Tepelná čerpadla i v Irsku

Datum: 14.8.2006 9:41  |  Zdroj: Orlické noviny - Rychnovsko

Irsko a Rakousko jsou další evropské země, které se otevřely firmě PZP. Semechnická společnost je největším výrobcem tepelných čerpadel v Česku a právě o obnovitelné zdroje energie je v zahraničí zájem zejména při výstavbě rodinných domků.

Ekologicky šetrnější

Jak doplnil, například v Irsku má ekologie zelenou. "Občan, který se rozhodne pro obnovitelný zdroj energie, dostane od státu dotaci, která skoro kompletně uhradí pořizovací cenu tepelného čerpadla," prozradil vedoucí pracovník PZP s tím, že největší zájem je o zařízení typu "vzduch-voda".

Na rozdíl od dalších systémů, které odebírají teplo ze země nebo z vody, je zmíněný typ tepelného čerpadla ekologicky ještě šetrnější. "Nenarušuje totiž teplotní ani ekologickou rovnováhu okolí. Tepelná čerpadla jsou schopná pracovat i ve vysokých záporných teplotách, avšak topný faktor je pochopitelně nižší. Na základě dlouhodobého průzkumu jsme přesvědčeni, že v klimatizačních podmínkách převážné části naší republiky představuje tento typ nejvýhodnější řešení," vysvětlil Zeman.

Volná pracovní místa

Semechnická firma nedávno otevřela v areálu bývalého zemědělského družstva v Dobrém nové logistické centrum právě na výrobu tepelných čerpadel. "To nám do budoucna umožní zvýšit výrobu obnovitelných zdrojů energie až dvacetinásobně. To se samozřejmě projeví i v nabídce nových pracovních míst v regionu," dodal člen představenstva.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Kam dál


    Projekty 2017

     
     

    Aktuální články na ESTAV.czSuché klima ničí zdraví. Pomůže zvlhčovač vzduchuPovrchová úprava střechy Lindab Premium za cenu základní úpravy ClassicVýstavba průmyslových objektů je na vzestupu, jejich návrh si zaslouží architekta