a jak se může zákazník bránit?
diskuse: 1 příspěvek, 19.02.2018 15:12

ČEZ začal nabízet ekologický produkt pro motoristy Zelenou elektřinu

15.2. 6:01   Nový produkt od ČEZ Prodej „Elektřina pro dobíjení“ zaručuje motoristům výhodné ceny elektřiny doma i na cestách. více >>>

Na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKBK) bylo loni uzavřeno 6875 kontraktů

14.2. 7:43   Na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKBK) bylo loni uzavřeno 6875 kontraktů, tedy v průměru 28 kontraktů denně. více >>>

IV. čtvrtletí 2017 v energetice: Růst výroby elektřiny, nižší spotřeba plynu

13.2. 6:22   Energetický regulační úřad zveřejnil statistiky elektroenergetiky a plynárenství za poslední čtvrtletí loňského roku. více >>>

Změny dodavatelů v roce 2017 – úspěšní, neúspěšní, trendy

11.2.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Po propadu v počtu změn dodavatelů v několika předcházejících letech již druhým rokem počty zákazníků, kteří změnili dodavatele, opět rostou. Jaký byl vývoj počtu změn v posledních letech, jaké trendy dominují současným trhem? Kdo je nejúspěšnějším a kdo se drží na chvostu pelotonu?
diskuse: 1 příspěvek, 13.02.2018 18:38
 
 

Aktuální články na ESTAV.czNovinky Zehnder pro zdravé, komfortní a elegantní vytápění a větrání s rekuperacíPředpověď budoucího vývoje pražského rezidenčního trhu není vůbec přízniváOprava čeká Karlův most a dalších 29 mostů ve špatném stavuDlouhodobě nejlepší investice je nemovitost