Senát schválil novelu živnostenského zákona

Datum: 5.9.2017 16:13  |  Autor: Zdroj: JUDr. TOMÍČEK Zdeněk; CEE Attorneys  |  Organizace: Cech topenářů a instalatérů ČR  |  Firemní zpráva

Novela ruší povinnost podnikatelů oznamovat ŽÚ identifikační údaje vedoucích organizačních složek závodu zahraničních osob zapisovaných do živnostenského rejstříku a členů jejich statutárního orgánu.

Cech topenářů a instalatérů ČR
Jílová 38
639 00 Brno

tel.:+420 543 424 565, +420 730 190 840
e-mail:
web:www.cechtop.cz

Senát schválil novelu živnostenského zákona, která ruší povinnost podnikatelů oznamovat živnostenskému úřadu identifikační údaje vedoucích organizačních složek závodu zahraničních osob zapisovaných do živnostenského rejstříku a členů jejich statutárního orgánu.
Tyto údaje se tedy do živnostenského rejstříku zapisují i nadále, nově si je však bude z veřejných rejstříků, registrů a jiných informačních systémů živnostenský úřad opatřovat sám. Podnikatelé tak nebudou muset údaje v těchto rejstřících vedené dokládat, čímž má být významným způsobem snížena administrativní zátěž živnostníků.

Zároveň se bude moci podnikatel přihlásit k registraci k dani z příjmů nebo k dani silniční.

Nově bude také možné nechat si vydat živnostenským úřadem tzv. sestavy–na žádost každému v elektronické nebo listinné podobě z veřejné části živnostenského rejstříku, která bude obsahovat pouze základní identifikační údaje o podnikateli, a kterou je úřad povinen vydat do 30 dnů (úplný výpis bude však poskytnut pouze podnikateli, kterého se týká).
Zároveň se tato novela zabývá tržními řády, které spadají do pravomoci obcí. Tyto mohou pomocí nařízení stanovit v dané obci zákaz prodeje mimo provozovnu nebo stanovit pravidla, závazná pro provozovatele tržiště, regulující pohyb osob s omezenou schopností pohybu.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Projekty 2017

 
 

Aktuální články na ESTAV.czAž 6,5 mld. korun ročně „vyhazují“ Češi do kontejneru, protože nezmění dodavatele energiíAkce babího léta na fasádní obklady, zahradní zdi a dlažbuDruhá vlna dotací na kotle začne v hradeckém kraji 30. říjnaVeletrh For Arch 2017: Zahájení za účasti oborových manažerů a politických špiček