Archiv článků autora: Ing. Luděk Klazar
 

Jak je to vlastně s topným faktorem (III)

11.4.2005 | Ing. Luděk Klazar
Třídílný seriál článků podrobně popisuje teorii a metodiku vyhodnocení topného faktoru tepelného čerpadla. Třetí závěrečný díl je zaměřen na topný faktor a bivalentní zapojení TČ. Na závěr jsou shrnuta podstatná fakta, která je třeba zohlednit při volbě velikosti TČ tak, aby bylo dosaženo optimálního řešení energetického i ekonomického.

Jak je to vlastně s topným faktorem (II)

4.4.2005 | Ing. Luděk Klazar
Třídílný seriál článků podrobně popisuje teorii a metodiku vyhodnocení topného faktoru tepelného čerpadla. Druhý díl je věnován stanovení reálného topného faktoru tepelných čerpadel a vytápěcích systémů. Upozorňuje na nutnost zohlednění řady hledisek, která skutečnou hodnotu topného faktoru významně ovlivňují.

Jak je to vlastně s topným faktorem (I)

29.3.2005 | Ing. Luděk Klazar
Třídílný seriál článků podrobně popisuje teorii a metodiku vyhodnocení topného faktoru tepelného čerpadla. První díl je věnován teorii topného faktoru jako ukazatele energetického efektu tepelného čerpadla a jeho vlivu na celkové vyhodnocení energetické bilance vytápěcí soustavy.

Nároky a náročnost, potřeba a spotřeba, teplo a energie

18.3.2003 | Ing. Luděk Klazar
Vyhláška č. 291/2001 Sb. pojem spotřeba energie nezná, místo něj pracuje s pojmem spotřeba tepla (tepelné energie), pod kterým má evidentně na mysli jen tepelnou energii dodávanou systémem TZB. Faktická spotřeba energie ji nezajímá?!
diskuse: 5 příspěvků, poslední 16.02.2010 13:39
 

Projekty 2017

 
 

Aktuální články na ESTAV.czAž 6,5 mld. korun ročně „vyhazují“ Češi do kontejneru, protože nezmění dodavatele energiíAkce babího léta na fasádní obklady, zahradní zdi a dlažbuDruhá vlna dotací na kotle začne v hradeckém kraji 30. říjnaVeletrh For Arch 2017: Zahájení za účasti oborových manažerů a politických špiček