Archiv článků od 8.11.2015 do 19.8.2016

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2   

Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi - přihlašte se na další termíny v 2017

19.8.2016 | redakce
Pro velký zájem otevíráme další termín - březen 2017, hlásit se můžete již nyní. Intenzivní pětidenní seminář s certifikátem managera správy a provozu nemovitostí pořádá TZB-info s podporou IFMA CZ a je zaměřen na technické, ekonomické a energetické aspekty správy nemovitostí. Přechozí ročníky byly vždy zaplněny dlouho předem, využijte možnost rezervace.

Nejnovější trendy v protipožární a zabezpečovací technice představí veletrh FSDays 2016

16.8.2016 | FS Days
Významným místem setkání odborníků z oblasti bezpečnosti je již tradičně podzimní veletrh PRAGUE FIRE & SECURITY DAYS 2016 (FSDays 2016). Letošní 8. ročník veletrhu se uskuteční ve dnech 20. – 24. září 2016, kdy se v letňanském veletržním areálu PVA EXPO PRAHA soustředí nejžhavější novinky protipožární a zabezpečovací techniky, které každoročně přicházejí prezentovat zástupci významných českých i zahraničních značek.

Bezdrátová technologie představuje převrat ve zvyšování efektivity správy budov a energie

15.8.2016 | Schneider Electric CZ, s. r. o.
Výzkum ENERGY STAR ukazuje, že 30 % energie spotřebované kancelářskými budovami je využito neefektivně. Bezdrátová technologie tvoří nedílnou součást našeho každodenního života ve formě mobilních telefonů, tabletů, notebook, GPS a dalších zařízení. Umožňuje také zvýšit výkonnost a snížit energetické náklady komerčních budov.

Využití RPAS pro mapování a monitoring

25.7.2016 | prof. Dr. Ing. Karel Pavelka, Fakulta stavební ČVUT, katedra mapování a kartografie
Společně se zástupci katedry geomatiky stavební fakulty ČVUT Praha jsme připravili třídílný seriál o tématu nadmíru aktuálním a takřka futurologickém – o dronech v oblasti stavebnictví. Ve třetím závěrečném dílu prozkoumáme možnosti jejich využití pro mapování a monitoring ve stavebnictví.

Zpracování dat RPAS a jejich využitelnost ve stavebnictví

18.7.2016 | prof. Dr. Ing. Karel Pavelka, Fakulta stavební ČVUT, katedra mapování a kartografie
Společně se zástupci katedry geomatiky stavební fakulty ČVUT Praha jsme připravili třídílný seriál o tématu nadmíru aktuálním a takřka futurologickém – o dronech v oblasti stavebnictví. Ve druhém dílu prozkoumáme možnosti zpracování dat a jejich praktickou využitelnost ve stavebnictví.

Drony všude nad námi

11.7.2016 | prof. Dr. Ing. Karel Pavelka, Fakulta stavební ČVUT, katedra mapování a kartografie
Společně se zástupci katedry geomatiky stavební fakulty ČVUT Praha jsme připravili třídílný seriál o tématu nadmíru aktuálním a takřka futurologickém – o dronech v oblasti stavebnictví. Poznáme jejich historii i současnost, včetně legislativy, jejich bezpečnost i nezbytné limity.
diskuse: 1 příspěvek, 19.07.2016 13:02

Kouření na pracovišti

7.7.2016 | Ing. Kateřina Petrová, specialista BOZP a PO, CIVOP, s.r.o.
Kouření na pracovišti je časté téma většiny zaměstnanců. Kuřákům se nelíbí, že místa určená ke kouření se nacházejí příliš daleko, nebo že jsou ve venkovních prostorách, takže v zimě je jim zima nebo na ně často prší.Naopak nekuřáci protestují proti tomu, aby byla místa ke kouření uvnitř budovy. Další námitky se týkají pracovní doby.

Lindab simuloval výbuch v lakovně jako součást svého systému prevence

14.6.2016 | LINDAB STAVBY
Podle údajů pražské Hasičské záchranné služby (HZS) způsobily požáry na území hlavního města mezi léty 2010 a 2014 přímé škody ve výši více než 1 miliardy korun. Nemluvě o ohrožení i ztrátě lidských životů. Proto se vyplatí být na nebezpečí požáru co nejlépe připraven – a to jak v domácnostech, tak i v práci.

Kontroly před použitím manipulačních vozíků

19.5.2016 | Ing. Kateřina Petrová, specialista BOZP a PO, CIVOP, s.r.o.
V dnešní době se velké procento společností neobejde bez pomoci manipulačních vozíků s vlastním pohonem, které dokážou přepravit i několikatunové náklady. Rozsahu jejich využití bohužel neodpovídá četnost kontroly technického stavu těchto pomocníků.

Soutěž Ceny za správnou praxi v oblasti BOZP startuje

12.5.2016 | redakce podle tiskové zprávy
Evropská populace stárne. Odstartovala evropská kampaň s názvem Zdravé pracoviště pro všechny bez rozdílu věku, která upozorňuje na důležitost správného řízení BOZP během celého pracovního života.

Kontrola pracoviště příslušníkem HZS a způsobení škody

5.5.2016 | Ing. Kateřina Petrová, specialista BOZP a PO
Každý zaměstnavatel se obává kontroly státních orgánů, a je celkem jedno, zda jde o kontrolu finančního úřadu, úřadu práce, inspektorátu práce BOZP atd. Jaké existují druhy kontrol v oblasti požární ochrany, jaká práva má kontrolor Hasičského záchranného sboru (HZS) a co když způsobí škodu?

Elektrické vlastnosti cementových kompozitů

25.4.2016 | prof. Mgr. Jan Toman, DrSc., Ing. Lukáš Fiala, Ph.D., Ing. Karel Šeps, Ing. Václav Ráček, ČVUT Praha
Stanovení elektrických vlastností je nedílnou součástí kompletního popisu stavebních materiálů. Znalost těchto materiálových parametrů je důležitá z hlediska bezpečnosti jejich aplikace v prostředích, kde je materiál vystaven působení elektrického pole. Článek sleduje vliv kovových drátků na konduktivitu u drátkobetonu.

Nebezpečné látky ve stavebních výrobcích

17.4.2016 | Ing. Libuše Pražáková, vedoucí oddělení analytické chemie TZÚS Praha
Technický a zkušební ústav stavební upozorňuje na platné směrnice a nařízení, které se týkají zdravotních aspektů, hygieny a ochrany životního prostředí. Připomíná rovněž v současné době připravovaný jednotný evropský scénář na hodnocení těkavých organických látek (VOC) s potenciální nebo známou toxicitou.

Osobní ochranné pracovní prostředky

29.3.2016 | Ing. Kateřina Petrová, specialista BOZP a PO, CIVOP, s.r.o.
V jakém případě zaměstnanci dostávají osobní ochranné pracovní prostředky (OOPP)? Co to vůbec OOPP jsou? Jaká legislativa je ošetřuje a co všechno řeší? Pojďme se na OOPP podívat blíže.
diskuse: 1 příspěvek, 11.04.2016 13:31

Úrazy osob/zaměstnanců na pracovišti jiného zaměstnavatele

15.3.2016 | Ing. Kateřina Petrová, specialista BOZP a PO, CIVOP, s.r.o.
Řada zaměstnanců, osob na dohody nebo osob samostatně výdělečně činných (dále jen OSVČ), se pohybuje na pracovištích jiného zaměstnavatele. Pokud se jim stane úraz, může postižený zpanikařit a nezachová se správně. Článek přibližuje, jak by se měl postižený zachovat, jak by se k této situaci měl postavit jeho zaměstnavatel a také zaměstnavatel, u něhož se pracovní úraz stal.
diskuse: 1 příspěvek, 22.03.2016 05:30

Dopřejte si teplý čaj nebo stravu i v chladných dnech díky várnicím

22.1.2016 | ABstore.cz
Také se v zimě a mrazivých dnech ocitáte v situacích, kdy hledáte způsob, jak se zahřát? Anebo máte zaměstnance, kteří pracují na stavbách a jsou celodenně v chladu?

Úspěšná konference BOZP v roce 2016

12.1.2016 | Petra Gütterová, redakce
Orgány státní správy by měly při tvorbě legislativy BOZP brát v úvahu její jednoznačnost a srozumitelnost a pojišťovny by měly přehodnotit současný postup vůči zaměstnavatelům při odškodňování pracovních úrazů. To jsou závěry, na nichž se shodli účastníci konference nazvané BOZP v roce 2016, kterou dne 25. 11. 2015 uspořádal v Praze redakce portálu BOZPprofi odborného nakladatelství Verlag Dashöfer.
Ilustrační obrázek, foto Ing. D.Kopačková, Ph.D.

Kdo má největší možnost ovlivňovat bezpečnost práce na stavbách?

13.12.2015 | redakce podle Kvartální analýzy českého stavebnictví Q4/2015
41 % firem sleduje vývoj bezpečnosti a pracovních úrazů pouze u vlastních zaměstnanců, 57 % současně u vlastních zaměstnanců i subdodavatelů.

Vliv plniva na mechanické a dynamické vlastnosti materiálů absorbujících rázovou energii

16.11.2015 | Ing. Michal Frank, Ing. Martina Drdlová, Ing. Vladan Prachař, VUSTAH Brno, Prof. Ing. Jaroslav Buchar, DrSc., SVS FEM Brno
Použití bezpečnostních prvků pro ochranu před teroristickými útoky je dnes vysoce aktuální téma. Proto byl proveden výzkum a vývoj v oblasti absorpčních materiálů použitelných pro tyto prvky, kdy po výběru vhodných materiálů následovala výroba vzorků a jejich zkoušení. Stěžejní zkouškou bylo zatěžování metodou Hopkinsonovy měrné dělené tyče.

Co dělat, když zaměstnanec odmítne použít ochranné prostředky?

8.11.2015 | Verlag Dashöfer, nakladatelství spol. s r.o.
Povinností zaměstnavatele je poskytnout zaměstnanci takový ochranný prostředek, který zohledňuje také jeho individuální potřeby (např. velikost, tvar, apod.) a odpovídá podmínkám na pracovišti nebo uzpůsobení pracovního místa tak, aby prostředek splnil svou ochrannou funkci, nejen legislativní požadavky.
zpět na aktuální články       1  2   
 
 

Aktuální články na ESTAV.czStředočeský kraj požádal ministerstva o peníze na nové školkyFeng shui – Tao, jing, jan a symbolika v praxi4 zásady, podle kterých byste měli vybírat vchodové dveřeJsou všechny venkovní stínící systémy vhodné do každého počasí?