Nové indikativní ceny plynu

Datum: 8.3.2017 6:09  |  Autor: Ing. Jan Schindler, redakce

Energetický regulační úřad vyhlásil nové indikativní ceny plynu pro druhé čtvrtletí 2017. Účelem jejich zveřejnění je usnadnění zákazníkovi orientaci v nabídkách, aby věděl, jaké ceny plynu jsou s ohledem na vývoj na trhu přiměřené.

Ve srovnání s prvním čtvrtletím jsou nové ceny ve všech kategoriích spotřeby o čtyři koruny dražší. V kalkulátoru při roční spotřebě dvacet megawatthodin a v distribuční oblasti GasNet leží hranice výhodnosti na 31. Místě ze 209 nabídek.

Zveřejněná cena je považována za celkovou cenu dodávky plynu. Ta se skládá z komodity a ze stálého měsíčního platu. Ceny nejsou závazné pro dodavatele, ale ten má možnost se jim v nových nabídkách přizpůsobit. Naproti tomu státem regulované ceny nelze měnit a celková částka spočítána v Kalkulátoru všechny regulované platby obsahuje.

Regulátor zveřejňuje nové indikativní ceny plynu každé čtvrtletí, ty jsou jednotné pro všechny distribuční oblasti jednotné a to i přesto, že cenová politika je v jednotlivých distribučních oblastech rozdílná.

Indikativní ceny nemohou nahradit působení konkurence na úroveň cen a služeb. Přesto jsou v Kalkulátoru cen energií TZB-info uváděny. Zájemce pozná Indikativní cenu plynu ihned podle podle jiné grafické úpravy.


Indikativní ceny plynu na druhé čtvrtletí 2017
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Smlouva na dodávku elektřiny nebo plynu po telefonu – výhody a úskalí

18.2.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Uzavírání smlouvy na dodávku elektřiny nebo plynu po telefonu je novou hybnou silou na našem energetickém trhu pro domácnosti a pro malé firmy. Jaké postavení má obchodník a jaké zákazník? V čem spočívá záludnost takových smluv a jak se může zákazník bránit?

ČEZ začal nabízet ekologický produkt pro motoristy Zelenou elektřinu

15.2. 6:01   Nový produkt od ČEZ Prodej „Elektřina pro dobíjení“ zaručuje motoristům výhodné ceny elektřiny doma i na cestách. více >>>
14.2. 7:43   Na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno (ČMKBK) bylo loni uzavřeno 6875 kontraktů, tedy v průměru 28 kontraktů denně. více >>>

IV. čtvrtletí 2017 v energetice: Růst výroby elektřiny, nižší spotřeba plynu

13.2. 6:22   Energetický regulační úřad zveřejnil statistiky elektroenergetiky a plynárenství za poslední čtvrtletí loňského roku. více >>>

Změny dodavatelů v roce 2017 – úspěšní, neúspěšní, trendy

11.2.2018 | Ing. Jan Schindler, redakce
Po propadu v počtu změn dodavatelů v několika předcházejících letech již druhým rokem počty zákazníků, kteří změnili dodavatele, opět rostou. Jaký byl vývoj počtu změn v posledních letech, jaké trendy dominují současným trhem? Kdo je nejúspěšnějším a kdo se drží na chvostu pelotonu?
diskuse: 1 příspěvek, 13.02.2018 18:38
 
 

Aktuální články na ESTAV.czStovky let zapomenutá technologie pomáhá chránit stavby proti zemětřeseníVIDEO: Moderní a úsporný rodinný dům stavěli ze dřeva, slámy i hlínyPřeživší pádu vilémovského mostu: Podpěry klenby se uvolňovalyJaký druh vytápění zvolit v nízkoenergetických a pasivních domech?