Nové kondenzační kotle Vaillant ecoTEC plus

Datum: 25.4.2006  |  Autor: Ing. Libor Hrabačka  |  Organizace: Vaillant Group Czech s.r.o. (zn. VAILLANT)  |  Firemní článek

Řada zákazníků firmy Vaillant, ať už projektanti, či montážní firmy se setkala při své činnosti se závěsnými kotli ecoTEC. Jak již z názvu tohoto článku vyplývá, společnost Vaillant neustále zdokonaluje kondenzační techniku a do jejího vývoje investuje nemalé prostředky.

Vaillant Group Czech s.r.o. (zn. VAILLANT)
Plzeňská 188
252 19 Chrášťany

tel.:281 028 011
e-mail:
web:www.vaillant.cz

Obr. 1 Závěsný kondenzační kotel
Vaillant ecoTEC plus VCW 236/3-5
(kombinované provedení)

V dubnu letošního roku bude na náš trh České republiky zavedena nová řada závěsných kondenzačních kotlů ecoTEC plus (obr. 1). Tato řada je navíc rozšířena o kombinovaný kondenzační kotel ecoTEC plus VCW 236/3-5. Vyznačuje se průtokovou přípravou TUV se zvýšeným výkonem právě pro ohřev užitkové vody (topení - jmenovitý výkon = 20 kW, ohřev užitkové vody = 23 kW). Všechny typy se jmenovitým výkonem a určením jsou přehledně zobrazeny v tab. I.

Všechny uvedené typy se vyznačují několika přednostmi:

 • Jedná se o velmi kompaktní provedení - základní rozměry byly sníženy na minimum. To usnadňuje zejména montáž díky nízké hmotnosti a instalaci i v menších bytech - předsíních, různých výklencích, koupelnách apod.

  Rozměry:
  výška = 720 mm
  šířka = 440 mm
  hloubka = 300 mm

 • Hydraulické připojení topného systému a TUV (u kombinovaného provedení) bylo kompletně přepracováno a sjednoceno s ostatními stávajícími kotli. Veškeré přípoje, popř. uzavírací ventily jsou skryty ve vnitřní spodní části kotle. Toto řešení opět umožňuje instalaci v koupelnách, kuchyních, protože kotel se vyznačuje vynikajícím designem.

 • Kotle v provedení pouze pro vytápění jsou z výroby vybaveny přepínacím ventilem pro připojení nepřímotopného zásobníku včetně regulace teploty TUV v zásobníku (obr. 3)Tab. 1 Přehled typů a regulacíObr. 3 Pohled na ovládací panel kotle
  Pohled na ovládací panel kotle:
a) Nastavení teploty topné a užitkové vody
b) Displej
c) Automatická diagnostická jednotka
d) Ekvitermní regulátor (není součástí kotle)
e) Manometr

Základní konstrukční charakteristiky kondenzačních kotlů ecoTEC plus:
 • integrální kondenzační výměník vyrobený z nerezové oceli (obr.2)

 • Thermo-compact modul vybavený nerezovým hořákem a ventilátorem s plynule regulovatelnými otáčkami

 • Automatický diagnostický systém s displejem zobrazujícím provozní stavy kotle

 • tlakový senzor kontrolující kontinuálně tlak vody v topném systému

 • plynule nastavitelný přepouštěcí ventil - lze nastavit zbytkovou dopravní výšku oběhového čerpadla v rozsahu 17 až 35 kPa (obr. 4)

 • Odkouření bylo změněno na systém Ø 60/100 mm. Tím také dochází rovněž ke zlevnění tohoto příslušenství a ke snížení počátečních investičních nákladů. V případě požadavku větších délek odkouření, je možné použít systém Ø 80/125 mm s příslušným adaptérem.

 • elektrické propojení kotle a nových regulačních přístrojů je zajištěno pomocí nového komunikačního rozhraní eBUS. Jedná se o dvoudrátové propojení, které se vyznačuje rychlým přenosem dat, zvýšenou odolností vůči elektromagnetickému rušení a není nutné dodržet polaritu (+ a -) obou vodičů. To rovněž usnadňuje elektroinstalaci kotle včetně regulačních jednotek. Na podzim tohoto roku bude k dispozici připojovací modul, který umožní napojit tyto kotle na nadřazené regulační systémy inteligentních budov.


Obr. 2 Nerezový kondenzační výměník

Obr. 4 Graf zbytkové dopravní výšky čerpadla

Všechny tyto přednosti potvrzují vývoj kondenzační techniky u firmy Vaillant. Je samozřejmé, že tyto nové typy si budou nacházet stále důležitější pozici na trhu topenářské techniky.

 

Datum: 25.4.2006
Autor: Ing. Libor Hrabačka
Organizace: Vaillant Group Czech s.r.o. (zn. VAILLANT)Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 

Kam dál


Témata 2018

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSlnečné kolektory z THERMO|SOLARU môžu byť aj atypické a na balkónochDigitalizace proniká všemi oblastmi našeho života. Stavebnictví není výjimkouBioplasty nepatří do kontejnerů na plastyMůže zákon zajistit kvalitu realitních makléřů?